Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie podróżne Wizz Air - analiza oferty

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Zastanawiasz się nad wykupieniem polisy na podróż? Nie wiesz jaki pakiet będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom? Analiza oferty linii lotniczych Wizz Air pomoże Ci w wyborze dogodnej propozycji ubezpieczenia podróżnego.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisę oferowaną przez WizzAir można dokupić by okazji rezerwacji biletu na samolot. Jest to dodatkowa opcja. Ubezpieczenie zawsze wrto mieć ze sobą. Sprawdziliśmy jednak, czy oferta od WizzAir zagwarantuje pełną ochronę na czas wyjazdu. 

Czym jest ubezpieczenie podróżne Wizz Air ?

Ubezpieczenie podróżne WizzAir to kompleksowa ochrona zapewniająca pomoc w nagłych wypadkach. Polisy dostępne są na stronie internetowej przewoźnika, w trakcie rezerwacji lotu. Ubezpieczenie turystyczne WizzAir zapewnia ochronę na całym świecie (z wyłączeniem państw i terytoriów, objętych zakazem lotu przez MSZ).

WizzAir współpracuje z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Chubb, zapewniając ochronę w przypadku podróży dla rezydentów i mieszkańców następujących krajów: Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Ubezpieczenie turystyczne Wizz Air - na co można liczyć?

Jak czytamy na stronie internetowej linii lotniczych, ubezpieczenie Wizzair zawiera:

 • całodobowy dostęp do opieki medycznej w sprawach nagłych

 • zapewnienie ochrony w przypadku przerwania podróży

 • pokrycie zagranicznych wydatków medycznych (kosztów leczenia)

 • ubezpieczenie bagażu w tym: zagubienia lub kradzieży

 • pokrycie kosztów niestawienia się do wylotu

 • ubezpieczenie anulowania podróży

 • ubezpieczenie od śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku

 • opiekę medyczną w przypadku zachorowania na COVID-19

 • pokrycie kosztów leczenia urazów, będących następstwem rekreacyjnego uprawiania sportów.

Ubezpieczenie podróżne WizzAir zapewnia wysokie koszty leczenia (w tym COVID-19) - nawet do 900 000 zł. Przewoźnik oferuje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 400 000 zł). Atrakcyjną opcją jest też opieka prawna, zapewniania w ramach pakietu Assistance (do 20 000 zł).

Zakres ochrony ubezpieczenia podróżnego obejmuje także przypadki kradzieży bagażu (do 4 500 zł). Oferta ubezpieczenia zamieszczona na stronie linii lotniczej zapewnia możliwość zwrotu środków, w przypadku anulowania lotu (do 2 500 zł).

Przykładowe sporty objęte ubezpieczeniem:

 • jazda na skuterach wodnych

 • siatkówka (także plażowa)

 • wędrówki górskie

 • windsurfing

 • żeglarstwo

Pełną listę sportów objętych ochroną odnajdziesz w OWU.

Wyłączenia w ubezpieczeniu Wizz Air

Zanim kupisz polisę, zapoznaj się się z wyłączeniami odpowiedzialności, określonymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Na stronie internetowej linii lotniczych możesz przeczytać, że ubezpieczenie nie obejmuje:

 • wyjazdów, których czas podróży jest dłuższych niż 30 dni,

 • pracy fizycznej,

 • klientów powyżej 65 r.ż.,

 • podróży na lub przez Kubę,

 • osób cierpiących na choroby przewlekłe,

 • opieki medycznej w przypadku uprawiania sportów zimowych (warunkiem jest wykupienie za dodatkową opłatą odpowiedniego rozszerzenia).

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne WizzAir ?

Cena ubezpieczenia uzależniona jest od wielu czynników, m.in. wieku osób podróżujących i czasu podróży. W tym przypadku kwoty polis będą kształtowały się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Ostateczny koszt ubezpieczenia zostanie dodany do ceny biletu.

Za dodatkową opłatą możesz rozszerzyć ochronę o sporty zimowe.

Jak kupić ubezpieczenie podróżne Wizz Air?

Ubezpieczenie Wizz Air zakupisz na stronie linii lotniczej, przed ostatecznym dokonaniem rezerwacji lotu. Najpierw muisz się zalogować do konta klienta. Po wybraniu interesującej Cię oferty, pojawi się opcja dodania ubezpieczenia podróżnego.

Pamiętaj, że kwota polisy zostanie dodana do ostatecznej ceny biletu. Wcześniejszy podgląd szczegółowych warunków i kosztów nie jest możliwy.

Wady i zalety ubezpieczenia Wizz Air

Przyjrzyjmy się zaletom i wadom, jakie posiada ubezpieczenie Wizz Air.

Zalety:

 • wysoka suma gwarantowana kosztów leczenia,

 • rozbudowany pakiet Assistance,

 • możliwość wykupienia dodatkowej ochrony dla sportów zimowych,

 • ubezpieczenie bagażu (w tym pokrycie kosztów zagubienia bagażu przez przewoźnika),

 • pomoc w przypadku zachorowania na COVID-19.

Wady:

 • z polisy nie mogą skorzystać osoby cierpiące na choroby przewlekłe,

 • ubezpieczenie turystyczne nie obejmuje wyjazdów dłuższych niż 30 dni,

 • ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje osób wybierających się do pracy fizycznej,

 • brak możliwości zakupu polisy dla klientów powyżej 65 r.ż.,

 • brak możliwości zakupu polisy przy podróży na lub przez Kubę.

Ubezpieczenie turystyczne Wizzair – czy to się opłaca?

Ubezpieczenie Wizz Air oferuje możliwość wykupienia polisy w trakcie rezerwacji lotu. Jest to ciekawa opcja dla osób ceniących sobie szybką i kompleksową obsługę. W sprawach nagłych ochrona zapewnia wysokie sumy gwarantowane kosztów leczenia (w tym COVID-19), ubezpieczenie bagażu i pomoc w ramach pakietu Assistance. Oferta jest jak najbardziej atrakcyjna.

Jednakże klienci nastawieni na wybranie najtańszej polisy, nie mają możliwości porównania cen. A te mogą oscylować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. W przypadku osób cierpiących na choroby przewlekłe lub planujących pracę fizyczną, wykupienie ubezpieczenia nie jest możliwe. Przewoźnik nie jest w stanie zapewnić polisy również podróżującym powyżej 65 r.ż.

Kupując polisę we własnym zakresie, masz możliwość wybrania propozycji, która najlepiej spełni Twoje potrzeby. Pakiety oferowane przez ubezpieczycieli są naprawdę ciekawe. Dodatkowym atutem są niskie ceny ubezpieczeń - niejednokrotnie niższe od tych przedstawianych przez przewoźnika.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na lot samolotem?

Wybierając ubezpieczenia na lot samolotem, jak i każde ubezpieczenie na podróż, zwróć uwagę na następujące warunki:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia - wysoka suma gwarantowana zapewnia ochronę w nagłych przypadkach, niezależnie od sytuacji,

 • NNW - dodatkowe ubezpieczenie osobowe, oferujące wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy poza granicami polski dojdzie do uszczerbku na zdrowiu,

 • ubezpieczenie bagażu - wybranie tej możliwości gwarantuje zwrot środków w przypadku kradzieży lub zgubienia bagażu przez przewoźnika,

 • ratownictwo - ubezpieczenie pokrywające koszty akcji ratowniczych w górach (także przelot helikopterem) - najczęściej wpisane w koszty leczenia.

Dodatkowo można rozzerzyć ochronę o uprawianie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych , OC czy zdarzenia pod wpłwyem alkoholu. Warto zadbać, by polisa zapewniała również ubezpieczenie w razie opóźnienia lotu oraz zagubienia bagażu przez linie lotniczne. Dzięki temu w takich sytuacjach będziesz mógł liczyć na odszkodowanie.

Taką ochronę  - już od około 4 zł za dzień ochrony - znajdziesz w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
 1. Wizz Air proponuje swoim klientom wysokie koszty leczenia (do 900 000 zł) z możliwością pomocy medycznej w przypadku zachorowania na COVID-19.

 2. Polisa obejmuje pokrycie kosztów odwołania lotu przez pasażera (do 2 500 zł).

 3. Przewoźnik oferuje polisy dla osób do 64 r.ż.

 4. Ubezpieczenie nie zapewnia pomocy osobom wybierającym się do pracy fizycznej.

 5. Zakres ochrony nie uwzględnia chorób przewlekłych. 

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy warto kupić ubezpieczenie WizzAir?

  Wypłata odszkodowania jest gwarantowana, w przypadku zachowania warunków, określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

 2. Czy Wizzair wypłaca odszkodowania?

  Jak czytamy na stronie przewoźnika, Wizz Air oferuje wypłatę odszkodowania w postaci środków Wizz Air na zasadzie dobrowolności. Jeśli wybierzesz tę opcję, otrzymasz na konto WIZZ środki o wartości odszkodowania oraz dodatkowe 20%.

 3. Czy można anulować bilet lotniczy WizzAir?

  Tak. Możesz anulować rezerwację i zażądać zwrotu ceny zakupu biletu w formie środków WIZZ na swoje konto WIZZ. Później możesz ubiegać się także o zwrot gotówki.

 4. Co obejmuje ubezpieczenie biletu lotniczego?

  Można liczyć na pokrycie kosztów leczenia i NNW. Ubezpieczenie Wizz Air zapewnia też ochronę kosztów rezygnacji z biletu lotniczego. Dodatkowym atutem jest zwrot środków za wykupiony samodzielnie nocleg. Zazwyczaj oferowane jest pokrycie kosztów rezygnacji z wycieczki, którą zakupiliśmy w biurze podróż

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia