Jesteś tu pierwszy raz?
Jak to działa? Założ konto
Ponad 1000 formularzy miesięcznie!

Agencie – zostań panem swojego czasu

Większość stresów, na które skarżą się obecnie ludzie aktywni zawodowo wynika stąd, że zbyt często stają oni przed koniecznością załatwiania kilku różnych spraw jednocześnie. Nieumiejętne łączenie spraw zawodowych, rodzinnych i innych - tych nieprzewidzianych, sprawia, że większość z nas na samą myśl dostaje migreny.
Wszyscy ludzie sukcesu mają jedną wspólną cechę – potrafią dobrze posługiwać się osobistym kapitałem czasowym. Jak nauczyć się dysponować czasem tak, aby - po pierwsze nie mieć stresów, po drugie być osobą dobrze zorganizowaną? Czas jest cenniejszy od pieniędzy, nie można go mnożyć, ani magazynować, ani odzyskać. Zatem jak go optymalnie wykorzystać?

Zmęczony agent to agent nieskuteczny


Jeśli masz problemy z zaplanowaniem swoich zajęć, dzień za dniem mija, a Ty masz wrażenie, że obowiązki z każdą chwilą rosną i zaczyna Cię to coraz bardziej przytłaczać, jesteś zestresowany i widzisz, że sobie nie radzisz, zastosuj się do poniższych wskazówek, a zobaczysz, że wszystkie sprawy można opanować, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób.Nastawienie na początku pracy jest bardzo ważne. Przystępowanie do niej jak do smutnego i uciążliwego obowiązku nosi już zarodek niepowodzenia. Odpowiednie nastawienie to już połowa sukcesu.

Nie wystarczy, że intuicyjnie czujesz, co należy zrobić, że cieszysz się dobrą pamięcią i nigdy nie zdarzyło Ci się zapomnieć o ważnych sprawach czekających Cię w ciągu danego dnia. Sporządzenie planu dnia pozwoli Ci uporządkować czekające Cię obowiązki, pomoże stworzyć w głowie pewien schemat, według którego będziesz danego dnia funkcjonował. We wspomnianym planie należy wyeksponować te zadania, które musisz wykonać na 100%. Specjaliści radzą, aby takie obowiązki zapisać na samej górze listy lub zaznaczyć je kolorowym długopisem, tak, aby rzucały się w oczy. Sporządzenie planu ułatwi Ci także oddzielenie spraw naprawdę ważnych, od takich, które faktycznie nie mają dużego wpływu na odniesienie sukcesu.

Pamiętaj, że każdy z nas ma swój rytm dnia. Niektórzy z nas są bardziej wydajni rano, inni wieczorem, a jeszcze inni w południe. W sporządzanym planie uwzględnij swoje przyzwyczajenia i predyspozycje.

Prawdą jest, że nie wszystko można zaplanować. Dlatego planuj tylko rzeczy najistotniejsze. Należy także rezerwować sobie czas na rzeczy nieprzewidziane ( każdy z nas powinien zaplanować jedynie 60% swojego czasu).

W ciągu dnia napotkamy zapewne na wiele pokus, aby zająć się czymś innym. Nowa propozycja spotkania zawodowego lub towarzyskiego może skutecznie zakłócić nam porządek dnia. Odrzucaj je, jeśli naruszają one Twoje rezerwy czasowe, (czyli pozostałe 40% czasu). Koncentruj się na wykonaniu założonego planu, dlatego jest on elastyczny i przewiduje luki, aby to, co musi zostać zrealizowane, zostało wykonane.

Mimo szczerych chęci i zapału do pracy, zawsze zdarzy się sprawa, której nie zdołasz załatwić w zaplanowanym czasie. Również nad tym musisz nad tym zapanować. Znajdź dla takich spraw nowy termin, lub wykreśl je, jeśli aktualne były tylko danego dnia.

Co jakiś czas dokonaj podsumowania. Ile z założonych spraw udało Ci się zrealizować? Ile spraw musiałeś odłożyć na kolejny dzień lub tydzień? Może nakładasz na siebie za dużo obowiązków? Przeglądaj swoją listę i zastanów się jak sprawić, aby Twój czas był lepiej wykorzystywany.

Nie zapominaj, że życie to nie tylko praca. Masz rodzinę, znajomych, znajomych, którymi powinieneś się spotykać i bawić. Zaplanuj to. Wkomponuj w swój grafik czas na poświęcenie się swojemu hobby, na długi spacer z rodziną czy na zwyczajne „nic nierobienie”. To Ci się należy.

Złote rady
  • Życie to nie tylko praca. Znajdź miejsce dla rodziny, rozrywek i sportu.
  • Spróbuj poświęcać rano parę minut na sport. Może to być krótki spacer z psem, gimnastyka czy jogging. Zobaczysz, że nawet 15 minut ruchu wpłynie na Ciebie pozytywnie. A Twoje optymistyczne nastawienie udzieli się w ciągu dnia klientom, z którymi się spotkasz,
  • Odróżniaj sprawy ważne od błahostek. Zobaczysz ile czasu możesz zaoszczędzić, jeśli nie będziesz skupiał się na sprawach, które faktycznie nie mają znaczenia.
  • Pozbądź się negatywnych emocji. Jeśli miałeś ciężki lub nieudany dzień, nie przenoś złych emocji na dzień kolejny.
  • Przed położeniem się spać uporządkuj sprawy do załatwienia na następny dzień. Jeśli zapisze się je w kalendarzu, jest szansa, że nie będzie się o nich myślało przed zaśnięciem, co w rezultacie pozwoli się Wam lepiej wyspać i wypocząć.

Pamiętaj, że dobrze zorganizowany i wypoczęty agent ma dużo większe szanse na to, że jego spotkania z klientami przełożą się na sporą ilość podpisanych umów. Klient wymaga od agenta nie tylko wiedzy, ale także pozytywnej energii i optymizmu, a jeśli będziesz zmęczony, zestresowany i zniechęcony nie odniesiesz oczekiwanego sukcesu.

Ubezpieczenie.com.pl/Ubezpieczeniaonline.pl

Kontakt

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 2-8
53-659 Wrocław

tel. +48 22 270 00 44