ubezpieczenie na życie

Wybierz cel ubezpieczenia

Ranking ubezpieczeń turystycznych

Wyjazdy zagraniczne to okazja, by poznać nowe miejsce i nowych ludzi. Warto jednak zadbać o komfort i bezpieczeństwo swojego wyjazdu. Jak jednak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne? Redakcja UbezpieczeniaOnline.pl przygotowała ranking ubezpieczeń turystycznych. Dzięki temu zestawieniu porównasz dostępne na rynku polisy turystyczne i wybierzesz tę najlepszą, dopasowaną do swoich potrzeb, charakteru, kierunku wyjazdu oraz planowanych aktywności.

Czytaj więcej

Dlaczego powstał ranking ubezpieczeń turystycznych?

Ranking, który znajduje się poniżej pozwoli Ci  sprawdzić, jaką ofertę zapewnia dane towarzystwo, co gwarantuje i czym się wyróżnia. Ranking ubezpieczeń podróżnych pozwoli Ci zapoznać się z wszystkimi opcjami, porównać je między sobą i zdecydować się na wybór konkretnej oferty. Najlepsze ubezpieczenie podróżne zakupisz online, za pomocą naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, szybko i wygodnie!

Jak ustalamy kolejność ubezpieczeń w rankingu ubezpieczeń turystycznych?

O pozycji w zestawieniu zadecydowała popularność danego towarzystwa wśród naszych klientów. Każdy zainteresowany najlepszym ubezpieczeniem podróżnym może sam ocenić jakość oferty pod kątem wysokości sum gwarantowanych, zakresu ochrony, ceny polisy oraz innych kryteriów czy dostępnych dodatków i rozszerzeń ochrony.

Do kogo kierujemy ranking ubezpieczeń turystycznych?

To zestawienie powstało z myślą o wszystkich, którzy planują wyjazdy zagraniczne i poszukują najlepszego ubezpieczenia turystycznego. Jeśli jesteś w trakcie organizowania wyjazdu na urlop, zagranicznej wycieczki czy weekendowego wypadu, ten ranking ubezpieczeń podróżnych jest właśnie dla Ciebie. Nie ma znaczenia, czy podróżujesz po Europie czy wyjeżdżasz dalej - tutaj dowiesz się, jak wybrać polisę zapewniającą Ci bezpieczeństwo wszędzie tam, dokądkolwiek się udasz.

Co sprawdzisz w rankingu ubezpieczeń podróżnych?

Znajdziesz tutaj zestawienie najlepszych ubezpieczeń turystycznych dostępnych w naszym kalkulatorze. Dowiesz się, które polisy są najpopularniejsze wśród naszych klientów, sprawdzisz ich zakres oraz dowiesz się, czym się wyróżniają.

Czym są koszty leczenia w rankingu ubezpieczeń turystycznych?

Koszty leczenia w rankingu ubezpieczeń turystycznych to jedna z kluczowych kategorii oceny polis turystycznych. Oznaczają one, ile środków ubezpieczyciel jest gotów pokryć w przypadku konieczności leczenia medycznego podczas podróży zagranicznej.  W ramach tego zakresu ochrony ubezpieczyciel, w zależności od swojej oferty pokrywa: - leczenie szpitalne, - wizyty u specjalistów, - transport medyczny, - zakup leków i środków opatrunkowych, - koszty badań, zabiegów i operacji, - transport powrotny do kraju, - zachorowanie na COVID-19. Wybierając najlepsze ubezpieczenie turystyczne pod kątem leczenia, warto zwrócić uwagę na sumę gwarantowaną. To maksymalna kwota, którą ubezpieczyciel zobowiązuje się pokryć w przypadku kosztów leczenia podczas podróży. Jest to niezwykle ważne, ponieważ niektóre kraje, zwłaszcza te słynące z wysokich kosztów opieki zdrowotnej, mogą generować bardzo wysokie rachunki medyczne. Na terenie Europy bezpieczną sumą gwarantowaną kosztów leczenia będzie 30 000 euro. W krajach świata kwotę tę najlepiej dopasować do kierunku wyjazdu, np. w USA, Kanadzie, Japonii czy Australii zaleca się, by wybrać polisę z maksymalnie najwyższym zakresem.

Czym jest NNW w rankingu ubezpieczeń turystycznych?

NNW w ubezpieczeniu turystycznym to skrót od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to jedna z opcji lub rodzajów ochrony, którą można zawrzeć w ramach polisy podróżnej. Ubezpieczenie NNW w zapewnia ochronę finansową w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku podczas podróży, który może prowadzić do różnych rodzajów uszkodzeń ciała lub do śmierci. Ubezpieczyciel w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wypłaci stosowne odszkodowanie. Wysokość tego odszkodowania zależy od wybranej sumy gwarantowanej.

Czym jest Assistance w rankingu ubezpieczeń turystycznych?

Assistance w ubezpieczeniu turystycznym to usługa świadczona przez ubezpieczyciela w celu zapewnienia pomocy i wsparcia w różnych sytuacjach awaryjnych lub nagłych podczas podróży. Usługa Assistance ma na celu zminimalizowanie trudności, z jakimi możemy się spotkać w obcym kraju lub w trudnych sytuacjach, a także zapewnienie mu wsparcia w rozwiązywaniu problemów. Ubezpieczyciele oferują centrum alarmowe lub informacyjne, dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W ramach Assistance w ubezpieczeniu turystycznym oferowana jest między innymi pomoc medyczna, pomoc w przypadku utraty dokumentów, wsparcie prawne, organizacja podróży powrotnej, opieka nad niepełnoletnimi dziećmi w razie wypadku czy hospitalizacji lub organizacja przyjazdu na bliskich w razie trafienia do szpitala.

Czym jest OC w życiu prywatnym w rankingu ubezpieczeń turystycznych?

OC w życiu prywatnym (odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym) to rodzaj ochrony, który chroni ubezpieczonego przed kosztami w sytuacjach, w których spowodujemy wypadek lub szkodę wobec innych osób lub ich mienia podczas podróży. W razie takiego zdarzenia straty te lub ewentualne zasądzone odszkodowanie opłaci za nas ubezpieczyciel do wysokości sumy gwarantowanej.

Czym jest ubezpieczenie bagażu w rankingu ubezpieczeń turystycznych?

Ubezpieczenie bagażu w ramach ubezpieczenia turystycznego to rodzaj ochrony, który zapewnia rekompensatę finansową w przypadku utraty, kradzieży lub uszkodzenia bagażu podróżnego ubezpieczonej osoby podczas podróży. Ochroną można objąć bagaż, sprzęt sportowy, sprzęt elektroniczny czy służbowy. W razie kradzieży, zniszczenia czy zgubienia rzeczy zabieranych w podróży ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za poniesione straty, ale do wysokości sumy gwarantowanej. Ten element ochrony zawiera szereg wyłączeń. Na odszkodowanie nie można liczyć, np. jeśli bagaż nie był odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą lub zniszczeniem lub jeśli zastawiliśmy go bez opieki.

Od czego zależy cena polisy turystycznej?

To, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne zależy od wielu czynników. Na cenę polisy ma wpływ kierunek wyjazdu (polisy do Europy są tańsze niż te do krajów świata), długość pobytu (im dłużej, tym drożej), wybierane dodatki i rozszerzenia (więcej trzeba zapłacić za ubezpieczenie sportów wysokiego ryzyka u ekstremalnych, ochronę dla chorych przewlekle czy wyjeżdżających do pracy za granicę) czy liczba wyjeżdżających. Bardziej rozbudowane zakresy ochrony są droższe. Każdy ubezpieczyciel indywidualnie ustala cenę polisy. Niektóre towarzystwa uzależniają składkę ubezpieczenia od wieku. Starsi zapłacą więcej, a młodsi mogą liczyć na zniżki.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne – co zawiera i gdzie kupić?

Optymalna polisa powinna zapewniać pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa, NNW, OC w życiu prywatnym oraz ochronę bagażu. Takie ubezpieczenie turystyczne można mieć już od około 5 zł za dzień ochrony. Każdy turysta jednak sam decyduje, co powinno znaleźć się w jego polisie, czy potrzebuje konkretnego dodatku lub rozszerzenia. Dlatego warto porównywać różne zakresy i warianty. W naszym kalkulatorze można samodzielnie wybrać i zakupić polisę online. Dokumenty ubezpieczenia zostaną wysłane na maila.

Jakie firmy zawiera ranking ubezpieczeń turystycznych?

W naszym rankingu ubezpieczeń podróżnych znalazły się firmy, których ubezpieczeń można porównać oraz zakupić w naszym kalkulatorze. Są to takie towarzystwa, jak Allianz, Axa Partners, Ergo Ubezpieczenia Podróży, Europa Ubezpieczenia, Generali, mtu24.pl, Nationale-Nederlanden, Proama, Signal Iduna oraz Wiener.

1

Allianz - Allianz Globtroter

Allianz Globtroter to kompleksowa ochroną dla osób, które mają w planach wyjazd turystyczny. Poza standardowymi wariantami, polisa obejmuje szereg dodatkowych ryzyk, gwarantujących pełną ochronę na cały czas podróży.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia Allianz Globtroter:

 • wysokie sumy gwarantowane w kosztach leczenia
 • możliwość zamówienia kosnultacji z lekarzem w języku polskim
 • szereg dodatkowych elementów, jak np. ubezpieczenie bagażu
 • dodatkowe pakiety sportowe

Ograniczenia w Allianz Globtroter:

 • zdiagnozowane przed wyjazdem choroby przwlekłe,
 • diagnostyka i leczenie chorób niewchodzących w zakres natychmiastowej, niezbędnej pomocy medycznej,
 • samookalczenia i samobójstwa,
 • szkody powstałe w następstwie epidemii oraz skażeń
 • szkody powstałe w wyniku wypadków podczas udziału w zawodach, wyścigach, rajdach
2

AXA - Axa Partners Daleko od Domu

Ubezpieczenie Axa Partners Daleko od Domu dostępne jest w trzech pakietach: Zdobywca, Podróżnik lub Urlopowicz. W zależności od charakteru wyjazdu oraz potrzeb każdy ubezpieczający może znaleźć dla siebie odpowiednią ochronę. Ci najbardziej wymagający mogą liczyć na pokrycie kosztów leczenia do nawet 40 000 000 zł w pakiecie Zdobywca.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia Axa Partners:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia nawet do 40 000 000 zł
 • ochrona w ramach OC nawet do 1 500 000 zł
 • podstawowe sporty amatroskie w zakresie ochrony
 • zdarzenia pod wpływem alkoholu objęte ochroną

Ograniczenia ubezpieczenia w Axa Partners:

 • ochrona zdarzrń na wysokości powyżej 6 500 m n.p.m.,
 • podróż na Antarktydę lub Arktykę,
 • leczenie planowane
 • podróż do krajów oznacoznyhch 3. stopniem zagrożenia według MSZ
3

ERGO - Ergo Ubezpieczenia Podróży - Beztroskie Podróże

Ubezpieczenie podróżne w Ergo to ochrona 24/7 w każdym miejscu na świecie. Można liczyć na wysokie sumy kosztów leczenia, szeroki wybór pakietów oraz dodatkowych elementów ubezpieczenia. Polisa sprawdzi się na podróże zarówno po Europie, jak i w przypadku wyjazdów do innych krajów świata.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia Ergo Bezpieczne Podróże:

 • cztery różne warianty ubezpieczenia
 • Assistance medyczne 24/7 w każdym miejscu na świecie
 • wysokie sumy gwarantowane
 • szereg dodatków, w tym ubezpieczenie bagażu

Ograniczenia w ubezpieczeniu Ergo Bezpieczne Podróże:

 • uprawianie sportów wysokiego ryzyka, ekstremalnych oraz wyczynowych,
 • wypadki przy pracy fizycznej,
 • pandemia choroby zakaźnej,
 • leczenie niezwiązane z nagłym zachorowaniem
4

TU Europa - Europa Ubezpieczenia Travel World

Polisa w Europa Ubezpieczenia to kompleksowa ochrona w podróży. Możesz wybrać wariant odpowiedni dla siebie. Ochrona obejmuje pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu, choroby przewlekłe, pomoc w podróży, NNW, OC i wiele innych opcji.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia Europa Ubezpieczenia Travel Word:

 • niska składka ubezpieczeniowa,
 • wysokie sumy gwarantowane,
 • atrakcyjne zniżki rodzinne,
 • choroby przwlekłe chronione w podstawowym pakiecie

Ograniczenia w ubezpieczeniu Europa Ubezpieczenia Travel Word:

 

 • podróże na terytorium Polski i kraju rezydencji,
 • koszty leczenia na terytorium USA, Kanady, Japonii i Australii pokrywane są do 2 000 euro w wariancie Standard Mini, Standard Max i Standard Plus,
 • leczenie stomatologiczne pokrywane do 300 euro
5

Generali - Generali - Direct

Ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny towarzystwa Generali jest idealną ochroną dla osób, które szukają kompleksowej polisy na wyjazdy zagraniczne w Europie oraz na świecie. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia nawet do 800 tysięcy złotych.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia turystycznego Generali:

 • szeroki zakres ochrony,
 • klika wariantów do wyboru,
 • sporty objęte podstawową ochroną
 • wysokie sumy gwarantowane

Ograniczenia w ubezpieczeniu turystycznym Generali:

 • zdarzenia spowodowane umyślnie,
 • aktywny udział w wojnie albo aktach terroru,
 • koszty leczenia i usługi assistance za granicą, jeżeli ze względów zdrowotnych istniały przeciwwskazania lekarskie co do odbycia podróży
6

MTU24.pl - Ubezpieczenie turystyczne mtu24.pl

Polisa turystyczna od mtu24.pl to pełna ochrona podczas podróży zagranicznej. Ubezpieczenie zapewnia kilka pakietów do wyboru. Można liczyć na szeroki zakres świadczeń Assistance, dodatkowe rozszerzenia ochrony oraz wysoką jakość likwidacji szkód.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia turystycznego mtu24.pl:

 • kilka wariantów do wyboru,
 • bezgotówkowa pomoca medyczna,
 • bardzo bogaty zakres Assistance

Ograniczenia w ubezpieczeniu turystycznym w mtu24.pl:

 • uprawianie sportów w celach zarobkowych,
 • zawody pojazdów mechanicznych,
 • choroby AIDS lub zakażenia wirusem HIV,
 • podróż w celach leczniczych
7

Nationale-Nederlanden - Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne NN to wsparcie finansowe i praktyczna pomoc w podróży na całym świecie już od 5 zł za dzień ochrony. Możesz liczyć na wysokie sumy gwarantowane, wsparcie dla aktywnych w podstawowym wariancie oraz atrakcyjne rozszerzenia ochrony.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia w Nationale-Nederlanden:

 • wysokie sumy gwarantowane
 • aż 60 sportów objętych ochroną w podstawowym pakiecie
 • szeroki zakres ochrony,
 • niska cena składki

Ograniczenia w ubezpieczeniu w Nationale-Nederlanden:

 • zdarzenia na skutek eksplozji atomowej, promieniowania radioaktywnego,
 • działania wojenne, rozruchy, zamieszki, konflikty zbrojne i akty terrou,
 • działania po zażyciu narkotyków, środków odurzających, substancji psychotropowych lub psychoaktywnych
8

Proama - Ubezpieczenie turystyczne Proama

Polisa turystyczna Proama gwarantuje pełne wsparcie w razie podróży na terenie Europy lub całego świata. Wyjeżdżającym oferowana jest 24-godzinna, polskojęzyczna pomoc w podróży, szeroki zakres usług Assistance oraz atrakcyjne ceny.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia turystycznego Proama:

 • centrum alarmowe czynne 24/7,
 • szeroki zakres usług Assistance,
 • wysokie sumy gwarantowane,
 • kilka pakietów do wyboru

Ograniczenia w ubezpieczeniu turystycznym Proama:

 • choroby przewlekłe,
 • wyjady w celach lecznicznych,
 • udział w zawodach jako kierowca, pomocnik kierowcy albo pasażer,
 • zamieszki, wojny, akty terroru
9

SIGNAL IDUNA - Ubezpieczenie podróży zagranicznych w Signal Iduna

Ubezpieczenie turystyczne w Signal Iduna to pełna ochrona na wyjazd indywidualny, rodzinny lub grupowy. Podstawowy zakres zapewnia pokrycie koszty leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz pomoc i ochronę prawną. Do takiej polisy można dobrać szereg dodatków, dopasowując ubezpieczenie do charakteru swojej podróży.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia podróży w Signal Iduna:

 • niskie ceny składki,
 • szeroki wybór dodatków i rozszerzeń,
 • wysokie sumy gwarantowane
 • ochrona sprzętu elektronicznego

Ograniczenia w ubezpieczeniu podróży w Signal Iduna:

 • uprawianie sportów zimowych
 • uprawianie sportów ekstremalnych,
 • praca fizyczna
 • umyślnym działania ubezpieczonego
10

Wiener - W podróży

Ubezpieczenie turystyczne od Wiener to doskonała ochrona dla ceniących wypoczynek oraz dla uprawiających w czasie urlopu różnego typu dyscypliny sportowe. Klienci mają do wyboru cztery zróżnicowane pakiety, które mogą dopasować pod kątem swoich potrzeb oraz charakteru wyjazdu.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia Wiener W Podróży:

 

 • wysokie sumy gwarantowane
 • szeroki zakres ochrony
 • 17 sportów w podstawowym pakiecie
 • ochroną objęte zdarzenia pod wpływem alkoholu

Ograniczenia w ubezpieczeniu Wiener W Podróży:

 • umyślne działanie, 
 • zdarzenia, do których pod wpływem środków odurzających, 
 • leczenie usprawniające,
 • podróż w celach leczniczych

Najczęściej zadawane pytania

Do czego przyda mi się ranking ubezpieczeń turystycznych?

Dzięki naszemu zestawieniu porównasz różne oferty ubezpieczeń turystycznych. Sprawdzisz, które z towarzystw cieszy się największą popularnością oraz ocenisz, co zapewnia, jaką ma ofertę i czym się wyróżnia. To przełoży się na łatwość wyboru najlepszej polisy na podróż.

Czy mogę ubezpieczyć moją podróż z poziomu rankingu?

Tak. Za pomocą przycisku "Porównaj oferty" przejdziesz do naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Tam możesz wypełnić krótki formularz dotyczący Twojego wyjazdu i sprawdzić, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Wybraną polisę kupisz online w kilka minut. Dokumenty ubezpieczenia zostaną wysłane na maila.

Czy warto kierować się rankingiem przy wyborze ubezpieczenia turystycznego?

Ranking ubezpieczeń turystycznych to wsparcie w procesie zakupu. Dzięki niemu porównasz oferty dostępne w naszym kalkulatorze w jasny i przejrzysty sposób. Sprawdzisz co oferują ubezpieczyciele i czy taka opcja jest dla Ciebie wystarczająca.

Które TU oferuje najlepsze ubezpieczenie na podróż?

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne najlepiej dopasować pod kątem swoich indywidualnych potrzeb. Każda podróż jest inna, każdy turysta ma inne wymagania oraz inny plan wyjazdu. Powinieneś sam zdecydować, jakie sumy gwarantowane oraz jaki zakres ochrony odpowiadają Tobie i najlepiej sprawdzą się na Twoją podróż.

Czy kolejność TU w ranking ubezpieczeń turystycznych może się zmienić?

Tak. Ranking ubezpieczeń podróżnych jest przez nas analizowany i akutalizowany w oparciu o bieżące dane oraz dostępną ofertę towarzystw ubezpieczeniowych.

Od czego zależy miejsce TU w rankingu ubezpieczeń turystycznych?

Pod uwagę bierzemy popularność danego towarzystwa wśród naszych klientów oraz dodatkowe kryteria, takie jak oferowany zakres ochrony, sumy ubezpieczenia, opcjonalne rozszerzenia oraz cenę ubezpieczenia.

Czy ranking ubezpieczeń turystycznych jest sponsorowany?

Nie. W rankingu ubezpieczeń turystycznych znajdują się polisy oferowane w naszym kalkulatorze. Kolejność zestawienia jest ustalana na podstawie jasnych, omówionych wyżej kryteriów przez specjalistów z UbezpieczeniaOnline.pl.

Czy w rankingu znajdują się wszystkie oferty dostępne na rynku ubezpieczeń turystycznych?

Nie. W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę tylko te firmy, których ubezpieczenie można zakupić za pomocą naszego kalkulatora.

Przeczytaj nasze poradniki

Słotwiny Arena, czyli stok narciarski w Krynicy

Stacja narciarska na Słotwinach w Krynicy-Zdroju to nie tylko dobrze ośnieżone, oświetlone i...

Rezygnacja z wycieczki a zwrot zaliczki — jak odzyskać pieniądze od biura podróży?

Twój wyjazd na wakacje z biurem podróży stoi pod znakiem zapytania? Planowałeś egzotyczne wakacje...

Podróż dookoła świata na własną rękę

Podróż dookoła świata brzmi jak spełnienie ogromnego marzenia. Porównujemy opcje podróży...
4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia