Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Włoch?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wybierając się na narty do Bormio, Cortina d'Ampezzo, Livigno czy Val di Fiemme polscy narciarze powinni być szczególnie ostrożni. Aż 36 proc. z nich najczęściej doznaje kontuzji właśnie na stokach we Włoszech.

Najczęściej do wypadków dochodzi podczas drugiego dnia pobytu (12,24 proc.) oraz czwartego (11,73 proc.).Tak wynika z danych przygotowanych przez Mondial Assistance dla rankomat.pl. Do najczęstszych urazów polskich narciarzy za granicą należą kontuzje kolan, skręcenia oraz złamania dolnych i górnych kończyn. Jeżeli do wypadku na stoku dojdzie we Włoszech, a narciarz nie posiada ubezpieczenia, może to być bardzo odczuwalne dla jego kieszeni. W tym kraju tylko średni koszt transportu medycznego do Polski specjalistycznym śmigłowcem bądź karetką wynosi 40 tys. zł.

Ubezpieczenie na narty Włochy a wypadki


Wypadki dla trójki polskich narciarzy w ubiegłym sezonie zimowym odniesione we Włoszech były bardzo bolesne. Pierwszy z nich z własnej winy wjechał w osobę trzecią, która teraz domaga się od naszego rodaka kosztownego odszkodowania. Żąda 22 417 euro za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, 11 208 euro za straty moralne oraz 3 484 euro za niezdolność do pracy. Gdyby klient towarzystwa nie posiadał ubezpieczenia, musiałby pokryć te wydatki z własnej kieszeni.

We Włoszech urazów na stoku doznało również dwoje klientów towarzystwa ERV, które dla rankomat.pl przygotowało dane o wypadkach na nartach w tym kraju. Pierwszym z nich okazała się 68-latka, która odniosła kontuzję stopy bez złamania. Konieczne było leczenie ambulatoryjne oraz transport ambulansem do Polski z wyprostowaną i uniesioną nogą. Koszty leczenia wyniosły 2 902 euro.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 


51-latka upadła na stoku. W wyniku urazu musiała przejść operację, która została wykonana w Polsce.  W efekcie konieczny był transport ambulansem z Włoch do kraju z wyprostowaną i uniesioną nogą. Koszt pomocy medycznej wyniósł 2 440 euro.

Ubezpieczenie na narty Włochy - koszt zakupu?


Koszt zakupu ubezpieczenia narciarskiego do Włoch w porównaniu do potencjalnych kosztów leczenia czy transportu do kraju nie wydaje się wysoki. Należy pamiętać, że tych wydatków nie refunduje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która bezpłatnie zapewnia jedynie dostęp do podstawowych świadczeń w placówkach mających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Najtańsza na rynku oferta ubezpieczenia tygodniowego wyjazdu do Włoch dla dwóch osób zaczyna się już od 59 zł. Pakiet zawiera następujący zestaw ochrony:
 • OC w życiu prywatnym do kwoty 30 tys. euro (125 150,47 zł),
 • koszty leczenia i assistance do kwoty 20 tys. euro (83 433,64 zł),
 • koszty ratownictwa do kwoty 6 tys. euro (25 030,09 zł),
 • OC sportowe do kwoty 15 tys. euro (62 575,23 zł),
 • NNW do kwoty 15 tys. euro.

Jednak najtańsza polisa nie zapewnia ochrony m. in. sprzętu sportowego czy bagażu. Może to być istotne dla właścicieli wysokiej klasy nart. Tego typu opcję zawiera najdroższe ubezpieczenie narciarskie tygodniowego wyjazdu do Włoch dla dwóch osób w kwocie 688 zł. W skład pakietu wchodzą:
 • OC w życiu prywatnym do kwoty 50 tys. euro (208 584,11 zł),
 • koszty leczenia i assistance do kwoty 50 tys. euro (208 584,11 zł),
 • koszty ratownictwa do kwoty 5 tys. euro (20 858,41 zł)
 • NNW do kwoty 4 tys. euro (16 686,73 zł),
 • OC sportowe do kwoty 10 tys. euro (41 716,82 zł),
 • sprzęt sportowy do kwoty 700 euro,
 • bagaż do kwoty 400 euro (1 668,67 zł), opóźnienie do 200 euro (834,34 zł).

Jakie ubezpieczenie na narty do Włoch?


Jednak zarówno najtańsza, jak i najdroższa oferta posiada jeden mankament, jakim są dość niskie koszty ratownictwa, które powinny wynosić powyżej 10 tys. euro. Tyle zazwyczaj kosztuje transport śmigłowcem ze stoku. Ten warunek spełnia np. polisa w kwocie 281 zł, która pokrywa koszty akcji ratunkowej do kwoty 60 tys. zł (około 14,4 tys. euro). Oznacza to, że przed wyborem ubezpieczenia należy ze sobą porównać oferty co najmniej kilku towarzystw.

Przede wszystkim warto przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), które zawiera wyłączenia, czyli wyjątki, kiedy towarzystwo odmówi wypłaty rekompensaty w razie wypadku. Można to zrobić online np. za pomocą naszego kalkulatora, który zawiera oferty kilkunastu zakładów. Każda z nich posiada plik z OWU i można go dokładnie przeanalizować na ekranie komputera, smartfona czy tabletu. Po zakupie dopasowanego do naszych potrzeb pakietu wystarczy wydrukować otrzymaną na skrzynkę mailową umowę i udać się na stok.
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
481188
5
3
7
2
5
5

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy