ubezpieczenie na życie

Wybierz cel ubezpieczenia

Ranking ubezpieczeń samochodu

Poznaj z nami rynek ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce! Kierując się naszą misją, sprawdziliśmy oferty ochrony w największych towarzystwach ubezpieczeniowych. Znajdziesz tutaj sprawdzone informacje na temat dostępnych możliwości ubezpieczenia samochodu, motocykla czy innego pojazdu. Stworzyliśmy rzetelny ranking, biorąc pod uwagę cenę składki, zakres proponowanej ochrony, jakość obsługi klienta, a także najważniejsze zapisy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, skorzystaj z naszego kalkulatora i zobacz, jak możesz dopasować ochronę do swoich indywidualnych potrzeb. Podejmij przemyślaną decyzję i zyskaj poczucie bezpieczeństwa, na którym Ci zależy.

Czytaj więcej

Dlaczego powstał ranking ubezpieczeń komunikacyjnych?

Naszym celem jest przedstawianie klientom rzetelnej wiedzy na podstawie regularnej analizy ofert ubezpieczeniowych dostępnych na rynku. Jest ich na tyle dużo, że łatwo się pogubić, szukając najlepszej ochrony dla siebie. W rankingu umieszczamy kluczowe informacje, chcąc ułatwić Ci zakup i przyspieszyć całą procedurę.

Jak powstał ranking ubezpieczeń komunikacyjnych?

Ranking na ubezpieczeniaonline.pl został przygotowany na podstawie wiarygodnych danych. Źródłem opracowania było sprawozdanie Rzecznika Finansowego. Dzięki temu zyskujesz obiektywny poradnik w zakresie wyboru ubezpieczenia dla swojego pojazdu. Przy tworzeniu rankingu OC pod uwagę brane były takie czynniki jak łatwość likwidacji, szkody, atrakcyjność oferty towarzystwa, udział rynkowy danej firmy czy wspomniana liczba skarg, które wpłynęły do Rzecznika Finansów. Przy każdej ofercie znajdziesz szczegółową informację na ten temat.

Do kogo kierujemy nasz ranking ubezpieczeń samochodowych??

Zestawienie przygotowaliśmy z myślą o osobach szukających polisy, która odpowie na wszystkie ich potrzeby. W jednym miejscu zgromadziliśmy najważniejsze informacje o ofertach najbardziej przystępnych dla klientów. Ranking ubezpieczeń OC i nie tylko pomoże Ci podjąć decyzję bez względu na to, jaki typ pojazdu mechanicznego zechcesz objąć ochroną.

Jakie informacje znajdziesz w naszym rankingu ubezpieczeń OC?

Kolejność firm ubezpieczeniowych w rankingu ustalona została na podstawie analizy ofert pod względem zarówno zakresu ochrony, jak i jej warunków. Dowiesz się, na co możesz liczyć w ramach konkretnej polisy, jakie zdarzenia są objęte ochroną, a które zostały z niej wyłączone. Ranking OC pomoże Ci podjąć świadomą decyzję i określić, czego dokładnie potrzebujesz. Po wyborze interesującego Cię produktu ubezpieczeniowego zyskasz możliwość porównania ofert i zakupu konkretnej polisy. , na wypadek jakich zdarzeń ochronisz mienie i kiedy ubezpieczenie nie działa. Dzięki tej wiedzy szybciej i bardziej świadomie podejmiesz decyzję o wyborze ubezpieczenia dla siebie. Jeśli wybierzesz interesujące cię ubezpieczenie nieruchomości, ranking pozwoli ci przejść do porównania ofert.

Jakie firmy ubezpieczeniowe znajdziesz w rankingu OC?

Mamy świadomość, że ranking ubezpieczeń samochodowych to duże ułatwienie i oszczędność czasu w poszukiwaniach odpowiedniej polisy. Co ważne, dzięki porównaniu wiodących firm ubezpieczeniowych w Polsce i ich propozycji można także zaoszczędzić pod względem finansowym. Znajdziesz tu oferty takich towarzystw, jak InterRisk, Warta, Link 4, Generali, Uniqa, Allianz, PZU, Ergi Hestia i wiele innych, które proponują ochronę pojazdów na najwyższym poziomie.

Czy najtańsze ubezpieczenie samochodowe zawsze jest najlepsze?

Zakres ubezpieczenia OC jest w każdym towarzystwie identyczny, więc w przypadku wyboru obowiązkowej polisy można sugerować się ceną, choć nierzadko przekłada się ona z kolei na niską jakość obsługi klienta i złożoną ścieżkę likwidacji szkody. Cena wpływa natomiast na zakres ochrony w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, jak autocasco, assistance czy NNW. Najczęściej opłaca się dopłacić niewielką kwotę, aby zyskać atrakcyjny pod względem zakresu i kosztów pakiet kilku produktów.

Co wpływa na ceny polis w firmach ubezpieczeniowych w w rankingu?

Na wysokość składki ubezpieczenia wpływa szereg czynników związanych zarówno z samym pojazdem, jak i jego właścicielem. W pierwszym przypadku będzie to marka, model, rok produkcji czy pojemność silnika. Znaczenie ma także wiek kierowcy, jego historia ubezpieczeniowa czy miejsce zamieszkania. To najważniejsze elementy, które kształtują indywidualną propozycję cenową od konkretnego ubezpieczyciela.

Jak kupić ubezpieczenie OC po analizie rankingu?

Nasz ranking OC ułatwia zakup polisy ubezpieczeniowej w szybki i bezpieczny sposób. Jeśli któraś z firm z zestawienia szczególnie Cię zainteresowała, kliknij w opcję "Porównaj oferty". Zostaniesz przekierowany do kalkulatora OC i AC, za pomocą którego porównasz propozycję z różnych firm dopasowane do Twojej indywidualnej sytuacji. Za pomocą kilku kliknięć uzyskasz porównanie ofert od kilkunastu ubezpieczycieli, a tę wybraną kupisz online, bez wychodzenia z domu i licznych formalności.

1

Warta - Ubezpieczenie samochodu

Firma oferuje ubezpieczenie OC, AC oraz Assistance, ale także NNW, ubezpieczenie szyb i opon. W Warcie ubezpieczyć można samochód o standardowym statusie, ale ofertę ochrony dla siebie znajdą także oldtimerzy (dla pojazdów zabytkowych) i właściciele motocykli. Warta proponuje również ochronę pojazdów flotowych.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczeń komunikacyjnych WARTA:

 

 • ubezpieczenie Assistance Standard do każdej polisy OC,
 • szybka wypłata środków z ubezpieczenia,
 • pomoc techniczna, organizacyjna i informacyjna na miejscu wypadku zarówno dla sprawcy wypadku, jak i poszkodowanego,
 • ochrona zniżek przy spowodowaniu szkody do 5 tysięcy złotych,
 • ochrona All Risks w ramach polisy AC,
 • szkoda zgłoszona w ramach Warta Auto Szyby nie obciąża historii szkodowej AC,
 • możliwość dokupienia ubezpieczenie Warta Extra 2000 z gwarancją wypłaty na nieprzewidziane wydatki po kradzieży auta.

Ubezpieczenie OC samochodu już od 375 zł!

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 22

Ograniczenia ubezpieczeń komunikacyjnych WARTA:

 

 • wyłączenie z ochrony w razie awarii pojazdu w ramach polisy Assistance Standard,
 • wyłączenie z ochrony samochodów przeznaczonych do nauki jazdy lub wynajmowanych zarobkowo w ramach polisy Assistance Komfort,
 • limit holowania do 100 km w pakiecie Assistance Standard,
 • rozszerzenie polisy NNW o opcję "Bezpieczna Rodzina" dostęne tylko dla prywatnych właścicieli samochodów osobowych i ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony,
 • brak możliwości zakupu polisy Autocasco dla pojazdów zarejestrowanych za granicą.

 

2

InterRisk - Ubezpieczenie samochodu, motocykla i innych pojazdów

Towarzystwo InterRisk oferuje szeroki zakres produktów poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Oprócz autocasco, assistance czy NNW w firmie można uzyskać Zieloną Kartę, a także liczne pakiety specjalne obejmujące rower, hulajnogę, a nawet deskorolkę!

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczeń InterRisk:

 

 • szeroka oferta produktów dodatkowych - Zielona Karta, ubezpieczenie intercasco, polisa AutoSzyby, pakiet Asysty po Kradzieży i inne,
 • dostępny w ofercie Pakiet Mobilny obejmujący awarię roweru, hulajnogi czy deskorolki,
 • ochrona w razie drobnych szkód parkingowych w ramach Pakietu Miejskiego Parkingowego,
 • szeroki pakiet Asysty Prawnej w zależności od wybranego wariantu ochrony,
 • szeroki wybór wariantów ochrrony Assistance,
 • podstawowy pakiet pomocy Assistance dołąćzany do każdej polisy OC,
 • możliwość zakupu pakietu Auto+ z kompleksową ochroną pojazdu.

 

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 30

Ograniczenia ubezpieczeń InterRisk:

 

 • naprawa z polisy Autocasco, jeśli szkoda ma wartość powyżej 500 zł,
 • holowanie w ramach Assistance poza granicami RP w pakietach Standard i Premium (brak w pakiecie Start),
 • Pakiet Miejski Parkingowy obejmuje jedynie organizację pomcy, a koszt napraw ponosi sam klient.
3

UNIQA - Ubezpieczenie komunikacyjne

Uniqa to jedna z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Wszechstronna oferta towarzystwa obejmuje zarówno obowiązkowe ubezpieczenie OC, jak i produkty dodatkowe - Assistance, Autocasco, NNW, ubezpieczenie szyb, opon czy bagażu. Polisy można kupić także w atrakcyjnych cenowo pakietach.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczeń w UNIQA:

 

 • 15% zniżki przy zakupie polisy online,
 • ochrona Autocasco dostępna w wersji Mini,
 • Zielona Karta do każdej polisy OC,
 • ochrona Assistance Midi w pakiecie OC,
 • jedyna na rynku oferta ochrony bagażu od uszkodzeń oraz kradzieży dołączana do ubezpieczenia OC (dotyczy także kufra motocyklowego),
 • ubezpieczenie opon w motocyklu lub rowerze już od 19 zł/rok,
 • możliwość zakupu pakietu Pomoc Medyczna 24 do polisy Assistance,
 • auto zastępcze na 48 godzin w ramach polisy OC.

 

Ubezpieczenie OC już od 321 zł!

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 32

Ograniczenia ubezpieczeń w UNIQA:

 

 • ubezpieczenie opon tylko na terenie Polski,
 • ubezpieczenie opon nie obejmuje ochroną zdarzeń, które miały miejsce na drogach nieutwardzonych,
 • ubezpieczenie dodatkowego wyposażenia auta w ramach pakietu OC + AC obejmuje maksymalnie 4 elementy o wartości nieprzekraczającej 20% sumy ubezpieczenia samochodu,
 • brak możliwości zniesienia wkładu własnego w szkodzie z minicasco,
 • samochód zastępczy możliwy jedynie wtedy, gdy uszkodzony pojazd klienta odholował Ubezpieczyciel.
4

PZU - Ubezpieczenia pojazdów

PZU to jedno z najbardziej rozpoznawalnych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Rozwija się dynamicznie, dostosowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb rynkowych. W PZU ubezpieczysz zarówno samochód, motocykl, a nawet jacht! Poza obowiązkowym OC, dobrowolnymi AC czy Assistance będzie to również szereg innych produktów ubezpieczeniowych.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczeń w PZU:

 

 • możliwość bezpośredniej likwidacji szkody z polisy OC,
 • możliwość zakupu ubezpieczenia OC w abonamencie (12 rat z niską zwyżką),
 • Zielona Karta w cenie PZU Auto OC,
 • szeroki zakres ochrony w ramach Autocasco (poza uszkodzeniem czy kradzieżą także przegryzienie kabli przez zwierzę, zderzenie ze zwierzęciem na drodze itp.),
 • atrakcyjne rozszerzenia ubezpieczenia AC,
 • gwarancja niezmiennej wartości pojazdu przez cały rok,
 • udział własny w AC w wysokości 25% dla młodego kierowcy do 26 lat,
 • zapewnienie opieki nad dziećmi w ramach ochrony Pomoc w Drodze,
 • w PZu Auto Opony pokrycie kosztów zakupu nowej opony, jeśli uszkodzona nie była starsza niż 3 lata, 
 • możliwość zakupu ochrony pierwszej szkody (nie wpłynie ona na utratę zniżek w kolejnym roku).

 

Ograniczenia ubezpieczeń PZU:

 

 • wyłączenie z zakresu polisy AC szkód wartych mniej niż 300 zł,
 • w PZU Auto Opony ograniczenie holowania do 150 km,
 • w ramach Auto Szyby brak możliwości wymiany szyby na oryginalną z logo producenta,
 • w ramach PZU Auto Asystent Zdrowotny z ochrony wyłączone jest nagłego zagrożenia życia lub zdrowia,
 • system BLS dostępny wyłącznie wtedy, gdy do szkody dojdzie na terenie Polski.

 

 

Ubezpieczenie OC już od: 334 zł/rok!

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 38

5

Generali - Ubezpieczenia samochodu

Zakres ubezpieczeń komunikacyjnych w Generali z łatwością można dopasować do swoich potrzeb. Towarzystwo oferuje nie tylko obowiązkowe OC w atrakcyjnej cenie. Kierowca znajdzie tu liczne polisy dodatkowe i opcje rozszerzenia zakresu ochrony. Poza samochodem Generali obejmie nią także rower, samochód kempingowy czy przyczepę!

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia Generali:

 

 • Zielona Karta w cenie ubezpieczenia OC,
 • atrakcyne zniżki na inne produkty Generali,
 • zniżka na ubezpieczenie kolejnego pojazdu w Generali,
 • aż 4 warianty ochrony Assistance o różnym zakresie,
 • ubezpieczenie All Risk w ramach Autocasco,
 • możliwość ubezpieczenia fotelika dziecięcego od zniszczenia lub kradzieży,
 • 10% zniżki na zakup OC dla klientów w ramach Programu Rabatowego,
 • możliwość zakupu polisy w Generali na raty,
 • możliwość zgłoszenia szkody przez telefon lub przez stronę internetową: www.generalidirect.pl.

 

Ubezpieczenie OC już od 331 zł!

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 38

Ograniczenia ubezpieczenia Generali:

 

 • brak możliwości zakupu ochrony AC dla pojazdów starszych niż 13 lat,
 • ograniczenia wariantów Assistance Standard i Komfort wyłącznie do terytorium RP,
 • ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów zakupu paliwa w ramach Assistance, a jedynie koszty jego dostarczenia, 
 • konieczność zgłoszenia szkody (uszkodzenia) w ramach Assistance do 12 godzin od zdarzenia i do 7 dni w przypadku kradzieży auta,
 • ochrona NNW nie obejmuje następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z ruchem następujących pojazdów: quadów, pojazdów używanych do celów specjalnych, wolnobieżnych maszyn budowlanych, wolnobieżnych maszyn rolniczych.

 

 

6

Allianz - Ubezpieczenia komunikacyjne

Od 2 lipca 2022 roku Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz. To obecnie jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Allianz szczyci się szybką obsługą klienta i bezproblemową likwidacją szkód. W tym towarzystwie można znaleźć zarówno pojedyncze produkty ubezpieczeniowe, jak i pakiety ochronne w atrakcyjnych cenach.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczeń Allianz:

 

 • dostępne cztery przejrzyste pakiety ubezpieczenia,
 • usługi mobilności w przyadku kradzieży auta (organizacja lub pokrycie kosztów transportu do 50 km od zdarzenia),
 • szeroka oferta ochrony dla samochodów elektrycznych (ochrona baterii i wyposażenia do ładowania),
 • wygodna obsługa polisy w serwisie online Mój Allianz,
 • ochrona prawna dołączona do każdego pakietu ubezpieczenia pojazdu,
 • ubezpieczenie NNW obejmujące także wypadki, które powstaną podczas wsiadania, załadunku i rozładunku, postoju lub naprawy pojazdu,
 • w przypadku zgłoszenia kradzieży w ramach polisy AC suma ubezpieczenia nie zostanie pomniejszona o wysokość wypłaconego odszkodowania.

 

Ubezpieczenie OC już od 578 zł/rok

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 42

Ograniczenia ubezpieczeń Allianz:

 

 • ochrona Auto Assistance dostępna dla pojazdów nie starszych niż 18 lat,
 • wykorzystanie polisy Assistance przy rozładowaniu akumulatora dostępne tylko dwa razy, 
 • ograniczenie terytorialne ubezpieczenia szyb (brak ochrony w Kazachstanie, ALgierii, Libii  i Syrii),
 • przy drugiej i każdej kolejnej wymianie szyby czołowej wysokość odszkodowania pomniejszana jest o 500 zł, czyli o udział własny klienta.
 • suma ubezpieczenia szyb każdorazowo zmniejsza się o wysokość wypłaconego odszkodowania aż do całkowitego wyczerpania (redukcja sumy ubezpieczenia).
7

Compensa - Ubezpieczenia samochodów

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa zapewnia kompleksową ochronę Twojego samochodu, motocykla, a nawet hulajnogi! Jego oferta odpowiada na dynamikę rynku i zmieniające się potrzeby klientów. Poza OC, AC czy Assistance w Compensie można liczyć także na system BLS, program ochrony zniżek, ubezpieczenie GAP czy specjalne OC dla pojazdów historycznych.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczeń Compensa:

 

 • aplikacja umożliwiająca szybką likwidację szkody,
 • dedykowane ubezpieczenie samochodów zabytkowych,
 • możliwość zakupu ubezpieczenia oklejenia pojazdu,
 • ubezpieczenie GAP z sumą nawet do 80 000 zł,
 • 12 telefonicznych porad lub informacji prawnych w roku polisowym w ramach produktu Asysta Prawna,
 • program ochrony zniżek (OC nie ma wpływu na AC i odwrotnie),
 • możliwość ochrony sprzętu sportowego przewożonego samochodem,
 • Zielona Karta wydawana bezpłatnie do ubezpieczenia OC samochodu, 
 • rozliczenie szkód z AC w 3 wariantach, 
 • ubezpieczenie AC w formule All Risk, 
 • możliwość ubezpieczenia wyposażenia motocykla, 
 • szeroka oferta ochrony rowerów, hulajnóg elektrycznych, monocykli i deskorolek.

 

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 45

 

Ograniczenia ubezpieczeń Compensa:

 

 • maksymalna odpowiedzialność TU w zakresie wymiany i naprawy uszkodzonych szyb wynosi 3000 zł w okresie ubezpieczenia w ramach ubezpieczenia szyb,
 • usługa dostarczenia paliwa dostępna tylko w wariancie rozszerzonym Assistance,
 • maksymalna wartość jednej szkody w ramach ubezpieczenia opon nie może przekraczać 300 zł w Polsce i 80 euro za granicą,
 • w wariancie Baza Assistance możliwość holowania pojazdu tylko do najbliższego warsztatu,
 • BLS jest możliwa tylko wtedy, gdy samochód sprawcy szkody jest zarjestrowany na terenie RP,
 • roszczenie w ramach BLS nie dotyczy szkód na osobie, szkód w bagażu i ładunku, szkód w rzeczach osobistych ubezpieczonego i pasażerów pojazdu oraz szkód w rzeczach przewożonych w pojeździe.
8

Wiener - Ubezpieczenie samochodu, motocykla i nie tylko

Wiener to towarzystwo, które oferuje ochronę samochodu, majątku czy zdrowia. Swoją propozycję kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i małych czy średnich przedsiębiorców, a także rolników. Dostępny w Wiener Pakiet AUTO to odpowiedź na wszystkie potrzeby odpowiedzialnych kierowców.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia Wiener:

 

 • pomoc AC w nietypowych sytuacjach, jak zderzenie ze zwierzęciem czy przegryzienie kabli,
 • system Bezpośredniej Likwidacji Szkody,
 • obsłua polis za pomocą dedykowanych formularzy online,
 • zniżki na OC na bezszkodową jazdę czy bezpieczenie kolejnego pojazdu,
 • możliwość wykupienia ochrony AC dla auta starszego niż 20 lat (jeśli jest to kontynuacja polisy w Wiener),
 • Assistance Podstawowy w pakiecie AC bez dodatkowych opłat,
 • w ramach polisy NNW zwrot kosztów wypożyczenia lub zakupu sprzętu niezbędnego w procesie leczenia czy rehabiltacji,
 • w ramach polisy Auto Bagaż zwrot kosztów za zniszczone rzeczy przewożone w boksie dachowym,
 • możliwość ubezpieczenia maszyny rolniczej w wieku do 30 lat,
 • możliwość ubezpieczenia łodzi,
 • Assistance Opony nielimitowane przy zakupie rocznego ubezpieczenia, 
 • Assistance Opony już od 7 zł/rok!

 

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 49

 

Ograniczenia ubezpieczenia Wiener:

 

 • przy pierwszej polisie AC w Wiener limit wiekowy pojazdu do 20 lat,
 • w wariancie podstawowym Assistace auto zastępcze dostępne w segmencie D,
 • brak oferty ubezpieczenia dla pojazdów zabytkowych,
 • brak oferty ubezpieczenia dla rowerów i hulajnóg.

 

9

LINK4 - Ubezpieczenia samochodów i motocykli

LINK4 oferuje bardzo szeroką ochronę ubezpieczeniową, którą można dowolnie rozszerzyć o dodatkowe opcje, m.in. darmową nawigację NaviExpert.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia Link4:

 

 • 7% zniżki na zakup polisy ubezpieczeniowej przez Internet,
 • możliwość skorzystania z Bezposredniej Likwidacji Szkód,
 • Zielona Karta bezpłatnie w pakiecie OC,
 • możliwość ubezpieczenia bagażu i fotelika dziecięcego w ramach AC,
 • 5 wariantów ochrony w ramach minicasco (Smartcasco),
 • możliwość wykupu ochrony w razie kradzieży, kluczyków do samochodu, tablic rejestracyjnych lub dowodu,
 • w ramach ubezpieczenia szyb pokrycie kosztów parkingu strzeżónego do 48 godzin,
 • wygodny i szybki kalkulator do wyliczenia indywidualnej składki ubezpieczenia,
 • możliwość zakupu OC dla ekocyklistów (rowera, hulajnogi itp.), 
 • odszkodowanie w wysokości 2 000 zł w ramach produktu "Pomoc po kradzieży".

 

 

Ubezpieczenie OC już od 353 zł!

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 109

Ograniczenia ubezpieczeń Link4:

 

 • w przypadku ubezpieczenia motocykla Program Pomocy przewiduje jedynie zastępczy samochód,
 • zgłoszenie uszkodzenia auta w ramach AC max. do 2 dni, a w przypadku kradzieży max. do 7 dni,
 • dokupienie Assistance dla nowych polis OC możliwe jest maksymalnie w terminie do 7 dni od zawarcia umowy ubezpieczenia pod warunkiem braku szkody,
 • brak oferty ubezpieczenia pojazdów rolniczych,
 • limit wiekowy pojazdu w ramach Autocasco - 15 lat (można ubezpieczyć starsze auto, jeśli to kontyuacja polisy).

 

10

TUZ TUW - Ubezpieczenia samochodów

TUZ Ubezpieczenia cieszy się zaufaniem klientów ze względu na zróżnicowaną ofertę produktów

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia TUZ:

 

 • atrakcyjne zniżki na pakiety OC z innymi produktami ochronnymi w TUZ,
 • wygodne zawarcie umowy ubezpieczenia za pośrednictwem formularza online,
 • ubezpieczenie Autocasco w formule All Risk,
 • 3 warianty likwidacji szkody z AC do wyboru,
 • możliwość ochrony w ramach AC na terenie Białorusi, Rosji, Mołdawii, Ukrainy i Albanii za dodatkową opłatą,
 • szkoda szybowa nie wpływa na utratę zniżek w ramach OC i AC,
 • Zielona Karta dostępna wraz z polisą OC,
 • możliwość zakupu polisy AutoConcierge (ochrona części samochodowych i pomoc w organizacji zakupu i wymiany), 
 • możliwość ubezpieczenia maszyb rolniczych,
 • możliwość ubezpieczenia flot samochodowych.

 

 

 

 

 

 

Ubezpieczenie OC już od 343 zł!

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 861

Ograniczenia ubezpieczenia TUZ:

 

 • ubezpieczenei Auto Szyby dostępne jedynie na terenie RP,
 • brak oferty ubezpieczenia dla pojazdów zabytkowych,
 • brak oferty ubezpieczenia rowerów, hulajnów czy deskorolek, 
 • możliwość zakupu AC dla pojazdów niestarszych niż 15 lat.
11

ERGO - Ubezpieczenia pojazdów

Każdy, kto chce zabezpieczyć siebie i swój majątek znajdzie w Ergo Hestia to, czego potrzebuje. W ramach ubezpieczeń komunikacyjnych towarzystwo oferuje polisy obowiązkowe i dobrowolne, jak Autocasco, Assistance czy NNW. To produkty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Rozwiń tekst

Zalety ubezpieczenia Ergo Hetia:

 

 • możliwość skorzystnia z Bezpośredniej Likwidacji Szkody,
 • Telefoniczny Asystent Prawny dostępny 2h/7 dni w tygodniu,
 • ubezpieczenie szyb jako dopełnie polisy OC,
 • ochrona w ramach AC w formule All Risks,
 • 3 warianty likwidacji szkody w ramach AC,
 • rozbudowana sieć partnerska warszatów samochodowych,
 • wygodna mapa warsztatów mechanicznych dostępna online na stronie towarzystwa,
 • pojazd zastępczy nawet do 20 dni w najszerszym wariancie Assistance,
 • możliwość wykupienia ubezpieczenia NNW bez konieczności zawierania umowy ubezpieczenia OC lub AC.

 

Liczba skarg zgłoszonych do Rzecznika Finansów w 2023 r.: 2211

 

Ograniczenia ubezpieczenia Ergo Hestia:

 

 • do szkód powstałych na terytorium Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy ERGO Hestia wprowadza udział własny w wysokości 1000 zł,
 • koszty leczenia Ergo Hestia wypłaca Ubezpieczonemu lub innej osobie, która te koszty poniosła, jeżeli zostały poniesione w okresie nie dłuższym niż 2 lata od daty nieszczęśliwego wypadku,
 • brak ochrony w ramach AC w przypadku stoczenia się pojazdu (poza wariantem III),
 • brak pokrycia kosztów rehabilitacji i transportu przez TU w ramach polisy NNW.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

W czym może Ci pomóc ranking ubezpieczeń OC?

Ranking ubezpieczeń samochodowych 2023 to praktyczny poradnik, w którym znajdziesz informacje o najciekawszych ofertach na polskim rynku. Dzięki temu ochronę dla swojego samochodu znajdziesz o wiele szybciej niż przy samodzielnym przeglądaniu stron każdego z towarzystw ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto kierować się rankingiem OC przy wyborze ubezpieczenia?

To zestawienie powstałe w wyniku analizy czynników dotyczących obsługi klienta i jakości świadczonych przez towarzystwa usług. Wpływają one m.in. na liczbę skarg przekazywanych do Rzecznika Finansów i przekładają się na ogólną opinię o firmie. Ranking OC uwzględnia również zakres ochrony oraz jej warunki zawarte w OWU poszczególnych ubezpieczycieli. Te wszystkie aspekty mają znaczenie przy wyborze oferty ubezpieczenia samochodu i mogą wpłynąć na Twoje zadowolenie z zakupu polisy.

Czy firmy ubezpieczeniowe w rankingu OC mogą się zmieniać?

Tak - nasz ranking ubezpieczeń samochodu nie jest zamkniętą listą. Zmianie może ulec zarówno miejsce konkretnej firmy w zestawieniu, jak i jej obecność tutaj. Towarzystwa ubezpieczeniowe stale doskonalą swoje oferty lub zmieniają ich warunki. Zmieniają się także potrzeby klientów. Rywalizacja firm na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych może więc wpływać na kształt rankingu OC.

Czy w rankingu OC znajdują się duże i popularne firmy ubezpieczeniowe?

W zestawieniu prezentujemy towarzystwa z dużym udziałem na rynku i obecne na nim już od wielu lat, ale także mniejsze przedsiębiorstwa, które stale poszerzają i uatrakcyjniają swoją ofertę. Dzięki tak szerokiemu spektrum masz szansę w szybki sposób znaleźć najbardziej optymalną ochronę dla swojego pojazdu.

Które towarzystwo oferuje najlepsze ubezpieczenie OC samochodu?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Pamiętajmy, że zakres ubezpieczenia OC jest regulowany Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu
Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 roku. To oznacza, że zakres ochrony w ramach OC jest identyczny w każdym towarzystwie, a poszczególne oferty mogą różnić się ceną, łatwością likwidacji szkody czy jakością obsługi klienta. To, która propozycja będzie dla Ciebie najlepsza, zależy więc od szeregu różnych czynników, na które zwracasz uwagę.

Czy z poziomu rankingu można kupić ubezpieczenie dodatkowe samochodu?

Jak najbardziej. Po rozwinięciu wybranej oferty w naszym zestawieniu będziesz mógł za pomocą jednego kliknięcia przenieść się do kalkulatora ubezpieczeń OC i AC. Po wpisaniu niezbędnych danych dotyczących Ciebie jako właściciela pojazdu i jego parametrów technicznych, uzyskasz propozycje polis uwzględniających zarówno obowiązkowe OC, jak i ubezpieczenia dobrowolne, jak Autocasco, Assistance i NNW.

Przeczytaj inne poradniki

Ceny OC - jak się kształtują w I półroczu 2020 r.?

Pierwsze półrocze tego roku przyniosło kolejną obniżkę cen w stosunku do roku poprzedniego....

Sprawdź, jak wybrać najlepsze OC i AC!

Warunki ochrony OC regulowane są ustawą i przy wyborze ubezpieczenia większość kierowców kieruje...

Jak wybrać assistance na samochód za granicą najlepsze na Twój wyjazd?

Stłuczka za granicą lub awaria, brak samochodu, wysokie koszty holowania. Tych rzeczy najbardziej...
4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia