Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie zegarka - co obejmuje i ile kosztuje?

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Dziś zegarek nie tylko wskazuje nam czas, ale mierzy sen, długość spaceru czy puls. Ze względu na jego wartość dobrze ubezpieczyć go na wypadek zniszczenia czy kradzieży. Sprawdź, gdzie możesz kupić ubezpieczenie zegarka i ile za to zapłacisz.

Zegarek pełni często tak wiele funkcji, że niektórym ciężko się z nim rozstać. Mowa tu nawet o nocach, bo przecież nowoczesny smartwatch potrafi mierzyć jakość snu. W ciągu dnia takie zegarki kontrolują nasze ciało - puls, spalanie kalorii, a przy codziennych zakupach zastępują kartę płatniczą do płatności zbliżeniowych. Oczywiście, tak wiele funkcjonalności to coraz wyższe ceny. 

Na stronie Apart damski zegarek Elixa kosztuje średnio 700 zł. Jeśli weźmiemy na tapetę smartwatch - przykładowo model Garmin MARQ Golfer kosztuje już ponad 6 000 zł. Natomiast w kategorii zegarków z najwyższej półki, w salonie Apart znajdziesz np. model IWC Schaffhausen Portugieser Perpetual Calendar za ponad 200 000 zł.

Patrząc na takie - często zawrotne - ceny łatwo wyobrazić sobie, że utrata takiego urządzenia będzie naprawdę dotkliwa. Niejeden błyszczący zegarek może być atrakcyjną zdobyczą dla złodzieja. Podobnie dla włamywaczy - biżuteria i zegarki są najczęściej kradzione z mieszkań zaraz po pieniądzach. 

W takiej perspektywie warto pomyśleć o zapewnieniu sobie ochrony na wypadek różnych zdarzeń, których nie sposób przewidzieć.

Porównaj ceny

 

Co oznacza zegarek dla towarzystwa ubezpieczeniowego?

Aby zorientować się, czy dany ubezpieczyciel obejmie ochroną zegarek - warto sprawdzić informacje w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (dokumencie OWU).

Niestety, raczej nie znajdziesz w nim ścisłej definicji zegarka, ale możesz poszukać, do jakiej kategorii takie urządzenie zalicza się według TU.

Dla przykładu, Generali włącza zegarki do przedmiotów wartościowych, jako biżuterię o wartości powyżej 5 000 zł. Z kolei Proama traktuje go jako rzeczy osobiste, na takich samych zasadach jak np. walizkę, dokumenty tożsamości, klucze czy aparat fotograficzny.

W polisie mieszkaniowej zegarek może zaliczać się nie tylko do rzeczy osobistych, ale też do ruchomości domowych. To rozróżnienie jest istotne, ponieważ dotyczy różnych ryzyk, np. kradzieży zwykłej, kradzieży z włamaniem, zalania, pożaru, zniszczenia na skutek wybuchu czy rabunku.

 

Jakie zegarki można objąć ochroną polisową?

W ramach polisy mieszkaniowej możesz objąć ubezpieczeniem każdy zegarek - bez znaczenia będzie jego rodzaj, marka, data produkcji czy producent.
Ważna będzie jedynie jego wartość, która przełoży się na wysokość odszkodowania. Niektórzy ubezpieczyciele mogą określić dolną granicę wartości zegarka, poniżej której nie zgodzą się na jego ubezpieczenie. 

Taka zasada działa np. w Generali, dla którego zegarek to przedmiot wartościowy, tylko jeśli kosztował więcej niż 5 000 zł. W takich przypadkach niezbędne będzie udowodnienie jego wartości poprzez załączenie dowodu zakupu zegarka.

Nie zawsze jednak wysoka cena zegarka będzie iść w parze z wysokim odszkodowaniem. Wszystko ze względu na limity odpowiedzialności wpisane w OWU, czyli maksymalne kwoty, jakie ubezpieczyciel wypłaci w przypadku uszkodzenia bądź straty zegarka. Oznacza to, że nawet jeśli zapłaciłeś za niego 150 000 zł, to suma odszkodowania może nie pokryć w całości kosztów, jakie poniesiesz na odkupienie przedmiotu.

 

Co oferuje polisa dedykowana?

Ubezpieczenie zegarka w ramach polisy dedykowanej znaleźliśmy w Warta. Jest to dokładnie Ubezpieczenie biżuterii i zegarków Affinity, które możesz zakupić w salonach Apart. 

Zegarek jest w tym przypadku traktowany jako wyrób jubilerski i może być to zegarek naręczny, kieszonkowy, medalikowy oraz smartwatch. Przy tym musi być to nowo zakupiony przedmiot.

Zakres ochrony w polisie dedykowanej obejmuje:

 • uszkodzenie/zniszczenie w wyniku wypadku,
 • przepięcie smartwatcha,
 • kradzież z włamaniem, rabunek,
 • stratę w wyniku kradzieży kieszonkowej lub kradzieży z bagażu podręcznego.

Powyższe zdarzenia mogą mieć miejsce nie tylko na terenie naszego kraju, ale także Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii czy Wielkiej Brytanii. Przy czym jednak naprawa lub zakup nowego zegarka w ramach polisy dedykowanej może odbyć się jedynie w Polsce.

Ubezpieczenie od Warta nie zadziała, jeśli kupiłeś zegarek poza Polską lub po prostu go zgubisz. Ograniczeniem są także szkody wyrządzone pod wpływem alkoholu, przez nieprawidłowe użytkowanie czy przez rażące niedbalstwo.
SU w tym przypadku jest równa cenie zakupu ubezpieczonego zegarka i jest określona na wszystkie zdarzenia ubezpieczeniowe.

 

Różnice między gwarancją a ubezpieczeniem

Jeśli rozważasz, gdzie warto wykupić ubezpieczenie zegarka - jako gwarancję w sklepie czy w TU, zobacz porównanie najważniejszych parametrów.
 

Dostępne opcje

Cecha

Gwarancja

Ubezpieczenie

Strona umowy

Producent lub sprzedawca produktu

TU

Przedmiot ubezpieczenia

Konkretny, jeden zakupiony produkt

Cała nieruchomość i jej wyposażenie

Możliwość zakupu

Tylko przy zakupie nowego zegarka

W dowolnym momencie, nawet dla starego zegarka

Zakres ubezpieczenia

Wystąpienie wady lub awarii w określonym czasie po jego zakupie

Szaroki zakres ryzyk: zdarzenia losowe, kradzież, przepięcie

Okres ubezpieczenia

1 rok lub 3 lata

1 rok z opcją odnowienia

Opracowanie własne

Ubezpieczenie zegarka w formie polisy mieszkaniowej może okazać się bardziej elastycznym rozwiązaniem. Głównie ze względu na możliwość zakupienia go w dowolnym momencie oraz możliwość doboru zakresu ochrony do własnych potrzeb.

 

Jaką ochronę oferuje polisa mieszkaniowa?

Nie musisz szukać i wybierać oddzielnego ubezpieczenia dla zegarka. Sprawę może ułatwić zakup jednego produktu - ubezpieczenia nieruchomości, które może objąć ochroną cały dom czy mieszkanie i wszystkie przedmioty wartościowe.

To rozwiązanie elastyczne już z tego powodu, że w tym przypadku zegarek nie musi wcale być nowy, jak przy polisie dedykowanej i przedłużonej gwarancji. Swoje urządzenie możesz ubezpieczyć zatem w dowolnym momencie.

Jeśli wybierzesz polisę mieszkaniową z ochroną ruchomości domowych, w tym właśnie zegarka, wówczas ochrona zadziała w przypadku:

 • zdarzeń losowych (pożar, zalanie, wybuch i inne),
 • powodzi,
 • przepięcia,
 • kradzieży zwykłej,
 • kradzieży z włamaniem.

Dodatkowo możesz ubezpieczyć się także na wypadek rabunku, czyli wszelkich sytuacji, gdy stracisz swój zegarek w wyniku użycia siły lub groźby użycia broni.

Wszystko ma jednak swój koniec, więc ochrona ubezpieczeniowa również podlega ograniczeniom. Nie możesz liczyć na odszkodowanie w sytuacjach, takich jak zamierzone uszkodzenie, utrata zegarka w wyniku bójki czy przypadkowe zagubienie. Wszystkie tzw. wyłączenia odpowiedzialności znajdziesz w dokumencie OWU załączonym do zakupionej polisy.

 

Ile zapłacisz za ubezpieczenie zegarka?

Wiesz już, że możesz ubezpieczyć zegarek w ramach polisy dedykowanej, ubezpieczenia nieruchomości lub przedłużonej gwarancji. Sprawdźmy teraz, ile zapłacisz za taką ochronę.

Koszt polisy dedykowanej możesz poznać w wybranym salonie stacjonarnym, w którym zakupiłeś swój zegarek.

W przypadku sklepów RTV możesz sprawdzić cenę przedłużonej gwarancji na stronie dla konkretnego produktu. Weźmy dla przykładu smartwatch Apple zakupiony za 4 149 zł w Media Expert.

W tym przypadku za ochronę zegarka zapłacisz 622 zł rocznie w podstawowym wariancie lub 1 037 zł rocznie w gwarancji poszerzonej o przypadkowe uszkodzenia i kradzież przedmiotu po włamaniu.

Z kolei, jeśli mowa o ubezpieczeniu zegarka w polisie mieszkaniowej, tutaj koszt będzie zależał głównie od wybranego zakresu oraz wskazanej SU, czyli wartości zegarka i pozostałego wyposażenia nieruchomości.

Spójrzmy na konkretny przykład - chcesz ubezpieczyć ruchomości domowe w mieszkaniu o parametrach: powierzchnia 47 m2, pierwsze piętro, wybudowane w 2020 r. Mienie ruchome wraz z zegarkiem ma wartość 50 000 zł. Chcesz, aby polisa objęła ochronę od samych zdarzeń losowych i kradzieży.

Wyliczenie pokazało, że za szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej wystarczy zapłacić już 185 zł rocznie. Dodatkowo taka cena ubezpieczenia zegarka obejmuje także Assistance i ochronę na wypadek dewastacji w miejscu ubezpieczenia. Najdroższa polisa kosztuje 411 zł. 

Aby dokładniej porównać, która oferta jest bardziej opłacalna, warto sprawdzić szczegóły polisy i dokument OWU. 
 

Ubezpieczenie zegarka i ruchomości domowych

Ubezpieczyciel

Roczny koszt

Dodatkowo w zakresie

Wiener

185 zł

Assistance
Dewastacja

Proama

211 zł

Assistance
Dewastacja

Generali

216 zł

Assistance
Dewastacja
Pakiet medyczny

Benefia

264 zł

Assistance
Dewastacja

Uniqa

319 zł

Assistance
Dewastacja
Pakiet medyczny

Link4

332 zł

Assistance
Dewastacja

Inter Ubezpieczenia

334 zł

Assistance
Dewastacja

mtu24.pl

411 zł

Dewastacja

Opracowanie własne na podstawie ubezpieczeniaonline.pl, kalkulacja z dnia 27.04.2024 r.

Za ubezpieczenie zegarka w ramach polisy mieszkaniowej zapłacisz niewielką część wartości swojego urządzenia - już od niecałych 200 zł za rok ochrony. Przy tym ubezpieczysz nie tylko ten jeden, konkretny zegarek, ale także pozostałe wyposażenie nieruchomości. Dzięki polisie zyskasz spokój w głowie, nawet jeśli zdarzy się kradzież z włamaniem czy pożar w mieszkaniu.

- Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu ubezpieczeniaonline.pl

 

Jak duże odszkodowanie możesz dostać za zegarek?

Maksymalne odszkodowanie za zegarek w polisie mieszkaniowej może być określone jako konkretna suma lub procent sumy ubezpieczenia mienia ruchomego. Sprawdźmy, na ile możesz liczyć w przypadku ubezpieczenia od Proama.

Limit odpowiedzialności w podstawowej polisie wynosi w Proama 10 000 zł lub 25% SU ruchomości domowych. W opcji All Risk odszkodowanie zwiększa się do 20 000 zł. Znacznie mniej możesz otrzymać w przypadku straty zegarka w wyniku rabunku poza miejscem zamieszkania - tylko do 5 000 zł.

Na nieco większe kwoty odszkodowania możesz liczyć przy ubezpieczeniu od Uniqa. W podstawowym wariancie ubezpieczenia - 30% SU mienia ruchomego, ale nie więcej niż 20 000 zł, a w opcji All Risk - 40% SU ruchomości domowych, max. 30 000 zł.
Pamiętaj, że wysokość odszkodowania dla zegarków jest obliczana według wartości odtworzeniowej. Uwzględnia ona koszty naprawy, wykonania bądź zakupu tego samego lub zbliżonego modelu urządzenia. 

 

Gdzie mogę ubezpieczyć zegarek i smartwatch?

Ubezpieczenie zegarka i smartwatcha możesz znaleźć wygodnie za pomocą porównywarki ubezpieczeń. Znajdziesz w niej oferty polisy mieszkaniowej, m.in. od Generali, Uniqa, Europa Ubezpieczenia. Dzięki porównywarce nie musisz sprawdzać warunków i cen ubezpieczenia na wielu stronach, bo pełne zestawienie masz w jednym miejscu.

Porównywarka potrzebuje jedynie kilku parametrów nieruchomości, takich jak lokalizacja, powierzchnia, kondygnacja, liczba lokatorów. W formularzu możesz określić także swoje potrzeby. 

Aby ubezpieczyć zegarek powinieneś zaznaczyć w zakresie ochrony wyposażenie, ale już od Ciebie zależy, czy polisa będzie obejmować ochronę od zdarzenia losowego czy też np. kradzieży.

Po przejrzeniu listy ofert możesz w tym samym miejscu zakupić i opłacić swoją polisę. Wszystkie potrzebne dokumenty otrzymasz na swój adres e-mail. 

 

Porównaj ceny

To warto wiedzieć

1.    Ubezpieczenie zegarka możesz zakupić w formie polisy dedykowanej, polisy mieszkaniowej lub przedłużonej gwarancji w sklepie

2.    Za przedłużoną gwarancję zapłacisz kilkaset złotych, podczas gdy cena polisy mieszkaniowej może wynieść nawet mniej niż 200 zł za roczną ochronę

3.    Przy ubezpieczeniu zegarka w polisie mieszkaniowej dostajesz dużą elastyczność w dopasowaniu zakresu ochrony 

4.    Odszkodowanie za uszkodzenie lub kradzież zegarka może wynieść nawet 30 000 zł w ubezpieczeniu All Risk 

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie zegarka

 1. Ile kosztuje ubezpieczenie zegarka?

  Koszt ubezpieczenia zegarka zależy od kilku czynników, takich jak jego wartość, rodzaj zegarka (np. luksusowy, sportowy), oraz zakres ochrony, który obejmuje np. kradzież, uszkodzenia czy utratę. Cena może wahać się od niewielkiej kwoty rocznie za podstawowe ubezpieczenie, do znacznie wyższych sum dla drogich modeli i szerokiego zakresu ochrony.

 2. Czy ubezpieczenie zegarka obejmuje zarysowania?

  Ubezpieczenie zegarka może obejmować zarysowania, ale zależy to od szczegółów polisy. Niektóre ubezpieczenia oferują pełne pokrycie, w tym zarysowania, podczas gdy inne mogą wyłączać tego typu uszkodzenia z ochrony.

 3. Czy ubezpieczenie obejmuje zgubiony zegarek?

  Nie każda umowa ubezpieczeniowa zapewnia ochronę w przypadku zgubienia, więc warto szczegółowo zapoznać się z treścią polisy lub porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielem ubezpieczyciela.

 4. Ile kosztuje ubezpieczenie smartwatcha?

  Koszt ubezpieczenia smartwatcha zależy od jego wartości, marki, modelu oraz zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Ceny mogą się różnić, zaczynając od kilkudziesięciu złotych rocznie za podstawową ochronę, do większych kwot za polisy obejmujące szerokie spektrum ryzyk, takich jak kradzież, uszkodzenia czy zgubienie.

 5. Ile trwa gwarancja na zegarek?

  Standardowy okres gwarancji na zegarek wynosi zazwyczaj 2 lata, choć niektóre marki mogą oferować dłuższą gwarancję np. 3 lat, w zależności od producenta i modelu zegarka.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia