Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Szwajcaria - praktyczne porady

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Alpejskie szczyty, smak oryginalnego sera i czekolady, świat zegarków i skrupulatnych bankierów – to tylko przedsmak Szwajcarii. Planujesz wycieczkę w te rejony? Nieważne, czy jedziesz tam latem, czy zimą. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczny wyjazd.

Szwajcaria jest dobrym wyborem dla każdego, kto lubi zachwycające górskie krajobrazy i aktywny wypoczynek. To doskonały kierunek także dla tych, którzy nie chcą podróżować poza Stary Kontynent. Szwajcaria uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych krajów świata. Pozostaje więc zadać sobie pytanie – czy na wyjazd do niej potrzebna jest polisa turystyczna? Tak, nawet do Szwajcarii!
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Wysokie koszty
 
Nie tylko pobyt w Szwajcarii jest sporym wydatkiem. Jeśli już zdecydujesz się na taką podróż, musisz liczyć się z tym, że gdyby coś Ci się stało, równie drogie – co nocleg czy jedzenie – jest leczenie. Choć Szwajcaria jest państwem neutralnym i nie należy do Unii Europejskiej, działa w niej EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną podczas wyjazdu do tego kraju, na pewno nie należy się do niej ograniczać. Służba zdrowia w Szwajcarii stoi naprawdę na wysokim poziomie – jej koszty również są bardzo wysokie. Przede wszystkim dlatego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, gdzie suma ubezpieczenia dla kosztów leczenia, transportu i ratownictwa będzie odpowiednio wysoka – 20 tys. euro lub większa. Nawet podczas krótkiego spaceru w szwajcarskich górach może nas zaskoczyć nagła zmiana pogody – o skręcenia czy złamania naprawdę nietrudno. W takiej sytuacji będziemy potrzebować szybkiej i fachowej pomocy. Bez dobrego ubezpieczenia będziemy musieli zapłacić za akcję ratunkową z własnej kieszeni – nawet ponad 12 tys. euro.

 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Przezorny zawsze ubezpieczony
 
Choć jedziemy do kraju, który ma opinię bezpiecznego, nie znaczy to, że nie zdarzają się w nim drobne kradzieże. Podczas wyjazdu trzeba dobrze pilnować najcenniejszych podręcznych przedmiotów – dokumentów, kart kredytowych, telefonów, biletów, kluczy. Sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie podróżne chroni Cię przed skutkami takiego zdarzenia. Innym ważnym elementem polisy będzie OC w życiu prywatnym. Nawet jeśli nie masz złych intencji, może się zdarzyć, że nieumyślnie wyrządzisz komuś krzywdę za granicą lub uszkodzisz czyjąś własność. Po takim zdarzeniu w Szwajcarii może Cię nie być stać na powrót do domu. Lepiej więc ubezpieczyć się zawczasu.

 

Zabezpieczenie w innych sytuacjach
 
Co jeszcze powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Szwajcarii? Przede wszystkim bardzo ważne jest jeszcze NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) czy ubezpieczenie bagażu. Wybierając polisę turystyczną, zwróć uwagę na sumy ubezpieczenia – im wyższe, tym pewniejsza będzie Twoja ochrona. Jeśli planujesz wypady w szwajcarskie wysokie góry, to potrzebujesz także specjalistycznego zabezpieczenia – np. podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych. Zapoznaj się z warunkami takiego ubezpieczenia, ponieważ może ono znacznie podnieść koszty Twojej polisy, ale jednocześnie zapewnić Ci lepszą ochronę w razie możliwych wypadków. Bez ubezpieczenia kosztów ratownictwa zapłacisz nawet kilkanaście tysięcy euro za akcję ratunkową w szwajcarskich górach z własnej kieszeni.
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Przykładowe ubezpieczenie na wyjazd do Szwajcarii dla jednej osoby z niskimi sumami ubezpieczenia i podstawową ochroną zaczyna się już od 2,56 zł za dzień. Natomiast ubezpieczenie tygodniowego wyjazdu do Szwajcarii z opcją dla bardziej aktywnych zaczyna się już od 50,89 zł od osoby.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
489234
5
4
5
3
0
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy