Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Najpopularniejsze wyłączenia w ubezpieczeniu turystycznym

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wyłączenia odpowiedzialności są jednym z najbardziej spornych elementów polis. W tej części dokumentu, jakim jest OWU, towarzystwa wymieniają sytuacje, w których ubezpieczony nie otrzyma odszkodowania. Nie jest to więc aspekt lubiany przez klientów.

Niemniej jednak, jest to element polisy, którego ominąć się nie da, niezależnie od upodobań każdej ze stron. Towarzystwa stosują ograniczenia odpowiedzialności, aby uniknąć nadmiernego wyłudzania przez klientów odszkodowań. Świadomość klienta na temat tego, kiedy ochrona go nie obowiązuje daje spore szanse na to, aby takich sytuacji unikać lub nie składać niepotrzebnych roszczeń finansowych.

Czy wszyscy ubezpieczyciele stosują te same wyłączenia?


Każde z towarzystw może ustalić własne zasady świadczenia usług, o ile oczywiście nie kolidują one z przepisami obowiązującego prawa. Obecne warunki powstawały prawdopodobnie przez wiele lat i były ustalane na podstawie faktycznych przypadków z podróży ubezpieczających się.

Generalizując można stwierdzić, że większość towarzystw, proponując ubezpieczenie turystyczne zapewnia zarówno ochronę w podobnych sytuacjach, jak i również wyłączenia. Zdarzają się jednak przypadki, gdy w konkretnym produkcie występują inne ograniczenia dostosowane do danego ubezpieczenia i stanowiska ubezpieczyciela.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!


Wyłączenia wspólne dla wszystkich ryzyk


Wyłączenia w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia można znaleźć z reguły w dwóch miejscach: w szczegółach wspólnych dla całej polisy oraz w opisach poszczególnych ryzyk. Warto zwrócić uwagę zarówno na jedne, jak i drugie, ponieważ wszystkie z nich Cię dotyczą (o ile wybrałeś dany rodzaj ubezpieczenia). Wśród wspólnych wyłączeń dla wszystkich ryzyk najczęściej znajdziesz następujące ograniczenia:
  • Pozostawanie pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości w rozumieniu przepisów o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, lub w stanie po użyciu środków odurzających lub substancji psychotropowych albo środków zastępczych, w rozumieniu przepisów o działaniu przeciw narkomanii, lub w stanie po użyciu lekarstw lub innych środków wyłączających świadomość.
  • Działania wojenne, rozruchy, zamieszki, stan wojenny, akty terroryzmu lub sabotażu, udział ubezpieczonego w nielegalnych strajkach.
W niektórych towarzystwach istnieje możliwość zrezygnowania z tego wyłączenia po opłaceniu odpowiedniej składki (np. Generali, Warta).
  •  Eksplozja atomowa lub napromieniowanie radioaktywne.
  • Nieprzestrzeganie zaleceń lekarza lub poddanie się zabiegom o charakterze medycznym poza kontrolą lekarską lub uprawnionych do tego osób.
  • Usiłowanie lub dokonanie przestępstwa.
  • Próba samobójstwa, umyślne samookaleczenie lub uszkodzenie ciała na prośbę ubezpieczonego.
  • Prowadzenie pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień.
  • Umyślne działanie Twoje lub osoby,  z którą pozostajesz we wspólnych gospodarstwie domowym, rażącym niedbalstwem.

kup ubezpieczenie

Pamiętaj, że towarzystwo nie wypłaci odszkodowania, jeżeli podane wyżej okoliczności były przyczyną zdarzenia objętego ochroną. W pozostałych przypadkach, gdy nieszczęśliwe zdarzenie wystąpi, jednak powyższe sytuacje nie będą miały na nie wpływu, ubezpieczyciel prawdopodobnie nie odmówi Ci wypłaty.

Redakcja ubezpieczeniaonline.pl

Powrót do listy
404294
4
6
0
3
6
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy