Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj Notice: Undefined index: 0 in /var/www/ubezpieczeniaonline.pl/new/_nowe/_classes/helper.php on line 446 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

100, 200 czy 500 zł - jaki jest koszt ubezpieczenia mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania to koszt od 100 zł wzwyż. Na wartość i wysokość polisy ma wpływ lokalizacja mieszkania, jego powierzchnia, zakres wybranej ochrony ubezpieczeniowej czy też jego wartość.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

W poniższym artykule prezentujemy szacunkowe wyniki dla różnych mieszkań, które pozwolą odnieś swoją nieruchomość do przygotowanych przez nas wyliczeń. Dzięki temu, możesz mniej więcej ocenić, czy Twoja polisa będzie kosztowała bliżej 100, 200 czy 500 złotych w skali roku. 

Ubezpieczenie mieszkania za 100 złotych


Decydując się na ubezpieczenie mieszkania średniej wielkości w małej miejscowości (ok 30 tys. mieszkańców) można spodziewać się składki właśnie w okolicach 100 złotych. Przygotowana przez nas kalkulacja dotyczyła mieszkania w bloku, który został wybudowany w 2010 roku. Mieszkanie ma powierzchnię 65 m2 i znajduje się na jednym z środkowych pięter (ani parter, ani ostatnie). Ubezpieczający jest jego właścicielem i nie ma na swoim koncie żadnych szkód ubezpieczeniowych. Wartość mieszkania to 180 000 złotych, a jedno z zabezpieczeń stanowią drzwi antywłamaniowe.
 
Oferta otrzymana od towarzystw ubezpieczeniowych oscyluje wokół 100 złotych. Najbliżej tej kwoty była firma Link 4. Roczna składka to dokładnie 117 zł.
 
W ramach tej kwoty Link 4 proponuje następujący zakres ochrony:
 • ubezpieczenie nieruchomości na kwotę 180 000 zł;
 • ruchomości domowe na 10 000 zł;
 • OC w życiu prywatnym 15 000 zł;
 • assistance gratis;
 
Ryzyka, które zostały uwzględnione w ramach świadczonej ochrony ubezpieczeniowej to:
 • pożar;
 • zalanie;
 • kradzież z włamaniem;
 • powódź.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie mieszkania za 200 zł


Druga przygotowana przez nas kalkulacja również dotyczyła mieszkania w bloku. Mieszkanie, tak jak poprzednio usytuowane jest na jednym z środkowych pięter w małym mieście (do 35 tys. mieszkańców). Powierzchnia mieszkania to 70 m2. Ubezpieczony nie ma na koncie żadnych szkód, jak dotychczas. Blok został wybudowany w 2010 roku i ubezpieczony jest jego właścicielem. Wartość mieszkania to 250 000. Zabezpieczenie stanowią drzwi antywłamaniowe. Wybrano pakiet dla przezornych.
 
Uzyskane od towarzystw ubezpieczeniowych oferty również oscylują wokół 200 złotych. Concordia Dom natomiast, oferuje polisę w kwocie 203 złote rocznie. W ramach zaproponowanej ochrony ubezpieczeniowej firma zapewnia:

 • ubezpieczenie mieszkania na kwotę 250 000 zł;
 • ruchomości domowe i stałe elementy na wypadek zdarzeń losowych na kwotę 10 000zł;
 • ruchomości domowe i stałe elementy na wypadek kradzieży 5000 zł;
 • dodatkowo firma zapewnia możliwość skorzystania z konsultacji prawnej.

 

Ubezpieczenie mieszkania za 500 zł


I na koniec, przygotowaliśmy najdroższą ofertę. Kalkulacja została przygotowana dla wolnostojącego domu, który został zbudowany z konstrukcji niepalnej. Znajduje się w tym samym mieście, co poprzednie kalkulacje. Liczba szkód ubezpieczonego to 0, a dom jest jego własnością. Ma powierzchnię 120 m2 i został wybudowany dziesięć lat temu. Wartość domu to 600 000zł. Ubezpieczony wybrał pakiet dla świadomych. Zabezpieczenie stanowią drzwi antywłamaniowe.
 
Znów udało się uzyskać kalkulacje, które koncentrowały się wokół 500zł. Dokładnie taką kwotę zaproponowała firma Inter Polska w ramach swojej polisy ubezpieczeniowej Inter Lokum. Nieruchomość została objęta ochroną na sumę ubezpieczenia 600 000zł.

Pozostałe opcje to:

 • ubezpieczenie ruchomości domowych od zdarzeń losowych 35 000 zł;
 • ubezpieczenie ruchomości domowych od kradzieży 15 000 zł;
 • ubezpieczenie stałych elementów od kradzieży 5 000 zł;
 • OC w życiu prywatnym 5 000 zł;
 • Assistance gratis.
PODSUMOWANIE
Za 100 złotych można ubezpieczyć średnie mieszkanie o powierzchni 65 m2. Oferowane polisy nie wiele się tu między sobą różniły.
Za 200 złotych można ubezpieczyć również wiele różnorodnych nieruchomości, jest to dość duża kwota jak na polisę.
W kwocie 500 złotych można ubezpieczyć dom, który jest wykończony za pomocą drogich materiałów, co powoduje, że jego wartość rośnie.

 Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

To warto wiedzieć
1. Koszty ubezpieczenia nieruchomości zależne są od wielu czynników, związanych zarówno z samą polisą, jak i ubezpieczaną nieruchomością

2. Przy wybieraniu odpowiedniego ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę na zakres ochrony i oferowane świadczenia, nie tylko na wysokość składki

3. Decydując się na ubezpieczenie mieszkania średniej wielkości w małej miejscowości (ok 30 tys. mieszkańców) można spodziewać się najtańśzej składki w okolicach 100 złotych

4. Najtańśzą polisę spośród zaproponowanych można szybko znaleźć dzięki porównywarce ubezpieczeń
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy