Jesteś tu pierwszy raz?
Jak to działa? Założ konto
Ponad 1000 formularzy miesięcznie!

Jak Wykorzystać Internet do rozbudowy Twojego biznesu?

Według badań przeprowadzonych przez Gemius S.A. – lidera na polskim rynku spośród firm zajmujących się badaniem oraz analizą Internetu, 'pod koniec 2008 roku liczba internautów w naszym kraju wynosiła 15,8 mln, co oznacza, że niemal co drugi Polak (44,4 proc.) to użytkownik sieci. Internet nadal pozostaje głównie domeną ludzi młodych, choć struktura wiekowa populacji internautów powoli ulega zmianie – rośnie udział osób w wieku 45 lat i więcej. Polscy internauci dokonują większej średniej liczby odsłon oraz spędzają online zdecydowanie więcej czasu niż chociażby przed rokiem stając się tym samym coraz bardziej aktywnymi użytkownikami sieci.'

Przy takiej ilości osób korzystających z sieci każdego dnia, Internet daje niewyobrażalne możliwości Twojemu biznesowi. Przede wszystkim dasz sygnał olbrzymiej liczbie osób, że Twoja firma w ogóle istnieje. Możesz też wpływać na konsumentów, edukując ich, opisując swoje usługi i doświadczenie. Internet pomoże także zwiększyć Ci efektywność Twojej firmy, a także zbudować silne fundamenty na przyszłość.

Czasy sprzedawców pukających do drzwi już dawno zostały zastąpione przez nowoczesnych agentów, którzy kupują leady i ogłaszają swoje usługi przez internet.

Pomimo tego, że spotkania 'face to face' wciąż są najlepszą metodą do zbudowania dobrych relacji biznesowych z klientem, najbardziej skuteczni agenci łączą tradycję z osiągnięciami technologii, aby osiągnąć zamierzone rezultaty.

Najlepsi korzystają z Internetu po to, aby:
• Zostać zauważonym;
• Oszczędzać czas i pieniądze;
• Być dostępnym dla klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Im lepiej zautomatyzujesz swój biznes, tym więcej czasu będziesz miał dla rodziny, przyjaciół, na oddanie się swoim zainteresowaniom czy kształcenie.

Internet zdecydowanie zwiększa agentom szansę na odniesienie sukcesu. W jaki sposób? Jest ich wiele - można między innymi:
• wykorzystać reklamę online (niekoniecznie płatną, wystarczy dodawać się do bezpłatnych katalogów ), albo stosunkowo niewiele płatną – jak na przykład google adwords )
• zakładając stronę internetową 
• czy korzystając z leadów

Reklama online jest idealną metodą na wykorzystanie technologii w dotarciu do klientów i promocję swojej firmy. Cyberprzestrzeń umożliwia rozwój bez angażowania wielkich środków finansowych gdzie klienci chętnie wyszukują informacji, których potrzebują, gdyż mogą to zrobić niezobowiązująco, anonimowo i w dogodnym dla nich czasie i miejscu. Coraz więcej osób, które chcą wykupić polisę, zanim sfinalizują transakcję, chcą się czegoś dowiedzieć o ubezpieczeniach, wyedukować przed spotkaniem z agentem czy brokerem  Dzięki temu masz możliwość spotkania się z osobami, które wiedzą czego chcą i nie oczekują gruszek na wierzbie.

(Źródło: http://gemius.pl/pl/aktualnosci/2009-03-10/01)


Ubezpieczenie.com.pl/ Ubezpieczeniaonline.pl


Kontakt

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 2-8
53-659 Wrocław

tel. +48 22 270 00 44