Jesteś tu pierwszy raz?
Jak to działa? Założ konto
Ponad 1000 formularzy miesięcznie!

W co się ubrać?

Czyli słów kilka o stylizacji agenta ubezpieczeniowego.

Niektórzy może pomyślą, – po co tracić czas na artykuł o ubiorze? Ważne jest, abym miał wiedzę na temat produktów, jakie oferuję klientom, abym umiał odpowiedzieć na ich pytania i umiał zaproponować takie ubezpieczenie, z którego byliby zadowoleni przez wszystkie lata trwania ochrony i później, po otrzymaniu zaoszczędzonego kapitału. W końcu nie powinno się oceniać człowieka po wyglądzie. To prawda, Twoja wiedza jest niezwykle ważna, ale zawód agenta jest zawodem zaufania publicznego i przez szacunek do swoich klientów, agent powinien wyglądać odpowiednio. Co zatem i w jakich kolorach agent może nosić, a co powinien zostawić na zupełnie inne okazje?

Pamiętaj, zatem, że każdy profesjonalista używa najlepszych narzędzi pracy bez względu na wykonywany zawód. W przypadku agenta ubezpieczeniowego takim narzędziem jest między innymi elegancki i schludny ubiór. Doświadczony agent ubezpieczeniowy zdaje sobie doskonale sprawę jak wielkie znaczenie w kontakcie z klientem ma wygląd. Prawie wszystkie firmy ubezpieczeniowe preferują konserwatywny styl ubioru wśród swoich przedstawicieli.


Agent – mężczyzna

Cechy Charakterystyka
Ubranie Garnitur, koszula, krawat
Kolor Czarny, ciemny brąz, grafit, granatowy
Materiał Elegancki, dobra jakość
Buty Półbuty, dopasowane do reszty ubrania
Dodatki Walizka, aktówka


Błędem jest ubranie się na sportowo lub w ubranie codzienne. Nie jest dobrym pomysłem ubranie się w krzykliwe kolory lub kolory, które do siebie nie pasują. Ważne jest ubranie skromne, gustowne. Również materiał ma znaczenie. Unikaj sztruksu lub jeansu. Są to, co prawda modne i wygodne materiały, ale nieodpowiednie na spotkanie z klientem. Unikaj obuwia sportowego, sandałów, czy innego kompletnie niepasującego obuwia. Najlepsze są półbuty, kolorystycznie dobrane do reszty ubrania, chyba nie muszę nawet wspominać o tym, że muszą one być czyste. Doskonałym dodatkiem będzie aktówka czy walizka, w której agent schowa wszystkie potrzebne dokumenty. Nie noś dokumentów w reklamówce czy innym tego typu worku, wygląda to bardzo nieprofesjonalnie.

Agent – kobieta
Cechy Charakterystyka
Ubranie Bluzka, spódnica, spodnium
Kolor Popielaty, granatowy, czarny, ciemne brązy i zieleń
Materiał Elegancki, dobra jakość
Buty Pełne, maksymalnie do kostek
Dodatki Ciemna aktówka

    

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, błędem jest ubranie się w dres, stój codzienny, luźny itp. Najlepiej ubrać spodnium albo spódnicę i elegancką bluzkę. Z elegancją jednak nie należy przesadzać, unikajmy, zatem falbanek, koronek i innych tego typu ozdób. Buty powinny być pełne, eleganckie, dobrane do stroju, z pewnością nie adidasy itp. Dobrym dodatkiem będzie skórzana aktówka, czarna lub brązowa, w której znajdują się wszystkie potrzebne do pracy dokumenty. Najważniejsze, aby ubranie było czyste, dobrane kolorystycznie i skromne.

Agent przygotowany tak, jak pokazują powyższe tabele, będzie wzbudzał zaufanie wśród potencjalnych klientów, co na pewno odbije się korzystnie na efektach sprzedaży.


Ubezpieczenie.com.pl/Ubezpieczeniaonline.pl 


Kontakt

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 2-8
53-659 Wrocław

tel. +48 22 270 00 44