Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Najlepsze miejsca na narty z dzieckiem w Polsce

Wyjazd z dzieckiem na narty rządzi się swoimi prawami. Ośrodek powinien posiadać ośle łączki do nauki jazdy na nartach, łagodne i szerokie trasy zjazdowe oraz komfortowe wyciągi, najlepiej kabinowe lub taśmowe.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na narty w Polsce

Na nartach z dzieckiem czas wolny od stoku można spędzać na basenach i w Aquaparkach, a posiłek zjeść w restauracji. Pod uwagę warto wziąć także dodatkowe atrakcje, aby ferie spędzone z dzieckiem nie ograniczały się tylko do jazdy na nartach. Podpowiadamy, gdzie można znaleźć najlepsze miejsca na narty z dzieckiem w Polsce.  

Narty w Polsce z dziećmi – czy można w tym roku jeździć?  

Jak na razie w Polsce można jeździć na nartach, wyjazd w góry z dzieckiem jest więc możliwy. Aktualnie rząd nie ogłosił lockdownu, a więc wszystkie ośrodki narciarskie mogą być otwarte. Nie wprowadzono również żadnych dodatkowych obostrzeń. Obowiązkiem jest jedynie zasłanianie ust i nosa maseczką w publicznych przestrzeniach zamkniętych. W kolejkach na wyciągi, czy też w kolejkach do barów szybkiej obsługi, pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępu – 1,5 m.  

Na narty z dziećmi: Białka Tatrzańska 

Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce – ośrodek otrzymał nawet tytuł Worls Ski Awards za najlepszy ośrodek w Polsce. 
 
Trasy: Ten ośrodek w Białce Tatrzańskiej dysponuje trasami zjazdowymi o łącznej długości 14 km. Są one bardzo różnorodne: od prostych zielonych nartostrad, do czarnych tras dla zaawansowanych. Tych, którzy wybierają się na narty z dziećmi z pewnością ucieszy fakt, że wśród 12 dostępnych wyciągów przeważają wyciągi krzesełkowe i nie brakuje też wyciągów taśmowych – to sprawia, że narty z dzieckiem w Białce Tatrzańskiej są wygodne. 

Wyjeżdżając na narty dzieckiem do Białki Tatrzańskiej, z powodzeniem można nauczyć swoją pociechę jazdy na nartach od podstaw. Wystarczy skorzystać z pomocy wykwalifikowanych instruktorów, np. w Szkole Narciarskiej STOK. 

Atrakcje: Tych, którzy planują narty z dzieckiem w Białce Tatrzańskiej z pewnością ucieszy możliwość korzystania z Term Bania – baseny z ciepłą wodą termalną, zjeżdżalnie i ślizgawki. Wśród atrakcji dostępnych na stoku warto skorzystać z snowparku (do dyspozycji w ramach karnetu są aż 3) oraz z toru do tubingu. 

Skipassy: Narciarze, którzy w Białce Tatrzańskiej wykupią karnet Tatry Super Ski, będą mogli skorzystać aż 78 tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności i łącznej długości ponad 45 km. Trasy są obsługiwane przez 73 wyciągi. Miłośnicy biegówek mogą skorzystać z 4 tras biegowych o długości 6 km. Cena za bilet normalny – 125 zł, bilet ulgowy – 115 zł za 1 dzień.  

Noclegi: Nocleg w Białce Tatrzańskiej można znaleźć już od 60 zł za pokój dwuosobowy. Wybierać możemy spośród pensjonatów prywatnych oraz hoteli. 

Na narty z dziećmi: Czarna Góra 

Czarna Góra zlokalizowana jest na Dolnym śląsku, w malowniczym masywie Śnieżnika, na obszarze 60 ha. Czarna Góra Resort to ośrodek, który szczyci się Strefą Czystego Powietrza przez 365 dni w roku – warto tu wybrać się na narty z dziećmi.  

Trasy: Czarna Góra Resort dysponuje różnorodnymi trasami o długości 14 km, na które możemy się dostać jednym z 12 wyciągów. Cztery stoki mają długość powyżej 1000 metrów, a najdłuższy z nich ciągnie się przez niemal 1700 metrów. W Czarnej Górze obecnych jest 5 polan narciarskich o łagodnym nachyleniu – idealnym dla poczatkujących narciarzy, ośrodek jest więc świetnym miejscem na wyprawę na narty z dziećmi. Gdy dzieci nabiorą pierwszych umiejętności narciarskich, można wybrać się z nimi na jedną 3 tras zielonych. 

Atrakcje: Czarna Góra to dobre miejsce na wyjazd z dzieckiem, bo zimowych atrakcji tu nie brakuje: Alpine Coaster Czarna Żmija, Kolejka Linowa Luxtorpeda, szkoły narciarskie, Funpark czy trasy do skijoringu, czyli do jazdy na nartach z psem – wszystko to sprawia, że możecie bawić się świetnie całą rodziną.  

Skipassy: W sezonie zimowym niskim pojedynczy karnet 7-godzinny normalny kosztuje 94,05 zł, ulgowy – 80zł. W sezonie wysokim – 115 zł – normalny i 99 zł – ulgowy.  Karnet 7-godzinny dla dwóch rodziców + dziecko, to koszt 310 zł. Jeśli karnet kupimy online, otrzymamy 5% rabatu.  

Noclegi: Jak w każdym ośrodku narciarskim, tak i w Czarnej Górze, do dyspozycji gości jest bogata baza noclegowa. Jedną z ciekawszych propozycji jest Hotel Morawa z basenem i SPA – idealne miejsce jeśli wyjeżdżamy na narty z dziećmi – po dniu na stoku można zapewnić najmłodszym atrakcje bez wychodzenia z obiektu. 

Na narty z dziećmi: Zieleniec 

Ośrodek Zieleniec to największy w Polsce ośrodek narciarski. Ośrodek położony jest w Kotlinie Kłodzkiej, pomiędzy szczytami gór Orlickich i Bystrzyckich, na wysokości 800-960 m. Zieleniec dysponuje 41 świetnie przygotowanymi trasami oraz licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Stacja narciarska Winterpol Ski Arena zachęca turystów niespotykanym mikroklimatem, przypominającym alpejski, oraz śniegiem, który leży tu niemal przez 150 dni w roku. 
 
Trasy: Szerokie, długie i odpowiednio wyprofilowane stoki w Zieleńcu są doskonałe do jazdy na nartach z dziećmi. Wśród 23 km nartostrad jest wiele tras zielonych – idealnych dla początkujących narciarzy. Z czasem, gdy dziecko opanuje już jazdę na nartach, będziecie mogli przenieść się na stoki, niebieskie i czerwone. Ponadto w Zieleńcu funkcjonują 4 wyciągi dydaktyczne dla najmłodszych – to ogromne ułatwienie dla tych, którzy wyjechali na narty z dzieckiem – takie wyciągi zapewniają dzieciom nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Wyciągi dydaktyczne dostępne są w ośrodku Nartorama, Bartuś, Winterpol.  

Atrakcje: Zieleniec to dobre miejsce na narty z dziećmi szczególnie ze względu na działający przy stacji snowpark z rynną half-pipe. Dodatkową atrakcją dla całej rodziny jest możliwość spróbowania narciarstwa biegowego. Do dyspozycji jest wiele kilometrów tras biegowych, ciągnących się również po stronie czeskiej. Narciarstwo biegowe to sport dla całej rodziny, który nie wymaga wybitnych umiejętności. Narty biegowe można uprawiać nawet z najmłodszymi dziećmi – maluchy mogą jechać w specjalnej przyczepce przymocowanej do rodzica (do wypożyczenia na miejscu). Warto też wiedzieć, że w Zieleńcu co roku odbywają się zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy. 

Skipassy: W sezonie wysokim karnet 7-godziny to koszt 75 zł dla osoby dorosłej i 65 zł dla dziecka. W sezonie niskim taki karnet kosztuje 80 zł za bilet normalny i 70 zł za bilet ulgowy. Karnet można też kupić na 2, 4 lub 5 godzin – to dobra opcja przy nartach z dzieckiem, bo cały dzień spędzony na stoku może być dla malucha męczący.  

Noclegi: W Zieleńcu ceny za noclegi rozpoczynają się już od ok. 40 zł za dobę. Do wyboru mamy prywatne domy, urocze pensjonaty, dobre hotele, a także wolnostojące domki, które możemy wynająć w całości.  

Na narty z dziećmi: Szczyrk 

Ośrodek Szczyrk, zlokalizowany w Beskidzie Śląskim, jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Usytuowany jest na zboczach stoków Wierch Pośredni i Małe Skrzyczne. To jedno z najciekawszych miejsc na narty z dziećmi.  

Trasy: W Szczyrk Mountain Resort mamy do dyspozycji 22 km tras, z których 5 jest oświetlonych. Specjalny karnet łączony rozszerza dostępne trasy do 40 km. Szczyrk to dobra opcja na narty z dziećmi, bo wygodne, 10- i 6-osobowe, wyciągi kanapowe to super rozwiązanie dla rodzin. 

Atrakcje: Położenie ośrodka sprawia, że gdy wybierzemy się na narty z dziećmi, będziemy mieli do dyspozycji wiele form spędzania czasu. Na turystów czekają tam m.in. lodowiska, tor curlingowy, basen sportowy COS czy Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle. 

Skipassy: W Szczyrku obowiązuje jeden wspólny skipass, który działa w 3 ośrodkach: Centralnym Ośrodku Sportu, Szczyrk Mountain Resort oraz w Beskid Sport Arena. Dzięki niemu można swobodnie korzystać z 40 km tras zjazdowych. Jednodniowy skipass to koszt 101 zł – za bilet normalny, dla dziecka – 77 zł, bilet junior (od 12 do 18 lat) – 88 zł. Dzieci do 6 lat mogą otrzymać bezpłatny skipass. 

Noclegi: W Szczyrku znajdziemy wiele miejsc noclegowych, które usytuowane są bezpośrednio przy wyciągach. Takie nocowanie w Szczyrku jest bardzo wygodne, bo znacznie ułatwia codzienne przemieszczenie się w górach. Ceny za nocleg w Szczyrku zaczynają się od 60 zł za osobę. 

Na narty z dziećmi: Bukowina Tatrzańska 

Ośrodek Bukowina Tatrzańska, czyli Stacja RUSIŃ SKI położona jest na Wierchu Rusińskim. Wybierając się na narty z dziećmi, warto odwiedzić ten ośrodek –był on wielokrotnie wyróżniany w plebiscycie na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski”, organizowanym przez Województwo Małopolskie, Małopolską Organizację Turystyczną i TVP Kraków. 

Trasy: Do dyspozycji narciarzy są dwie główne trasy – jedna o długości 1200 m, druga 900 metrów. Trasy są szerokie na 150-200 metrów, dzięki czemu można bezpiecznie zjeżdżać ze stoku. Trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Bukowina Tatrzańska to dobre miejsce na narty z dziećmi, bo dla najmłodszych przygotowano wyciąg taśmowy – babylift, który bardzo ułatwia wjazd pod górę. Ponadto narciarski wyciąg szkoleniowy jest oddzielony od trasy głównej, co zapewnia dzieciom komfort i bezpieczeństwo.  

Skipassy: Karnet całodniowy dla osób od 15 do 60 roku życia i dla dzieci poniżej 15 roku życia to koszt 110 zł. 

Atrakcje: W Bukowinie Tatrzańskie narty z dziećmi będą pełne zabaw. Warto odwiedzić snowpark z kilkoma przeszkodami, które urozmaicą jazdę na nartach. Park dostępny jest bez opłat. Dzieci chętnie korzystają też ze snowtubingu, czyli toru do zjazdu na oponkach. Atrakcją dla maluchów z pewnością będzie także pobyt w Termach Bukovina i kąpiel w ciepłych basenach termalnych. 

Na narty z dziećmi: Wisła – Cieńków 

Stacja Narciarska „Cieńków” w Wiśle Malince to kompleks, który oferuje nowoczesną kolej linową o długości ok. 1000 m. z krzesełkami czteroosobowymi i chodnikiem rozbiegowym, o przepustowości do 2200 osób na godzinę oraz doskonale przygotowane trasy do jazdy na nartach.  

Trasy: Do wyboru są tu trasy zjazdowe oraz nartostrady o różnym stopniu trudności, więc jeśli wybieramy się tu na narty z dziećmi z pewnością znajdziemy trasy, na których dziecko będzie mogło bezpiecznie uczyć się jazdy. Łącznie dostępnych jest 5 tras, z czego 3 trasy są łatwe, a 2 należą to trudnych. Trasy są naśnieżane, ratrakowane i nowocześnie oświetlone. 

Atrakcje: Wisła - Cieńków to dobra opcja na narty z dziećmi, bo do dyspozycji rodzin jest tu specjalna strefa dla dzieci z karuzelą Rotondo i przenośnikiem taśmowym. W obrębie stacji funkcjonują też dwa przedszkola narciarskie i snowboardowe, oraz licencjonowana szkółka narciarska. 

Skipassy: Obecnie stacja Cieńków jest jeszcze nieczynna, na stronie widnieje też informacja, że cennik jest w opracowaniu.  

Noclegi: W Wiśle-Malince możemy znaleźć noclegi w pokojach gościnnych, pensjonatach zlokalizowanych w obrębie stacji lub wynająć leśny domek w całości. Ceny rozpoczynają się od ok. 40 zł za dobę, za osobę.  

Na narty z dziećmi: Krynica-Zdrój – Kubusiowy Stok 

Na narty z dziećmi warto wybrać się do Krynicy Zdrój. Pod szczytem Góry Parkowej w Krynicy znajduje się Kubusiowy Stok – miejsce idealne dla najmłodszych. Na stoku działa bezpieczny wyciąg taśmowy Sun Kid, na którym mogą bawić się zarówno narciarze, jak i saneczkarze w każdym wieku. Na Górę Parkową możemy wjechać koleją linowo-parkową.  

Skipassy: Na wyciąg taśmowy typu "Sun Kid" możemy kupić karnet 1-, 2-, 4- godzinny, a także karnet na 1 lub 10 przejazdów. Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową to koszt 16 zł za bilet normalny (góra-dół) i 13 zł za bilet ulgowy (ulga przysługuje osobom od 5 do 26 i powyżej 65 lat). 

Atrakcje: Jeśli wybieracie się na narty z dzieckiem do Krynicy-Zdrój, czeka tam na Was wiele atrakcji: parki linowe, sankostrada – z jednym z najdłuższych w Polsce torem saneczkowym, questing – dzięki któremu poprzez zabawę wspólnie poznacie okolicę, a także zimowe kuligi, czyli przejażdżki w saniach zaprzężonych w konie.  

Noclegi: Do wyboru w Krynicy-Zdrój są hotele, wille, pensjonaty, noclegi w agroturystyce oraz ośrodki wypoczynkowe. Noclegi w Krynicy-Zdrój możemy znaleźć już od 35 zł za dobę, za osobę.  

Na narty z dziećmi: Zakopane – Ośrodek Narciarski Harenda 

Na narty z dziećmi można wybrać się także do Zakopanego – do Ośrodka Narciarskiego Harenda. Szusowanie z widokiem na panoramę Tatr ogromną zaletą tego miejsca.  

Trasy: Do dyspozycji narciarzy jest 6 tras: bardzo łatwe, średnio łatwe, średnio trudne i trudne. Można tu korzystać z kolei krzesełkowej, wyciągu orczykowego i wyciągu taśmowego.  

Atrakcje: Dodatkową atrakcją na Harendzie jest lodowisko o wym. 30 m x 20 m. 
W wypożyczalni Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda Zakopane można wypożyczyć łyżwy. Działa tu również szkoła narciarska HSKI, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą się nauczyć jeździć na nartach i na snowboardzie.  

Skipassy: Karnet jednodniowy w Zakopanem to koszt 140 zł za bilet normalny i 130 zł za bilet ulgowy. Można także kupić karnet tylko na 4 godziny lub też od razu na kilka dni.   

Noclegi: W Zakopanem możemy nocować w willach, pensjonatach i hotelach – ceny za dobę za osobę rozpoczynają się już od 35 zł.  

Na narty z dziećmi: Rytro - RyterSki Raj 

Planując wyjazd na narty z dziećmi, warto rozważyć także ośrodek Rytro-RyterSki Raj. Ośrodek położony jest w Rytrze, w Popradzkim Parku Krajobrazowym, na południu Polski, tuż przy granicy ze Słowacją, u podnóża stoku, tuż przy stacji narciarskiej ”Ryterski Raj”. Ośrodek położony jest w malowniczej części Beskidu Sądeckiego, blisko szlaków i przy wyciągach narciarskich. 

Trasy: RyterSKI posiada trasy zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i amatorów, więc bezpiecznie możemy szusować tu z dziećmi. Można tu korzystać z nowoczesnych wyciągów: dywanowego, krzesełkowego i orczyków, z wypożyczalni sprzętu, ski-serwisu oraz narciarni. Stoki są sztucznie naśnieżanie, trasy są oświetlone wyposażone i w wysokiej klasy ratraki. 

Skipassy: bilet na 3 godziny tras zjazdowych to koszt 35 zł za bilet normalny i 30 zł za bilet ulgowy, możemy też kupić większy karnet np. dwudniowy w cenie 180 zł za bilet normalny i 150 zł za bilet ulgowy.  

Atrakcje: Jeśli wybierzemy się na narty z dzieckiem do ośrodka  RyterSKI warto odwiedzić tamtejsze lodowisko. W ośrodku znajduje się także strefa relaksu SPA i sauny – to  świetna opcja na odpoczynek po całym dniu spędzonym na śniegu. Okoliczne szlaki turystyczne przebiegają przez obszary cenne przyrodniczo i krajobrazowo (ok. 1000 km oznakowanych szlaków górskich) – rodzinne spacery na pewno przyniosą wiele radości. 

Noclegi: Jeśli szukacie noclegów w Rytrze, w ośrodku RyterSki możecie wybierać pomiędzy pokojami standard, economy, familijnymi, de lux, wśród apartamentów, a także wynająć domek w górach. Ceny za 2-osobowy pokój standard, z balkonem z widokiem na góry, rozpoczynają się od 199 zł.  

Na narty z dziećmi: Małe Ciche 

Ośrodek narciarski Małe Ciche zlokalizowany jest w Tatrach, w niewielkiej wsi podhalańskiej. Największą zaletą miejsca są malownicze widoki na główną grań Tatr. 

Trasy: Warto tu wybrać się na narty z dziećmi, bo trasy zjazdowe są tu stosunkowo łagodne i bardzo szerokie. Znajdziecie tu łatwe niebieskie trasy odpowiednie do jazdy na nartach z dziećmi. Stacja Narciarska Małe Ciche dysponuje nowoczesną koleją krzesełkową i wyciągami orczykowymi. Trasy są doskonale przygotowane, codziennie ratrakowane, a wieczorami dobrze oświetlone. 

Skipassy: Za dzień jazdy zapłacimy tu 110 zł za bilet normalny i 100 zł za bilet ulgowy. Możemy także zakupić bilet na 2, 3, 4, 5 lub 6 godzin lub od razu na kilka dni.  

Atrakcje: W Małym Cichym działają aż 3 wyciągi orczykowe i jeden krzesełkowy. W Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się największa atrakcja regionu – aqua park, a w nim aż 12 basenów oraz jacuzzi i centrum SPA. Blisko wsi Małe Ciche, w Białce Tatrzańskiej, działa również Terma Bania, gdzie możemy zażyć ciepłych kąpieli. Poza tym, jeśli wybierzemy się tu na narty z dziećmi, warto odwiedzić także muzeum Karola Szymanowskiego. A jeśli nasze dziecko będzie miało dość szusowania na stoku, możemy oddać je pod opiekę do Sali Bajlandia, która działa tuż przy stacji – na dzieci od trzeciego do dziewiątego roku życia czeka tam wiele zabaw i atrakcji.  

Jak wybrać ubezpieczenie na narty z dziećmi? 

Przed wyjazdem na narty z dziećmi, warto się ubezpieczyć na wypadek ewentualnych wypadków w górach – na rynku dostępnych jest wiele polis dla narciarzy.  

Dobre ubezpieczenie na narty z dziećmi powinno zawierać: 

 • NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – dzięki niemu w razie poważnych urazów, otrzymamy odszkodowanie, które będziemy mogli przeznaczyć na prywatną specjalistyczna opiekę medyczną i rehabilitację.  

 • Ratownictwo – w Polsce jest to usługa bezpłatna, refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Lecz bliskość ośrodków w Czechach czy Słowacji sprawia, że wielu narciarzy szusuje też poza granicą kraju. Jeśli wówczas dojdzie do wypadku, poszkodowany musi w 100% pokryć bardzo wysokie koszty ratownictwa górskiego. 

 • OC sportowe – ubezpieczenie na narty może pokryć także koszty za uszkodzony lub skradziony sprzęt.  

 • OC w życiu prywatnym – ta opcja może przydać się w sytuacji, gdy dziecko przez nieuwagę czy brak umiejętności, zniszczy cudzy sprzęt sportowy lub spowoduje wypadek – wówczas ubezpieczyciel pokryje straty. 

 • Assistance samochodowy– wybierając się na narty z dziećmi, warto zadbać też o takie ubezpieczanie, ta opcja, w razie awarii samochodu, zapewni nam auto zastępcze lub nocleg na czas naprawy samochodu. 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na narty w Polsce

 

Narty z dziećmi – ubezpieczenie a COVID-19 

Ubezpieczenie na narty z dziećmi możemy wykupić także na wypadek zachorowania na COVID-19. W czasach pandemii to podstawowe zabezpieczenie przy wyjazdach, szczególnie tych zagranicznych.  

Dobre ubezpieczenie na narty z COVID-19 powinno zapewniać pokrycie kosztów leczenia oraz zwrot w następujących sytuacjach: 

 • gdy musimy wykonać test na obecność SARS-CoV-2, 

 • jeśli będziemy zmuszeni przedłużyć pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu, 

 • jeśli zachorujemy i konieczna będzie hospitalizacja, 

 • jeśli nasz pobyt wydłuży się ze względu na chorobę dziecka, 

 • gdy konieczne będzie przedłużenie zakwaterowania oraz wyżywienia ze względu na kwarantannę, 

 • gdy pobyt przedłuży się z powodu kwarantanny – wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty powrotu. 

Zakres ubezpieczenia na narty z COVID-19 może być różny w poszczególnych TU. Niektóe firmy oferują pokrycie nie tylko kosztów zachorowania na Covid-19, ale i organziację pobyt na kwarntannie, w izolacji, sfinansowanie testu czy powró do kraju. Dokładne zasady ubezpieczenia znajdują się zawsze w dokumencie OWU – warto go dokładnie przeczytać jeszcze przed podpisaniem umowy.  - mówi Magadalena Kajzer z rankomat.pl.

Oferty ubezpieczeń turystycznych, najlepiej porównać w kalkulatorze ubezpieczeń narciarskich – kalkulator pomoże nam szybko wybrać ubezpieczenie na narty w dobrej cenie i o odpowiednim zakresie ochrony.   

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty z dziećmi w Polsce? 

Polisę na narty warto mieć nawet wtedy, gdy wyjazd planuje się na terenie naszego kraju. Dzięki temu można liczyć na odszkodowanie w ramacj NNW czy OC. Ubezpieczenie pokryje też koszty leczenia prytwanego oraz rehabilitacji, a także zrekomensuje stratę bagażu czy sprzętu sportowego. Tego typu produkty są bardzo tanie.  Założyliśmy, że wyjazd trwał będzie tydzień, a rodzina liczy 3 osoby – dwie osoby dorosłe i dziecko. Taką polisę można mieć już od 40 zł dziennie. 

KUP UBEZPIECZENIE NA NARTY W GENERALI
KUP UBEZPIECZENIE NA NARTY W PROAMA
KUP UBEZPIECZENIE NA NARTY W UNIQA
 

W ramach ubezpieczenia krajowego można liczyć też na:

 • ochronę chorób przewlekłych,

 • ubezpieczenie od powikłań związanych z ukąszeniem przez kleszcza,

 • Assistance samochodowy na podróże po kraju,

 • ubezpieczenie mieszkania na czas podróży

 

Polisę można zakupić poprzez kalkulator ubezpieczenia narciarskiego. To bardzo wygodne narzędzie, za pomocą którego można porównać różne oferty. Wystarczy wpisać podstawowe dane dotyczące wyjadu i zapoznać się z przedstawionymi propozycjami. Po wyborze najlepiej dopasowanej ochrony, ubezpieczenie można zakupić online. Polisę otrzyma się na maila - wystarczy ją zapisać lub wydrukować.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na narty w Polsce

 

FAQ. Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy dzieci muszą nosić kask na stoku? 

Zgodnie z przepisami dzieci i młodzież do 16 roku życia na stokach narciarskich musi nosić kaski narciarskie. Za brak kasku grozi mandat w wysokości od 20 do nawet 5 tys. zł. 

 1. Czy dziecko musi jeździć na nartach z opiekunem? 

Małe dzieci powinny jeździć na nartach pod opieką dorosłej osoby – maluch zawsze powinien być w zasięgu naszego wzroku. Starszemu – nastoletniemu dziecku można pozwolić na oddalenie się, lecz konieczne jest zapoznanie go z obowiązkowymi zrachowaniami na stoku, według Dekalogu FIS.  

 1. Czy na stokach oferowane są pakiety rodzinne? 

Tak, na wielu stokach, dostępne są specjalne karnety rodzinne, które dla rodzin są często tańszą opcja niż kupno pojedynczych biletów.  

 1. Czy dzieci mogą liczyć na ulgi przy zakupie skipassu? 

Tak, niemal wszystkie ośrodki narciarskie oferują bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży. W niektórych ośrodkach maluchy do 6 roku życia mogą też korzystać z tras za darmo.  

Co warto wiedzieć?
 1. Planując ferie z dziećmi, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na infrastrukturę i bazę noclegową, ale i na dodatkowe atrakcje dla całej rodziny.
 2. Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej to ośrodek, którego wysoką jakoś potwierdzają liczne wyróżnienia i nagrody.
 3. Czarna Góra to położony na masywie Śnieżnika na obszarze 60 ha, dysponuje 14 km różnorodnych tras, na które można się dostać jednym z 12 wyciągów.
 4. W Zieleńcu znajduje się stacja narciarska Winterpol Ski Arena, która kusi turystów niespotykanym mikroklimatem przypominającym alpejski oraz śniegiem, który leży tu niemal 150 dni w roku.
 5. Do najlepszych ośrodków na narty z dziećmi w Polsce należą też Szczyrk i Bukowina Tatrzańska.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
4
6
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia