Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
ubezpieczenie na życie

Wybierz cel ubezpieczenia

Ranking ubezpieczeń na życie

Poznaj nasz ranking ubezpieczeń życiowych! Powstał on dzięki naszym ekspertom, którzy przeanalizowali ubezpieczenie na życie w oparciu o m.in. atrakcyjność składki, czytelność OWU, szybkość wypłaty świadczenia oraz opinie naszych klientów. Przed zakupem ubezpieczenia zachęcamy jednakże do zapoznania się z ofertami i porównania ich online. Pamiętaj, że polisa na życie to gwarancja spokoju o finansową przyszłość dla siebie, jak i najbliższych.

» Co to jest ubezpieczenie na życie? Ubezpieczenie na życie to produkt, który zapewnia ochronę finansową na okoliczność wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, które mają związek z naszym życiem i zdrowiem. W zależności od rodzaju polisy na życie wpłacana składka pokryje koszty związane z wypadkiem, diagnozą choroby czy pobytem szpitalu, będzie sposobem na gromadzenie kapitału, a nawet okazją do jego pomnożenia poprzez inwestowanie.

Co wpływa na wysokość składki?

Wysokość składki w polisie na życie jest zależna od kilku czynników, które dotyczą zarówno ubezpieczenia, jak i ubezpieczonego: ubezpieczenie - rodzaj, liczba umów dodatkowych (rozszerzeń), wysokość sumy ubezpieczenia, okres trwania umowy, częstotliwość opłacania składek ubezpieczony - wiek, stan zdrowia (na podstawie ankiety medycznej), wykonywany zawód, liczba współubezpieczonych

Na jaką sumę maksymalnie można się ubezpieczyć?

To, ile maksymalnie otrzymamy za wykupione zdarzenie, zależy od sumy ubezpieczenia. W niektórych przypadkach możemy sami ustalać jej wysokość - licząc się z tym, że wysokość składki wzrośnie. Z kolei suma ubezpieczenia w części rozszerzeń ma ustalony górny limit finansowy. Maksymalne sumy ubezpieczenia na życie opiewają nawet na milion zlotych (i więcej). Dotyczy to głównie zdarzeń typu zgon ubezpieczonego czy poważnego zachorowania.

Czy mogę ubezpieczyć kilka osób w ramach jednej polisy?

Dla osób, które chcą do ubezpieczenia włączyć swoich najbliższych, odpowiednia jest rodzinna polisa na życie. Produkt ten umożliwia objęcie ochroną nawet 10 osób przy obowiązywaniu 1 składki. Z takiej polisy może skorzystać współmałżonek, dziecko, rodzice i teściowie - każde z nich dodatkowo posiada indywidualny zakres ochrony, np. najstarsi ubezpieczenie na poważne zachorowanie, a najmłodsi ubezpieczenie NNW.

Na jaki okres mogę wykupić ubezpieczenie?

Polisy na życie rdzielą się pod tym kątem ze względu na rodzaj i wiek ubezpieczonego. Rodzaj to ubezpieczenie terminowe i bezterminowe. Pierwsze zawierane jest na minimum 12 miesięcy lub cyklicznie na okresy 5, 10 czy nawet 25 lat. Beztermiowe ubezpieczenie na życie trwa aż do śmierci ubezpieczonego. Ze względu na wiek rozróżniamy posagowe polisy na życie (0-24 roku życia dziecka) oraz wszystkie te ubezpieczenia, gdzie towarzystwa stosują limity wiekowe, np. do 65 roku życia można być chronionym z tytułu poważnego zachorowania. Po czasie wskazanym w umowie rozszczerznie automatycznie wygasa.

Jakie ubezpieczenie dodatkowe mogę wybrać?

Wybór rozszerzeń do umowy podstawowej (to najczęściej zgon ubezpieczonego) obejmuje przeważnie kilkanaście dodatków. Każdy z nich nieznacznie podnosi wysokość składki, ale zwiększa szansę na otrzymanie świadczenia. Do najczęściej wybieranych rozszerzeń należą: niezdolność do wykonywania pracy, NNW, poważne zachorowanie, leczenie szptalne, rehabilitacja i medyczne assistance. Wybór zależy m.in. od indywidualnej sytuacji ubezpieczonego, możliwości finansowych i wykonywanego zawodu.
1

Nationale-Nederlanden - Ubezpieczenie na życie - Ochrona Jutra

Ochrona Jutra to kompleksowe ubezpieczenie na życie, które chroni Ciebie i Twoją rodzinę w przypadku śmierci, a także niezdolności do samodzielnego życia lub pracy. Sam wybierasz zakres i sumę ubezpieczenia, od których zależy wysokość składki. Ochronę można rozszerzyć m.in. o ubezpieczenie na wypadek nowotworu, poważnego zachorowania, cukrzycy, uszkodzenia ciała oraz pobytu w szpitalu.

2

Nationale-Nederlanden - Na Życie

Polisa Na Życie to terminowa indywidualna polisa, którą ubezpieczony zawiera z myślą o najbliższych. Dzięki wielu interesującym rozszerzeniom, ze świadczenia może skorzystać dziecko, małżonek czy wspólnik w prowadzonym biznesie. Dla klientów banku to także zabezpieczenie kredytu hipotecznego.

3

UNIQA - Ochrona z Plusem - Pakiet Ochronny

Pakiet Ochronny to realna pomoc dla Ciebie i Twoich najbliższych. Ochrona obejmuje życie i zdrowie nie tylko Twoje, ale też Twojego małżonka, dziecka oraz rodziców i teściów.

4

Warta - Dla Ciebie i Rodziny

Ubezpieczenie na życie w czterech różnych pakietach w dwóch wariantach – dowolnie skonstruuj swoją polisę na życie!

4
1
5
4
8
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia