Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Austria - praktyczne porady

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Myślisz, że Austria słynie jedynie z Alp i jeździ się tam tylko zimą na narty? Nic bardziej mylnego! Austria ma niejedno oblicze i jeśli właśnie planujesz odkryć jedno z nich, nie zapomnij o swoim bezpieczeństwie.

Podczas swojego wyjazdu możesz podziwiać Wiedeń, Tyrol, Jezioro Bodeńskie, udać się na spływ Dunajem, słuchać muzyki klasycznej czy jeść tradycyjne sznycle. Nic nie stoi na przeszkodzie, ale czy masz odpowiednie zabezpieczenie na taki wypad i na pewno nic Cię nie zaskoczy?
 

    Sprawdź ceny ubezpieczeń turystycznych

 

Zdrowie z ubezpieczeniem turystycznym

 
W Austrii nie odnotowuje się zbyt dużego zagrożenia, kraj uchodzi więc za bezpieczny. Poza drobnymi kradzieżami w większych miastach nie ma się czego obawiać. Poważniejszym problemem jest to, czy podczas wycieczki masz ubezpieczenie, które pokryje koszty opieki zdrowotnej, gdyby coś niespodziewanego Ci się przydarzyło.


Wprawdzie w Austrii działa EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), jednak nie wystarczy ona we wszystkich sytuacjach. Nieważne, czy wybierasz się w góry latem, czy zimą. Zawsze może Ci się przydarzyć jakiś wypadek i będziesz potrzebować pomocy. Aby uchronić się przed nieplanowanymi wydatkami podczas wycieczki, warto zabezpieczyć się w razie takich sytuacji. Taki nieprzewidziany koszt akcji ratowniczej bez ubezpieczenia to nawet 10 tys. zł, a dla przykładu koszty transportu po udarze mózgu mogą sięgnąć nawet 40 tys. zł. O nieszczęśliwy wypadek naprawdę nietrudno, więc pomyśl o ubezpieczeniu przed wyjazdem. Lepiej podczas wakacji odpoczywać, a nie wpędzać się w długi.


 


 

Inne elementy zabezpieczenia

Wszystko zależy od celu Twojej podróży. Jeśli jedziesz tylko pozwiedzać, potrzebujesz mniej rozbudowanego zabezpieczenia. Jeśli jedziesz na narty lub na trekking, sprawa staje się poważniejsza. Uprawianie sportów – szczególnie tych wysokiego ryzyka lub ekstremalnych – znacznie podwyższa cenę ubezpieczenia. Im większe ryzyko, tym większa składka – to naturalna zależność. Jednak gdy chcesz wypoczywać aktywnie, chcesz jak najbardziej uchronić się przed tym, by wrócić z wakacji w złej kondycji. Możesz też wyrządzić komuś szkodę na miejscu – nieumyślnie, ale może do tego dojść. W takich sytuacjach przyda Ci się np. OC w życiu prywatnym i problem z głowy. A jeśli martwisz się o transportowany ze sobą dobytek, wystarczy wykupić ubezpieczenie bagażu, a będziesz spać spokojnie. Wniosek jest zaś jeden – dla świętego spokoju ubezpiecz się.


 

    Sprawdź ceny ubezpieczeń turystycznych

 
Koszt ubezpieczenia na wyjazd do Austrii
 
Polisa turystyczna za jednej osoby na dzień kosztuje od 2,56 zł. Jest to jednak ochrona tylko podstawowa – w jej skład wchodzi ubezpieczenie kosztów leczenia (z sumą ubezpieczenia 10 tys. euro), NNW (z sumą 2 tys. euro) i ubezpieczeniem bagażu do 200 euro. Jeśli zależy Ci na bardziej kompleksowej ochronie, to możesz wybrać zabezpieczenie dla aktywnych, ubezpieczenie bagażu z wyższą sumą, OC w podróży, a sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i NNW znacznie podnieść. Wtedy składka dzienna wyniesie już np. 7,27 zł, ale z pewnością będziesz mieć pełniejsze zabezpieczenie.
 

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
455185
5
1
1
2
5
2

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy