Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Odszkodowanie za złamaną miednicę - ile wynosi?

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Uraz, jakim jest złamanie miednicy może wymagać długotrwałego i skomplikowanego leczenia. Takie zdarzenie warto objąć ochroną ubezpieczeniową. Odszkodowanie za złamaną miednicę może posłużyć na opłacenie rehabilitacji lub inny cel.

Poniżej dowiesz się, jak pomóc może ubezpieczenie na życie, czy każdy uraz kwalifikuje się do otrzymania odszkodowania za złamanie miednicy oraz w co jeszcze warto zainwestować, by szybko wrócić do zdrowia.

Porównaj ceny

 

Złamana miednica - co warto wiedzieć?

Złamanie miednicy to poważna kontuzja polegająca na pęknięciu jednej lub więcej kości tworzących obręcz miedniczną. Miednica, będąca centralną częścią szkieletu, pełni kluczową rolę w podtrzymywaniu ciężaru górnej części ciała i połączeniu jej z kończynami dolnymi, dlatego jej złamanie może mieć poważne konsekwencje.

Złamania miednicy mogą być spowodowane silnym uderzeniem, na przykład w wypadkach samochodowych, upadkach z wysokości czy w wyniku kontuzji sportowych. Istnieją różne typy złamań miednicy, które klasyfikowane są ze względu na lokalizację i ciężkość urazu. Niektóre złamania są stabilne, co oznacza, że kości pozostają we właściwym położeniu, natomiast inne są niestabilne i wymagają natychmiastowej interwencji medycznej.

Złamanie miednicy może prowadzić do poważnych komplikacji, takich jak uszkodzenie narządów wewnętrznych, krwawienia wewnętrzne, a także problemów z układem nerwowym i układem moczowo-płciowym. Ból jest typowym i często intensywnym objawem, a mobilność pacjenta jest znacznie ograniczona.

 

Komu grozi złamanie miednicy?

Na złamanie kości miednicy narażony jest właściwie każdy. Do urazu może dojść podczas jazdy samochodem lub komunikacją miejską. Kontuzja może być również wynikiem aktywności fizycznej, uprawiania sportu oraz podczas codziennych czynności. Złamanie miednicy może wynikać z upadku ze schodów, poślizgnięciu się na oblodzonej drodze czy po potknięciu.

Złamanie kości miednicy może być również konsekwencją innych problemów ze zdrowiem, gdy pojawiła się osteoporoza lub zwyrodnienia stawów. Nie zawsze jednak złamaniu miednicy towarzyszyć musi konkretny styl życia czy kłopoty zdrowotne.

 

Jak wygląda leczenie złamanej miednicy?

Leczenie złamania miednicy zależy od jego rodzaju, ciężkości oraz od ogólnego stanu zdrowia pacjenta, ale zazwyczaj jest procesem długotrwałym i skomplikowanym.

Początkowy etap leczenia skupia się na stabilizacji stanu pacjenta, szczególnie jeśli do złamania doszło w wyniku poważnego wypadku. W takich przypadkach istotne jest kontrolowanie krwawienia wewnętrznego i ocena uszkodzeń narządów wewnętrznych. Często wymaga to hospitalizacji i monitorowania przez lekarzy specjalistów.

Następnie, w zależności od typu i ciężkości złamania, leczenie może obejmować zarówno metody zachowawcze, jak i operacyjne. W przypadku łagodniejszych, stabilnych złamań, gdzie kości pozostały we właściwej pozycji, leczenie może ograniczać się do odpoczynku, unieruchomienia i środków przeciwbólowych. Unieruchomienie jest zazwyczaj realizowane za pomocą pasów miedniczych lub opatrunków gipsowych, aby zapobiegać przemieszczeniu kości i umożliwić ich zrośnięcie.

W przypadku bardziej skomplikowanych, niestabilnych złamań, wymagana jest interwencja chirurgiczna.

Rehabilitacja jest nieodzowną częścią procesu leczenia złamania miednicy. Zaczyna się zwykle już w szpitalu, a jej celem jest jak najszybsze przywrócenie mobilności pacjenta. Fizjoterapia odgrywa kluczową rolę w odzyskiwaniu siły mięśniowej, zakresu ruchu i ogólnej funkcjonalności ciała.

 

Jak długo trwa leczenie takiego złamania?

Proces leczenia złamania miednicy zależny jest od tego, czy doszło do upośledzenia funkcji stawu, czy jest to izolowane złamanie miednicy czy doszło również do złamania kości łonowej, czy wystąpiło uszkodzenie panewki stawu biodrowego, złamanie kości guzicznej, czy uszkodzone zostały kolce biodrowe.

Łagodniejsze, stabilne złamania mogą wymagać kilku tygodni odpoczynku i rehabilitacji do całkowitego wyzdrowienia. W przypadku bardziej skomplikowanych i niestabilnych złamań, proces leczenia może trwać kilka miesięcy, szczególnie jeśli konieczna jest interwencja chirurgiczna i dłuższy okres rehabilitacji. Ogólnie, pełna rekonwalescencja po złamaniu miednicy może trwać od kilku tygodni do nawet ponad roku, w zależności od indywidualnych okoliczności, w tym wieku pacjenta, ogólnego stanu zdrowia oraz skuteczności terapii rehabilitacyjnej.

 

Czy konieczna jest rehabilitacja?

Rehabilitacja raczej na pewno będzie wskazana w przypadku złamania miednicy, szczególnie tych pochodzących z wypadków komunikacyjnych. Takie złamanie doprowadza do upośledzenia chodu, zmian zniekształcających, może też utrudniać codzienne czynności fizjologiczne, jak np. przy oddawaniu moczu.

Od rodzaju złamania zależy jak długi okres będzie konieczny do czasu zrośnięcia. U osób starszych proces ten może potrwać jeszcze dłużej. W krótkim czasie może być niemożliwe odzyskanie pełnej sprawności ruchowej.

Rehabilitacja wpływa bardzo mocno na jakość życia, odzyskanie sprawności fizycznej i powrót do zdrowia. Jeśli nie doszło do uszkodzenia narządów miednicy, kości krzyżowej leczenie może wymagać zarówno leczenia operacyjnego, ale i odpowiedniego czasu na rehabilitację i ćwiczeń w obrębie miednicy.

 

Ile odszkodowania za złamanie miednicy?

Wysokość zadośćuczynienia jest zależna od tego, na jakie towarzystwo ubezpieczeniowe oraz sumę ubezpieczenia się zdecydowałeś. Odszkodowanie za złamanie miednicy jest zależne również od rodzaju złamania oraz innych czynników towarzyszących urazowi.

Jeśli do uszczerbku doszło wskutek wypadku komunikacyjnego, gdzie doszło nie tylko do uszkodzenia miednicy, ale również kości łonowych, kości kulszowej, obręczy biodrowej czy urazów dotyczących kończyn, głowy lub kręgosłupa, a uraz wymaga hospitalizacji oraz operacji chirurgicznej, możesz liczyć na wysokie odszkodowanie. Część ubezpieczeń na życie może również ponieść zwrot kosztów leczenia.

Niskie odszkodowanie zależy od tego, jaki rodzaj ubezpieczenia wybrałeś (np. ubezpieczenie grupowe w miejscu pracy) oraz na jaką sumę ubezpieczenia się zdecydowałeś (czy SU wynosi 10 000, czy 100 000 zł).

 

Od czego zależy kwota odszkodowania?

Złamanie miednicy to uszczerbek, który może wynikać z innej sytuacji, mieć inny przebieg, proces leczenia oraz inaczej wpływa na życie różnych osób.

Jeśli złamanie kości miednicy było dość proste, wynikało z upadku na oblodzonym chodniku, wymagało operacji miednicy, a następnie krótkiej rehabilitacji - otrzymasz mniejsze odszkodowanie niż w sytuacji, gdy do wypadku doszło podczas prowadzenia samochodu, a oprócz złamania obręczy biodrowej doszło równie do urazu głowy oraz odcinka szyjnego, niezbędnych było kilka zabiegów chirurgicznych i dłuższa hospitalizacja, a następnie długotrwała rehabilitacja.

Wysokość odszkodowania jest uwarunkowana również tym, jakie rozszerzenie ochrony wybrałeś. Jeśli Twoja polisa na życie uwzględnia wyłącznie uszczerbek na zdrowiu, a nie posiadasz umowy obejmującej pobyt w szpitalu, rehabilitację czy operację - możesz liczyć na niskie odszkodowanie za złamanie miednicy.

 

Ile zapłacisz za polisę?

Koszt ubezpieczenia na życie zależy od kilku ważnych kwestii. Ważne jest to, jaką wybierzesz sumę ubezpieczenia, zakres ochrony oraz towarzystwo ubezpieczeniowe.

Za składkę mniej zapłacą osoby młode i zdrowe, jednak nie zawsze jest to reguła. Z całą pewnością będziesz musiał wypełnić ankietę medyczną, gdzie ubezpieczyciel zapyta Cię o przebyte dotychczas choroby, urazy oraz pobyty w szpitalu.

Składka miesięczna ubezpieczenia na życie może kosztować około 50 zł, ale i znacznie więcej - np. 300 czy 500 zł.

 

Przykłady ofert ubezpieczeń na życie

TU

SU

Poważne zachorowanie

Pobyt w szpitalu

1% uszczerbku na zdrowiu

Cena składki miesięcznej

UNIQA

Ustalana indywidualnie

Tak

Tak

Tak

Ustalana indywidualnie

Nationale-Nederlanden

Ustalana indywidualnie

Tak

Tak

Tak

Ustalana indywidualnie

ERGO Hestia

35 000 zł

8 000 zł

60 zł/dzień

45 000 zł

Od 60 zł

Generali

100 000 zł

10 000 zł

50 zł/dzień

30 000 zł

Od 56 zł

Allianz

Ustalana indywidualnie

Tak

Tak

Tak

Ustalana indywidualnie

ERGO Hestia

50 000 zł

12 000 zł

70 zł/dzień

50 000 zł

Od 70 zł

Generali

200 000 zł

25 000 zł

50 zł/dzień

30 000 zł

Od 70 zł

ERGO Hestia

100 000 zł

20 000 zł

100 zł/dzień

75 000 zł

Od 139 zł

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych rankomat.pl z dnia 03.02.2024 r.

Porównaj ceny

 

Te rozwiązania również mogą się przydać

Pamiętaj o tym, że złamanie miednicy może powodować wiele komplikacji w codziennym funkcjonowaniu. Prowadzi do upośledzenia chodu, wywołuje silny ból oraz wymaga wielu wizyt u lekarzy.

W zależności od rodzaju złamania miednicy mogą przydać Ci się również inne umowy dodatkowe, np. ochrona na wypadek:

 • hospitalizacji,
 • operacji chirurgicznej,
 • niezdolności do pracy.

Bardzo ważnym rozszerzeniem ochrony jest również pakiet assistance medyczny. To umowa, która gwarantuje korzystanie z określonych usług, np. transportu medycznego, organizacji rehabilitacji oraz sprzętu czy dowozu leków do miejsca, w którym mieszkasz. Odszkodowanie za złamanie miednicy jest bardzo ważne, ale w związku z leczeniem złamania miednicy możesz potrzebować transportu z jednej placówki do drugiej, szczególnie gdy uraz jest bardziej dotkliwy.

- mówi Michał Ratajczak, ekspert portalu ubezpieczeniaonline.pl.

 

Sprawdź, kiedy nie dostaniesz świadczenia

Nie każde złamanie miednicy, złamanie kości kulszowej, złamanie kości łonowej zapewnia podstawę do tego, by uzyskać odszkodowanie. Istnieją okoliczności zdarzeń objętych ochroną, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci ci odszkodowania.

Dzieje się tak, gdy dojdzie do wyłączenia odpowiedzialności. Jeśli do urazu doszło w sytuacji, gdy wszcząłeś bójkę, próbowałeś popełnić czyn prawnie zabroniony lub pijany prowadziłeś samochód - towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty odszkodowania.

Również karencja wpływa na brak zadośćuczynienia. Jeśli do wypadku doszło kilka dni po zawarciu umowy, ubezpieczyciel ma prawo nie zrealizować świadczenia. Karencja może trwać od 1 do 24 miesięcy, w zależności od zdarzenia. Jeśli więc uraz miednicy już się pojawił, nie licz na to, że kupisz polisę, by uzyskać odszkodowanie. W takiej sytuacji karencja chroni towarzystwo ubezpieczeniowe na wypadek podobnych praktyk wśród nieuczciwych klientów.

 

Gdzie warto szukać dobrej polisy?

Aby znaleźć dobre ubezpieczenie na życie, które zapewni Ci maksymalną ochronę w przyszłości, również obejmującą poważny uraz czy pokryje koszty leczenia, dokonaj porównania dostępnych ofert. Pomóc Ci może porównywarka ubezpieczeniowa, gdzie wystarczy wypełnić krótki formularz, by poznać najbardziej atrakcyjne i korzystne polisy. Porównanie pozwala również wyeliminować te polisy, które leżą poza kręgiem Twoich zainteresowań.

Ponadto, strony, które prowadzą porównywarki ubezpieczeniowe, posiadają również poradniki, np. o tym, jak wypełnić odpowiedni wniosek, jakie wysokie zadośćuczynienie można otrzymać za inne urazy, np. złamany nos, rękę lub z tytułu śmierci bliskiej osoby.

Porównaj ceny

To warto wiedzieć

1. Złamanie miednicy może zapewnić podstawę do otrzymania odszkodowania  

2. Uraz złamania miednicy może wymagać długotrwałego leczenia oraz rehabilitacji

3. Wysokość zadośćuczynienia zależny jest od stopnia złamania kości miednicy, urazu innych narządów oraz wybranej polisy na życie (zakres ochrony, suma ubezpieczenia)

4. Przed zakupem ubezpieczenia na życie konieczne jest porównanie dostępnych ofert, by łatwiej dotrzeć do najbardziej korzystnych opcji

FAQ - Najczęściej zadawane pytania o odszkodowanie za złamaną miednicę

 1. Jakie objawy towarzyszą złamanej miednicy?

  Złamanie miednicy zwykle wiąże się z intensywnym bólem w obszarze bioder, pachwiny, pleców lub brzucha. Ból ten może nasilać się podczas ruchu, a nawet przy próbach zmiany pozycji ciała. Pacjent może również doświadczać trudności w chodzeniu lub całkowitej niemożności stania na nogach. W przypadku poważniejszych złamań mogą wystąpić widoczne deformacje lub nieprawidłowe ustawienie miednicy.

 2. Jak leczyć złamaną miednicę?

  W przypadku łagodniejszych złamań może wystarczyć odpoczynek, unieruchomienie miednicy i leki przeciwbólowe. Natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych złamań wymagana jest operacja, polegająca na zespoleniu kości przy użyciu implantów chirurgicznych. Niezależnie od rodzaju złamania, rehabilitacja jest kluczowym elementem procesu leczenia, obejmującą fizjoterapię i ćwiczenia wzmacniające. Czas leczenia waha się od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od ciężkości urazu.

 3. Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek złamania?

  Koszt ubezpieczenia na życie zależy od tego, jaką sumę ubezpieczenia, zakres ochrony oraz towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzesz. Jeśli uprawiasz ryzykowne sporty lub przebyłeś już poważniejsze urazy ciała lub choroby, ubezpieczyciel może wyliczyć wyższą kwotę składki.

 4. Od czego zależy kwota odszkodowania za złamaną miednicę?

  Wysokość odszkodowania za złamaną miednicę zależy od tego, czy doszło do prostego złamania, czy konieczna była hospitalizacja oraz operacja chirurgiczna. Wpływ na odszkodowanie ma również wybrana suma ubezpieczenia - na jej podstawie wyliczana jest kwota świadczenia.

 5. Czy złamana miednica wymaga rehabilitacji?

  Tak, złamana miednica zwykle wymaga rehabilitacji, która jest kluczowym elementem procesu leczenia. Rehabilitacja pomaga w odzyskaniu siły mięśniowej, zakresu ruchu oraz poprawia ogólną mobilność. Fizjoterapia rozpoczyna się zwykle już w szpitalu i kontynuowana jest po wyjściu pacjenta ze szpitala. Ćwiczenia rehabilitacyjne są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta i stopnia jego urazu, a ich celem jest przyspieszenie procesu gojenia, zapobieganie dalszym komplikacjom i ułatwienie powrotu do codziennych aktywności. Czas trwania i intensywność rehabilitacji zależą od ciężkości złamania i ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

TEREZA

2024-05-24 01:37:37

Dobre vijesti za mene i vas, zovem se TEREZA i moram vam ispričati kako sam doživjela ponudu kredita od 35,000 eura. Ponovno sam sretan i financijski stabilan i hvala Bogu što sam naišao na gospodina Harry Bryan, izvršnog direktora SMART LOAN FUNDS, imaju sjedište u Americi, a također djeluju u svim europskim zemljama. Dobio sam savjet kolege i savjetovat ću svima koji trebaju zajam da koriste njihove usluge kako bi izašli iz financijskih poteškoća, možete ih kontaktirati putem e-pošte (smartloanfunds@gmail.com} WHATSAPP: {+385 91 560 8706} Brzo kontaktirajte danas i dobijte svoj zajam od njih na stopu od 3 %. Obećajte da ćete reći ljudima i podijeliti njegov dobar rad nakon što dobijete zajam.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia