Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie zagraniczne - jak i gdzie kupić?

Większość odpowiedzialnych turystów wie, że zakupienie ubezpieczenia turystycznego przed jakimkolwiek wyjazdem zagranicznym jest tak samo oczywiste, jak zabranie ze sobą dokumentów czy bagażu. Polisę najwygodniej jest kupić przez internet.

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


Wiedzą o tym szczególnie osoby, które doświadczyły w podróży kłopotów ze zdrowiem czy wypadku i polisa turystyczna uchroniła ich przed dużymi problemami finansowymi. Posiadanie ubezpieczenia jest tym bardziej opłacalne, że już od 3-4 zł dziennie można mieć optymalny zakres ochrony podczas wyjazdu za granicę.

Gdzie najszybciej kupić ubezpieczenie?


Internetowe porównywarki ubezpieczeniowe uprościły zakup polisy do minimum. Wystarczy mieć dostęp do internetu i skrzynki mailowej, a także kilka wolnych minut. Jak dokładnie wygląda cały proces zakupu ubezpieczenia za pośrednictwem porównywarki/kalkulatora ubezpieczeń?

1. Pierwszy krok to określenie podstawowych danych dotyczących wyjazdu. Jest ich dosłownie kilka. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl należy określić:
 • miejsce podróży (podział na kontynent, następnie na kraj lub kraje, jeśli wycieczka obejmować ma przemieszczanie się po różnych państwach),
 • cel podróży (zwiedzanie i wypoczynek, snowboard i narty, praca fizyczna, nurkowanie, sporty wysokiego ryzyka, sporty ekstremalne,),
 • czas, na jaki ma być wykupione ubezpieczenie,
 • aktualne miejsce pobytu ubezpieczających (czy przebywają w Polsce?),
 • liczba osób wyjeżdżających,
 • wiek osób wyjeżdżających,
 • stan zdrowia, tzn. uwzględnienie, jeśli wyjeżdżający cierpią na choroby przewlekłe.
2. Po wpisaniu powyższych danych, system wygeneruje kilkanaście polis turystycznych. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych został zaprojektowany tak, aby był maksymalnie przejrzysty i intuicyjny w obsłudze. Wyjeżdżający ma widzieć dostępne opcje tak, aby dało się łatwo porównać sumy ubezpieczeń i dzienne stawki.

3. Po wyborze najlepszej polisy, system prowadzi do opcji płatności. Po podaniu maila i opłaceniu ubezpieczenia, polisa przychodzi w formie elektronicznej na skrzynkę mailową w ciągu kilki sekund.
Proces jest tak prosty i szybki, że zakupu można dokonać w dowolnym momencie, nawet w kolejce do lekarza czy w komunikacji miejskiej.

Ważne! Kalkulatory polis turystycznych mają doskonale przygotowane wersje mobilne strony – na telefon i tablet. Wszystko po to, aby kupujący mógł swobodnie zakupić polisę z każdego możliwego miejsca. Nawet, gdy przypomni sobie o tym, w drodze na lotnisko.  
                

Co jest ważne podczas wyboru ubezpieczenia?


Każda osoba znająca się na ubezpieczeniach odpowie tak samo: suma gwarantowana kosztów leczenia. Ta kwota powinna być decydująca przy wyborze polisy. Co istotne, powinna być ona dopasowana do miejsca wyjazdu.

Szacuje się, że w krajach europejskich wystarczającą sumą gwarantowaną kosztów leczenia jest 30 000 euro. Jednak w przypadku wyjazdów na inny kontynent albo do tzw. krajów z wysokimi kosztami opieki medycznej (np. Kanada, Japonia) kwota ta nie będzie wystarczająca.

Wyjeżdżając poza UE, powinno się wykupić polisę na co najmniej 60 000 euro, a w Kanadzie, USA, Japonii powinna to być kwota 120 000 euro. Dlaczego tak duża? Dzienny pobyt na intensywnej terapii w Stanach Zjednoczonych to nawet 10 000 euro. W tym przypadku nie tylko brak ubezpieczenia, ale też brak odpowiednio dopasowanej polisy, może spowodować ogromne długi poszkodowanego turysty.Kupując polisę turystyczną, warto szczególnie zwrócić uwagę na:

 • Ratownictwo – Polska jest nielicznym krajem, w których ratownictwo jest zupełnie darmowe. Już u naszych zagranicznych sąsiadów za tę usługę zobowiązany jest zapłacić poszkodowany. Podobnie jest w inny krajach. Koszt ratownictwa to zazwyczaj kwoty opiewające na kilka tysięcy euro wzwyż – sama 1 godzina pracy helikoptera ratowniczego to koszt 5 000 euro.
 • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewni odszkodowanie w przypadku uszczerbku na zdrowiu, jak również pokryje koszt wizyt u specjalistów i ewentualnej rehabilitacji.
 • OC w życiu prywatnym – zapewnia zwrot kosztów w przypadku uszkodzenia ciała lub własności osoby trzeciej.
 • Assistance – to niezwykle przydatna usługa, która w zależności od wyboru ubezpieczenia ma różne zakresy. Od zapewnienia transportu poszkodowanego do kraju, po pomoc tłumacza, prawnika, odwiezienie rodziny we wskazane miejsce, zapewnienie auta zastępczego itp. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z wybranymi opcjami polisy!

Ile kosztuje dzienne ubezpieczenie?


Oczywiście jest to uzależnione od szeregu czynników (cel podróży, gwarantowane sumy ubezpieczeń), ale co do zasady koszt waha się od 3,70 zł do 77 zł (przykładowa symulacja: wyjazd na narty do kraju UE).

Przykładowy podział kwot i sum gwarantowanych (wyjazd na narty do kraju UE):

  AXA Ubezpieczenia – 3,70 zł/dzień Europa Ubezpieczenia – 20 zł/dzień AXA Assistance – 46,36 zł/dzień
Koszty leczenia 200 000 zł 1 286 422,60 zł 600 000 zł
Ratownictwo 200 000 zł 42 880,75 zł 600 000 zł
Assistance usługi assistance w ramach kosztów leczenia, w zakresie również ubezpieczenie pomocy telefonicznej Ubezpieczenie pomocy w podróży – wariant the best usługi assistance w ramach kosztów leczenia, w zakresie również ubezpieczenie pomocy telefonicznej
OC - 428 807,53 zł 150 000 zł
NNW 20 000 zł 42 880,75 zł 50 000 zł
Źródło: rankomat.pl

Detale mają znaczenie!


Jak łatwo wywnioskować już z powyższej tabeli, a szczególnie z uważnej analizy w kalkulatorze ubezpieczeń, większa dzienna stawka niekoniecznie przekłada się na wyższą sumę gwarantowaną w każdej możliwe usłudze – nierzadko suma gwarantowana kosztów leczenia jest bardzo wysoka, przy stosunkowo niskiej kwocie OC czy NNW.

Dzieje się tak dlatego, że polisy turystyczne są skonstruowane wedle potrzeb odbiorców. Nie każdy turysta potrzebuje ubezpieczenia bagażu, dlatego nie powinno dziwić, gdy nie ma takiej usługi nawet w droższych polisach. Podobnie z NNW – wyjeżdżający, którzy posiadają NNW z innego źródła (często jest przy okazji zakupu polisy mieszkaniowej czy na życie), nie potrzebuję wysokiej kwoty NNW w polisie turystycznej.
Detale, które mogą wpłynąć na wypłatę odszkodowania:
 • Zatajenie przewlekłej choroby lub choroby w chwili wyjazdu – już w pierwszym kroku w kalkulatorach ubezpieczeń, kupujący zobowiązany jest określić, czy cierpi na choroby przewlekłe, np. cukrzycę. Jeśli podróżujący zatai tę informację, a problem zdrowotny za granicą będzie spowodowany właśnie tą chorobą, ubezpieczyciel będzie miał podstawę do odmowy wypłaty odszkodowania.
 • Wypadki pod wpływem alkoholu – jeśli do wypadku, kolizji czy problemu zdrowotnego dojdzie w wyniku spożycia alkoholu przez poszkodowanego, może on nie otrzymać należnych pieniędzy z ubezpieczenia. Jednak jest na to rozwiązanie. Większość polis może zawierać dodatkową usługę, tzw. klauzulę alkoholową. Mając takie zabezpieczenie, złamanie nogi u w stanie nietrzeźwości nie będzie przeszkodą do wypłaty odszkodowania. W tym zakresie należy zapoznać się szczegółowo z ubezpieczeniem, gdyż większość ubezpieczycieli wyłącza z klauzuli alkoholowej usługę OC w życiu prywatnym.

 

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego

Co warto wiedzieć?
 1. Polisę turystyczną za pomocą porównywarki internetowej można kupić w kilka minut.
 2. Po wyborze oferty, otrzymamy polisę wraz z umową na adres e-mail w ciągu kilku sekund.
 3. Polisę turystyczną można kupić za mniej niż 3 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy