Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Albania - praktyczne porady

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Albania jest kierunkiem, który polscy turyści coraz chętniej wybierają jako cel wakacyjnego wyjazdu. Urlop w tym pięknym kraju to niezapomniane przeżycie estetyczne i kulturowe, jednak – jak każda podróż – wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

Choć Albania kusi i zachwyca dziką, wręcz dziewiczą przyrodą oraz ogromem turystycznych atrakcji, kryje w sobie również sporo zagrożeń. Piękne krajobrazy, bogate dziedzictwo oraz świetnie przygotowane na potrzeby turystów kurorty przeplatają się z biedniejszymi obszarami, na których bywa niebezpiecznie.

Kradzieże czy inne tego typu niedogodności to tylko jedna strona – poza nią na wakacjach może przytrafić nam się także wypadek, lub nagła choroba. Podpowiadamy, jak zaplanować urlop w Albanii, aby nie zmienił się on w przykre i kosztowne wspomnienie. 

Albania a Covid-19 – co trzeba wiedzieć? 

 • Osoby zaszczepione: 

Testy przed przyjazdem 

Nie są wymagane (brak ograniczeń wjazdowych) 

Testy po przyjeździe 

Nie są wymagane (brak ograniczeń wjazdowych) 

Kwarantanna 

Jeżeli dojdzie do zachorowania już po przyjeździe do Albanii, konieczne będzie odbycie 10-dniowej kwarantanny (na takich samych zasadach jak obywatele tego kraju). Turyści muszą w takiej sytuacji pozostać w swoim miejscu pobytu lub zamieszkania (np. hotel), a po zakończeniu kwarantanny muszą dodatkowo wykonać test, w celu potwierdzenia wyzdrowienia. 

Formularz lokalizacyjny 

Nie jest wymagany (brak ograniczeń wjazdowych) 

 

 • Osoby niezaszczepione: 

Testy przed przyjazdem 

Nie są wymagane (brak ograniczeń wjazdowych) 

Testy po przyjeździe 

Nie są wymagane (brak ograniczeń wjazdowych) 

Kwarantanna 

Jeżeli dojdzie do zachorowania już po przyjeździe do Albanii, konieczne będzie odbycie 10-dniowej kwarantanny (na takich samych zasadach jak obywatele tego kraju). Turyści muszą w takiej sytuacji pozostać w swoim miejscu pobytu lub zamieszkania (np. hotel), a po zakończeniu kwarantanny muszą dodatkowo wykonać test, w celu potwierdzenia wyzdrowienia. 

Formularz lokalizacyjny 

Nie jest wymagany (brak ograniczeń wjazdowych) 

Obostrzenia na miejscu: obecnie w Albanii nie obowiązują obostrzenia w związku z COVID-19. W celu zminimalizowania ryzyka zarażenia, można używać maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, a także zachowywać dystans społeczny, jednak są to jedynie zalecenia, nie zaś obowiązek. Nie ma wymogu okazywania certyfikatu szczepień podczas wejścia do miejsc publicznych. Zgromadzenia są dozwolone, a godzina policyjna została zniesiona. 

Jakie dokumenty są potrzebne, by wjechać do Albanii?

Chociaż Albania nie należy do Unii Europejskiej, polscy obywatele będą mogli przekroczyć granice tego państwa na podstawie ważnego dowodu osobistego. Trzeba jednak pamiętać, że w takie rozwiązanie uprawnia turystę do przebywania w Albanii do maksymalnie 90 dni. W przeciwnym przypadku paszport będzie niezbędny. 

Jak czytamy na stronie gov.pl, minimalna ważność dokumentu, na podstawie którego przekraczamy albańską granicę, musi wynosić: „co najmniej 3 miesiące przed planowaną datą opuszczenia terytorium Albanii. Należy bezwzględnie przestrzegać  tej zasady w celu uniknięcia problemów podczas odprawy w Polsce lub kontroli granicznej  na terytorium Republiki Albanii”. 

Pamiętaj! Paszport trzeba posiadać także wtedy, gdy planujemy podróżować przez Kosowo, gdzie dokument jest wymagany. 

Polacy, którzy chcą spędzić urlop w Albanii, nie muszą przed podróżą wyrabiać wizy. Brak obowiązku wizowego dla polskich turystów obowiązuje jednak wyłącznie w przypadku wyjazdów trwających do 90 dni (w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu). 

Czy polskie prawo jazdy jest honorowane w Albanii?

W Albanii honorowane jest zarówno polskie jak i międzynarodowe prawo jazdy. Jakie jeszcze dokumenty będą potrzebne, gdy do Albanii podróżujemy samochodem? Koniecznie musimy mieć ze sobą potwierdzenie ubezpieczenia OC, czyli tzw. Zieloną Kartę. Jeżeli auto, z którego korzystamy, należy do innej osoby, konieczna będzie także jej notarialne upoważnienie (wydane w j.angielskim). 

Jaką trasę do Albanii samochodem wybrać?

Podróż samochodem do Albanii zajmuje około 18-20 godzin. Przejechać trzeba między innymi przez Czechy, Słowację, Austrię, Węgry, Chorwację, czy Czarnogórę. 

Albania samolotem – ile to kosztuje?

Podróż samolotem do Albanii to nie tylko szybkie, ale i wygodne rozwiązanie. Czy zawsze jednak musi być drogie? Na szczęście nie. Choć bilety lotnicze w sezonie mają wyższe ceny, nawet wtedy upolować można ciekawe okazje, które pozwolą sporo zaoszczędzić. 

Wcześniejsza rezerwacja, termin last minute, a nawet wybór odpowiedniego miesiąca – wszystko to pozwoli sporo zaoszczędzić na bilecie. Z jakimi cenami trzeba się liczyć? 

Na przykład do Tirany, stolicy kraju, z Wrocławia polecimy samolotem bez przesiadek. Lot trwa około 2 godzin, a wybierając odpowiednie terminy, za bilet w dwie strony (wylot 26.09 za 113 PLN, powrót 03.10 za 131 PLN) zapłacimy tylko 244 PLN od osoby! 

Ceny w Albanii

Jeśli chodzi o Albanię, wakacje można spędzić tam nawet z niewielkim budżetem. Ceny jedzenia czy produktów pierwszej potrzeby są podobne, a czasem nawet niższe niż w Polsce. Oczywiście drożej będzie w centrum dużych miast i w typowo turystycznych kurortach, gdzie stołowanie się na mieście czy korzystanie z lokalnych atrakcji będzie bardziej dotkliwe dla portfela. Nawet tam można jednak spokojnie zjeść obiad w restauracji, czy skorzystać z różnych rozrywek. 

Jeśli chodzi o noclegi, tu również wiele zależy od potrzeb – wybierając najtańszą opcję, jak nocleg w pokoju wieloosobowym, czy miejsce kempingowe, za noc zapłacimy niewiele ponad 50 PLN. Dwuosobowy pokój ze śniadaniem, łazienką, widokiem i w dobrej lokalizacji, zapłacimy niewiele więcej, bo około 70-90 PLN.

Jeśli zależy nam na wyższym standardzie, możemy skorzystać z ofert typowo hotelowych. W takim przypadku pokój w bardzo dobrej lokalizacji o naprawdę dobrym standardzie wynajmiemy już za 100-200 PLN/noc za 2 osoby. 

Co warto zobaczyć będąc w Albanii? 

Albania jest krajem, który coraz częściej przyciąga poszukujących wrażeń turystów. Wyjątkowy klimat urokliwych miejscowości, kamiennych uliczek i górskich scenerii sprawiają, że wizyta w Albanii jest niezapomnianym przeżyciem. Co warto zobaczyć? 

W Albanii znajduje się wiele pięknych miast i miasteczek, których różnorodność zaimponuje nawet najbardziej wymagającym podróżnikom. 

Zacząć trzeba na pewno od Sarandy - typowo rozrywkowego i turystycznego kurorty - i Vlory - miasta iście wakacyjnego. To tam do dyspozycji przyjezdnych nie tylko z Europy ale i ze świata Albania oddaje to, co rozrywkowo i urlopowo ma najlepszego. Położone n ad Jońskim Morzem miasta zachowują przy tym swój albański klimat i niepowtarzalny charakter. 

Na uwagę zasługuje także zlokalizowane nieopodal Sarandy, pełne ruin miasto Butrint, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Tirana, czyli stolica kraju, to kolorowa i tętniąca życiem oaza pełna osmańskiej i włoskiej architektury, skupiająca w sobie cechy narodowej historii Albanii. Muzea, galerie (w tym popularny BUNK’ART), plac Skanderbega, czy meczet Et’hem Bey - wszystko to zobaczyć można w stolicy. 

Położone na górskich zboczach Berat, zwane miastem tysiąca okien, to także obowiązkowy punkt na turystycznej mapie. Przez wielu uznawane za jedno z najpiękniejszych na całych Bałkanach, miasto przepełnione jest ściśniętymi obok siebie domkami o ogromnych, pozwalających podziwiać zachwycającą przyrodę albańską oknami. 

Na uwagę zasługuje także Kruje, przez mieszkańców potocznie zwane balkonem Adriatyku. W położonym na skalistym zboczu miasteczku znajduje się między innymi zamek (a raczej jego ruiny), Stary Bazar, a także liczne jeziora, kaniony i cudowne krajobrazy. 

Albania jest również krajem gór i barwnych dolin. To idealnie nadaje się dla wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek na łonie przyrody. 

Jednym z najpiękniejszych miejsc w całym kraju jest Jezioro Koman. Zlokalizowane 3h drogi ze stolicy i zaledwie 1,5h od Shkodra jezioro ma nieregularny kształt, który naturalnie i zachwycająco wpasowuje się w ramy skalistych, pokrytych zielenią wzgórz. Będąc w tym miejscu warto skorzystać z przeprawy promem. 

Wśród szczególnie godnych polecenia miejsc znajdują się również Przełęcz Logaraja (bogaty w oryginalną faunę park narodowy). 

Na szlaku nie może zabraknąć również Theth, czyli maleńkiej, górskiej wioski (i parku narodowego o tej samej nazwie). 

Świetną atrakcją jest także Park Narodowy Butrint. Znaleźć tam można wiele gatunków roślin i zwierząt, a także zapierające dech w piersiach widoki, które łączą w sobie dziewiczą naturę i historyczny klimat Albanii. To tam odwiedzać można specjalne stanowisko archeologiczne, w którego skład wchodzą stare mury, ruiny rzymskiego teatru, bazylika bizantyjska, czy stare teatry. 

Chwilę uwagi poświęci warto także na zachwycające źródło wodne Syri i Kalter, a także położone w zielonym gaju, obfitujące w rzadkie gatunki ptaków mokradła Ramsar. 

Wyjazd do Albanii jest znakomitym pomysłem dla wszystkich, którzy lubią wypoczywać nad morzem. Riwiera Albańska, znajdująca się w południowo-zachodniej części kraju, pełna jest urokliwych, cichych i spokojnych plaż. 

Na co należy uważać w Albanii?

Chociaż Albania jest biednym krajem, jest w niej stosunkowo bezpiecznie. Jedynym obszarem, którego należy unikać, są tereny północno-wschodnie, graniczące z niestabilnym politycznie Kosowem. W całym kraju obowiązuje niski poziom zagrożenia terrorystycznego.
 
Na co należy uważać?

 • Kradzieże – Poziom przestępczości utrzymuje się w Albanii na wysokim poziomie. Zdarzają się kradzieże mienia, pieniędzy, a nawet samochodów.
 • Turystyka górska – Wielu odwiedzających Albanię turystów planuje górskie wyprawy. Albania nie posiada jednak systemu ratownictwa górskiego, który byłby w stanie nieść profesjonalną pomoc ofiarom wypadków.
 • Ruch drogowy – Poruszanie się po albańskich drogach wiąże się z dużym ryzykiem. Wiele z nich znajduje się w złej kondycji, a miejscowi kierowcy często są niedoświadczeni i nie przestrzegają przepisów.

Dlaczego EKUZ na wakacje w Albanii nie wystarczy?

W Albanii nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), jednak nie oznacza to, że za wszystkie usługi medyczne w tym kraju, polscy obywatele będą musieli zapłacić z własnej kieszeni. 

Polska i Albania podpisały bowiem porozumienie, na mocy którego obywatele tych krajów mają prawo do bezpłatnego leczenia podczas wyjazdu. Nie jest to jednak leczenie ani kompleksowe ani na najwyższym poziomie. 

Publiczna służba zdrowia w Albanii - głównie w związku z brakiem wystarczających funduszów - jest na bardzo niskim poziomie, a w niektórych placówkach medycznych nie ma nawet możliwości hospitalizacji. 

Aby w razie wypadku lub choroby uzyskać nie tylko szybką, ale i właściwą pomoc, najczęściej trzeba udać się do placówki prywatnej, co będzie wiązało się z dodatkowym, bezzwrotnym kosztem. Prywatne przychodnie, w których można liczyć na hospitalizację i specjalistyczne badania, powstały w wielu większych miastach, między innymi w Tiranie.

Zwykła wizyta lekarska w takim miejscu może nie jest jednak tania - trzeba liczyć się z ceną na poziomie około 50 euro. Dlatego też jeszcze przed podróżą warto wykupić kompleksową polisę turystyczną na zagraniczny wyjazd – dzięki temu unikniemy wysokich kosztów, a wakacje spędzimy ze spokojną głową. 

Na stronie gov.pl w zakładce dotyczącej podróży do Albanii, znaleźć można następującą informację: Zalecamy ubezpieczenie, które pozwoli pokryć koszty leczenia w prywatnych klinikach oraz transportu medycznego do kraju. 

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Albanii?

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Albanii kupimy już za za 3,74 zł dziennie. Warto pamiętać, aby dostosować zakres ochrony ubezpieczeniowej do swoich indywidualnych potrzeb. Suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić min. 20-30 tys. euro. Co powinno wchodzić w skład polisy? 

 • Koszty leczenia i transportu medycznego – niska jakość publicznej służby zdrowia sprawia, że warto posiadać ubezpieczenie, które pozwoli nam skorzystać z pomocy medycznej w placówce prywatnej 

 • Transport do kraju – jeśli w wyniku wypadku lub choroby ubezpieczona osoba nie będzie w stanie samodzielnie wrócić do Polski, ubezpieczenie pokryje koszty transportu specjalistycznego. To ważne, ponieważ mogą one sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy euro, a bez polisy trzeba pokryć je z własnej kieszeni 

 • OC w życiu prywatnym – jeżeli w czasie pobytu za granicą nieumyślnie spowodujemy jakiekolwiek szkody, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje związane z nimi koszty 

 • Ubezpieczenie Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – jeśli w czasie pobytu w Albanii ucierpimy wskutek wypadku, ubezpieczyciel pokryje koszty naszej rekonwalescencji lub przyzna nam odszkodowanie związane z niezdolnością do pracy. W przypadku naszej śmierci pieniądze z polisy zostaną wypłacone naszej rodzinie 

 • Assistance - to podstawowe wsparcie w nagłych sytuacjach i wypadkach. W ramach pakietu można liczyć np. na pomoc tłumacza, pomoc prawną, zorganizowanie transportu powrotnego do kraju, czy przyjazd opiekuna do osoby poszkodowanej 

 • Ubezpieczenie bagażu – duże ryzyko kradzieży powoduje, że ubezpieczenie bagażu jest sprawą priorytetową. Jeżeli w czasie podróży stracimy swoje mienie, towarzystwo ubezpieczeniowe przyzna nam odszkodowanie 

W związku z brakiem systemu ratownictwa górskiego, osoby planujące aktywny wypoczynek w górach powinny skorzystać z gwarantującego odpowiednią pomoc ubezpieczenia kosztów ratownictwa. 

Wielbicielom sportu przyda się również ubezpieczenie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych. Przyda się także Assistance samochodowe. Dzięki tej opcji zyskamy pewność, że ubezpieczyciel pomoże nam w rozwiązaniu wielu problemów praktycznych (takich jak strata dokumentów lub zepsuty samochód). 

Tym, którzy planują spędzić urlop relaksując się z drinkiem, przyda się także klauzula alkoholowa. Osoby chorujące przewlekle powinny natomiast wykupić rozszerzenie również na taką okoliczność. 

Ile to kosztuje?

Przykładowe ceny jednodniowego ubezpieczenie dla jednej osoby dorosłej wyjeżdżającej na wakacje do Albanii: 

Ubezpieczyciel 

Axa Assistance 

Nationale Nederlanden 

Allianz 

TU Europa 

Cena 

3,74 PLN 

6,36 PLN 

12,85 PLN 

20 PLN 

COVID-19 

TAK 

TAK 

TAK 

TAK 

Leczenie chorego 

200 000 PLN 

 150 000 PLN 

500 000 PLN 

300 000 Euro 

Pokrycie kosztów testu 

Tylko jeśli lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku 

Tylko jeśli test jest niezbędny w przebiegu leczenia 

Tylko jeśli lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku 

Tylko dla testów z wynikiem pozytywnym 

Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka 

200 000 PLN 

400 PLN dziennie dziennie (max 7 dni) 

400 PLN dziennie dziennie (max 7 dni) 

2 000 euro (koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 

COVID-19 - Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja) 

TAK 

TAK 

TAK 

Zakwaterowanie i wyżywienie 

300 PLN (max 10 dni) 

5 400 PLN 

2 000 Euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 

Transport powrotny 

500 PLN 

Bez limitu 

2 000 Euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 

COVID-19 - Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna) 

TAK 

TAK 

Zakwaterowanie i wyżywienie 

5 400 PLN 

2 000 Euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 

Transport powrotny 

2 000 Euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 

Koszty leczenia i assistance 

TAK 

TAK 

TAK 

TAK 

Suma ubezpieczenia 

200 000 PLN 

150 000 PLN 

500 000 PLN 

300 000 Euro 

Ratownictwo 

200 000 PLN 

100 000 PLN 

50 000 PLN 

10 000 Euro 

Koszty hospitalizacji 

TAK 

TAK 

TAK 

TAK 

Transport medyczny do kraju 

TAK 

TAK 

Bez limitu 

TAK 

Stomatolog 

900 PLN 

1000 PLN 

100 PLN 

300 Euro 

Assistance 

W ramach kosztów leczenia 

W ramach kosztów leczenia 

W ramach kosztów leczenia 

Wariant The Best 

OC 

TAK 

TAK 

TAK 

Suma ubezpieczenia 

150 000 PLN 

100 000 PLN 

100 000 Euro 

Szkody osobowe 

150 000 PLN 

100 000 PLN 

100 000 Euro 

Szkody w mieniu 

150 000 PLN 

10 000 PLN 

20 000 Euro 

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków(NNW) 

TAK 

TAK 

TAK 

TAK 

Suma ubezpieczenia 

20 000 PLN 

10 000 PLN 

40 000 PLN 

10 000 Euro 

Uszczerbek na zdrowiu 

20 000 PLN 

10 000 PLN 

40 000 PLN 

10 000 Euro 

Śmierć 

10 000 PLN 

10 000 PLN 

20 000 PLN 

6 000 Euro 

To tylko szacunkowe oferty - najlepiej samodzielnie obliczyć składkę, uzwględniając charakter swojej podróży, planowane aktywności oraz indywidualne potrzeby. Pomoże w tym nasz kalkulator ubezpieczeń turytycznych. Dzięki temu podróż do Albanii będzie niezwykłą, ale bezpieczną przygodą!

 

 

Co warto wiedzieć?

1. Albania to kraj wciąż niedoceniany przez turystów, ale warty zobacznia. Na odwiedzających czekają liczne miasta i miasteczka, dziewicza przyroda oraz spokojne, prawie bezludne plaże.

2. Podróżując do Albanii, należy uważać na częste kradzieże i niebezpieczny ruch uliczny, wybierając się w góry należy zachować szczególną ostrożność.

3. W Albanii nie działa EKUZ, a służba medyczna nie stoi na wysokim poziomie. Turystom zalecane jest prywatne leczenie.

4. Ubezpieczenie turystyczne do Albanii można zakupic już od 2,56 zł dziennie.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy aktualnie można podróżować do Albanii?

  Tak. Podróżowanie do Albanii jest obecnie możliwe dla turystów z Polski i nie wymaga dodatkowych formalności w związku z COVID-19.

 2. Czy wakacje w Albanii są drogie?

  Albania należy do jednego z tańszych krajów, jeśli chodzi o wakacyjne kierunki chętnie wybierane przez Polaków. Obecnie jednak ceny usług, noclegów, czy samej podróży mogą być wyższe niż w poprzednich latach.

 3. Czy ubezpieczenie turystyczne w Albanii jest obowiązkowe?

  Nie, ale warto je mieć, ponieważ bez odpowiedniej polisy będziemy narażeni na bardzo wysokie koszty, jeśli dojdzie do wypadku, choroby, lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego konieczne będzie leczenie lub rekompensata szkód osobowych i w mieniu.

 4. Kiedy najlepiej jechać do Albanii?

  W Albanii idealne warunki pogodowe panują w zasadzie przez cały sezon wakacyjny (od czerwca do września). Temperatury powietrza i wody są wtedy wysokie, ale nie utrudniają odpoczynku. Jeśli zależy nam na mniejszych tłumach i niższych cenach, lepiej wybrać wrzesień, a nawet październik.

 5. Czy dziecko wyjeżdżające do Albanii musi mieć paszport?

  Tak, jeśli nie został dla niego wydany dowód osobisty.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia