Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ceny w Tajlandii - czy wakacje w tym państwie są drogie?

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Podróż do Tajlandii to marzenie wielu osób. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe u wielu osób powstają obawy o wysoki koszt takiej wycieczki. Ile zapłacisz za wakacje w Tajlandii? Poznaj ceny biletów lotniczych, noclegów i zakupów w państwie Tajów.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Podróż do Tajlandii to marzenie wielu rodaków. Niezwykłe plaże, oryginalna kuchnia i wyjątkowa kultura ściśle związana z buddyzmem przyciągają zwłaszcza wielbicieli egzotyki. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe wielu powstrzymują jednak obawy o wysoki koszt takiej wycieczki. Ile zapłacimy za wakacje w Tajlandii w 2024 roku? Dowiedz się, jakie są ceny biletów lotniczych, noclegów i zakupów w państwie Tajów?

Ile kosztują bilety lotnicze do Tajlandii? 

Tajlandia leży w południowo-wschodniej Azji, głównie na terenie Półwyspu Indochińskiego. Od zachodu oblewa ją Morze Andamańskie, a od wschodu i południa — Zatoka Tajlandzka wchodząca w skład Morza Południowochińskiego. Znajduje się nieco ponad 8000 km od Polski, dlatego jedynym racjonalnym sposobem na dostanie się do Tajlandii jest podróż samolotem. W przypadku wyjazdów organizowanych samodzielnie bilety lotnicze stanowią zwykle największy wydatek. Przy odrobinie szczęścia da się jednak znaleźć połączenie w dobrej cenie, co pozwala znacznie zmniejszyć koszt całego wyjazdu.  

Średnia cena przelotu do Tajlandii i z powrotem do Polski to ok. 2000 zł. Niektórym udaje się jednak znaleźć bilety w cenie nieprzekraczającej 1500 zł, a inni za podróż samolotem muszą zapłacić znacznie więcej – nawet do 4000 zł. W najlepszej sytuacji są osoby, które nie mają dokładnie określonej daty wyjazdu. Wtedy wystarczy śledzić oferty linii lotniczych i czekać na połączenia w atrakcyjnej cenie. 

Ile kosztuje nocleg w Tajlandii? 

Trudno jednoznacznie określić koszt noclegu w Tajlandii, bo cena pobytu zmienia się w zależności od sezonu, standardu obiektu noclegowego i jego lokalizacji. Wiadomo, że za tygodniowe wakacje w luksusowym hotelu, np. w pokoju z widokiem na zatokę Phang Nga, trzeba zapłacić więcej niż za nocleg w skromnym domku na Ko Chang. Jeśli interesuje Cię pobyt w miejscach o umiarkowanym standardzie, możesz zdecydować się np. na: 

pokój dwuosobowy w hotelu 3-gwiazdkowym położonym blisko morza za ok. 350-400 zł/dobę; 

mały bungalow na wybrzeżu za ok. 150-200 zł/dobę; 

pobyt w hostelu w pokoju wieloosobowym za 30-50 zł/dobę. 

 Najniższe ceny czekają na turystów podróżujących po Tajlandii w tzw. sezonie niskim, czyli od maja do połowy października. Na nieco wyższe ceny muszą się nastawić osoby, które planują wyjazd od połowy października do kwietnia. Najdrożej zaś jest w szczycie sezonu turystycznego, który przypada na okres od 1 grudnia do końca stycznia. 

Ile kosztuje jedzenie w Tajlandii? 

Kuchnia tajska to jeden z wielu powodów, dla których turyści decydują się odbyć podróż do Tajlandii. Zupa curry phanaeng, pad thai i egzotyczne owoce pozwalają rozkoszować się smakami, których nie da się doświadczyć w Europie. Co do zasady najtańsze jedzenie można znaleźć wszędzie poza stolicą, z kolei najdrożej jest w Bangkoku i na wyspach. Oto kilka przykładowych stawek za jedzenie w tzw. street foodach i napoje w Tajlandii: 

30 THB (3,30 PLN) - smażony ryż; 

15 THB (1,70 PLN) - sajgonki; 

35 THB (3,90 PLN) - szaszłyk z krewetkami; 

30 THB (3,30 PLN) - makaron z warzywami i wieprzowiną  

50 THB (5,60 PLN) - naleśniki z mozzarellą; 

55 THB (6,10 PLN) - kebab; 

12 THB (1,30 PLN) - kawa mrożona; 

50 THB (5,60 PLN) - duże piwo; 

13 THB (1,40 PLN) - puszka coca-coli. 

Wymienione przykłady pokazują, że jedzenie i picie są w Tajlandii bardzo tanie. Takie ceny sprawiają, że jedzenie na mieście nie obciąża portfela i pozwala cieszyć się egzotycznymi smakami za niewielką kwotę.  

Ile kosztuje wyjazd do Tajlandii z biurem podróży? 

Ceny wycieczek z biurem podróży to Tajlandii są bardzo zróżnicowane. Najtańsze oferty typu last minute zaczynają się już od 5 tys. zł, jednak przeważnie za 7-dniowe wakacje w tym egzotycznym kraju ze stolicą w Bangkoku trzeba zapłacić co najmniej 7-8 tys. zł. Z kolei 10-dniowy pobyt z wyżywieniem all inclusive w 4- lub 5-gwiazdkowym hotelu może kosztować nawet 15 000 zł. Ostateczna cena wyjazdu z biurem podróży do Tajlandii zależy więc w głównej mierze od standardu obiektu noclegowego, rodzaju wyżywienia, długości pobytu i sezonu. 

Przykładowe oferty 7-dniowego wyjazdu do Tajlandii 

Miejsce pobytu 

Hotel 

Wyżywienie 

Cena 

Khao Lak 

4,5 gwiazdki 

śniadania 

5 700 PLN 

Phuket 

5 gwiazdek 

śniadania 

6 163 PLN 

Krabi 

4 gwiazdki 

2 posiłki 

6 199 PLN 

Chon Buri 

4 gwiazdki 

bez wyżywienia 

9 589 PLN 

Phuket 

4 gwiazdki 

all inclusive 

12 328 PLN 

Jak widać ceny są bardzo zróżnicowane. Podobnie jak przy biletach lotniczych, warto śledzić aktualne trendy i szukać sezonowych obniżek cen. Najlepsze oferty można znaleźć tuż przed terminem realizacji wyjazdu. Na podróż last minute nie każdy może sobie jednak pozwolić. Dobrym rozwiązaniem na oszczędności może być też odpowiednio wczesna rezerwacja terminu lub organizacja podróży na własną rękę. 

Ile kosztuje transport w Tajlandii? 

Podczas podróży po Tajlandii niejednokrotnie trzeba przemieszczać się pomiędzy różnymi miejscami w obrębie jednej miejscowości. Najlepszym środkiem lokomocji są wówczas taksówki i tzw. tuk-tuki, czyli niewielkie trójkołowe pojazdy, najczęściej z napędem elektrycznym. Wybierając taki transport, trzeba jednak zachować szczególną ostrożność. Najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem podróży ustalić z kierowcą stawkę za przejazd. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której trzeba będzie zapłacić bardzo wysoką kwotę za krótką przejażdżkę. 

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym do Tajlandii? 

W Tajlandii dostęp do opieki medycznej jest dobry, jednak turyści mogą korzystać z usług medycznych tylko po wniesieniu odpowiedniej opłaty. Dotyczy to zarówno wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów, jak i pobytu w szpitalu czy wykonywania badań. Za konsultację medyczną trzeba zapłacić od 1000 do 2000 THB (111-222 PLN) a za dzień hospitalizacji od 2000 do nawet 20 000 THB (222-2220 PLN). 

Ze względu na wysokie koszty leczenia w Tajlandii, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wykupienie przed wyjazdem odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Polisa powinna obejmować koszty leczenia, hospitalizację i transport medyczny.  

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii? 

Wpływ na wysokość składki za polisę turystyczną do Tajlandii ma wiele czynników. Ostateczna cena ubezpieczenia zależy w głównej mierze od wysokości sum gwarantowanych, zakresu ochrony i długości pobytu. Przeważnie im więcej zdarzeń ubezpieczeniowych uwzględnia umowa, tym większy jest koszt polisy. 

Duże znaczenie dla ceny ubezpieczenia turystycznego ma też cel wyjazdu. Najmniej zapłacisz za ochronę w czasie urlopu nastawionego na zwiedzanie i wypoczynek, a najwięcej za polisę na wycieczkę, podczas której zamierzasz uprawiać sporty wysokiego ryzyka lub sporty ekstremalne. Lista aktywności zaliczanych do obu tych grup zawsze znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia danej oferty.  

Przykładowo firma Europa Ubezpieczenia za sporty wysokiego ryzyka uznaje m.in. jazdę konną, nurkowanie z aparatem powietrznym do głębokości 30 metrów, rafting, jazdę na quadach, kitesurfing, windsurfing, surfing, jazdę na nartach wodnych i skuterach wodnych oraz paintball. Z kolei towarzystwo ubezpieczeniowe Wiener w definicji sportów wysokiego ryzyka podaje m.in. alpinizm i alpinizm podziemny, myślistwo, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, speleologię, sporty lotnicze, wspinaczkę czy szybownictwo. Aby poznać dokładne warunki ubezpieczenia, zapoznaj się z OWU danej oferty. 

Przykładowe propozycje ubezpieczeń turystycznych do Tajlandii dla 27-letniej kobiety na wyjazd nastawiony na zwiedzanie i wypoczynek:

TU 

Zakres ochrony 

Cena /dzień 

Europa Ubezpieczenia 

suma ubezpieczenia: 129 499,78 PLN (koszty leczenia i hospitalizacji, leczenie ambulatoryjne, transport medyczny do Polski, transport zwłok, choroby przewlekłe) 

ratownictwo: SU 21 583,30 PLN  

stomatolog: SU 1 295 PLN 

ubezpieczenie bagażu: SU 1295 zł, sprzęt elektroniczny SU 1295 zł 

NNW: 12 949,98 PLN 

ubezpieczenie dla aktywnych 

zdarzenia pod wpływem alkoholu  

4,30 PLN 

AXA 

suma ubezpieczenia: 200 000 PLN (koszty leczenia i hospitalizacji, leczenie ambulatoryjne, transport medyczny do Polski, transport zwłok, choroby przewlekłe) 

ratownictwo: SU 200 000 PLN  

stomatolog: SU 900 PLN 

NNW: 20 000 PLN 

ubezpieczenie dla aktywnych 

zdarzenia pod wpływem alkoholu 

6,30 PLN 

Ergo  

suma ubezpieczenia: 172 666,38 PLN (koszty leczenia i hospitalizacji, leczenie ambulatoryjne, transport medyczny do Polski, transport zwłok, choroby przewlekłe) 

ratownictwo: SU 21 583,30 PLN  

stomatolog: SU  1 079,16 PLN 

ubezpieczenie bagażu: 1 200 zł (sprzęt elektroniczny SU 600 zł; opóźnienie bagażu SU 600 zł) 

NNW: 30 000 PLN 

zdarzenia pod wpływem alkoholu 

7,80 PLN 

Obecnie niemal każde ubezpieczenie turystyczne obejmuje zdarzenia pod wpływem alkoholu. Dzięki temu osoby objęte ochroną mogą liczyć na wsparcie finansowe również wtedy, gdy w czasie wypadku znajdowały się pod wpływem napojów wysokoprocentowych. 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Ceny w Tajlandii - Co warto wiedzieć?

1. Coraz więcej Polaków decyduje się odwiedzić Tajlandię ze względu na egzotyczny charakter tego państwa oraz jego dobrą dostępność komunikacyjną.

2. Ceny w jedzenia i noclegów Tajlandii są przystępne, a największy koszt generuje zakup biletów lotniczych.

3. Opieka medyczna jest w Tajlandii bardzo droga, dlatego przed wyjazdem trzeba wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania:

 1. Czy do Tajlandii trzeba mieć wizę?

  Obywatele Polski podróżujący do Tajlandii w celach turystycznych na urlop nie dłuższy niż 30 dni, nie muszą mieć wizy. Za przekroczenie okresu dozwolonego pobytu grożą wysokie mandaty, a w skrajnych przypadkach nawet areszt i deportacja. Dlatego, jeśli zamierzasz spędzić w tym azjatyckim kraju powyżej 30 dni, musisz wystąpić o pozwolenie na pobyt. Zrobisz to online na stronie: www.thaievisa.go.th

 2. Czy Tajlandia uznaje paszport tymczasowy?

  Do Tajlandii można wjechać na zwykłym paszporcie oraz na paszporcie tymczasowym. Oba dokumenty muszą być ważne co najmniej pół roku od dnia przekroczenia granicy.

 3. Na co trzeba uważać w Tajlandii?

  Rodzaj niebezpieczeństw czyhających na turystów zmienia się w zależności od regionu. Południowe prowincje Tajlandii są najbardziej narażone na ataki terrorystyczne, choć stan zagrożenia terrorystycznego obowiązuje na terenie całego kraju. Ryzyko dla podróżnych wynika też z występujących na terenie tego azjatyckiego kraju katastrof naturalnych, np. trzęsień ziemi i tsunami. Podczas pobytu w Tajlandii należy też uważać na drogach, bo kierowcy przemieszczają się tam w dość ryzykowny sposób i stwarzają duże zagrożenie dla pieszych.

 4. Czy w Tajlandii jest drogo?

  Największe wydatki generują bilety lotnicze do Tajlandii. Będąc już na miejscu, da się podróżować oszczędnie i bez konieczności przeznaczania na noclegi czy jedzenie dużych kwot.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia