Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie telefonu - gdzie kupić?

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
W smartfonie trzymamy cały świat - finanse, kontakty, wspomnienia na zdjęciach. Uszkodzenie czy kradzież sprzętu mogą być naprawdę bolesne. Dowiedz się, co obejmuje ubezpieczenie telefonu i ile to kosztuje.

Telefon komórkowy już dawno przestał służyć tylko do dzwonienia. Dziś dosłownie trzymamy w ręce podręczny świat - za pomocą smartfonu nawet płacimy w sklepie. Tak wiele możliwości i funkcji to też rosnące wciąż ceny. Flagowy produkt Apple, czyli iPhone, kosztuje w najnowszej wersji już minimum 5 000 zł.

Niestety, nawet najdroższy telefon komórkowy, nie będzie odporny na usterki, a ryzyko uszkodzenia w tym przypadku jest naprawdę spore. Badanie firmy Digital Care wykazało, że aż 90% z nich to uszkodzenia ekranu, a 10% to zalania i awarie głośników. Zwykle do takich nieszczęść dochodzi przez upuszczenie lub uderzenie telefonu, a często nawet przez nieuwagę podczas zabawy z dzieckiem.

Za przywrócenie telefonu do życia możesz niestety sporo zapłacić. Naprawa wyświetlacza to wyjątkowo kosztowna sprawa. W przypadku iPhona taka usługa w serwisie zbitaszybka.pl wyniesie od 1000 zł w górę.

Aby zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia ekranu smartfona i innych usterek, warto rozważyć ubezpieczenie telefonu. Z artykułu dowiesz się, dlaczego warto ubezpieczyć telefon, gdzie możesz to zrobić i ile za to zapłacisz. 

Porównaj ceny

 

Telefon dla ubezpieczyciela – co oznacza?

Ubezpieczyciel będzie traktować telefon jako część ruchomości domowych lub przedmiot osobisty. Od tego rozróżnienia zależeć będzie zakres ochrony od różnych zdarzeń.

Smartfon może być zaliczany do wyposażenia mieszkania, tak jak pozostałe ruchomości - meble, telewizor i inne sprzęty elektroniczne czy biżuteria. Jednak z tego względu jego ochrona ogranicza się do miejsca ubezpieczenia, czyli samej nieruchomości. Ubezpieczony telefon może należeć do ciebie, twoich gości, a nawet stanowić mienie firmowe.

Poza mieszkaniem telefon może być traktowany w ramach ubezpieczenia jako przedmiot osobisty i podlegać ochronie głównie przed rabunkiem, nawet podczas podróży.

Dokładną definicję znajdziesz w dokumencie Ogólne Warunki Ubezpieczenia, załączanym do oferty polisy mieszkaniowej danej firmy ubezpieczeniowej. 

 

Od czego możesz ubezpieczyć telefon komórkowy, smartfon i iPhone?

Ubezpieczenie telefonu komórkowego, zależnie od wybranego wariantu, może obejmować ochroną sam wyświetlacz (ubezpieczenie wyświetlacza) albo cały telefon. Polisa mieszkaniowa chroni telefon kompleksowo na wypadek wielu różnych sytuacji, w wyniku których może dojść do pęknięcia szybki, awarii baterii czy nawet kradzieży.

Ubezpieczenie telefonu komórkowego w polisie mieszkaniowej

Ryzyko

Definicja

Wariant ubezpieczenia

zdarzenia losowe

ponad 20 zdarzeń losowych, jak zalanie, wybuch, gwałtowny wiatr

samo wyposażenie lub podstawowa polisa mieszkaniowa z włączeniem murów, elementów stałych i ruchomości domowych

kradzież

zwykła bez śladów włamania lub kradzież telefonu z włamaniem

rozszerzenie

rabunek

kradzież telefonu poza ubezpieczoną nieruchomością, np. gdy zostaniesz napadnięty na ulicy

rozszerzenie

awaria

bez ingerencji własnej, po wygaśnięciu gwarancji producenta

pakiet Home Assistance

przepięcie podczas ładowania

gwałtowny skok napięcia w sieci podczas ładowania, np. przez uderzenie pioruna

rozszerzenie

powódź

uszkodzenie telefonu np. wodą opadową przez otwarte okno

rozszerzenie

dewastacja

uszkodzenie telefonu podczas włamania

rozszerzenie

zniszczenie cudzego telefonu

dotyczy telefonu należącego do sąsiada lub innej osoby trzeciej

OC w życiu prywatnym

Tab. 1. Opracowanie własne.

 

Jakie masz możliwości ubezpieczenia telefonu?

Ubezpieczenie telefonu komórkowego nie jedno ma imię. Możesz wykupić je jako element polisy mieszkaniowej, bezpośrednio przy zakupie w sklepie RTV czy nawet z polisy dedykowanej w banku i salonie sieci komórkowej. Ponadto, jeśli korzystasz z telefonu w celach prowadzenia firmy - dochodzi tu opcja na ubezpieczenie telefonu w ramach polisy firmowej. W każdym wariancie różny będzie zakres i okres ochrony oraz to, ile kosztuje ubezpieczenie telefonu.

Polisa mieszkaniowa

Zaletą ubezpieczenia telefonu w formie polisy mieszkaniowej jest możliwość nabycia go w dowolnym momencie, przez właściciela lub najemcę mieszkania. Do tego ochronie będą podlegać wszystkie smartfony, jakie trzymasz w nieruchomości, niezależnie od ich stanu technicznego czy czasu użytkowania.

Zakres ubezpieczenia jest bardzo szeroki - ochrona zadziała w przypadku wielu zdarzeń, jak pożar, dewastacja, kradzież z włamaniem czy przepięcie.
Ten wariant może sprawdzić się nawet w przypadku, gdy zniszczysz nie tylko swój telefon, ale sąsiada lub innej osoby trzeciej. Aby tak się stało, powinieneś posiadać rozszerzenie do polisy - OC w życiu prywatnym, które pokryje koszty odszkodowania.

Do tego wszystkiego, w polisie mieszkaniowej możesz nie tylko ubezpieczyć telefon, ale pozostałe ruchomości domowe, a nawet całą nieruchomość.

Ubezpieczenie w trakcie zakupu

Przy zakupie smartfonu w sklepie stacjonarnym czy online możesz skorzystać z oferty przedłużonej gwarancji. W ramach przedłużonej gwarancji możesz liczyć na bezpłatne naprawy bądź nawet uzyskanie nowego telefonu. Zazwyczaj okres ochrony trwa rok lub 2 lata po upływie gwarancji producenta.
Przykładowo, w RTV Euro AGD w ramach ubezpieczenia sklep zapewnia naprawę telefonu nawet w mieszkaniu i to bez limitu zgłaszanych szkód.
To wygodne rozwiązanie, ale niestety stosunkowo drogie. Do tego w tym przypadku ochroną obejmujesz tylko telefon. 

Polisa dedykowana

W niektórych miejscach znajdziesz specjalne ubezpieczenie dedykowane dla telefonu. Taka opcja jest dostępna np. dla klientów banku Credit Agricole, operatora T-mobile i Play. Polisę dedykowaną udostępnia także producent iPhone, ale akurat tutaj możesz nieprzyjemnie zaskoczyć się ceną.
Ten wariant na ubezpieczenie telefonu również obejmuje tylko jeden wskazany sprzęt.

 

Ile zapłacisz za ubezpieczenie telefonu?

Cena ubezpieczenia telefonu będzie bardzo różna w zależności od wybranego wariantu, zakresu ochrony czy samej wartości telefonu.
W przypadku polisy dedykowanej, Credit Agricole oferuje ubezpieczenie „Pomoc telefon i kieszeń”. Zapewnia ono wsparcie w przypadku kradzieży kieszonkowej i uszkodzenia smartfona. Cena nie jest wysoka i zaczyna się już od 14 zł miesięcznie.

Jeśli masz telefon w sieci Play, możesz skorzystać z innego ubezpieczenia dedykowanego - „Bezpieczny telefon”. Tu spotkasz jednak pewne ograniczenie - limit szkód, takich jak uszkodzenie wyświetlacza, wynosi do 2 zdarzeń w ciągu roku. Miesięczna opłata za takie ubezpieczenie zaczyna się już od 9,99 zł.

Cena rośnie w przypadku droższych smartfonów. Polisa mieszkaniowa to natomiast rozwiązanie, przy którym płacisz jedną, roczną składkę, ale w ramach jej uzyskujesz ochronę całej nieruchomości. To zatem najbardziej kompleksowy wariant. Spójrzmy, jak wyglądają ceny w tym przypadku.

Pod uwagę wzięliśmy opcję ubezpieczenia telefonu w polisie mieszkaniowej dla mieszkania i stałych elementów wraz z wyposażeniem. Przykład dotyczy nieruchomości w Opolu o powierzchni 43 m2, w bloku wybudowanym w 2015 r., na pierwszym piętrze. Wartość mieszkania to 360 000 zł, a wartość wyposażenia wraz z telefonem to 35 000 zł. Ubezpieczenia obejmuje ochronę w przypadku szkody w wyniku zdarzeń losowych oraz powodzi. 

Jak pokazało szybkie wyliczenie, za ubezpieczenie telefonu komórkowego wraz z ochroną całego mieszkania i jego wyposażenia, zapłacisz nawet mniej niż 200 zł za rok. W takiej cenie zmieści się polisa od Wiener, wraz z którą dostaniesz jeszcze pakiet Assistance oraz ochronę na wypadek dewastacji. Polisa obejmie do tego dodatkowo garaż i piwnicę. 
 

Ubezpieczenie telefonu w polisie mieszkaniowej - porównanie ofert

TU

Dodatkowo w cenie

Roczna składka

Wiener

Assistance
Powódź Dewastacja

196 zł

mtu24.pl

Powódź

200 zł

Europa Ubezpieczenia

Assistance
Powódź Dewastacja

212 zł

Link4

Assistance
Powódź Dewastacja

230 zł

Benefia

Assistance
Powódź

241 zł

Inter Ubezpieczenia

Assistance
Powódź Dewastacja

242 zł

Generali

Assistance
Powódź Dewastacja
Pakiet medyczny

269 zł

Proama

Assistance
Powódź Dewastacja

272 zł

Uniqa

Assistance
Powódź Dewastacja
Pakiet medyczny

367 zł

Opracowanie własne na podstawie ubezpieczeniaonline.pl, kalkulacja z dnia 27.03.2024 r.

Nigdy nie wiemy, kiedy przyda nam się ubezpieczenie. Telefon wypadnie z kieszeni i już - mamy stłuczoną szybkę i musimy sporo zapłacić za serwis. Polisa mieszkaniowa uratuje nie tylko nasz smartfon, bo to szeroka, całościowa i uniwersalna ochrona dla całej nieruchomości. Możesz wykupić ją już za ok. 200 zł rocznie, a do tego nawet w tej cenie liczyć na dodatki, w tym pomoc specjalisty w razie różnych awarii. 

- Michał Ratajczak, ekspert portalu ubezpieczeniaonline.pl

 

Ile odszkodowania za zniszczenie lub kradzież telefonu?

W przypadku telefonu wysokość odszkodowania za uszkodzenie lub kradzież będzie zależeć głównie od wielkości samej szkody oraz wskazanej sumy ubezpieczenia (SU). Drugi czynnik powinien być precyzyjnie określony przy zakupie polisy i odpowiadać rynkowej wartości nie tylko telefonu, ale całego wyposażenia mieszkania.

Jeśli zaniżysz sumę ubezpieczenia, to będziesz owszem płacić niższe składki, ale gdy dojdzie do straty możesz otrzymać zbyt niskie odszkodowanie, które nie pokryje wszystkich kosztów naprawy. W drugiej opcji - kiedy zawyżysz SU, będziesz przepłacać za polisę, a wartość odszkodowania i tak nie będzie wyższa od poniesionej szkody.

Wpływ na wysokość odszkodowania mogą mieć także tzw. limity odpowiedzialności finansowej, określone w umowie z ubezpieczycielem. Wyznaczają one górne lub dolne granice odszkodowania za stratę. 

 

Czego nie obejmuje takie ubezpieczenie?

W niektórych sytuacjach będziesz musiał liczyć tylko na siebie, bo wszystko ma pewne ograniczenia. Przy ubezpieczeniu telefonu ważne są tzw. wyłączenia odpowiedzialności, których pełną listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia. 

Dotyczy to przykładowo sytuacji, gdy:

 • do uszkodzenia telefonu dojdzie w skutek rażącego niedbalstwa lub celowego działania,
 • trzymałeś telefon komórkowy w nieodpowiednim miejscu, np. na balkonie,
 • do uszkodzenia telefonu doszło w skutek przepięcia, ale w trakcie remontu,
 • uszkodzenia telefonu to tylko drobne zarysowania ekranu, wyłącznie o charakterze estetycznym,
 • zniszczysz telefon pod wpływem używek,
 • podczas ładowania uderzył piorun, ale nie posiadasz piorunochronu,
 • uszkodzeniu ulegnie telefon służbowy, ale wykupiona polisa obejmuje tylko mienie prywatne,
 • straciłeś dane zapisane na telefonie, np. w wyniku zalania,
 • uszkodzenie wynika z wad fabrycznych telefonu, które podlegają gwarancji,
 • uszkodzenia telefonu powstały w wyniku zaniedbania wymaganych przeglądów, np. instalacji gazowej,niewłaściwie korzystałeś z telefonu.

 

Gdzie mogę ubezpieczyć telefon?

Ubezpieczenie telefonu w ramach polisy mieszkaniowej znajdziesz w wielu Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Aby wybrać jak najlepiej, warto przejrzeć i porównać wszystkie oferty w jednym miejscu. Możesz to zrobić bez problemu przez stronę internetową - w porównywarce ubezpieczeń.

Wszystko, co musisz zrobić, to wskazanie informacji o miejscu zamieszkania, takich jak powierzchnia, lokalizacja, kondygnacja, rok budowy. Porównywarka pokaże tylko oferty polis o wskazanych parametrach, więc samodzielnie możesz dopasować zakres i dodatki.

Aby ubezpieczyć telefon konieczne jest zaznaczenie wyposażenia w zakresie ochrony, natomiast reszta jest w pełni dowolna - czy wybierasz podstawową polisę czy dodatkowo ubezpieczenie od kradzieży, przepięcia lub OC w życiu prywatnym.

Przez tę samą stronę internetową w parę chwil możesz wykupić i opłacić swoje ubezpieczenie nieruchomości. 
 

Porównaj ceny

To warto wiedzieć

1.    Ubezpieczenie telefonu możesz wykupić jako element polisy mieszkaniowej, polisę dedykowaną lub przedłużoną gwarancję w sklepie

2.    W ramach polisy mieszkaniowej możesz ubezpieczyć telefon jako wyposażenie, m.in. od zdarzeń losowych, przepięcia i kradzieży

3.    Za ochronę telefonu w ramach polisy mieszkaniowej zapłacisz już od ok. 200 zł rocznie

4.    Ubezpieczenie telefonu nie zadziała w przypadku tzw. wyłączeń odpowiedzialności, np. uszkodzeń przez nieprawidłowe korzystanie z telefonu
 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie telefonu komórkowego

 1. Gdzie mogę kupić ubezpieczenie telefonu?

  Najczęstszą opcją jest zakup bezpośrednio w salonie operatora komórkowego przy zakupie nowego telefonu. Można również znaleźć oferty ubezpieczenia w sklepach ze sprzętem elektronicznym i niektórych dużych sieciach handlowych, które specjalizują się w sprzedaży elektroniki. Twój smartfon może zostać również objęty ochroną z polisy mieszkaniowej.

 2. Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

  Koszt ubezpieczenia telefonu może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników, takich jak wartość telefonu, zakres ochrony (np. czy obejmuje tylko uszkodzenia czy też kradzież), a także od wybranej firmy ubezpieczeniowej i indywidualnych warunków polisy. Zazwyczaj ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie.

 3. Czy opłaca się ubezpieczyć telefon?

  Dla osób, które mają drogie, nowe modele telefonów lub są narażone na ryzyko uszkodzeń czy kradzieży, ubezpieczenie z całą pewnością może być opłacalne.

 4. Co obejmuje ubezpieczenie telefonu?

  Ubezpieczenie telefonu zazwyczaj obejmuje uszkodzenia fizyczne, kradzież, czasem awarie mechaniczne czy szkody wynikające z zalania. Zakres ochrony różni się w zależności od polisy.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia