Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Czy ubezpieczenie mieszkania może być tańsze?

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Duża konkurencja na rynku ubezpieczeniowym sprawia, że firmy prześcigają się w ofertach, by tylko zyskać klienta. Dzięki temu przy odrobinie zaangażowania można znaleźć korzystną pod względem cenowym polisę mieszkaniową.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Przeprowadzone na zlecenie TU Aviva badanie ujawniło bardzo mały stopień orientacji Polaków w cenie, zakresie i udogodnieniach polisy mieszkaniowej. Aż 60% badanych uważa, że polisa mieszkaniowa jest droższa od obowiązkowego ubezpieczenia OC. Tymczasem składka ubezpieczenia mieszkaniajest zazwyczaj niższa od OC, mimo że wartość naszego mieszkania jest kilkukrotnie większa niż samochodu.

Polisa mieszkaniowa jest jednym z najtańszych ubezpieczeń na rynku. Składka zaczyna się od kilkudziesięciu złotych rocznie, a nieruchomość jest chroniona od kilkunastu czy nawet ponad 20 zdarzeń.


Cena polisy mieszkaniowej - w pakiecie taniej


Często w ramach 1 polisy firmy ubezpieczają również na wypadek zdarzeń, które nie dotyczą samej nieruchomości i mienia, jak:
 • kradzież roweru z piwnicy,
 • uszkodzenie bagażu w trakcie wyjazdu,
 • wyrwanie torebki na chodniku,
 • wezwanie hydraulika w razie awarii.
To tylko kilka przykładów obrazujących udogodnienia, jakie zyskujemy wraz z kupnem polisy mieszkaniowej. Polisę można też kupić w gotowym pakiecie zawierającym określony zakres i ustalone sumy ubezpieczenia. Tak w dużym uproszczeniu działa porównywarka ubezpieczeń nieruchomości.

Jednak wysokość składki będzie zależała nie tylko od wybranego pakietu, ale paru innych czynników, w tym lokalizacji mieszkania, zabezpieczeń własnych czy nawet długości trwania umowy polisowej.


Zakres polisy mieszkaniowej - co wybrać, aby nie przepłacać?


Najtańsze polisy mieszkaniowe, kosztujące mniej niż 100 zł rocznie, zabezpieczają wyłącznie mury i elementy stałe (konstrukcyjne) mieszkania. Warto wybrać jednak taką polisę, która za niewiele więcej (150-200 zł za 12 miesięcy ochrony) zabezpiecza również mienie ruchome – nie tylko na wypadek pożaru czy zalania, ale równie prawdopodobnej kradzieży i włamania.

Decydując się tylko na zdarzenia losowe (właśnie pożar czy zalanie) dostajemy pakiet innych ryzyk, ale brakuje tam kradzieży z włamaniem, które trzeba dokupić w ramach rozszerzenia umowy podstawowej: Polisy mieszkaniowe zazwyczaj mogą obejmują takie ryzyka jak:
 • uderzenie pioruna,
 • przepięcie
 • powódź,
 • grad,
 • huragan,
 • lawina,
 • napór śniegu,
 • osuwanie się ziemi,
 • trzęsienie ziemi,
 • przesiąkanie wód gruntowych,
 • upadek obiektów (drzew, masztów),
 • dym i sadza,
 • huk ponaddźwiękowy,
 • wybuch (eksplozja i implozja),
 • uderzenie pojazdu mechanicznego,
 • upadek statku powietrznego.
Niektóre wymienione ryzyka – na przykład powódź i przepięcie – nie zawsze znajdują się w podstawowym pakiecie polisy, warto więc kierować się tym przy wyborze konkretnego produktu, bo tanie ubezpieczenie nieruchomości nie zawsze bywa skuteczne.

W pakietach podstawowych nie jest też oferowane ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jest ono bardzo ważne, gdyż chroni nas nie tylko w sytuacji, gdy zalejemy sąsiada, ale takżena wypadek szkody wyrządzonej przez nasze dzieci lub psa.


   Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


O tym pamietaj przy wyborze polisy mieszkaniowej


Nie ma złotej rady dla kupujących ubezpieczenie nieruchomości, ponieważ każde mieszkanie czy dom są inne, jak również potrzeby jego lokatorów i możliwości finansowe. Wato jednak pamiętać o kilku poniższych zasadach.

 1. Nie zawsze warto kupować polisę z maksymalnym zakresem ochrony, zwłaszcza jeśli znacząco wpływa to na cenę. Jeśli mieszkamy na 6. piętrze albo na terenie niezalewowym, nie warto ubezpieczać się na wypadek powodzi – znacznie ważniejsze jest ubezpieczenie na wypadek zalania. Statystyki Polskiej Izby Ubezpieczeń pokazują, że najczęściej występujące zagrożenia w nieruchomościach to: zalanie (77% zdarzeń), kradzież (18%),  pożar (9%), wandalizm (7%) oraz przepięcia i wichury (po 3%). Jeśli mamy już wybierać, lepiej ubezpieczyć mieszkanie na wypadek kradzieży, niż mniej prawdopodobnego wandalizmu.
   
 2. Uwaga na niedoubezpieczenie i nadubezpieczenie.Poza zakresem na wysokość składki wpływa suma ubezpieczenia – warto ją rozsądnie oszacować, bo jeśli ją zawyżymy – zapłacimy więcej, a jeśli zaniżymy, w razie nieszczęścia otrzymamy odszkodowanie, które nie zdoła pokryć kosztów remontu.
   
 3. Długość trwania umowy.Wysokość składki możemy obniżyć, wykupując polisę na 2 lub 3 lata – wielu ubezpieczycieli stosuje takie zniżki, a nam gwarantuje to dłuższą ochronę. Niestety, takie rozwiązanie nie jest powszechne, stąd większość ofert dotyczy umów 12-miesięcznych. Za to przy kontynuowaniu umowy można uzyskać zniżkę, jeśli miniony rok okazał się bezszkodowy.
   
 4. Na pewne elementy szacowania wysokości składki pozornie nie mamy wpływu – jest to np. lokalizacja mieszkania (mieszkania na parterze i ostatnim piętrze są najbardziej narażone na różnego typu zdarzenia) oraz ryzyko powodzi. Jeśli jednak kierujemy się nimi przy kupnie mieszkania, może nam to pomóc w obniżeniu składki.
   
 5. W przypadku ubezpieczenia na wypadek kradzieży duże znaczenie ma rodzaj zastosowanych zabezpieczeń – drzwi antywłamaniowe, alarm lub monitoring. Niektóre towarzystwa przyznają z tego tytułu zniżkę – 5-15% przy wyborze umowy dodatkowej kradzież z włamaniem.


Dlaczego warto porównywać oferty?


W obecnych czasach polisę mieszkaniową bez trudu możemy kupić przez internet – to duże udogodnienie nie tylko ze względu na oszczędność czasu, jaki stracilibyśmy, jeżdżąc do ubezpieczyciela lub spotykając się z agentami różnych firm. Sieć daje nam proste i skuteczne narzędzie umożliwiające porównanie ofert i kalkulację składki. Informuje szybko i bezpłatnie, ile kosztuje polisa mieszkaniowa. Warto z niego skorzystać, bo w przypadku 100-metrowego mieszkania o wartości 500 tys. zł za koszty polisy mogą wynieść od 250 do nawet 700 zł, a nie zawsze wyższa składka polisy to większy i lepszy zakres ubezpieczenia.

Dla porównania, poniżej przedstawiamy szacunek kosztów ubezpieczenia w wersji rozszerzonej (L) mieszkania o takich parametrach (100 m, wartość 500 000 zł) położonego na 1 piętrze w budynku bez piwnicy i wyposażonego w drzwi antywłamaniowe.

Towarzystwo
ubezpieczeń
Wysokość
składki
Szczegóły Uwagi
 
Link 4
 

313 zł

 
ruchomości
(zdarzenia losowe) 
20 000 zł
 
ruchomości
(kradzież)
10 000 zł
 
stałe elementy
(zdarzenia losowe i kradzież)
20 000 zł
 
OC w życiu prywatnym
30 000 zł
 
 
Assistance gratis
 
Powódź w zakresie
 
Inter
 

430 zł

 
ruchomości
(zdarzenia losowe) 
20 000 zł
 
ruchomości
(kradzież)
15 000 zł
 
stałe elementy
(zdarzenia losowe i kradzież)
5 000 zł
 
OC w życiu prywatnym
50 000 zł
 
 
Assistance gratis

Tabela 1. Kalkulacja cen z dnia 19.09.2018 r.


KOMENTARZ: Na przykładowym porównaniu można zaoszczędzić 117 zł. Mimo niższej składki w przypadku firmy Link 4 w pakiecie otrzymujemy ubezpieczenie na wypadek powodzi – może to być ważne dla osób, które obawiają się np., sąsiedztwa rzeki. Dla innych ważne może się jednak okazać wysokie ubezpieczenie OC, dlatego mogą wybrać polisę firmy Inter Ubezpieczenia. Obie firmy oferują darmowy Assistance, a więc pomoc hydraulika, ślusarza i innych fachowców w razie awarii.
 
Wybierając przy tych samych parametrach wersję S polisy, otrzymamy jeszcze niższe składki (Link4 za 245 i Inter za 291 zł), a mieszkanie będzie chronione tylko od pożaru i innych zdarzeń losowych (ściany i stałem elementy, bez mienia ruchomego). Polisa nie będzie jednak chroniła naszego mienia ruchomego i stałego wyposażenia mieszkania (kafelki, parkiety), nie zapewni nam również ochrony przed kradzieżą i polisy OC.


Sprawdzaj, porównuj i wybieraj z głową


Różnica w wysokości składki pomiędzy poszczególnymi pakietami jest naprawdę niewielka i czasem warto dopłacić kilkadziesiąt złotych, by zyskać nieporównywalnie większy zakres ochrony. Warto też zawsze czytać zakres polisy, jej wyłączenia i definicje poszczególnych zdarzeń zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, bo oferty ubezpieczycieli znacznie się pod tym względem różnią.

Korzystać z porównywarek internetowych, dostępnych np. na stronach portali zajmujących się tematyką ubezpieczeń to dużo lepszy sposób niż zakup polisy w banku, przez aplikację, na poczcie czy w agencji – w takich miejscach oferowany jest nam tylko 1 produkt, wiec nie wiadomo czy tania polisa nie jest tańsza u konkurencji.
 


   Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

To warto wiedzieć
1. Spośród polis majątkowych ubezpieczenie nieruchomości jest znacznie tańsze niż samochodu

2. Na wysokość składki wpływa wiele czynników, jak zakres ochrony i położenie mieszkania

3. Zakres cen jest bardzo szeroki - najtańsze polisy zaczynają się od 80 zł rocznie, a najdroższe kosztują nawet 10 razy więcej

4. Dzięki porównywarce można zaoszczędzić na tym samym ubezpieczeniu nawet kilkaset złotych
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia