Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Tanie ubezpieczenie turystyczne. Czy wystarczy na wyjazd?

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Ubezpieczenia turystyczne w Polsce są jednymi z najtańszych ubezpieczeń podróżnych w Europie. Czy tanie ubezpieczenie na podróż po Starym Kontynencie można zakupić już za około 3 zł za jeden dzień ochrony?

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Czy jednak najtańsze ubezpieczenie podróżne wystarczy, aby w trakcie zagranicznego wyjazdu czuć się bezpiecznie? Sprawdźmy, czy wybór takiej oferty to na pewno najkorzystniejsza opcja.  

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na wyjazd?

Na terenie krajów Unii Europejskiej i EFTA możemy korzystać z karty EKUZ, która zapewnia podstawowe wsparcie medyczne. Nie refunduje ona jednak wszystkiego - między innymi powrotu do kraju po chorobie, leczenie stomatologicznego czy wizyt u specjalistów. Poza Europą za wszystkie koszty leczenia trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Lepiej uniknąć tych wydatków - w tym pomoże polisa turystyczna. Poza tym można liczyć na dodatkową ochronę: odszkodowanie w razie wypadku czy kradzieży, wsparcie informacyjne, medyczne czy prawne. Dzięki temu wyjazd z pewnością będzie o wiele bardziej bezpieczny i komfortowy.

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie turystyczne na podróż po Europie? 

Ceny ubezpieczenia na podróż po Europie zaczynają się już od ok. 3 zł za jeden dzień ubezpieczenia. Za taką kwotę uzyskujemy ochronę w zakresie kosztów leczenia, kosztów ratownictwa, zachorowania na COVID-19, a także NNW. Niektóre z tańszych propozycji zapewniają również ubezpieczenie bagażu lub obejmują ochronę podczas uprawiania sportów określonych w OWU. Można liczyć też na pokrycie zdarzeń pod wpływem alkoholu.

Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji najtańszych ubezpieczeń, jakie można wyszukać przy pomocy naszej porównywarki. Dotyczą one popularnych wśród Polaków kierunków europejskich. Zostały wyliczone dla osoby dorosłej, która nie cierpi na żadne choroby przewlekłe. Ceny najtańszych dostępnych obecnie ubezpieczeń wahają się od 3,08 zł do 5 zł.

TU 

Zakres ryzyk 

Cena za jeden dzień ochrony 

Signal Iduna

Koszty leczenia (SU: 20 000 euro) 
Koszty ratownictwa (SU: 7 000 euro) 
NWW (SU: 15 000 zł) 
83 sporty objęte ochroną
Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Zachorowanie COVID-19

3,74 zł  

Europa Ubezpieczenia

Koszty leczenia (SU: 30 000 euro) 
Koszty ratownictwa (SU: 5 000 euro) 
NWW (SU: 3 000 euro) 
Bagaż: 300 euro
Sprzęt sportowy: 300 euro
10 sportów objętych ochroną
Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Zachorowanie COVID-19

4,00 zł 

Uniqa

Koszty leczenia (SU: 250 000 zł) 
Koszty ratownictwa (SU:250 000 zł) 
NWW (SU: 30 000 zł) 
Bagaż: 2 000 zł
52 sporty objęte ochroną
Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Zachorowanie COVID-19

4,20 zł 

Axa Partners

Koszty leczenia (SU: 200 000 zł) 
Koszty ratownictwa (SU:200 000 zł) 
NWW (SU: 20 000 zł) 
114 sportów objętych ochroną
Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Zachorowanie COVID-19

4,53 zł 

Nationale-Nederlanden

Koszty leczenia (SU: 80 000 zł) 
Koszty ratownictwa (SU:100 000 zł) 
Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Zachorowanie COVID-19 

5,00 zł  

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie turystyczne na podróż po świecie? 

Ceny ubezpieczenia na podróże pozaeuropejskie zaczynają się już od ok. 4 zł za jeden dzień ubezpieczenia – wcale nie są to więc kwoty dużo wyższe niż w przypadku kierunków europejskich. W tym przedziale cenowym możemy liczyć na ochronę w zakresie kosztów leczenia, kosztów ratownictwa, zachorowania na COVID-19, a także NNW. Część budżetowych propozycji gwarantuje turystom również ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie OC, lub obejmuje ochronę na czas uprawiania sportów określonych w OWU.  

Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji najtańszych ubezpieczeń na podróż do Tajlandii. Wszystkie propozycje można wyszukać przy pomocy naszej porównywarki ubezpieczeń. Propozycje tanich ubezpieczeń wyliczyliśmy dla osoby dorosłej, która nie cierpi na żadne choroby przewlekłe. Najniższe dostępne obecnie ceny ubezpieczeń na wyjazd do krajów pozaeuropejskich wahają się od 4 zł do około 9 zł.

Uwaga! Ten ceny mogą się różnić w przypadku innych kierunków, np. USA czy Japonii.

TU 

Zakres ryzyk 

Cena za jeden dzień ochrony 

Europa Ubezpieczenia

Koszty leczenia (SU: 30 000 euro) 
Koszty ratownictwa (SU: 5 000 euro) 
NWW (SU: 3 000 euro) 
Bagaż: 300 euro
Sprzęt sportowy: 300 euro
Sporty objęte polisą: 10
Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Zachorowanie COVID-19

 4,00 zł 

Axa Partners

Koszty leczenia (SU: 200 000 zł) 
Koszty ratownictwa (SU: 200 000 zł) 
NWW (SU: 20 000 zł) 
Sporty objęte polisą: 114
Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Zachorowanie COVID-19

6,03 zł 

Signal Iduna

Koszty leczenia (SU: 40 000 euro) 
Koszty ratownictwa (SU: 7 000 euro) 
NWW (SU: 15 000 zł)
Bagaż: 2 000 zł
Sprzęt sportowy: 1 000 zł
Sporty objęte polisą: 83
Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Zachorowanie COVID-19

7,60 zł 

Uniqa

Koszty leczenia (SU: 2500 000 zł) 
Ratownictwo (SU: 250 000 zł)
NWW (SU: 30 000 zł)
Sporty objęte polisą: 52
Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Zachorowanie COVID-19 

9,60 zł

Czy najtańsze ubezpieczenie oznacza najlepsze? 

Jak widać – naprawdę tanie propozycje ubezpieczenia podróżnego nie są trudne do znalezienia. Nie oznacza to jednak, że najtańsze propozycje będą najlepsze. Zwykle ich zakres jest bardzo podstawowy (koszty leczenia, ratownictwa, NNW) i może nie przystawać do naszych indywidualnych potrzeb. Cena to nie wszystko – to tylko jedno z kryteriów.  

Wybierając ofertę ubezpieczenia na wyjazd, należy zwrócić szczególną uwagę na jego najważniejsze elementy, takie jak: 

 • Sumę gwarantowaną kosztów leczenia. Czym wyższa, tym lepiej. Poza granicami Polski koszty leczenia i ewentualnej hospitalizacji potrafią być bardzo wysokie. Warto więc maksymalnie zabezpieczyć się przed koniecznością ich ponoszenia. Sugerowana suma gwarantowana kosztów leczenia na wyjazd na terytorium Europy to obecnie 30 000 euro, a w przypadku kierunków pozaeuropejskich – 50 000 euro. Niestety najtańsze propozycje nie zawsze spełniają ten warunek. Warto również upewnić się, czy wybrana przez nas oferta zapewnia także ochronę na wypadek zachorowania na COVID-19 – to nie jest standardem w przypadku najtańszych propozycji.  

 • Koszty ratownictwa. Każda dobra polisa powinna uwzględniać także koszty ratownictwa. To ubezpieczenie ochroni nas przed koniecznością ponoszenia z własnej kieszeni kosztów ratownictwa z wykorzystaniem np. specjalistycznego śmigłowca. Koszty takich akcji mogą wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych, dlatego to również element ubezpieczenia, na który warto zwrócić szczególną uwagę.  

 • NNW. Ubezpieczenie NNW daje turyście możliwość ubiegania się o wypłatę odszkodowania w wysokości odpowiedniego procentu sumy gwarantowanej, jeśli w trakcie podróży dozna uszczerbku na zdrowiu. Warto wybierać oferty o możliwie wysokiej sumie gwarantowanej NNW, aby mieć pewność, że pokryje ona koszty związane z ewentualnym uszczerbkiem na zdrowiu.  

 • OC w życiu prywatnym. Dzięki temu w razie spowodowania wypadku nie będzie trzeba pokrywać szkód z własnej kieszeni. Ewentualne odszkodowania sfinansuje ubezpieczyciel.

 • Ochrona bagażu. Pozwoli zabezpieczyć rzeczy zabierane w podróż na wypadek kradzieży, zniszczenia czy zgubienia. Odszkodowanie wypłacone przez towrzystwo będzie rekomensantą poniesionych strat.

Zawsze warto zakres ochrony dopasować do chakrakteru podróży. Innego wsparcia potrzebują osoby planujące tylko zwiedzania i wypoczynek, a innego wybierąjacy aktywność. Dzięki temu można liczyć na pełną ochronę. Za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych będzie to naprawdę łatwe i szybkie.

Magdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w ubezpieczeniaonline.pl

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?  

Wybierając polisę na wyjazd, należy kierować się nie ceną, a raczej: 

 • kierunkiem podróży (czym bardziej egzotyczny, tym bardziej kompleksowe ubezpieczenie powinniśmy wybrać), 

 • charakterem wyjazdu (wypoczynek, aktywny wypoczynek, zwiedzanie, praca fizyczna itp.), 

 • indywidualnymi potrzebami i preferencjami.  

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne nie zawsze będzie idealnie dopasowane. Budżetowe propozycje nie zawierają rozszerzeń i dodatkowych elementów, które mogą okazać się niezbędne w naszym konkretnym przypadku. Warto więc rozważyć wybór droższej polisy uwzględniającej odpowiednie rozszerzenia, w szczególności jeśli: 

 • Planujemy uprawiać sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Wówczas, aby zapewnić sobie ochronę, konieczny jest zakup polisy z odpowiednią klauzulą (klauzulą sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka).  

 • Chcemy zapewnić sobie bezpieczeństwo w sytuacjach życia codziennego. W takcie podróży bardzo przydatne bywa ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jest niezbędne, gdy podróżnik nieumyślnie wyrządzi szkodę osobie trzeciej (lub należącym do niej przedmiotom). Za sprawą OC w życiu prywatnym w takich sytuacjach turysta nie musi rekompensować wyrządzonych szkód z własnych środków. 

 • Zbieramy ze sobą cenne przedmioty. Ubezpieczenie bagażu również w większości przypadków nie jest standardem. Należy je dokupić, jeśli chcemy chronić zabrane w podróż przedmioty przed zniszczeniem i kradzieżą.  

 • Zabieramy ze sobą kosztowny sprzęt sportowy. Sprzęt sportowy również można ubezpieczyć. Zdecydowanie warto dopłacić kilka lub kilkanaście złotych do ubezpieczenia, aby w razie kradzieży czy zniszczenia sprzętu podczas podroży móc liczyć na wsparcie ubezpieczyciela.  

 • Planujemy spożywać alkohol. Jeśli chcemy mieć pewność, że ubezpieczenie zapewni nam ochronę również po spożyciu alkoholu – drinka nad basenem czy piwa do obiadu – warto dokupić do ubezpieczenia tzw. klauzulę alkoholową.  

 Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie turystyczne?  

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne najłatwiej znaleźć przy pomocy naszej porównywarki. Zawiera ona propozycje kilkunastu renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych – propozycje o różnych zakresach i w różnych cenach.  

Zakup polisy turystycznej przy pomocy naszego kalkulatora ubezpieczeń turystyczych jest niezwykle prosty. Zajmuje zaledwie kilka minut. Ubezpieczenie możemy kupić online, bez wychodzenia z domu i angażowania swojego czasu. Poniżej przejrzysta, szczegółowa instrukcja.  

 1. Wchodzimy na stronę kalkulatora.

 1. Wybieramy kontynent, który jestem celem naszej podróży. Poniżej z listy rozwijanej wybieramy także konkretny kraj lub kraje, które chcemy zwiedzić. 

 1. Wybieramy cel podróży. W przypadku standardowych wyjazdów będzie to zwiedzanie/wypoczynek. Jeśli jednak zamierzamy np. uprawiać sporty ekstremalne, nurkować, czy wykonywać pracę fizyczną, powinniśmy wybrać również te opcje.  

 1. Poniżej wskazujemy okres ubezpieczenia. Zwykle będzie to pierwszy i ostatni dzień naszej podróży.  

 1. Podajemy liczbę osób, które ma objąć ubezpieczenie. Poprzez kliknięcie tak/nie wskazujemy również, czy wszystkie osoby, które ma objąć ubezpieczenie, przebywają obecnie w Polsce.  

 1. Podajemy daty urodzenia wszystkich turystów, których ma objąć polisa. Jeśli któryś z nich choruje przewlekle, zaznaczamy odpowiedni checkbox po prawej stronie.  

 1. Poniżej możemy wskazać adres e-mail, na który przesłane zostaną przygotowane przez kalkulator wyliczenia (nie jest to jednak obowiązkowe). Zaznaczamy checkboxy z wymaganymi zgodami i klikamy PORÓWNAJ OFERTY.  

 1. Już prawie gotowe! Kalkulator wyświetla teraz wszystkie propozycje na podstawie podanych przez nas danych. Poprzez kliknięcie w SZCZEGÓŁY OFERTY możemy zobaczyć detale interesującej nas oferty. To także miejsce, w którym możemy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i kartą produktu. Zdecydowanie warto to zrobić, aby mieć pewność, że wybrana oferta odpowiada nam nie tylko cenowo, ale również pod względem zakresu ochrony.  

 1. Po zapoznaniu się z ze szczegółami oferty możemy przejść do zakupu. Wystarczy kliknąć przycisk KUP ONLINE.  

 1. W kolejnych oknach należy podać dane osobowe podróżujących i adres e-mail do przesłania dokumentów ubezpieczeniowych. To standardowe dane, konieczne do każdej umowy ubezpieczenia. Należy zaznaczyć niezbędne zgody i przejść dalej. 

 1. W kolejnym kroku możemy wygodnie opłacić polisę online

 1. To już wszystko! Po dokonaniu przelewu wszystkie dokumenty ubezpieczenia zostaną przesłane na podany wcześniej adres e-mail. Polisę wystarczy wydrukować, podpisać i zapakować do walizki. To takie proste! 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Tanie ubezpieczenie turystyczne - Co warto wiedzieć?
 1. Ubezpieczenie turystyczne na podróż po Europie można mieć od 3 zł dziennie.
 2. Polisa na podróż do krajów świata kosztuje od 4 zł za dzień.
 3. Przy zakupie ubezpieczenie nie warto jednak kierować się tylko ceną.
 4. Należy zwrócić uwagę na zakres ochrony, dostępne rozszerzenia czy dodatki.
 5. Taką polisę można kupić za pomocą naszego kalkulatora.

Najczęściej zadawane pytania o tanie ubezpieczenia turystyczne:

 1. Czy najtańsze ubezpieczenie wystarczy na podróż?

  Nawet najtańsze ubezpieczenie jest lepsze niż jego brak. Mimo to najtańsze ubezpieczenie może okazać się niewystarczające, szczególnie w zakresie kosztów leczenia. Zawsze warto dokładnie przeanalizować ofertę przed dokonaniem zakupu.

 2. Gdzie kupić najtańszą polisę?

  Najtańszą ofertę najłatwiej znaleźć przy pomocy naszej porównywarki ubezpieczeń. Polisę można zakupić wygodnie, bez wychodzenia z domu, w 100% online.

 3. Jaka suma gwarantowana kosztów leczenia wystarczy na podróż po Europie?

  Zalecana suma gwarantowana na podróż po Europie to 30 000 euro.

 4. Jaka suma gwarantowana kosztów leczenia wystarczy na podróż po świecie?

  Zalecana suma gwarantowana na podróż po świecie to 50 000 euro.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia