Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 9 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

PZU odszkodowanie za zabieg chirurgiczny

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Chcesz kupić ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej? A może posiadasz już ubezpieczenie PZU i czekasz na zabieg (np. całkowite wycięcie tarczycy lub operacja przetoki żołądkowej)?

Poniżej dowiesz się więcej. Jeśli czeka Cię wycięcie zmiany podniebienia twardego, wszczepienie zastawki aortalnej lub usunięcie następstw nieszczęśliwego wypadku, to sprawdź koniecznie, na jaką ochronę możesz liczyć w ramach ubezpieczenia na życie w PZU.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Co oznacza zabieg chirurgiczny w polisie na życie?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe definiuje pojęcia, które stosowane są w odniesieniu do zdarzeń objętych ochroną. Pozwala to uniknąć nieporozumień.

Ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej nie oznacza, że ochroną zostaną objęte absolutnie wszystkie zabiegi chirurgiczne. W zakres ochrony mogą nie wchodzić np. operacje plastyczne, które nie są następstwem nieszczęśliwego wypadku.

PZU definiuje zabieg chirurgiczny jako zabieg wykonany w placówce medycznej przez lekarza medycyny, w znieczuleniu, który jest niezbędny z medycznego punktu widzenia w celu wyleczenia lub zmniejszenia objawów choroby, zmniejszenia skutków nieszczęśliwego wypadku, lub w celu profilaktycznego całkowitego usunięcia narządu u nosiciela mutacji genowej zwiększającej ryzyko wystąpienia nowotworu złośliwego​

 

Co oferuje PZU na wypadek operacji?

PZU dzieli operacje chirurgiczne na poszczególne klasy i na ich podstawie wylicza kwotę należną jako odszkodowanie.

Jeśli więc czeka Cię operacja naprawcza błony bębenkowej, podwiązanie żylaków wpustu żołądka, częściowe wycięcie pęcherza moczowego lub operacja przepukliny pępkowej, sprawdź koniecznie, do jakiej klasy PZU zalicza konkretny zabieg. Samo ubezpieczenie nie musi ograniczać się wyłącznie do otrzymania odszkodowania, ale może oferować również inne formy wsparcia. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem również innych umów dodatkowych, które zwiększą zakres Twojej ochrony.

 

Kiedy przysługuje Ci odszkodowanie za zabieg chirurgiczny?

Szczegóły dotyczące operacji chirurgicznej znajdziesz w dokumencie OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia), w wykazie operacji chirurgicznych. 

Do otrzymania świadczenia konieczna będzie dokumentacja medyczna potwierdzająca przebyty zabieg chirurgiczny. Może to być wycięcie zmiany tkanki mózgu, operacyjne tamowanie krwotoku, przeszczep organów czy częściowe wycięcie tarczycy. Odszkodowanie możesz otrzymać zarówno z tytułu operacji chirurgicznej III klasy, jak i operacji chirurgicznej II klasy, jednak kwoty wówczas będą się od siebie różnić. W przypadku, gdy Twój pobyt w szpitalu dotyczył operacji chirurgicznej II klasy (50% sumy ubezpieczenia), możesz otrzymać wyższe odszkodowanie niż w przypadku operacji chirurgicznej III klasy (30% SU). 

Na podstawie skompletowanych dokumentów, ubezpieczyciel wylicza rozmiar szkody i wypłaca odszkodowanie.

Pamiętaj jednak o tym, że do operacji chirurgicznej musi dojść po zakończeniu okresu karencji. Jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia na wypadek poddania się operacji chirurgicznej, wiedząc, że za 2 tygodnie czeka Cię dłuższa hospitalizacja oraz zabieg - karencja uniemożliwi ubieganie się o odszkodowanie. Wypłatę świadczenia możesz otrzymać wyłącznie wtedy, gdy zakończy się karencja.

 

Ile możesz dostać z ubezpieczenia?

Przy ubieganiu się o świadczenie ważna jest również wysokość sumy ubezpieczenia. Im wyższa będzie to kwota, tym wyższą otrzymasz wypłatę świadczenia.

W ramach ubezpieczenia PZU na wypadek operacji chirurgicznych, wysokość wypłaty zależy od klasy operacji chirurgicznej i wynosi:

  • 100% sumy ubezpieczenia za operacje I klasy.
  • 50% sumy ubezpieczenia za operacje II klasy.
  • 30% sumy ubezpieczenia za operacje III klasy.
  • 10% sumy ubezpieczenia za operacje IV klasy.
  • 5% sumy ubezpieczenia za operacje V klasy.

Maksymalna suma ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych w PZU jest określana indywidualnie w polisie i może ulegać podwyższeniu w wyniku indeksacji. 

Musisz mieć zatem świadomość, że inną kwotę możesz otrzymać, gdy operowane są narządy jamy brzusznej, inna będzie się należeć, gdy wykonana zostanie operacja jajnika, inna za wycięcie guza móżdżku. Wycięcie zmiany migdałka nie jest tak poważnym zabiegiem, jak amputacja kończyn lub operacja chirurgiczna, jaką jest całkowite usunięcie narządu. Każdy zabieg jest inny, przez co możesz otrzymać inne odszkodowanie.

 

Jakich dokumentów możesz potrzebować?

Aby ubiegać się o wypłatę świadczenia, musisz przesłać ubezpieczycielowi wniosek oraz komplet dokumentacji medycznej. Wniosek musi zostać poprawnie wypełniony oraz przesłany pod wskazany adres. Musi zawierać dane osobowe, dane kontaktowe, numer posiadanej polisy oraz wskazywać numer rachunku, na który powinno zostać wypłacone świadczenie.

Dokumentacja medyczna z kolei powinna przedstawiać historię choroby, zabiegu oraz hospitalizacji. Im więcej szczegółów pozna towarzystwo ubezpieczeniowe, tym lepiej. Brak niektórych informacji może wydłużyć proces wypłaty świadczenia.

 

Jaka ochrona dodatkowa może jeszcze się przydać?

W sytuacji, gdy dopiero zastanawiasz się nad zakupem ubezpieczenia na wypadek poddania się operacji chirurgicznej, ale jednocześnie borykasz się z problemami zdrowotnymi i wiesz, że w przyszłości czeka Cię całkowite wycięcie ucha zewnętrznego, częściowe wycięcie przełyku lub częściowe wycięcie jelita cienkiego, pomyśl jeszcze o innych rozwiązaniach, które mogą Ci pomóc.

Ubezpieczenie na życie może zapewnić Ci również ochronę na wypadek:

  • poważnego zachorowania,
  • pobytu w szpitalu,
  • niezdolności do pracy,
  • leczenia za granicą.

Polisa na życie może również zapewnić pomoc w postaci określonych usług poprzez pakiet assistance medyczny. nie tylko wypłata świadczenia może się przydać, ale ważne jest również wsparcie po operacji chirurgicznej. Pakiet assistance może zapewnić:

  • transport medyczny,
  • dowóz leków do miejsca zamieszkania,
  • pomoc psychologiczną,
  • opiekę nad dziećmi w czasie hospitalizacji,
  • opiekę nad zwierzętami domowymi w czasie hospitalizacji, 
  • dostęp do infolinii medycznej,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
  • wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki.

 

Kiedy nie dostaniesz świadczenia z polisy na życie?

Nie każda sytuacja będzie uznana bezpośrednią przyczynę prowadzącą do pobytu w szpitalu i operacji chirurgicznej. Jeśli na Twój rozstrój zdrowia wpłynęło usiłowanie popełnienia samobójstwa lub chęć poprawienia urody czy też zażywanie substancji odurzających - ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia.

PZU nie wypłaci odszkodowania za operację chirurgiczną w następujących sytuacjach:

  1. Jeśli operacja wynika z chorób, które były zdiagnozowane lub z powodu których rozpoczęto postępowanie diagnostyczno-lecznicze, w okresie 5 lat przed zawarciem pierwszej umowy ubezpieczenia.
  2. Jeśli konieczność operacji nastąpiła wskutek nieszczęśliwego wypadku, który miał miejsce przed początkiem ochrony ubezpieczeniowej.
  3. W przypadku działań wojennych, czynnego uczestnictwa ubezpieczonego w aktach terroru lub masowych rozruchach społecznych.
  4. Jeśli operacja jest wynikiem popełnienia lub usiłowania popełnienia przez ubezpieczonego umyślnego przestępstwa.
  5. Jeśli ubezpieczony prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień lub był pod wpływem alkoholu, narkotyków, środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych.
  6. Wskutek działania promieniowania radioaktywnego lub jonizującego, reakcji termojądrowych lub wybuchu nuklearnego.
  7. Wskutek samookaleczenia lub usiłowania popełnienia samobójstwa przez ubezpieczonego.
  8. W przypadku uczestnictwa w ryzykownych aktywnościach sportowych, takich jak sporty walki, motorowe i motorowodne, lotnicze, powietrzne, wspinaczka, nurkowanie, skoki do wody, bungee jumping i inne ekstremalne aktywności.
  9. Jeśli operacja dotyczy zmniejszenia lub powiększenia piersi, zmiany płci, implantowania zębów, usunięcia ciał obcych metodą endoskopową, operacji kosmetycznych lub plastycznych (z wyjątkiem tych niezbędnych po wypadku lub chorobie nowotworowej), operacji antykoncepcyjnych, diagnostycznych lub gdy ubezpieczony był dawcą organów​

O szczegóły zapytaj agenta w momencie podpisywania umowy. 

 

Gdzie znajdziesz dobrą polisę na życie?

Kluczem do znalezienia odpowiedniej ochrony jest porównanie dostępnych ofert. Jest ich naprawdę sporo, a wnikliwe wczytywanie się w zakres ochrony oraz inne szczegóły, nie jest proste.

Tutaj na pomoc przychodzi jednak porównywarka ubezpieczeniowa, która w szybki i prosty sposób przeprowadzi Cię przez selekcję ubezpieczeń. W krótkiej ankiecie zaznaczasz, jaka polisa najbardziej Cię interesuje i na podstawie udzielonych informacji narzędzie wytypuje najbardziej pasujące wyniki. Ważna jest wysokość świadczenia, preferowana cena oraz zakres ochrony. Porównywarka ubezpieczeniowa ułatwia również kontakt z agentem, dzięki czemu możesz z nim porozmawiać bez wychodzenia z domu.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

To warto wiedzieć

1. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może obejmować ochroną inne zabiegi chirurgiczne, dlatego warto zapoznać się nie tylko z definicją zdarzenia objętego ochroną, ale również sposobem klasyfikacji zabiegów 2. Ubezpieczenie PZU na wypadek operacji chirurgicznych dzieli operacje na klasy od I do V, co wpływa na wysokość wypłaty odszkodowania, np. za operacje I klasy przysługuje 100% sumy ubezpieczenia, a za operacje V klasy – 5% 3. Aby otrzymać świadczenie, konieczne jest dostarczenie dokumentacji medycznej potwierdzającej przeprowadzony zabieg 4. PZU nie wypłaci odszkodowania za operacje wynikające z chorób zdiagnozowanych przed zawarciem umowy, wypadków sprzed początku ochrony, działań wojennych, przestępstw, samookaleczeń, czy uczestnictwa w ryzykownych sportach. Wyłączenia obejmują również operacje plastyczne i inne zabiegi kosmetyczne, które nie są następstwem wypadku lub choroby nowotworowej.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o odszkodowanie za zabieg chirurgiczny w PZU

  1. Za jakie zabiegi operacyjne płaci PZU?

    W PZU odszkodowanie za zabieg chirurgiczny może dotyczyć różnych operacji. Świadczenie może zostać wypłacone, gdy odbyła się operacja nerki, zabieg w obrębie układu nerwowego, z tytułu operacji chirurgicznej IV klasy lub gdy przeszedłeś amputacje kończyn. Zabieg w znieczuleniu ogólnym będzie inaczej klasyfikowany niż zabieg w znieczuleniu miejscowym. Szczegóły możesz znaleźć w wykazie operacji chirurgicznych PZU.

  2. Czy po zabiegu należy się odszkodowanie?

    Ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej obejmuje konkretne przypadki zabiegów. Jeśli zabieg jest konieczny z tytułu choroby, którą zdiagnozowano u Ciebie przed podpisaniem umowy, wiąże się z operacją plastyczną lub jest wynikiem uprawiania sportów ekstremalnych, możesz nie otrzymać świadczenia.

  3. Ile czasu na zgłoszenie operacji PZU?

    Po odszkodowanie najlepiej ubiegać się po zakończonym leczeniu, gdy uda się zebrać komplet dokumentacji medycznej. Możesz zrobić to zarówno tydzień po wyjściu ze szpitala, jak i pół roku później. Maksymalny czas na zgłoszenie to 3 lata.

  4. Ile PZU płaci za jeden dzień pobytu w szpitalu?

    Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu w PZU może wypłacić 0,5% z tytułu 1 dnia spędzonego w szpitalu. Kwota jest jednak zależna od wybranej sumy ubezpieczenia oraz czasu hospitalizacji.

  5. Czy należą mi się pieniądze z PZU za pobyt w szpitalu?

    Świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu można otrzymać w sytuacji, gdy posiada się odpowiedni zakres ochrony. Jeśli więc posiadasz wyłącznie umowę podstawową oraz ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej, sam pobyt w szpitalu może nie stanowić podstawy do otrzymania pieniędzy.

  6. Ile można dostać z ubezpieczenia za operację?

    Z tytułu operacji chirurgicznej III klasy można otrzymać inną kwotę niż z tytułu operacji chirurgicznej IV klasy. Znaczenie ma rodzaj zabiegu oraz przypisana mu w umowie klasa. Wysokość świadczenia jest również zależna od sumy ubezpieczenia. Inne świadczenie otrzymasz za otwarte nastawienie złamania szczęki, inne za całkowite wycięcie tkanki, a jeszcze inną wycięcie zmiany języka. Jeśli zdecydujesz się na wysoką kwotę sumy ubezpieczenia, możesz liczyć na wyższe świadczenie. To od sumy ubezpieczenia zależy w dużym stopniu, jaką kwotę otrzymasz.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia