Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Średnia ocena: 3.33

Dziękujemy za oddanie głosu.

Podejmując decyzję o ubezpieczeniu mieszkania często określamy maksymalną cenę, jaką jesteśmy w stanie zapłacić – i zadowalamy się pierwszą napotkaną ofertą, która odpowiada jej wysokości.

Tymczasem w olbrzymiej większości przypadków wybór dokonany w taki sposób nie spełni naszych oczekiwań. Dopiero kiedy zrozumiemy zasady obliczania składki, poznamy związany z nią zakres ochrony i zdefiniujemy własne potrzeby - będziemy mogli ustalić, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania.

Suma ubezpieczenia mieszkania


Czynnikiem, który najbardziej odbija się na wysokości składki jest suma ubezpieczenia. Nie ma tu wyjątków – im wyższa suma, tym więcej musimy zapłacić i dopiero wpływ innych czynników może ten wzrost złagodzić lub wręcz zahamować. Czyha tu na nas pułapka dwojakiego rodzaju – jeżeli zawyżymy sumę ubezpieczenia, będziemy płacić wyższą składkę – a ubezpieczyciel i tak wypłaci nam w razie wystąpienia szkody świadczenie, które nie będzie przekraczało kwoty niezbędnej na przywrócenie stanu pierwotnego. Jeżeli z kolei ustalimy sumę ubezpieczenia na poziomie zbyt niskim – to w przypadku wystąpienia szkody ograniczone nią świadczenie może nie wystarczyć do jej usunięcia.


Zakres ochrony


Kolejnym aspektem jest zakres ochrony – najtańsze będzie ubezpieczenie samych murów, kolejne rozszerzanie polisy – o domowe ruchomości, ubezpieczenie od kradzieży etc. - oznacza także zwiększenie składki. Dodatkowe polisy ubezpieczeniowe często mogą zapewnić nam ochronę kompleksową, wychodzącą poza naszą nieruchomość. Może to być ubezpieczenie OC mieszkania (ubezpieczenie, które pokryje szkody wynikłe na przykład w wyniku zalania mieszkania sąsiada przez wodę z naszej zepsutej pralki), Assistance czy nawet ubezpieczenia medyczne – w każdym z tych wypadków zapłacimy odpowiednio więcej.

Ryzyko


Kolejnym – i tylko częściowo od nas zależnym – czynnikiem wpływającym na koszt ubezpieczenia mieszkania jest kwestia ryzyka – co prawda nie zmienimy miejsca, w którym znajduje się nasz lokal, ale możemy obniżyć składkę poprzez odpowiednie jego zabezpieczenie. Inwestycja w atestowane drzwi, okna i czujniki antywłamaniowe, czujniki dymu i ognia, odpowiednie zamki oraz lepszą ochronę elementów ruchomych (chociażby poprzez przechowywanie kosztowności w sejfie) może bardzo sie opłacić w perspektywie wielu lat trwania umowy.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?


A jak sytuacja wygląda pod względem realnej wysokości składki? Rozważmy opcje ubezpieczenia mieszknia uwzględniającą same mury – oraz ubezpieczenie murów, elementów stalych i wyposażenia.

Ubezpieczenie mieszkania o wartości 200 tysięcy złotych może kosztować nas od 100 – do nawet 500 zlotych rocznie. W przypadku mieszkania o wartości 500 tysięcy złotych koszt może wahać się pomiędzy 250 a 700 złotymi, a posiadacze domu o wartości 800 tysięcy złotych mogą zapłacić od 400 zlotych do nawet ponad tysiąca zlotych rocznie.

Jak widać różnice w wysokości stawki ubezpieczenia sięgają kilkuset procent – przy czym ten sam zakres ochrony i taka sama kwota ubezpieczenia wcale nie oznaczają porównywalnej składki. Bezwzględnie powinniśmy więc przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu mieszkania określić interesujący nas zakres ochrony – i porównać co najmniej kilka ofert. Świetnym narzędziem, które pomoże nam w dokonaniu wyboru jest kalkulator ubezpieczenia online – odrobina wysiłku i trochę naszego czasu może przynieść wymierny zysk.

Ubezpiecz swoją nieruchomość

Powrót do listy
401253
4
5
7
3
2
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy