Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Szwecja - praktyczne porady

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Jeśli marzysz o urlopie spędzonym blisko natury, poczuciu spokoju i odpoczynku z dala od zgiełku wielkiego miasta, powinieneś pomyśleć o wakacjach w Szwecji.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ten kraj jest bardzo zróżnicowany pod względem krajobrazu z przewagą polodowcowych wzniesień i jezior o krystalicznie czystej wodzie. W Szwecji każdy miłośnik natury znajdzie coś dla siebie, a warunki przyrodnicze będą zachęcały do aktywnego spędzania czasu – w lesie, nad wodą czy górach. Dlatego warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu się na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń. Najlepiej w postaci polisy podróżnej do naszego sąsiada po drugiej stronie Bałtyku.


Koszty leczenia w Szwecji

Szwecja to także drogi kraj – przynajmniej dla statystycznego turysty z Polski. Możliwe jest jednak spędzenie urlopu w normalnych warunkach, nie tracąc przy tym dużej ilości pieniędzy. Należy zdawać sobie sprawę, że począwszy od produktów codziennych, a skończywszy na usługach medycznych, rynek szwedzki jest kosztowny jak na polską kieszeń. Z tego powodu większość turystów rekomenduje wykupienie polisy podróżnej do Szwecji.

Prawidłowo dobrane ubezpieczenie turystyczne do Szwecji da nie tylko poczucie bezpieczeństwa w razie nieprzewidzianych sytuacji, które mogą cię spotkać podczas podróży, ale również pomoże uratować twój budżet przed dodatkowymi wydatkami.

Weźmy za przykład koszty leczenia w Szwecji. Przykładowo, że w trakcie pieszej wędrówki w Szwecji złamałeś nogę. Musisz udać się natychmiast do lekarza. Opieka medyczna w Szwecji jest odpłatna, a turyści są zobowiązani do pokrycia takiej samej kwoty za świadczenia jak obywatele Szwecji. Wizyta u specjalisty może kosztować, w przeliczeniu, ponad 200 zł.

Jednorazowa konsultacja z lekarzem kosztuje więcej, niż samo ubezpieczenie! A wiadomo, że na samej wizycie się nie kończy. Trzeba będzie również wykupić leki i opatrunki, a co najważniejsze, będziesz musiał wrócić do Polski. Transport medyczny do Polski także będzie opłacony z twojej kieszeni, jeśli nie będziesz posiadał ubezpieczenia turystycznego.


Co powinna zawierać polisa podróżna do Szwecji?

Pamiętaj, że na każdy wyjazd urlopowy powinieneś mieć ze sobą prywatną polisę turystyczną. Szwecja nie jest tutaj wyjątkiem. Musimy pamiętać, aby polisa zawierała:

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Przedmiotem ubezpieczenia są wszystkie udokumentowane koszty leczenia powstałe w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Już wspominaliśmy, że koszty leczenia w Szwecji należą do tych najdroższych w Europie, dlatego rekomendujemy, aby suma ubezpieczenia KL wynosiła minimum 40 000 EUR.

Assistance

Podstawowy zakres usług assistance najczęściej jest zawarty w ubezpieczeniu kosztów leczenia. Dzięki tej usłudze będziesz mógł skontaktować się w każdej chwili z ubezpieczycielem i poprosić o pomoc lub informacje w wyjątkowych okolicznościach.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Dzięki NNW ubezpieczone zostanie twoje życie lub zdrowie. W sytuacji, gdy doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu lub umrzesz, ubezpieczyciel wypłaci ci lub twoim najbliższym należne świadczenia. Im większą sumę ubezpieczenia NNW wybierzesz, tym na większe świadczenie możesz liczyć po wypadku.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Dzięki tej usłudze ubezpieczona zostanie twoja odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym za wyrządzone szkody osobowe lub rzeczowe osobom trzecim. Jeżeli w myśl przepisów prawa w Szwecji będziesz zobowiązany do naprawienia swojej szkody, to towarzystwo ubezpieczeniowe zajmie się wypłaceniem odszkodowania.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Szwecji?

Pełnowartościowe ubezpieczenie turystyczne do Szwecji to koszt bardzo niski w porównaniu do cen, z którymi spotkasz się podczas wakacji w tym skandynawskim kraju. Sprawdziliśmy w porównywarce cenę składki polisy podróżnej do Szwecji na 7-dniowy wyjazd dla osoby dorosłej. Polisa zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia (SU 40 000 EUR), NNW, OC oraz zaznaczyliśmy możliwość amatorskiego uprawiania sportów. Koszt takiej polisy zaczyna się od 43 zł, a kończy się na 80 zł.

Jak widać, koszt takiej polisy jest naprawdę niski, a może uratować twoje finanse przed dużymi dodatkowymi wydatkami podczas wyjazdu. Nikt nie powinien oszczędzać na bezpieczeństwie, więc wykup przed wyjazdem polisę z odpowiednio wysokimi sumami ubezpieczeń.  

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
668282
7
2
4
3
4
9

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy