Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Tajlandia - praktyczne porady

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Tajlandia to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Imprezowe Phuket, spokojne Koh Tao lub przepiękne Ko Phi Phi. Nic więc dziwnego, że Tajlandia podbiła serca wielu podróżników na całym świecie.

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego

 

Tanie loty, wygodna rezerwacja hoteli, łatwość przemieszczania się na miejscu i porady podróżników – to wszystko sprawia, że podróże do Tajlandii stały się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nic dziwnego, że ten egzotyczny kraj co roku przyciąga rzesze Polaków. Pomimo wielu udogodnień, wyprawa do wschodniej Azji wymaga odpowiednich przygotowań, w tym wykupienia ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego to takie ważne i ile kosztuje ubezpieczenie do Tajlandii?

Dlaczego warto jechać do Tajlandii?

Tajlandia już od lat należy do jednych z najpopularniejszych destynacji turystycznych na świecie. Trudno się temu dziwić – egzotyczna kraina oferuje wiele zarówno miłośnikom regeneracji nad brzegiem morza, jak i poszukiwaczom przygód.

Tropikalny klimat, starożytne buddyjskie świątynie, aromatyczna kuchnia i niezapomniane nocne życie – to wszystko powoduje, że przebywając w Tajlandii trudno się nudzić. Jeżeli do tego dodamy przyjaźnie nastawionych mieszkańców i atrakcyjne ceny, otrzymamy przepis na wakacje idealne.

Ile kosztuje leczenie w Tajlandii?

Opieka medyczna w Tajlandii jest droga. Całkowity brak ubezpieczenie może powodować znaczne zadłużenie. Dla uzmysłowienia jakiej skali koszty są to, należy wspomnieć, że zwykła konsultacja u lekarza lub w szpitalu może kosztować nawet 400 zł. Koszt szycia małego rozcięcia wraz z lekami uszczupli budżet turysty o 700-900 zł.

Każdy dzień hospitalizacji w przypadku poważniejszej choroby bądź złamania kończyny kosztuje ok. 1400 zł. Hospitalizacja, badania laboratoryjne i podanie leków w związku z zatruciem pokarmowym to ok. 3000-4000 zł. Koszt usługi ratownictwa przy wypadku drogowym może wynieść natomiast nawet 280 tys. zł.

Koszty leczenia w Tajlandii

Dolegliwość

Usługa

Koszt

Bóle brzucha

Wizyta u lekarza

400 zł

Gorączka Denga

Hospitalizacja

11 tys. zł

Wypadek motocyklowy

Ratownictwo i pobyt na intensywnej terapii

300 tys. zł (14 tys. za dzień na intensywnej terapii)

Posiadanie ubezpieczenia turystycznego podczas wyprawy do Tajlandii jest jednym zabezpieczeniem przed tak wielkimi kosztami. Co ważne, warto wybrać taką ofertę, która pokrywa koszty leczenia lub ratownictwa.

Tajlandia a EKUZ – czy karta jest honorowana?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia bezpłatną opiekę medyczną tylko w podstawowym zakresie na terenie 28 krajów będących członkami Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii, Norwegii, Liechtensteinie i Islandii.

W Tajlandii karta EKUZ nie obowiązuje, więc każdy koszt opieki medycznej bądź leków turysta pokrywa z własnych środków. Jedyną alternatywą jest prywatne ubezpieczenie turystyczne, które jest rekomendowane na wyjazd do krajów azjatyckich.

Zagrożenia w Tajlandii – dlaczego potrzebne jest ubezpieczenie?

Tajlandia to barwny, energetyczny kraj, który oferuje turystom szerokie spektrum rozrywek: spotkanie słonia na drodze, przeprawę przez dżunglę, gdzie nie brakuje węży i egzotycznych pająków, owadów i ptaków, nurkowanie w zachwycających wodach Morza Andamańskiego, wyprawy skuterem po tajskich wioskach, a także próbowanie nowych potraw na ulicach Bangkoku.

Choć każda z powyższych atrakcji może dostarczyć wielu emocji, jednocześnie wiążą się one z pewnymi zagrożeniami. Na które z nich należy zwrócić szczególną uwagę?

Powszechne zagrożenia w Tajlandii:

 • Skażona woda – przebywając w Tajlandii, zawsze należy mieć przy sobie wodę butelkowaną i używać jej nie tylko do gaszenia pragnienia, lecz również mycia zębów. Wynika to z faktu, że woda z wodociągów nie jest zdatna do picia i nawet przepłukanie nią ust może prowadzić do zatrucia pokarmowego.
 • Nieświeże jedzenie – próbowanie przysmaków lokalnej kuchni to integralna część pobytu w Tajlandii. Ciesząc się zaletami tajskich potraw, należy jednak wybierać wyłącznie sprawdzone punkty gastronomiczne, w których stołują się lokalni mieszkańcy.
 • Choroby tropikalne – w Tajlandii występują m. in. takie choroby, jak zapalenie wątroby typu A i B, malaria, polio, tężec i tyfus. Choć przy wjeździe do kraju nie są wymagane żadne szczepienia, warto o nich pomyśleć.
 • Niebezpieczne zwierzęta – południowo-wschodnia część Azji to terytorium, na którym żyje wiele jadowitych i dzikich zwierząt, takich jak węże czy tygrysy. W rezultacie przed zwiedzaniem kraju należy sprawdzić, czy występują one w interesującym nas regionie.
 • Wypadki drogowe – nieprzestrzeganie podstawowych przepisów ruchu drogowego, chaos i użytkowanie skuterów bez odpowiednich uprawnień – to wszystko sprawia, że ryzyko kolizji na ulicach Tajlandii jest wysokie. Chcąc przemieszczać się po kraju, należy skorzystać z usług upoważnionej do tego osoby, a także liczyć się z tym, że w razie wypadku koszty leczenia czy rehabilitacji będzie musiał pokryć sam poszkodowany.

Co powinno zawierać ubezpieczenie do Tajlandii?

Skoro już wiadomo, że ubezpieczenie do Tajlandii to obligatoryjne element przygotowań do wyjazdu, warto przyjrzeć się jego składowym.

Nawet jeśli wyjazd do Tajlandii ma na celu przede wszystkim wypoczynek, odpowiednia polisa powinna obejmować koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków i ratownictwo. Warto jednak również pomyśleć o ochronie OC, OC sportowym i ubezpieczeniu bagażu. Zakres ochrony należy dopasować do kierunku podróży oraz planowanych aktywności. Pomocne w tym będą dodatkowe rozszerzenia oferowane przez ubezpieczycieli.

Magdalena Kajzer, specjalistka ds. ubezpieczeń turystycznych, ubezpieczeniaonline.pl

Jakie sa najważniejsze elementy ubezpieczenia turystycznego?

 • Koszty leczenia – najważniejsza składowa polisy to koszty leczenia (KL), które powinny opiewać na co najmniej 250 tys. złotych. Taka kwota zapewnia odpowiednią i darmową opiekę w razie hospitalizacji w Tajlandii, wykupienia leków, konsultacji ze specjalistami czy operacji.
 • Ratownictwo – niezbędny element ubezpieczenia to ratownictwo, w przypadku którego suma gwarantowana powinna wynosić min. 25-30 tys. złotych. Należy mieć na względzie, że aktywne zwiedzanie Tajlandii może skutkować licznymi wypadkami, do których konieczne będzie wezwanie pomocy.
 • NNW – kolejne elementy polisy to ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), które zapewni odszkodowanie w razie uszczerbku na zdrowiu, a także pokryje koszty ewentualnej rehabilitacji. Zalecana kwota gwarantowana wynosi w jego przypadku min. 30 tys. zł.
 • OC – zestawienie zamyka Ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej (OC), które zapewni zwrot za wyrządzone przez turystę szkody. Jego wysokość powinna wynosić min. 100-150 tys. zł.

Ile kosztuje ubezpieczenie do Tajlandii?

Koszt ubezpieczenia od Tajlandii zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób zamierzamy spędzać czas. Jeżeli nastawiamy się na spokojny wypoczynek, w pełni wystarczą nam podstawowe usługi ubezpieczeniowe. W tym przypadku cena ochrony dla jednej osoby w czasie tygodniowej podróży zmieścić się w graniach od 35 do 70 zł na tygodniowy wyjazd.

Jeżeli jednak zamierzamy uprawiać sport i aktywnie eksplorować kraj, przemierzając go samochodem lub motocyklem, powinniśmy pomyśleć o dodatkowych elementach polisy. Rozszerzenie zakresu ochrony i zwiększenie kwot gwarantowanych przełoży się na koszt rzędu 70-160 zł za osobę przy podróży trwajacej tydzień.

Aby wybrać polisę idealnie dopasowaną do własnych potrzeb, najlepiej skorzystać z naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych dostępnego online. Ta alternatywa dla wizyty w biurze ubezpieczyciela pozwala na wygodne przejrzenie cen wielu usług ubezpieczeniowych i ich elementów, a następnie wybranie tej najkorzystniejszej. Zakup polisy jest możliwy przez Internet, a cały proces nie zajmuje więcej niż kilka minut.

 

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


Podróż do Tajlandii może być fantastyczną przygodą, a powyższe zagrożenia nie powinny zniechęcać do zwiedzania, ale raczej do znalezienia i wykupienia dobrego ubezpieczenia.

 

Co warto wiedzieć?
 1. W Tajlandii nie działa EKUZ.
 2. Doba w szpitalu w Tajlandii może kosztować nawet 2000 zł.
 3. Powrót helikopterem z Tajlandii do Polski może kosztować nawet 70 tys. zł.
 4. Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii można kupić za około 5-10 zł dziennie.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy ubezpieczenie do Tajlandii jest obowiązkowe?

  Nie, jednakże pacjent bez środków na pokrycie leczenia może zostać nieprzyjęty do tajskiego szpitala. Wynika to z faktu, że w kraju nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), natomiast koszty leczenia są wysokie.

 2. Czy w Tajlandii dostępna jest publiczna służba zdrowia?

  W Tajlandii istnieje publiczna służba zdrowia, lecz stoi ona na niskim poziomie. W rezultacie większość przebywających w kraju turystów musi korzystać z prywatnych usług medycznych.

 3. Ile kosztuje polisa na wyjazd do Tajlandii?

  Cena polisy turystycznej dla Tajlandii dla jednej osoby, która wyjeżdża na tydzień i zamierza spędzać czas na wypoczynku, mieści się w graniach od 30 do 160 zł.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

tomek

2020-01-25 15:02:27

powrót helikopterem z tajladi? co to za bzdura. nie istnieje cos takiego. kto pisal ten tekst?!

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia