Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj Notice: Undefined index: 0 in /var/www/ubezpieczeniaonline.pl/new/_nowe/_classes/helper.php on line 396 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Od czego zależy koszt ubezpieczenia mieszkania?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie mieszkania to ważny element zabezpieczający majątek na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Posiadanie takiego produktu powoduje, że w razie nawet przykrego zdarzenia możesz odtworzyć swoje rzeczy, nie płacąc ze swojego prywatnego konta.

W pierwszej kolejności należy rozważyć, od czego zależy koszt ubezpieczenia mieszkania? Co powoduje, że składka wynosi właśnie tyle, skąd bierze się ta wartość i na jakiej podstawie jest ona obliczana. Raz, że pozwoli to zrozumieć, wycenę i uzasadni sugerowane przez firmę ubezpieczeniową wydatki, a dwa pozwoli określić, jak to ubezpieczenie ma wyglądać, by spełniało wszystkie oczekiwania. To wiedza, która pozwoli dopasować wszystkie znaczące parametry polisy.
 

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Od towarzystwa ubezpieczeniowego zależy wszystko


Pierwszym czynnikiem, który decyduje o tym, jaki jest koszt ubezpieczenia mieszkania jest towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym polisa jest kupowana. Każde z towarzystw wycenia swoje produkty inaczej, indywidualnie. Nie ma się czemu dziwić. Każde towarzystwo ma swoje własne koszty utrzymania, a oferowane produkty mają pomóc te koszty opłacić. Składka ma również wystarczyć na wypłatę sumy ubezpieczenia, na którą się klient umówił z towarzystwem. Wszystko to wpływa na szacunki, a osoby odpowiedzialne w towarzystwie za ustalanie składek, muszą to wkalkulować. Właśnie dlatego można dostrzec różnice cenowe między poszczególnymi ofertami.

Druga rzecz, która wpływa na koszty ubezpieczenia mieszkania to jego zakres. Co dane ubezpieczenie w sobie zawiera? Czy są to tylko podstawowe ryzyka, czy dołączono do nich również różne pozostałe? Czy ubezpieczenie zawiera w sobie tylko sprecyzowane ryzyka, wymienione z nazwy, czy zostało skonstruowane również na ryzyka nienazwane, co zdecydowanie poszerza jego zakres? Czy ubezpieczenie odpowiada również za ruchomości? Jeżeli tak, to za jakie? Wszystkie te elementy, te aspekty są niezwykle istotne i wpływają na kształtowanie się ceny. Naturalnie, im więcej opcji zostanie włączonych, tym ubezpieczenie będzie droższe. Im mniej, tym tańsze, ale może okazać się niewystarczające. 


Sumy ubezpieczenia i opcje dodatkowe


Składka ubezpieczeniowa zasadniczo zmienia się wraz ze zmieniającą się wartością sumy ubezpieczenia. Im większa suma, tym wyższa składka i odwrotnie. Z tym że, suma ubezpieczenia powinna być tutaj najważniejsza. Ubezpieczenie ma chronić. Ma zabezpieczać na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Jego zadanie polega na tym, że nawet po takim zdarzeniu, ubezpieczony nie czuje jego finansowych skutków. Suma ubezpieczenia musi więc być adekwatna do wartości przedmiotów, które są zabezpieczane. W przeciwnym razie, ubezpieczenie może okazać się bezużyteczne albo tylko częściowo użyteczne, to nie o to przecież chodzi. Stąd też, gdy decydujemy się na ubezpieczenie mieszkania koszt należy brać pod uwagę, ale nie powinien być on najważniejszym czynnikiem, który wpływa na decyzję.

Podsumowując, koszt ubezpieczenia mieszkania to wypadkowa kilku różnorodnych czynników. Wiele elementów wpływa na jego wysokość i dzięki temu, w pewnych granicach można nim manipulować. O ile na stawki wyjściowe, które są ustalane przez towarzystwo, klient nie ma wpływu. O tyle zakres ubezpieczenia oraz ustalone sumy można swobodnie modelować. Najważniejsze jednakże jest to, by dobrać takie ubezpieczenie, którego koszt i zakres będą adekwatne. Takie ubezpieczenie, za które warto będzie zapłacić ustaloną kwotę. Wówczas, nie będzie ono wydawało ani zbyt drogie, ani zbyt tanie, a wykupiona polisa pozwoli spać spokojnie, bo cały majątek będzie za jej pomocą zabezpieczony. A to właśnie jest najważniejsze. 

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
595630
6
5
1
6
9
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy