Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jakie ubezpieczenie turystyczne?

Gdziekolwiek planujemy naszą wakacyjną podróż, powinniśmy mieć zawsze wykupione ubezpieczenie turystyczne. Polisa to nie tylko zabezpieczenie finansów, ale również opieka dla naszych najbliższych.

Czy wiesz, jakie ubezpieczenie turystyczne w 2017 roku będzie najlepiej odpowiadało wymaganiom podróżników? Poniżej podpowiemy, w jaki sposób to sprawdzić.
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

 

Co powinna zawierać najlepsza polisa turystyczna?


W trakcie wakacyjnego urlopu chcemy czuć się bezpieczni i nie przejmować się dodatkowymi kosztami, które mogą nas spotkać. Niestety, podczas podróży jesteśmy narażeni na wypadki lub kradzieże. Z tego powodu tak ważne jest wykupienie pełnowartościowego zabezpieczenia. Jednak pojawia się pytanie, jakie ubezpieczenie turystyczne jest najlepsze dla nas?
 

Co powinno zawierać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Koszty leczenia

Usługa KL zapewni wsparcie finansowe od ubezpieczyciela, jeśli musieliśmy poddać się opiece medycznej po nagłym zachorowaniu lub nieszczęśliwemu wypadku podczas podróży. Towarzystwo Ubezpieczeniowe opłaci rachunki wystawione przez placówki medyczne oraz zajmie się kosztami ratownictwa i poszukiwań.

Assistance

Przysługuje nam możliwość korzystania z całodobowej pomocy naszego ubezpieczyciela. Assistance obejmuje m.in. wsparcie tłumacza i opiekę nad naszymi dziećmi. Dzięki tej opcji najbliżsi osoby poszkodowanej mogą liczyć na pomoc finansową w razie śmierci czy trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

Dzięki tej opcji najbliżsi osoby poszkodowanej mogą liczyć na pomoc finansową w razie śmierci czy trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego.

Ubezpieczenie bagażu lub sprzętu sportowego

Jeśli dojdzie w trakcie podróży do uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży naszego mienia, to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkodę.

 

Dodatkowo możemy wykupić kolejne usługi, które zwiększą zakres naszego ubezpieczenia. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

  • koszty rezygnacji lub przerwania imprezy turystycznej – w sytuacji, gdy posiadamy już wykupioną wycieczkę i nie możemy wziąć w niej udziału lub w trakcie wycieczki musimy ją przerwać, TU zwróci nam koszty tej rezygnacji lub przerwania w zakresie sumy ubezpieczenia zawartego w polisie.

  • ubezpieczenie aktywności sportowej – jeśli mamy zamiar w trakcie podróży uprawiać sport, to powinniśmy przed kupnem polisy zaznaczyć, jaka to będzie forma aktywności fizycznej. Im niebezpieczniejsze sporty będziemy uprawiać, tym wyższa będzie składka ubezpieczenia. W przypadku braku zaznaczenia odpowiedniej formy aktywności fizycznej, ubezpieczyciel w razie wypadku może odmówić opłacenia rachunków za opiekę medyczną.

ubezpieczenie opóźnienia bagażu podróżnego – ubezpieczyciel zwróci poniesione przez nas koszty związane z zakupem przedmiotów, które mają zastąpić rzeczy, znajdujące się w opóźnionym bagażu.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Wybór polisy turystycznej nie zajmuje wiele czasu, ale oprócz sugerowania się zakresem oraz sumami ubezpieczenia, powinniśmy skupić się na samym produkcie i cechach, które oferuje dana polisa. Jedną z najważniejszych usług polisy turystycznej jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Dzięki niej unikniemy zapłacenia rachunków za opiekę medyczną.

Jeśli wyjeżdżamy na teren Unii Europejskiej, rekomendujemy wykupienie sumy KL na minimum 30 000 EUR. Nasz wybór padł na wyjazd poza teren UE? Wybierzmy usługę z sumą powyżej 40 000 EUR. Planujemy podróż na terenie USA, Kanady, Wysp Karaibskich, Japonii lub Australii? W takim razie powinniśmy zastanowić się na co najmniej 50 000 EUR sumy ubezpieczenia KL. Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne to bardzo ważny element każdego wyjazdu, dlatego nie zwlekaj z jego wykupieniem i już dziś kup ubezpieczenie turystyczne w Rankomat.pl w niecałe 3 minuty.  

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy