Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Gdzie kupię najlepsze ubezpieczenie mieszkania?

Towarzystw ubezpieczeniowych jest sporo, a każde z nich oferuje kilka różnych wariantów polisy mieszkaniowej. Najprostszym narzędziem, które pozwoli nam zestawić ze sobą te oferty, które nas interesują, jest porównywarka ubezpieczeń.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Szukając polisy mieszkaniowej grzechem byłoby nie skorzystać z narzędzi, jakie w tym zakresie daje nam sieć. Jak się do tego zabrać? Owszem, możemy po kolei przeglądać strony ubezpieczycieli, ale miejmy świadomość, że OWU każdej oferty to minimum 30 stron tekstu pisanego językiem prawniczym. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki, gdzie od razu możemy zestawić ze sobą kilkanaście konkurencyjnych polis i już na wstępie odsiać te, które nas nie interesują, np. z racji wysokiej ceny. 


Porównywarka ubezpieczeń – instrukcja obsługi 


Zanim zaczniemy zestawiać ze sobą poszczególne oferty, zastanówmy się, czego tak naprawdę oczekujemy od naszej przyszłej polisy. Pomyślmy, jakie fundusze chcemy przeznaczyć na ubezpieczenie domu i jaka ochrona jest dla nas priorytetowa. Zbierzmy też wszystkie dane o naszej nieruchomości, czyli np. wiek budynku, metraż czy szacowana wartość ruchomości domowych.
 
Najpopularniejszą i chyba najbardziej funkcjonalną porównywarkę ubezpieczeń znajdziemy na stronie Rankomat.pl. Żeby sprawdzić w niej oferty dla mieszkania (nie domu), trzeba wykonać następujące czynności:
 
 1. Wybieramy rodzaj nieruchomości (dom, mieszkanie, dom w budowie, gospodarstwo rolne).
   
 2. Podajemy rok budowy, metraż i lokalizację z dokładnością do numeru mieszkania.
   
 3. Wpisujemy formę własności (mieszkanie własnościowe, najem, użytkowanie wieczyste itp.).
   
 4. Podajemy wiek właściciela (istotny w kontekście niektórych rozszerzeń).
   
 5. Deklarujemy przewidywaną liczbę mieszkańców i ich wiek (chodzi o pełnoletność – ważne przy OC w życiu prywatnym).
   
 6. Podajemy, czy na terenie nieruchomości prowadzona jest działalność gospodarcza (istotne znaczenie dla wysokości składki – za nieruchomości z działalnością płaci się więcej).
   
 7. Zaznaczamy, czy mieszkanie będzie trwale zamieszkane, czy też może wynajmowane i czy potrzebna jest cesja na rzecz banku (robi się tak w przypadku kredytów hipotecznych).
   
 8. Na liście zabezpieczeń wskazujemy te, które mamy w domu (rodzaj zamka, domofon itd. – im więcej zabezpieczeń, tym mniejsza składka ubezpieczeniowa).
   
 9. Określamy, czy mieszkanie było wcześniej ubezpieczone i ile razy ubezpieczyciel wypłacał nam odszkodowanie.
   
 10. Podajemy przewidywaną datę rozpoczęcia polisy mieszkaniowej.
   
 11. Odznaczamy, jakie elementy chcemy ubezpieczyć (mury, ruchomości domowe), w jakim zakresie (zdarzenia losowe, kradzież, powódź itd.) i na jakie kwoty (podajemy sumy ubezpieczenia).
   
 12. Podajemy adres mailowy, jeśli chcemy otrzymać wyliczenie na skrzynkę i klikamy przycisk „Pokaż oferty”.
   
 13. Naszym oczom ukazuje się przejrzysta tabelka z kilkunastoma polisami, w której możemy rozwijać kolejne zakładki, poznając w ten sposób szczegóły ofert poszczególnych ubezpieczycieli.
 
Chociaż pozornie uzupełnienie tych wszystkich danych wydawać się może uciążliwe i czasochłonne, tak naprawdę zajmuje tylko kilka minut. Panel porównywarki jest przejrzysty i maksymalnie uproszczony, co czyni go funkcjonalnym. Sporym ułatwieniem jest też to, że w większości okien nie musimy nic wpisywać, tylko kliknąć jeden z kilku widniejących tam wariantów.
 
Jeśli w porównywarce chcemy sprawdzić oferty dla domu, to musimy wpisać w nią nieco więcej danych, takich jak: rodzaj budynku (wolnostojący, bliźniak, szeregowy itd.), pokrycie dachu, konstrukcję ścian zewnętrznych (czy jest łatwopalna czy nie). Jest to raptem kilka podpunktów, które uzupełniamy na zasadzie wyboru jednej z kilku dostępnych odpowiedzi. Uzupełnienie danych dla domu jest minimalnie dłuższe, niż dla mieszkania. 

Dlaczego trzeba wpisać tyle danych?


Precyzyjne wyliczenie składki ubezpieczeniowej wymaga zgromadzenia bardzo dużej liczby danych. Im jest ich więcej, tym podana suma jest bliższa tej, jaka potem będzie widniała na umowie. Korzystanie z porównywarki odbywa się anonimowo, a pozostawione dane wykorzystywane są tylko do obliczeń. 

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowych. W 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.
To warto wiedzieć
1. W porównywarkach ubezpieczeń można zestawić ze sobą nawet kilkanaście konkurencyjnych ofert

2. Dokonanie obliczeń zajmuje kilka minut, jeśli wcześniej zgromadziło się wszystkie dane
 
3.Z poziomu porównywarki można łatwo przejść do OWU oferty, która nas interesuje
 
4. Porównywarką pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na znalezienie oferty
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
0
7
7
6
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy