Jesteś tu pierwszy raz?
Jak to działa? Założ konto
Ponad 1000 formularzy miesięcznie!

Poleć klienta turystycznego za punkty - program partnerski

Program partnerski "Turystyka - poleć klienta"

   Wyniki ankiety dotyczącej sprzedaży polis turystycznych wskazują, że popularnym sposobem obsługi klientów turystycznych jest oddanie obsługi polisy turystycznej komuś innemu np. znajomemu agentowi lub komuś z rodziny, kto również pracuje w ubezpieczeniach. Tak pracuje czterech na dziesięciu agentów. Inne sposoby radzenia sobie z tematem to przekazywanie klienta na infolinię lub kierowanie go na stronę internetową reprezentowanego przez siebie towarzystwa ubezpieczeniowego.

    Agenci chcą zarobić! Jednak w przypadku ubezpieczeń turystycznych sprawa przedstawia się następująco: prowizja z jednej polisy turystycznej wynosi ułamek prowizji polisy na życie. Tymczasem wystawienie i obsługa trochę kosztuje. Mówiąc krótko: efekt jest mało opłacalny. Koszt w relacji do uzyskanego zysku jest niezbyt satysfakcjonujący, dlatego agenci wolą się skupiać na innych ubezpieczeniach.

Turystyka - poleć klienta”                        
    Co może zrobić agent specjalizujący się w ubezpieczeniach na życie, aby klienci turystyczni, także jemu przynieśli pewny zysk? Czy jest to ogóle możliwe? Jak najbardziej! System LEAD zachęca wszystkich agentów ubezpieczeniowych do przyłączenia się do akcji „Poleć klienta turystycznego za punkty”. Jak to działa?              

     Na początek musimy się zarejestrować w usłudze System LEAD. Zarejestrowany agent w sezonie turystycznym proponuje swojemu klientowi coś nowego lub odwrotnie, to klient zgłasza się na 24 godziny przed wyjazdem i chce kupić. Zamiast poświęcać czas na przygotowanie, sprzedaż i obsługę polisy turystycznej agent korzysta z nowych możliwości. Podaje klientowi swój unikalny link referencyjny, dostępny w panelu konta w Systemie LEAD, prowadzący do porównywarki online (Jak działa porównywarka?):

https://www.polisaturystyczna.pl/lead/1517-jan-kowalski/
lub
https://www.polisaturystyczna.pl/lead/1517-agencja-ubezpieczeniowa-jan-kowalski/

    Klient kupując polisę poprzez link wynagradza polecającego agenta punktami w Systemie LEAD. Agent zamiast walczyć o niewielką prowizję z turystyki przeznacza zarobione za polecenie punkty na LEAD-y ubezpieczeń na życie, firm, nieruchomości, itp. Całość procesu sprowadza się do zdania – zamieniam szansę sprzedażową w turystyce na szansę sprzedażową w ubezpieczeniach życiowych. Każdy zyskuje: agent LEAD-y, my klienta, klient polisę.  

O to przykłady
    Agent polecił porównywarkę ubezpieczeń turystycznych trzem klientom. 
Pani Marzena zapisała link referencyjny w rozmowie telefonicznej. Było to na 24 godziny przed wyjazdem do Chorwacji.
Pan Leszek kliknął w link do strony w wiadomości wysłanej jeszcze na początku sezonu. Po miesiącu przed wyjazdem do Tajlandii przypomniał sobie o mailu i skorzystał z oferty.
Pan Dariusz w trakcie spotkania przełożył temat zakupu polisy na życie, ale przy okazji nadmienił, że w najbliższy weekend wyjeżdża do pracy do Norwegii na 3 miesiące. Zapisał sobie link na kartce i w domu zakupił polisę na ten wyjazd.
Oprócz tego jeszcze Pani Ania prosiła o pomoc w znalezieniu polisy, ale po obejrzeniu strony nie zdecydowała się na zakup.
 
Tym samym przez link zakupiono trzy polisy w sierpniu. Jedna osoba się nie zdecydowała. Agent 25 września otrzymał punkty za poleconych klientów i przeznaczył je na zakup dwóch LEAD-ów ubezpieczeń na życie.

Przykład 2
    Agent ma konto w Systemie LEAD, ale na razie LEAD-ów nie kupuje. Dowiedział się o programie partnerskim i rozpoczął pracę przed sezonem zimowym jeszcze w październiku. Celował do klientów, którzy chętnie wyjeżdżają na narty. Swój link rozdawał wszystkim klientom, własnym i przypadkowym. Do końca marca liczba zakupionych polis przy minimalnym nakładzie pracy wyniosła 48 sztuk. Próg do wypłaty środków wynosi 300 pkt zgromadzonych z poleceń, dlatego pomimo nie korzystania z Systemu LEAD agent 25 kwietnia otrzymał w całości wynagrodzenie na swoje konto.

Przykład 3
    Agent stwierdził, że mając stawkę x pkt. za zakupioną polisę kupi 30 polis za minimalną składkę i zarobi na przebitce. Ten agent już z nami nie współpracuje. Zapłaty za polisy kupione na siebie i żonę nie otrzymał.

    Jeżeli akcja „Poleć klienta turystycznego za punkty” okaże się dużym sukcesem, za jakiś czas akcją zostaną objęte także ubezpieczenia dla seniorów, ubezpieczenia nieruchomości oraz ubezpieczenia zdrowotne.
 
Polacy planujący zagraniczne wakacje/ferie bardzo często poszukują odpowiedniego ubezpieczenia, które zabezpieczy ich zdrowie i finanse w trakcie urlopu. To świetna okazja, aby odezwać się do własnych klientów i polecić im zakup polisy turystycznej. Agencie, każdy polecony klient to punkty, które możesz wykorzystać na zakup w Systemie LEAD! Nie zwlekaj, poleć nas już dziś!

Partnerzy

Nasze formularze są dostępne na największych polskich portalach:

Kontakt

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.
(dawniej Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o.)
ul. Sycowska 44
51-319 Wrocław

tel. +48 71 320 71 77
fax +48 71 320 71 74