Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Ubezpieczenie na życie PZU

 

Sprawdzamy, czym różnią się od siebie poszczególne oferty, kto może do nich przystąpić oraz ile mogą kosztować. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję o znalezieniu odpowiedniej oferty.

 

Porównaj ceny
 

 

Co oferuje PZU w zakresie ubezpieczenia na życie?

 

Towarzystwo ubezpieczeniowe posiada w swojej ofercie kilka atrakcyjnych rodzajów ubezpieczenia na życie. W PZU można zdecydować się na polisę ochronną, terminową, bezterminową oraz zabezpieczenie przyszłości dziecka z pomocą polisy posagowej.

 

PZU Gwarantowane Jutro

 

Jest to polisa terminowa, która skierowana jest do osób między 16 a 65 rokiem życia. Sami decydujemy o tym, na jak długi czas związujemy się z ubezpieczycielem – może to być 10, 20, a nawet 30 lat. Koniec umowy może przypaść najpóźniej w chwili ukończenia 75 lat. Zadaniem ubezpieczenia jest zgromadzenie środków, które zostaną wypłacone przy zakończeniu umowy. W przypadku, gdy ubezpieczony nie dożyje końca polisy – pieniądze zostaną wypłacone jego bliskim lub osobom wskazanym w umowie.

 

Sami wybieramy wysokość sumy ubezpieczenia, jaka najbardziej nas interesuje. Ochronę w tej polisie można również dowolnie rozbudować. Ubezpieczenie PZU Gwarantowane Jutro to świetny sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości, np. na czas przejścia na emeryturę.

 

PZU Wsparcie Najbliższych

 

W przypadku tej polisy mamy do czynienia z ochroną bezterminową. Składka może być opłacana przez określony w umowie czas, ale zyskujemy dożywotnią ochronę na wypadek śmierci. Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby między 13 a 80 rokiem życia

 

Takie rozwiązanie to dobry sposób na to, by zabezpieczyć sytuację swoich bliskich na wypadek naszej śmierci. Wówczas otrzymają oni pieniądze, z których będą mogli pokryć koszty związane z pochówkiem lub spłatą naszych zobowiązań finansowych.

 

Wysokość sumy ubezpieczenia nie jest nam narzucana i możemy wybrać kwotę, która najbardziej nas interesuje. Ochronę w umowie również możemy dowolnie rozszerzyć.

 

PZU Ochrona Każdego Dnia

 

To ubezpieczenie ochronne, na które mogą zdecydować się osoby między 18 a 65 rokiem życia. Najpóźniej ochrona trwa do momentu ukończenia 70 roku życia. 

 

W tej polisie sami wybieramy kwotę sumy ubezpieczenia oraz rozbudowujemy zakres ochrony wraz z uwzględnieniem swoich preferencji. Na zakończenie umowy ubezpieczyciel wypłaci nam określoną w umowie kwotę. To może być świetne rozwiązanie dla osób, które chcą odłożyć na przyszłość

 

PZU Na Dobry Początek

 

Ten produkt to ubezpieczenie posagowe, które adresowane jest głównie do rodziców oraz bliskich dziecka, które chcą pomóc zgromadzić środki na start w dorosłe życie dziecka.

 

Polisa posagowa, oprócz ochrony dziecka, przez lata gromadzi środki na rachunku ubezpieczeniowym i wypłaca je w określonym momencie jego życia. Dzięki temu dziecko może liczyć na zastrzyk całkiem sporej gotówki i wykorzystać ją na swoje pierwsze poważne decyzje, jak np. zakup samochodu, opłacenie studiów czy zakup nieruchomości. 

 

Umowę można zawrzeć na czas od 8 do 25 lat. Polisę mogą zakupić rodzice, ale również dziadkowie, chrzestni lub zaprzyjaźnieni z nami sąsiedzi.

 

Kiedy ochrona w polisie na życie w PZU nie zadziała?

 

Warto pamiętać o tym, że każde ubezpieczenie na życie posiada opisane w umowie okoliczności, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia. Wyłączenia odpowiedzialności to punkt, który opisuje szczegółowo takie sytuacje, w których nie otrzymamy świadczenia

 

W przypadku polisy PZU, wyłączenie odpowiedzialności może mieć miejsce, jeśli do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego doszło wskutek m.in.:

 

  • działań wojennych – działania sił zbrojnych, które dążą do rozbicia sił zbrojnych przeciwnika na lądzie, w powietrzu lub na morzu,
  • zatajenia ważnych informacji o swoim stanie zdrowia,
  • masowych rozruchów społecznych.

 

Ubezpieczyciel nie ponosi również odpowiedzialności w sytuacji, gdy ubezpieczony umrze w ciągu trzech lat od zawarcia umowy lub popełni samobójstwo przed upływem czasu karencji.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na życie w PZU?

 

Przed podpisaniem umowy, zawsze warto dobrze zapoznać się z jej treścią. Zwróćmy uwagę na to, czy umowa zgadza się z naszymi założeniami na temat wybranej oferty – czy zgadza się wysokość sumy ubezpieczenia, wybrany zakres ochrony oraz czas trwania umowy.

 

Dobrze jest również dowiedzieć się, w jaki sposób zgłaszać ubezpieczycielowi roszczenie. W trudnych chwilach może to być dość kłopotliwe. 
 

 

Porównaj ceny

 

 

 

Zgłoszenie szkody PZU


Możliwości kontaktu z ubezpieczycielem w razie wystąpienia szkody:

 

 

 

 

 

 

 

  • telefon: 801 102 102 lub (22) 566 55 55

(przez całą dobę)

 

 

  • wiadomość SMS: pod numer 4102
  • formularz internetowy: https://zgloszenie.pzu.pl/web/pzu/zgloszenie-szkody

 

 

 

Kontakt z PZU


Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA)
al. Jana Pawła II 24
00-133 Warszawa
 

PZU infolinia: 801 102 102

 

 

Więcej ofert

Ubezpieczenie na życie Aegon

Ubezpieczenia życiowe Aegon skupiają się wokół ochrony życia i zdrowia z funkcją gromadzenia...

więcej

Ubezpieczenie na życie Allianz

Polisy na życie Allianz to duży wybór produktów ochronnych przeznaczonych dla klientów indywidualnych...

więcej

Ubezpieczenie na życie Pru

Polisy na życie Prudential stanowią ofertę, z której będą mogli skorzystać wszyscy klienci...

więcej

Ubezpieczenie na życie Compensa

Oferta ubezpieczeń na życie TU Compensa przedstawia się obiecująco – to aż 7 produktów do...

więcej

Ubezpieczenie na życie Nationale-Nederlanden

Chcesz finansowo zabezpieczyć bliskich, utrzymać sytuację materialną rodziny na stałym poziomie...

więcej

Ubezpieczenie na życie Uniqa

Towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa słynie z szerokiej oferty produktów ochronnych na życie. Ubezpieczony...

więcej
4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia