Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży w Rainbow Tours

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Zdarza się, że pomimo skrupulatnie zaplanowanego urlopu, pojawiają się sytuacje, które zmuszają nas do zrezygnowania z wakacji marzeń. Wypadek, choroba a może brak odpowiednich dokumentów? Wszystko może się zdarzyć.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Na szczęście podróżni mogą liczyć na ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Wyjaśniamy, czym jest tego rodzaju polisa oraz sprawdzamy, co oferuje w tym zakresie biuro podróży Rainbow Tours.

Organizowanie wyjazdu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem wiąże się z pewnym ryzykiem. Zgodnie z ustawą o imprezach turystycznych podróżnemu przysługuje prawo do rezygnacji z udziału w wycieczce w każdym momencie. To może jednak wziąć się ze stratą zaliczki czy innych kosztów. Dlatego warto ubezpieczyć się od rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej, np. w wyniku zdarzenia losowego czy zachorowania.

Czym jest ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

Podróżny rezygnujący z imprezy turystycznej traci automatycznie wpłacone wcześniej pieniądze, chyba że odpowiednio wcześnie pomyśli o zabezpieczeniu. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ma na celu ochronę klienta np. w przypadku zachorowania na kilka tygodni lub dni przed wyznaczoną datą podróży.

Takie rozwiązanie umożliwia odzyskanie środków, które zostały zainwestowane w wycieczkę. Pandemia COVID 19 pokazała, że nieprzewidziane okoliczności potrafią przysporzyć sporo kłopotów w sektorze turystyki. Trzeba mieć jednak na uwadze, że biuro podróży nie zawsze zwróci nam 100% wpłaconej sumy pieniędzy, ponieważ wysokość zwrotu uzależniona jest od tego, jaki wariant polisy wybraliśmy przy podpisywaniu umowy.

Co ważne, takie ubezpieczenie można wykupić w każdym momencie, ale nie później niż 30 dni przed datą wyjazdu. Co jeśli decydujemy się na wycieczkę na ostatnią chwilę? Wówczas nadal możemy skorzystać z polisy, ale najlepiej zrobić to w tym samym dniu, w którym wykupiliśmy wyjazd.

W przypadku przerwania podróży z biurem Rainbow Tours — ubezpieczyciel zwraca koszty m.in. transportu powrotnego do domu, ale tylko wtedy, gdy zostało to zawarte w umowie.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji Rainbow Tours — na co można liczyć?

Rainbow Tours to biuro podróży, które zapewnia swoim klientom ubezpieczenie kosztów rezygnacji we współpracy z firmą Europa Ubezpieczenia. Polisa KR to propozycja dla osób, które planują wyjazd, ale jednocześnie biorą pod uwagę, że po drodze mogą pojawić się różne sytuacje losowe.

Biuro podróży Rainbow Tours umożliwia zakup polisy na trzy sposoby:

 • poprzez kontakt z konsultantem,
 • stacjonarnie
 • lub za pomocą strony internetowej.

Ubezpieczenie warto wykupić niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż po Europie, czy w nieco dalsze zakątki świata (polisa obejmuje również podróże po Polsce). W trakcie podpisywania umowy, do ubezpieczenia możesz dopisać zarówno siebie, jak i współtowarzyszy podróży.

Ubezpieczenie KR Rainbow Tours zapewnia zwrot 100% lub części kosztów wycieczki turystycznej, wydarzeń kulturalnych, czarteru jachtu, biletów lotniczych, noclegów i rejsów, ale tylko wtedy, gdy spełnione zostaną poniższe warunki:

 1. Nieszczęśliwy wypadek uczestnika lub współuczestnika podróży, który spowodował ograniczenie ruchowe. Dotyczy to również bliskich osób podróżnego (niebiorących udziału w wycieczce), które z jakiegoś powodu muszą być hospitalizowane przez dłuższy okres.

 2. Wypadek zachorowania ubezpieczonego lub współuczestnika wyjazdu — niemający związku z COVID 19 i nierokujący wyzdrowienia do momentu wyjazdu.

 3. Komplikacje z ciążą osoby ubezpieczonej, żony lub konkubiny.

 4. Śmierć ubezpieczonego, współtowarzysza lub bliskiej osoby.

 5. Utrata pracy. Pod warunkiem że ubezpieczony był zatrudniony na umowę o pracę.

 6. Rozpoczęcie nowej pracy w dniu wyjazdu, co dotyczy zarówno ubezpieczonego, jak i współtowarzyszy podróży (ubezpieczony w dniu podpisywania umowy musi być zarejestrowany w Urzędzie Pracy).

 7. Niespodziewane pogorszenie stanu zdrowia na skutek chorób przewlekłych.

 8. Akt terrorystyczny w kraju będącym celem podróży, do którego doszło nie wcześniej niż 30 dni przed datą planowanej wycieczki.

 9. Obowiązkowa kwarantanna w związku z covid 19 ubezpieczonego, jego dzieci oraz współuczestników.

 10. Powołanie do rozgrywek międzynarodowych, które odbywają się w okresie planowanego urlopu (wyłącznie w wariancie rozszerzonym 100% MAX).

 11. Kradzież dokumentów, które są niezbędne do odbycia podróży.

W ramach ubezpieczenia możesz także liczyć na zwrot kosztów poniesionych w związku z wynajmem auta, rezerwacją hotelu czy zakupem wejściówki na wydarzenie kulturalne.

Do wyboru dwie opcje

Polisa w biurze podróży Rainbow Tours posiada dwa warianty: wariant podstawowy i wariant koszty rezygnacji 100% MAX. Wariant podstawowy nie obejmuje epidemii covid-19 i następstw chorób przewlekłych, z kolei ten drugi umożliwia za dodatkową opłatą — pokrycie kosztów kwarantanny w przypadku zachorowania na koronawirusa. Dotyczy to uczestnika i współuczestników dopisanych do polisy. Więcej szczegółów znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Wyłączenia w ubezpieczeniu KR w Rainbow Tours

Kiedy nie możemy skorzystać z ubezpieczenia kosztów rezygnacji? W ogólnodostępnym regulaminie ubezpieczyciela podano kilkanaście powodów. Polisa nie obejmuje podróżnego, gdy próbuje on dokonać przestępstwa lub nie dotrzymuje zobowiązań nałożonych przez organizatora wycieczki turystycznej.

Jakie są inne przyczyny ponoszenia kosztów leczenia i rezygnacji z wycieczki przez podróżnego? Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności i może przerwać udział w imprezie turystycznej w związku z:

 • nieprzestrzeganiem zaleceń lekarskich,

 • pozostawaniem ubezpieczonego i jego współtowarzyszy pod działaniem środków odurzających lub pod wpływem alkoholu, co w następstwie doprowadziło do przykrych zdarzeń,

 • uczestnictwem ubezpieczonego w nielegalnych strajkach lub zamieszkach,

 • prowadzeniem pojazdów mechanicznych bez pozwolenia przez osoby zawarte w polisie,

 • atakami terrorystycznymi,

 • upadłością biura podróży.

Zalety i wady ubezpieczenia kosztów rezygnacji w Rainbow Tours

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwą zaletą jest bezpieczeństwo finansowe osób, które zainwestowały w wycieczkę pokaźną sumę pieniędzy. Na plus można zapisać duży zakres powodów umożliwiających rezygnację z wyjazdu oraz możliwość objęcia ubezpieczeniem nie tylko wycieczki, ale także udziału w wydarzeniach naukowych czy po prostu noclegu.

Co ważne, żeby otrzymać polisę, nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ wszelkie formalności bez problemu załatwisz online. Ubezpieczyć można zarówno wyjazd zarezerwowany przez biuro podróży, jak i ten zorganizowany we własnym zakresie. Ponadto wyjazd może zostać przerwany w dowolnym momencie — wówczas ubezpieczyciel zwróci koszty za pozostały okres pobytu.

Dla niektórych wadą takiego ubezpieczenia jest fakt, że wyłączono z niego ewentualne klęski żywiołowe oraz nadmierne spożywanie alkoholu i pozostawanie w stanie nietrzeźwości. Uczestnik nie otrzyma zwrotu środków, jeśli biuro podróży udowodni, że winę za wszelkie nieprawidłowości ponosi osoba trzecia niemająca związku z wykonywaniem usług turystycznych.

Oprócz tego nie zawsze udaje się odzyskać 100% wpłaconej kwoty, ponieważ wybrany wariant nie obejmuje wszystkich okoliczności. Turysta nie może bez wyraźnego powodu (wyodrębnionego w regulaminie) zrezygnować z udziału w podróży.

Ubezpieczenie z biura podróży a indywidualna ochrona

Podstawowe ubezpieczenie, które mieści się w cenie wycieczki może niekiedy okazać się niewystarczające. Turysta wybierający się na wycieczkę z biurem podróży może wykupić dodatkową polisę, która zapewni odpowiednią ochronę, dopasowana do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży możemy wykupić jako rozszerzenie polisy z biura podróży, ale może to być również odrębna indywidualna ochrona. Samodzielenie zakupione ubezpieczenie daje więcej możliwości. Można porównać kilka różnych pakietów, sprawdzić, co się opłaca bardziej - pod kątem zakresu ochrony i ceny.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne od kosztów rezygnacji?

Na cenę ubezpieczenia turystycznego wpływa wiele czynników. Wszystko zależy od tego, który wariant wybierzemy, ilości osób biorących udział w wycieczce oraz całkowitej ceny i rodzaju wycieczki turystycznej. Zwykle jest to niewielki procent sumy przeznaczonej na podróż. W naszym kalkulatorze możesz porównać oferty najpopularniejszych ubezpieczycieli i dopasować polisę do swoich potrzeb.

ZOBACZ KALKULATOR UBEZPIECZEŃ

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
 1. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala uratować podróżnych przed utratą pieniędzy.

 2. Polisa obejmuje nie tylko wycieczkę wykupioną w biurze, ale również bilety lotnicze i nocleg.

 3. Wszystkie okoliczności będące podstawą do zwrotu środków pieniężnych w ramach ubezpieczenia, zostały wyodrębnione w OWU ubezpieczyciela.

 4. Ubezpieczenie należy wykupić nie mniej niż 30 dni przed planowanym wyjazdem, chyba że wycieczka została kupiona, np. dwa tygodnie przed wylotem — wtedy polisę trzeba nabyć w dniu rezerwacji wycieczki turystycznej.

 5. Wypłata świadczenia przez ubezpieczyciela możliwa jest wyłącznie po udokumentowaniu przez ubezpieczonego zdarzeń losowych.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje rezygnacja z wycieczki Rainbow?

  Wszystko uzależnione jest od wykupionego przez podróżnego wariantu. Przykładowo dla wycieczki o wartości 1000 zł, ubezpieczenie kosztów rezygnacji wynosi od 32 zł.

 2. Czy warto wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

  Zdecydowanie tak. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji pozwala zaoszczędzić całość lub część pieniędzy zainwestowanych w wycieczkę i bilety lotnicze.

 3. Co obejmuje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

  Polisa obejmuje pobyt na imprezie turystycznej, noclegi, wydarzenia kulturalne, rejsy, bilety lotnicze, a nawet czartery jachtów.

 4. Czy można zrezygnować z wycieczki Rainbow?

  Tak. Turysta może zrezygnować z udziału w podróży w każdym momencie przed jej rozpoczęciem, jak i w trakcie.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia