Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Gdzie ubezpieczyć dom w budowie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Jeśli stawiasz dom, do kosztów inwestycji musisz doliczyć zakup polisy. Cena ubezpieczenia to niewiele w porównaniu z możliwymi stratami finansowymi. To, ile zapłacisz za polisę domu w budowie, zależy od ubezpieczyciela i aktualnej oferty.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Zakup ubezpieczenia jest w większości przypadków podyktowany ceną – stąd ze względu na brak pośredników najtańsze polisy dostępne są online przez porównywarkę ubezpieczeń. W zależności od wybranych opcji i parametrów zawartych w kalkulatorze, możesz znaleźć ochronę dla budowanego domu już za mniej niż 100 zł rocznie. Poniżej sprawdzamy składki dla kilku przykładowych inwestycji.

 

Kto ma najtańszą polisę - kalkulacja


Ubezpieczenia majątkowe dotyczą budynku w budowie, czyli zarówno domu, jak i mieszkania, a  także domku letniskowego czy budynku gospodarczego. Taka polisa obejmuje stawianie nieruchomości od podstaw oraz przebudowę i rozbudowę (pod warunkiem, że reszta domu w czasie trwania remontu jest zamieszkana). Dla ułatwienia i lepszej orientacji w cenach wskażemy składki dla tytułowego domu w budowie.
 
 
 Dom w budowie
Wariant I Wariant II Wariant III
Wartość: 300 000 zł
Powierzchnia: 80 m²
Wartość: 450 000 zł
Powierzchnia: 110 m²
Wartość: 600 000 zł
Powierzchnia: 140 m²
 Cechy wspólne
1.       Podpiwniczenie
2.       Rok budowy: 2018
3.       Adres: 42-520 Dąbrowa Górnicza, ul. Broniewskiego 4
4.       Polisa ważna od: 01.03.2018 r.
 Ceny rocznych składek

122 zł  Link4

168 zł  AXA
182 zł  Generali
241 zł  PZU
270 zł  Concordia

148 zł  AXA

172 zł  Link4
183 zł  Generali
354 zł  PZU
405 zł  Concordia

207 zł  Generali

226 zł  AXA
236 zł  Link4
472 zł  PZU
540 zł  Concordia

Tabela 1. Kalkulacja wykonana 20.02.2018 na ubezpieczeniemieszkania.pl

 
WAŻNE!
Przy wyborze polisy dla domu w budowiecena nie zawsze będzie oznaczać najbardziej korzystną ofertę, dlatego warto przyjrzeć się bliżej wszystkim z zaproponowanych przez porównywarkę. Oto, co otrzymasz w ramach poszczególnych ubezpieczeń:
  • w Link4 za 122 zł - ochrona w razie wystąpieniapowodzi, a takżeassistance i pomoc prawna, nie licząc ubezpieczenia murów od ognia i 18 innych zdarzeń losowych, np. uderzenia pioruna, silnego wiatru, zalania, przepięcia, deszczu nawalnego czy obsunięcia ziemi,
  • w AXA za 148 zł - ochrona murów, OC inwestycji oraz pomoc medyczna przez całą dobę. W tej ofercie nie ma ochrony od powodzi, za to są elementy znajdujące się na posesji, np. budynku niemieszkalnego czy ogrodzenia,
  • TUGenerali to 3 pakiety do wyboru -  w wariancie IIIskładka za 207 zł obejmuje powódź, zalanie, 10 naturalnych zdarzeń losowych i wandalizm. Pozostałepakiety:Optymalny – 307 zł: dodatkowo przepięcie i stłuczenie czy Maksymalny za 397 zł: zawiera formułę all risks dla wszystkich opcji.

 

Co może obejmować ubezpieczenie domu w budowie


Zakres ochrony w polisie dla budowanego domu jest węższy niż w przypadku domu zamieszkanego. Główna różnica polega na ruchomościach domowych – stawiany budynek jeszcze nie posiada wewnątrz typowego wyposażenia w postaci mebli, dywanów, wykładzin czy kosztowności, a nawet jeśli, to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania za ich zniszczenie czy kradzież.
 
Inaczej jest w przypadku narzędzi czy materiałów budowlanych, które możesz ubezpieczyć od kradzieży. Ale warunkiem jest istnienie budowy na etapie surowym zamkniętym. To oznacza konieczność pokrycia dachowego, wstawienia okien oraz drzwi, których otwarcie jest możliwe z użyciem klucza lub z użyciem siły (np. przez wywarzenie). Brak dachu, okien i drzwi może skutkować odmową wypłaty odszkodowania także w przypadku szkód powstałych przez deszcz nawalny, silny wiatr, grad czy napór śniegu. 
 
Ubezpieczenie nieruchomości w budowie oznacza nie tylko dom czy mieszkanie, ale również budynek gospodarczy i garaż wolnostojący. Musisz jednak liczyć się z tym, że aby ubezpieczyć któryś z dwóch ostatnich budynków, powinieneś mieć wykupioną polisę nieruchomości zamieszkanej, przynajmniej w podstawowej wersji.
 
 

Ile otrzymasz z polisy za szkodę


Z powyższej przykładowej kalkulacji wynika, że ubezpieczenie domu w budowie możesz kupić w przedziale 150-250 zł. Biorąc pod uwagę, że składka jest ważna przez cały rok, jest to dodatkowy wydatek na poziomie zaledwie kilkunastu złotych miesięcznie. Taka kwota nie będzie obciążeniem, nawet jeśli budujesz dom z kredytu hipotecznego. 
 
Policzmy – 150 zł rocznie to 0,05% wartości domu z Wariantu I, 200 zł to jeszcze mniej, bo 0,04 % z Wariantu II, tyle co 250 zł z Wariantu III. Mając polisę, zyskujesz komfort finansowy na wypadek różnych zdarzeń losowych – dlatego warto, aby było ich jak najwięcej w zakresie, nawet na nieco wyższą składkę. 
 
PAMIĘTAJ!
Pieniądze, jakie dostaniesz z ubezpieczenia, będą stanowić wartość odtworzeniową . To znaczy odpowiadającą kosztom remontu zgodnie z zasadami kalkulacji i cen robót budowlanych oraz instalacyjnych.  Przy wycenie uwzględnione zostaną dotychczasowe wymiary, materiały, technologie, konstrukcja i standard wykończenia odpowiednio do stanu zaawansowania budowy.

 

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
604939
6
6
1
0
0
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy