Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Albania - praktyczne porady

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Szukasz niekonwencjonalnego miejsca na urlop? Odwiedź słoneczną Albanię, z malowniczą przyrodą i zanurz się w bałkańskiej atmosferze. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać się właśnie tam, na co należy uważać i jak wybrać najlepsze ubezpieczenie.

Jakich atrakcji nie wolno przegapić?


Albania jest krajem, który coraz częściej przyciąga poszukujących wrażeń turystów. Wyjątkowy klimat urokliwych miejscowości, kamiennych uliczek i górskich scenerii sprawiają, że wizyta w Albanii jest niezapomnianym przeżyciem.
 
Co warto zobaczyć?
 • Miasta i miasteczka – W Albanii znajduje się wiele pięknych miasteczek, których różnorodność zaimponuje nawet najbardziej wymagającym. Począwszy od Sarandy i Vlory, urokliwych miejscowości położonych na wybrzeżu Morza Jońskiego, poprzez antyczne, pełne ruin Butrint, aż do usytuowanych na górskich zboczach Gjirokastry i Berat – Albania ma do zaoferowania niezwykle szeroką paletę doświadczeń kulturowych i  architektonicznych. Koniecznie warto zobaczyć takie miejscowości, jak zielone, otoczone górami Libohova, Tepelena czy Kruja.
 • Dziewicza przyroda – Albania jest krajem gór i barwnych dolin. Idealnie nadaje się dla wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Wśród szczególnie godnych polecenia miejsc znajdują się Przełecz Logaraja (bogaty w oryginalną faunę park narodowy), zachwycające źródło wodne Syri i Kalter, a także położone w zielonym gaju, obfitujące w rzadkie gatunki ptaków mokradła Ramsar.
 • Spokojne plaże – Wyjazd do Albanii jest znakomitym pomysłem dla wszystkich, którzy lubią wypoczywać nad morzem. Riwiera Albańska, znajdująca się w południowo-zachodniej części kraju, pełna jest urokliwych, cichych i spokojnych plaż.


Na co należy uważać?


Chociaż Albania jest biednym krajem, jest w niej stosunkowo bezpiecznie. Jedynym obszarem, którego należy unikać, są tereny północno-wschodnie, graniczące z niestabilnym politycznie Kosowem. W całym kraju obowiązuje niski poziom zagrożenia terrorystycznego.
 
Na co należy uważać?
 • Kradzieże – Poziom przestępczości utrzymuje się w Albanii na wysokim poziomie. Zdarzają się kradzieże mienia, pieniędzy, a nawet samochodów.
 • Turystyka górska – Wielu odwiedzających Albanię turystów planuje górskie wyprawy. Albania nie posiada jednak systemu ratownictwa górskiego, który byłby w stanie nieść profesjonalną pomoc ofiarom wypadków.
 • Ruch drogowy – Poruszanie się po albańskich drogach wiąże się z dużym ryzykiem. Wiele z nich znajduje się w złej kondycji, a miejscowi kierowcy często są niedoświadczeni i nie przestrzegają przepisów.


Ile wynoszą koszty leczenia w Albanii?


W Albanii nie obowiązuje karta EKUZ. Chociaż obywatele Polski mogą domagać się opieki medycznej w ramach podpisanej przez rządy obu państw umowy, publiczna służba zdrowia nie stoi na wysokim poziomie. Szukający profesjonalnej pomocy turyści często muszą zgłaszać się do przychodni prywatnych. Cena wizyty u lekarza wynosi ok. 50 euro. Jeżeli pacjenci wymagają dodatkowej opieki, koszty pobytu w klinice mogą wzrosnąć. Większość leków i środków medycznych nie jest refundowana, dlatego należy za nie zapłacić z własnych środków.


Jak wybrać optymalne ubezpieczenie turystyczne do Albanii?


Najtańsze ubezpieczenie turystycze do Albanii kupimy za 2,56 zł dziennie. Warto pamiętać, aby dostosować zakres ochrony ubezpieczeniowej do swoich indywidualnych potrzeb. Suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić min. 20-30 tys. euro.
 
Co powinno wchodzić w skład naszej polisy?
 • Koszty leczenia i transportu medycznego – Niska jakość publicznej służby zdrowia sprawia, że warto posiadać ubezpieczenie, które pozwoli nam skorzystać z pomocy medycznej w placówce prywatnej.
 • OC w życiu prywatnym – Jeżeli w czasie pobytu za granicą nieumyślnie spowodujemy jakiekolwiek szkody, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje związane z nimi koszty.
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – Jeżeli w czasie pobytu w Albanii ucierpimy wskutek wypadku, ubezpieczyciel pokryje koszty naszej rekonwalescencji lub przyzna nam odszkodowanie związane z niezdolnością do pracy. W przypadku naszej śmierci pieniądze z polisy zostaną wypłacone naszej rodzinie.
 • Ubezpieczenie bagażu – Duże ryzyko kradzieży powoduje, że ubezpieczenie bagażu jest sprawą priorytetową. Jeżeli w czasie podróży stracimy swoje mienie, towarzystwo ubezpieczeniowe przyzna nam odszkodowanie.
 
W związku z brakiem systemu ratownictwa górskiego, osoby planujące aktywny wypoczynek w górach powinny skorzystać z gwarantującego odpowiednią pomoc ubezpieczenia kosztów ratownictwa. Wielbicielom sportu przyda się również ubezpieczenie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych. Rozszerzenie usługi Assistance uczyni natomiast wakacje wygodniejszymi. Dzięki tej opcji zyskamy pewność, że ubezpieczyciel pomoże nam w rozwiązaniu wielu problemów praktycznych (takich jak strata dokumentów lub zepsuty samochód).
 
Tygodniowe ubezpieczenie turystyczne do Albanii dla jednej osoby (przykładowe oferty):
 • Signal Iduna w cenie 19, 75 zł (leczenie 85 953 zł, NNW 15 000 zł, ratownictwo 25 786 zł).
 • Goather w cenie 48, 00 zł (leczenie 257 858 zł, NNW 20 000 zł, OC 214 881 zł, ratownictwo 25 786 zł, bagaż 3 000 zł).
 • Europa Ubezpieczenia  w cenie 141, 00 zł (leczenie 1 289 288 zł, NNW 42 976 zł, OC 429 763 zł, ratownictwo 42 976 zł, bagaż 4 298 zł, OC sportowe 429 763 zł).
 
Ubezpieczenie turystyczne do Albanii na dwutygodniowy wyjazd dla dwóch osób (przykładowe oferty):
 • Goather w cenie 78, 00 zł (leczenie 85 953 zł, NNW 10 000 zł, ratownictwo 25 786 zł).
 • Allianz w cenie 179, 76 zł (leczenie 200 000 zł, NNW 20 000 zł, OC 50 000 zł, ratownictwo 50 000 zł, bagaż 1 800 zł, OC sportowe 50 000 zł).
 • Europa Ubezpieczenia w cenie 566, 00 zł (leczenie 1 289 288 zł, NNW 42 976 zł, OC 429 764 zł, ratownictwo 42 976 zł, bagaż 4 298 zł, OC sportowe 429 763 zł).
 
Dwutygodniowe ubezpieczenie turystyczne do Albanii dla czterech osób (przykładowe oferty):
 • Nationale Nederlanden w cenie 129, 96 zł (leczenie 80 000 zł, ratownictwo 50 000 zł).
 • ERV w cenie 291, 20 zł (leczenie 171 905 zł, NNW 30 000 zł, OC 214 881 zł, ratownictwo 21 488 zł, bagaż 1 200 zł)
 • Europa w cenie 1 018,00 zł (leczenie 1 289 288 zł, NNW 42 976 zł, OC 429 763 zł, ratownictwo 42 976 zł, bagaż 4, 298 zł, oc sportowe 429 764 zł).

To tylko szacunkowe oferty - najlepiej samodzielnie obliczyć składkę, uzwględniając charakter swojej podróży, planowane aktywności oraz indywidualne potrzeby. Dzięki temu podróż do Albanii będzie niezwykłą, ale bezpieczną przygodą!
Co warto wiedzieć?
1. Albania to kraj wciąż niedoceniany przez turystów, ale warty zobacznia. Na odwiedzających czekają liczne miasta i miasteczka, dziewicza przyroda oraz spokojne, prawie bezludne plaże.

2. Podróżując do Albanii należy uważać na częste kradzieże i niebezpieczny ruch uliczny, wybierając się w góry należy zachować szczególną ostrożność.

3. W Albanii nie działa EKUZ, a służba medyczna nie stoi na wysokim poziomie. Turystom zalecane jest prywatne leczenie.

4. Ubezpieczenie turystyczne do Albanii można zakupic już od 2,56 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
647573
7
0
3
6
4
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy