Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Cena za polisę to tylko ułamek ceny domu

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Osoby zainteresowane ubezpieczeniem dla swojego domu w większości przypadków kierują się wysokością składki, jednak nie jest to właściwe podejście. Może się okazać, że oszczędność nawet 50 zł na rocznej polisie będzie skutkować brakiem odszkodowania.

Ile kosztują najtańsze ubezpieczenie domu? Czynników mających wpływ na wysokość składki jest sporo, ale jeśli ochrona z polisy dotyczy tylko murów, a sama nieruchomość posiada niską wartość rynkową, lokator zapłaci za produkt nawet mniej niż 100 zł za w skali roku. Wychodzi więc na to, że miesięczny koszt ubezpieczenia domu to wydatek poniżej 10 zł.
  

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisa bez pokrycia

Ciesząc się z zakupu taniego ubezpieczenia, można jednocześnie zostać bez odszkodowania. Wszystko przez wąski zakres ochrony – typowy dla najtańszych produktów polisowych. Dotyczy on murów, a dokładnie ochrony finansowej na wypadek zaistnienia zdarzeń losowych wymienionych w umowie, np.:

 

 • ognia,
 • uderzenia pioruna,
 • eksplozji,
 • powodzi,
 • huraganu,
 • uderzenia pojazdu.

W praktyce, gdy dojdzie do zalania czy pożaru, zniszczeniu nie ulegają wyłącznie mury, ale także stałe elementy przytwierdzone do ścian czy ruchomości domowe. Te ostatnie mogą paść ofiarą kradzieży, a więc zdarzenia, które nie jest zawarte w pakiecie podstawowym.
 
Najtańsze polisy to również niskie sumy ubezpieczenia – rzeczoznawca przybyły na miejsce wyceny szkód w przypadku pożaru weźmie pod uwagę tylko wspomniane mury, natomiast pozostałe straty materialne będą obciążeniem dla domowego budżetu lokatora. Tym samym ubezpieczenie domu nie spełni swojej roli, w najlepszym wypadku pokrywając tylko część potrzeb finansowych.Ważne umowy dodatkowe

Wyższe sumy ubezpieczenia, np. poprzez wybranie pakietu XL w kalkulatorze ubezpieczeń mieszkaniowych, to tylko jeden ze sposobów na podniesienie jakości posiadanego ubezpieczenia. Najistotniejszy jest zakres ochrony, a zatem posiadanie jak najwięcej dodatków do umowy podstawowej, przy czym rozszerzenia powinny być dobierane rozsądnie, aby składka za ubezpieczenie była w zasięgu portfela. Pod uwagę należy wziąć takie umowy dodatkowe jak:

 • kradzież z włamaniem – statystycznie do tego zdarzenia dochodzi częściej niż pożaru,
 • OC w życiu prywatnym – rozwiązanie dla posiadających małe dziecko lub psa, pozwalające uniknąć roszczeń osób trzecich,
 • stłuczenie szklanych przedmiotów – ochrona finansowa przeszklonych drzwi, płyt indukcyjnych, kosztownego wyposażenia ze szkła,
 • domowe assistance – przydatne w razie awarii sprzętu RTV/AGD/PC czy pęknięcia rury kanalizacyjnej,
 • przepięcie – jeśli wystąpiło z przyczyny innej niż uderzenie pioruna.

 
Zakres umów dodatkowych jest bardzo szeroki i od niego zależy cena ubezpieczenia domu czy innego rodzaju nieruchomości. Chronione z tytułu innych rozszerzeń mogą być także rośliny ogrodowe, nagrobek czy zakwaterowanie w hotelu na czas remontu nieruchomości.
 
Chcąc być jednak oszczędnym, warto wybrać te opcje, które realnie się przydadzą, a przez to roczna składka za polisę nie powinna przekroczyć 250 zł, co i tak jest ułamkową kwotą w porównaniu z wartością domu, ale bardzo cenną z chwilą wypłaty odszkodowania.
 

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Gdzie szukać oszczędności?

Zakup polisy dla domu w granicach rozsądku to także przejaw oszczędności. By płacić jak najmniej, warto też uwzględnić poszczególne elementy domu, zaczynając od ogrzewania. Może więc zamiast tradycyjnego pieca na węgiel, lepiej postawić na źródła odnawialne typu panele słoneczne. Inwestycja (często dotowana przez budżet państwa) zwróci się po kilku sezonach grzewczych, a powietrze wokół domu stanie jest czystsze.
 
W czasie poważnego zagrożenia smogiem warto pomyśleć o inwestycji w wentylację mechaniczną z rekuperatorem, dzięki czemu możliwe będzie odzyskanie ciepła z powietrza wytłaczanego z domu i oczyszczanie powietrza pozyskiwanego z zewnątrz. Tym samym nawet w warunkach złego stanu powietrza domownicy nie będą narażeni na szkodliwe związki obecne w smogu.
 
Oszczędzać można również na sprzęcie RTV i AGD – nie tyle na jego jakości, ale klasie energetycznej, bo im wyższa, tym niższe zużycie energii. Dotyczy to zarówno lodówek, jak i zmywarek czy rozwiązań stosowanych w łazience.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
566783
6
2
2
8
5
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy