Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Czarnogóra - praktyczne porady

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Czarnogóra stała się ciekawą alternatywą dla Chorwacji – jest tańsza, mniej zadeptana przez turystów i można tam spędzić bardzo urozmaicone wakacje. Warto jednak wybrać się na nie z kompleksowym ubezpieczeniem, bo to kraj spoza Unii Europejskiej.

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


Czarnogóra, nazywana „Czarną Perłą” Bałkanów, leżąca na Półwyspie Bałkańskim, u wybrzeży Morza Adriatyckiego, ma piękne plaże i świetnie zorganizowane kurorty nadmorskie, z których najpopularniejsza jest Budva. Planując wakacje w Czarnogórze, warto zapoznać się z naszymi praktycznymi poradami dotyczącymi leczenia turystów w nagłych przypadkach.
 

Jak działa służba zdrowia w Czarnogórze?

 
Niektórym turystom może się wydawać, że karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) działać będzie w całej Europie i zapewni ochronę turysty także w czasie wakacji w Czarnogórze. Niestety tak nie będzie.
 
Korzystanie z placówek państwowej opieki medycznej dla obcokrajowców w Czarnogórze jest odpłatnie,choć koszty leczenia nie będą być może horrendalnie wysokie. Warto jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje i współtowarzyszy podróży i wykupić prywatną polisę turystyczną. Wskazane jest posiadanie przy tym ubezpieczenia NNW czy assistance. W Czarnogórze właściwie nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, dlatego od podróżnych przyjeżdżających do tego bałkańskiego kraju nie wymaga się świadectw szczepień ochronnych.
 

Ile kosztuje leczenie w Czarnogórze?

 
Koszt wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w Czarnogórze wyniesie od 30 do 50 euro,bez uwzględniania przy tym opłat za dodatkowe badania diagnostyczne i zabiegi, które mogą być niezbędne z punktu widzenia sytuacji zdrowotnej pacjenta.
 
Uwaga!Zwrotna opieka medyczna, czyli zwrot wydatków poniesionych na świadczenia medyczne, przysługuje polskim turystom, choć wyłącznie w ograniczonym zakresie, tj. w nagłej sytuacji, jako pierwsza niezbędna pomoc udzielana w obliczu wypadku czy zabiegów ratujących życie.
 
Jeśli turysta będzie chciał skorzystać ze zwrotnej pomocy, należy okazać w placówce zdrowia lub służbom ratunkowym polski paszport i udowodnić fakt posiadania ubezpieczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie obywatel Polski musi opłacić z własnej kieszeni pobyt w szpitalu, uzyskać potwierdzenie w PIO w Podgoricy i na tej podstawie złożyć wniosek o zwrot kosztów do właściwego urzędu w Polsce.
 
Na wysokie koszty, których nie pokryje polski NFZ, muszą naszykować się ci turyści, którzy zachorują lub ulegną wypadkowi na terenie Czarnogóry i nie będą mogli wracać do kraju konwencjonalnym środkiem transportu, np. samochodem,autokarem czy samolotem. Wówczas wymagany będzie transport medyczny, którego koszty będą bardzo wysokie - liczone w dziesiątkach tysięcy złotych.
 

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Czarnogóry?

 
Optymalne ubezpieczenie turystyczne na wyjazd wypoczynkowy do Czarnogóry powinno obejmować co najmniej koszty leczenia z sumą gwarancyjną do 30 000 euro.Natomiast osoby wybierające się w góry, które chcą uprawiać działalność sportowo-turystyczną, charakteryzującą się podwyższonym stopniem ryzyka, jak nurkowanie, wspinaczka i speleologia, powinny rozważyć na poważnie wykupienie dodatkowej polisy, która ubezpieczy ich od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przyda się też ubezpieczenie kosztów prowadzenia akcji ratowniczych. Suma ubezpieczenia dla kosztów ratownictwa powinna wynosić co najmniej 6000 euro.
 
Przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej należy sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czy ubezpieczyciel nie traktuje takich dyscyplin jak nurkowanie czy wycieczki wysokogórskie ze wspinaniem się, jako dyscyplin sportu podwyższonego ryzyka. Wówczas w razie nieszczęśliwego wypadku podczas ich uprawiania turysta może spotkać się z odmową wypłaty odszkodowania.
 

Przykładowe ubezpieczenia na wyjazd do Czarnogóry

 
Ubezpieczenie turystyczne dla jednej osoby dorosłej na wyjazd do Czarnogóry można wykupić już za 20 zł na tydzień. W prosty sposób porównać ze sobą kilkanaście ofert różnych ubezpieczycieli można za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.plGothaer oferuje ubezpieczenie w cenie 2,86 zł za dzień, które obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia do kwoty 85 458 zł oraz ubezpieczenie kosztów ratownictwa na kwotę gwarancyjną 34 183 zł. Oprócz tego takie proste ubezpieczenie podróżne obejmuje ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) na kwotę 10 000 zł. Zasadniczo lepiej wykupić na wyjazd do Czarnogóry co najmniej takie ubezpieczenie, choć suma ubezpieczenia KL na 20 000 euro jest trochę zbyt niska. Ubezpieczenie nie uwzględnia też leczenia chorób przewlekłych czy ubezpieczenia bagażu.

 

 
Dopłacając w Gothaer zaledwie 7 zł za można uzyskać właściwie optymalne ubezpieczenie na podróż do Czarnogóry. Składka na tygodniową polisę dla turysty wynosi 27 zł.Obejmuje ono:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia na kwotę 170 917 zł,
 • ubezpieczenie kosztów ratownictwa na kwotę 34 183 zł,
 • ubezpieczenie bagażu na sumę 1000 zł,
 • ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 zł,
 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym na kwotę 106 823 zł,
 • pokrycie kosztów wizyty u stomatologa - maksymalnie 200 euro (854,58 zł),
 • podstawowy pakiet assistance, obejmujący opiekę nad nieletnimi dziećmi, pomoc tłumacza i nie tylko.

 
Co ciekawe, ubezpieczenie to uwzględnia również zdarzenia, które wywołane są pod wpływem alkoholu.
 
Najdroższe, tygodniowe ubezpieczenie na wyjazd do Czarnogóry kosztuje 141 zł i oferuje je Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa. Obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia z sumą ubezpieczenia aż 1 281 877 zł, do tego koszty ratownictwa na kwotę 42 729 zł oraz ubezpieczenie bagażu do kwoty 4 273 zł. Poza tym turysta ma zapewnione NNW na kwotę 42 729 zł, OC w życiu prywatnym do kwoty 427 292 zł, OC sportowe na sumę 427 292 zł. Polisa obejmuje ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz aż 27 dyscyplin sportowych. 
 

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego

 
Co warto wiedzieć?
 1. Za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu w Czarnogórze trzeba zapłacić 30-50 euro.
 2. Podstawowe ubezpieczenie zapewni bezpłatna karta EKUZ.
 3. Wskazane jest posiadanie ubezpieczenia NNW, OC oraz ubezpieczenia kosztów ratownictwa.
 4. Najtańsze ubezpieczenie podróżne na wczasy w Czarnogórze kosztuje 20 zł za tydzień. 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia