Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Gdzie kupię najlepsze ubezpieczenie mieszkania?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Przeszukiwanie ofert jest wyjątkowo czasochłonnym zajęciem i zamiast pomóc, wprowadza dodatkowe zamieszanie. Dlatego lepiej jest skorzystać z rozwiązań stworzonych dla klientów poszukujących kompleksowych informacji.

Dostępne w sieci kalkulatory pozwalają na wyliczenie, średnio, ile kosztuje najlepsze ubezpieczenie mieszkania. Zanim szacunkowa składka zostanie wyliczona, kalkulator zadaje kilka podstawowych pytań. Zwykle dotyczą one lokalizacji mieszkania – tereny zalewowe lub zagrożone lawinami mają automatycznie wyższą składkę.

Znaczenie ma również piętro, na którym mieszkanie się znajduje, czasem jego powierzchnia i zakres oczekiwanej ochrony.

Czy ma to być ochrona podstawowa, od podstawowych ryzyk, czy wariant rozszerzony? Ochrona podstawowa to zabezpieczenie na wypadek zalania i pożaru. W niektórych towarzystwach może się tam znaleźć coś więcej. Wariant rozszerzony może być dostępny w dwóch wersjach. Jedna to wymienione dodatkowe zagrożenia, jak wichury, wybicie szyb, kradzież z włamaniem. Druga to tak zwane ryzyka nienazwane. To najszersze ubezpieczenie, ponieważ w ramach ryzyk nienazwanych, ochroną są objęte wszystkie zdarzenia, jakie mogą spotkać mieszkanie, niezależnie od tego, co to będzie. Po dokonaniu wyboru i uzupełnieniu wszystkich opcji, o które prosi formularz, pojawi się szacunkowe wyliczenie lub nawet kilka propozycji ze wskazaniem na towarzystwa, które daną cenę oferują. Czy jednak na tym koniec?Porównywarka ubezpieczeń mieszkaniowych


Otóż nie. Warto jest jeszcze wykorzystać dodatkowo specjalnie opracowaną porównywarkę ubezpieczeń. To jej w zasadzie można najbardziej zaufać i dzięki niej można wybrać najlepsze ubezpieczenie domu. Zanim jednak odpowiednie zapytanie zostanie złożone, należy wybrać odpowiednią porównywarkę do swoich potrzeb.

Strony internetowe, które zajmują się dystrybucją ubezpieczeń umieszczają w swoich porównywarkach te oferty, które mogą również sprzedać. Trzeba więc sprawdzić, jak wiele towarzystw jest w danym rozwiązaniu branych pod uwagę. Czy urządzenie uwzględnia zaledwie oferty, trzy czy może pięć.

Towarzystw ubezpieczeniowych jest wiele, wiele z nich ma też w ofercie więcej niż jedną polisę mieszkaniową, dlatego to, jak szeroka jest oferta w porównywarce ma tak istotne znaczenie. Przy czym, trzeba wiedzieć, że nie zawsze pokazane zostaną wszystkie propozycje.

Część polis ma wykluczenia. Jeżeli w toku udzielania odpowiedzi na pytania z formularza okaże się, że to mieszkanie nie może zostać ubezpieczone w ramach jakiegoś pakietu – nie zostanie on wyświetlony. Jeżeli zaś okaże się, że ubezpieczenie wypada wyjątkowo niekorzystnie lub niespełna oczekiwań (określonych na podstawie formularza) również może nie zostać zaprezentowane, żeby nie mydlić obrazu. I na koniec, zdarza się, że formularz pyta, jakiego rodzaju oferty wyświetlić: najtańsze, z środkowego przedziału cenowego czy najdroższe. Jeżeli najdroższe i najtańsze zostaną wykluczone przez szukającego, też nie zostaną wyświetlone. 

Ubezpiecz swoją nieruchomość

Prezentacja oferty


Prezentacja oferty z porównywarki zwykle odbywa się na zasadzie tabelki. W kolumnach zamieszczone są towarzystwa ubezpieczeniowe a w rzędach porównywane parametry. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala na przeanalizowanie wszystkich informacji szybko i łatwo, bez zaciemniania obrazu. Wszelkie dane są już wyselekcjonowane i zainteresowanemu pozostaje je tylko porównać. Ta polisa, która w porównaniu wypada najkorzystniej, ta powinna zostać wybrana.

Widać zatem wyraźnie na podstawie powyższych rozważań, że najlepiej kupić polisę tam, gdzie można wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkania i gdzie samodzielnie można określić, co tym najlepszym ubezpieczeniem może być, jakie najlepsze ubezpieczenie mieszkania można wykupić.
Powrót do listy
403214
4
5
9
2
8
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy