Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Słotwiny Arena, czyli stok narciarski w Krynicy

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Stacja narciarska na Słotwinach w Krynicy-Zdroju to nie tylko dobrze ośnieżone, oświetlone i ratrakowane trasy, ale również ciekawy, profesjonalny snowpark, polskie centrum telemarku, czy też zimowy plac zabaw z wyciągiem zaczepowym dla najmłodszych.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

To również ośrodek, który za sprawą mikroklimatu sprzyjającego długiemu utrzymywaniu się śniegu, przez cały sezon zimowy zapewnia dogodne warunki do szusowania. Dodatkowo, jeszcze w 2019 roku oferta stacji zostanie wzbogacona o „ścieżkę w koronach drzew” – pierwszą w Polsce tego typu trasę widokowo-tarasową. Co i w jakiej cenie oferuje miłośnikom szusowania? Dla kogo będzie dobrym wyborem? Ile trzeba zapłacić za nocleg w jej pobliżu? Oto, co trzeba wiedzieć rozważając wyjazd narciarski do Krynicy-Zdroju.
 

Trasy narciarskie Słotwiny Arena


Choć stoki Słotwiny Arena stanowią ciekawą propozycję dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów, najbardziej przypadną do gustu rodzinom oraz początkującym miłośnikom sportów zimowych. Na ofertę ośrodka składa się bowiem 12 tras narciarskich, spośród których aż 9 ma status łatwych, a 3 odznaczają się średnim poziomem trudności:

  • trasy o średnim poziomie trudności mają długość od 300 do 800 metrów, a także dają możliwość jazdy po zmroku i charakteryzują się 164-metrową różnicą poziomów,
  • trasy łatwe mają od 1350 do 1650 metrów, a także 164-metrową różnicę poziomów,
  • na dzieci i początkujących narciarzy czeka 90-metrowa trasa zjazdowa o zaledwie 1,5-procentowym średnim nachyleniu stoku.

Dużą zaletą ośrodka jest możliwość korzystania z dwóch nowoczesnych, bardzo wygodnych, 6-osobowych kanap. Obydwa wyciągi posiadają osłony przeciwwietrzne, dzięki którym można w komfortowych warunkach dostać się na 860-metrowy grzbiet stoków. Warto przy tym dodać, że sam grzbiet nadaje się również do wędrówek narciarskich, a w okolicy dostępne są dwie trasy biegowe o łącznej długości ponad 4 kilometrów.
 

Ceny skipassów w Słotwiny Arena


Zaletą stacji narciarskiej Słotwiny Arena są również atrakcyjne ceny skipassów, zwłaszcza dla rodzin. W sezonie wysokim, za całodniowy wstęp osoby dorosłe płacą 105 zł; trzyosobowy karnet rodzinny kosztuje 269 zł, natomiast czteroosobowy 339 zł. Ośrodek należy też pochwalić za dostępność karnetów wielodniowych – o ważności od dwóch do siedmiu dni. Dzięki tym ostatnim, koszty tygodniowego szusowania po krynickich stokach można obniżyć do 499 zł. Dzieci do lat dwunastu i osoby powyżej 65 roku życia mogą liczyć na niespełna 10-procentową zniżkę, w przypadku zarówno karnetów jednodniowych, jak i wielodniowych.
 

Słotwiny Arena – pozostałe elementy oferty narciarskiej


W praktyce, na terenie ośrodka w Krynicy-Zdroju można znaleźć wszystko to, co jest potrzebne do udanego, aktywnego wypoczynku narciarskiego. Poza nowoczesnymi wyciągami i bogatym, jak na warunki polskie, wyborem tras zjazdowych, miłośnicy szusowania znajdą w nim szkołę narciarską, wypożyczalnie i przechowywalnie  sprzętu narciarskiego, sklep sportowy, a także pensjonat Słotwiny Arena. Ten ostatni oddaje do dyspozycji gości pokoje hotelowe 1, 2, 3 i 4-osobowe oraz pokoje typu studio. Cena za dobę sięga 150 zł za osobę, przy czym dzieci do 3 lat nocują gratis. W okolicy ośrodka bez problemu można też znaleźć nocleg w średnim standardzie poniżej 100 zł za osobę, ale jego poszukiwania należy rozpocząć kilka, a najlepiej kilkanaście tygodni przed planowanym przyjazdem.

Na szczególną uwagę zasługuje możliwość skorzystania z bogatej oferty szkoły narciarskiej Słotwiny Arena. Składa się na nią nie tylko posiadany na wyłączność stok narciarski, ale również szeroki zestaw usług dla początkujących oraz zaawansowanych narciarzy. Szkółka oferuje nauczanie narciarstwa i snowboardu od podstaw, doskonalenie techniki szusowania, szkolenie z zakresu jazdy telemarkiem, możliwość zdobycia uprawnień instruktorskich, czy też turystykę narciarską w ramach ski tour w rejonie Beskidu Sądeckiego. Jest to bez wątpienia propozycja, która może zainteresować miłośników sportów zimowych o bardzo różnym poziomie zaawansowania.
 

Co jeszcze warto wiedzieć?


Planując wyjazd na narty lub snowboard do Krynicy-Zdroju, podobnie zresztą jak do każdego innego ośrodka narciarskiego, warto wykupić polisę turystyczną. Wprawdzie w razie nieszczęśliwego zdarzenia można liczyć na darmową pomoc medyczną, czy bezpłatną akcję ratunkową TOPR-u lub GOPR-u, jednak przy późniejszym leczeniu urazu narciarskiego ochrona w ramach NFZ może okazać się już niewystarczająca.

W takim wypadku, przebieg rekonwalescencji pozwoli usprawnić optymalne ubezpieczenie turystyczne, które zapewni dostęp do bezpłatnej, prywatnej opieki lekarskiej. Co więcej, w przypadku powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu, pozwoli też uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Z kolei w razie wyrządzenia na stoku szkody osobie trzeciej – uchronić się przed finansowymi konsekwencjami takiego zdarzenia dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Ważne jest jednak to, aby produkt zapewniał wysokie sumy ubezpieczenia i możliwie jak najkrótszą listę wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Przykładowa oferta AXA Travel Polska w 4 wariantach cenowych

  Xsmall Small Medium Large
NNW 10 000 zł 20 000 zł 30 000 zł 50 000 zł
Koszty leczenia 500 zł 500 zł 750 zł 1 000 zł
Koszty rehabilitacji 500 zł 500 zł 750 zł 1 000 zł
Koszty ratownictwa 15 000 zł 15000 zł 15 000 zł 15 000 zł
OC w życiu prywatnym 100 000 zł 100 000 zł 100 000 zł 100 000 zł
OC związane z uprawianiem sportów 1 0000 zł 10 000 zł 10 000 zł 10 000 zł
Sprzęt sportowy 3 000 zł 3 000 zł 3 000 zł 3 000 zł
 Koszt 7-dniowej
 ochrony dla jednej
 osoby dorosłej
 8,40 zł 13,30 zł 17,50 zł 23,10 zł

Źródło: AXA Travel

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
  1. Słotwiny arena posiada 12 tras narciarskich - 9 łatwych i 3 o średnim poziomie trudności. 
  2. Ośrodek Słotwiny arena posiada 2 nowoczesne 6-osobowe kanapy.
  3. W Słotwiny arena znajdują się 2 trasy biegowe o łącznej długości 4 kilometrów.
  4. 1-dniowy skipass dla osoby dorosłej kosztuje w Słotwiny arena 105 zł.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia