Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 30 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

5 najpopularniejszych opinii na temat ubezpieczenia mieszkania

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisy mieszkaniowe nie są tak popularne jak OC dla kierowców, mimo że liczba zmotoryzowanych jest równa liczbie lokatorów. Wynika to z charakteru samej polisy – w przypadku samochodów jest obowiązkowa, a dla mieszkań prawie zawsze dobrowolna.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

To „prawie” ma miejsce w określonej sytuacji – gdy osoba ubiega się o kredyt hipoteczny i otrzymuje od banku warunek w postaci ubezpieczenia pożyczki. Wymóg ten jest dodatkowym zabezpieczeniem dla instytucji finansowej w razie gdyby mieszkanie uległo zniszczeniu na skutek pożaru, zalania czy wybuchu i nie nadawałoby się dalszego użytkowania.

Wśród opinii dotyczących polisy mieszkaniowej, jej zasadności i wiedzy o samym produkcie, dominują tzw. mity ubezpieczeniowe, które wynikają z mylnych przekonań o ubezpieczeniu, a zwłaszcza jego cenie. Oto 5 najpopularniejszych z nich.
 

 

1. Ubezpieczenie jest za drogie

Z podobną opinią spotkało się wielu agentów ubezpieczeniowych, którzy zanim zdążyli przedstawić szczegóły oferowanego produktu, usłyszeli, że dodatkowy wydatek jakim jest polisa mieszkaniowa to dla wielu klientów warunek nie do spełnienia.
 
Czy rzeczywiście? Polisa mieszkaniowa to jeden z najtańszych produktów na rynku ubezpieczeniowym. Składki zaczynają się poniżej 100 zł rocznie, a w niektórych przypadkach, np. za jednopokojowe mieszkanie położone w małej miejscowości zapłacimy już 50 zł.
 
Warto pamiętać, że wysokość składki wynika zarówno z „ustawień” nieruchomości (kondygnacja, wartość, lokalizacja, rok budowy, powierzchnia użytkowa), jak i polisy (suma ubezpieczenia, rodzaj umowy, liczba rozszerzeń), więc im mniejsze mieszkanie i węższy zakres ochrony, tym polisa będzie tańsza.
 

2. Polisa mieszkaniowa z pewnością okaże się niepotrzebna

To prawda, że nie każde mieszkanie jest zagrożone w równym stopniu np. przez zalanie czy pożar. Wiele tu zależy od samych lokatorów i przestrzegania przez nich środków bezpieczeństwa. Jednak na niektóre zdarzenia nie mamy większego wpływu. Chodzi głównie o włamanie i kradzież.
 
Pomimo stosowania drzwi antywłamaniowych czy monitoringu, wciąż spryt złodziei bierze górę nad technologią. Faktem jest, że co roku łupem włamywaczy pada ok. 100 tys. mieszkań, więc polisa mieszkaniowa będzie jak najbardziej przydatna. Tyle że z odpowiednimi rozszerzeniami jak wspomniana kradzież z włamaniem albo OC w życiu prywatnym. Ten ostatni dodatek docenią lokatorzy posiadający małe dziecko, które może wyrządzić szkody na czyimś mieniu.

 

3. Polisę trudno kupić

To kolejny mit, z którym mają do czynienia agenci ubezpieczeniowi przekonani, że klienci nie trafiają do nich ze względu na konieczność wizyty w placówce ubezpieczeniowej i dostosowania się do godzin otwarcia placówki.
 
Nowoczesne rozwiązania online w postaci porównywarki ubezpieczeń pozwalają nie tylko zakupić polisę bez konieczności wychodzenia z domu, ale również dokonać wygodnego porównania ofert. Jedna kalkulacja pozwala uzyskać do 20 wyników wyszukiwania!

 

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

4. Na rynku jest za duży wybór ofert

Na rynku ubezpieczeniowym dostępnych jest prawie 100 towarzystw ubezpieczeniowych. Większość z nich posiada w swojej ofercie polisy mieszkaniowe, więc sprawdzenie każdego produktu z osobna byłoby dla klienta zadaniem ponad siły.
 
Tu ponownie przydatnym narzędziem okazuje się porównywarka ubezpieczeń, dysponująca bazą 10 towarzystw, z czego kilka jest widocznych po kalkulacji składki – w każdym z 4 wariantów ochrony. To z jednej strony umiarkowana dawka ofert, aby przyszły ubezpieczony nie przepadł w gąszczu propozycji, a z drugiej zachowane zostają warunki do dokonania wyboru. 

 

5. Będę mieć problem z uzyskaniem odszkodowania

Potencjalni klienci towarzystw, przeglądając fora internetowe, mogą dojść do wniosku, że polisy to nic innego jak sposób na wyciągnięcie pieniędzy od ubezpieczonych. Zdecydowana większość negatywnych opinii bierze się stąd, że odszkodowanie zostało wyliczone w znacznie mniejszym rozmiarze lub w ogóle nie przyznane. 

Aby uniknąć rozczarowania i nieporozumień, warto dokładnie czytać warunki ubezpieczenia, a szczególnie znajdujące się w dokumencie OWU wyłączenia odpowiedzialności. Przykładowe z nich dotyczą:

  • umyślnego zniszczenia domu letniskowego przez osoby trzecie,
  • przemarzania ścian,
  • zagrzybienia lub pleśni,
  • kradzieży materiałów budowlanych,
  • porysowania lub pomalowania ruchomości,
  • kradzieży ruchomości z balkonu, tarasu lub loggi.

 
Kupując polisę, należy także zwrócić uwagę, czy wybrana suma ubezpieczenia jest wystarczająca. To ważne szczególnie przy szkodach spowodowanych przez żywioły może się okazać, że cały budynek nadaje się już tylko do rozbiórki. Wówczas ubezpieczony ma pewność, że odszkodowanie wystarczy na pełne pokrycie strat, może okazać się bezcenna.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
595091
6
5
1
1
5
8

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy