Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Przy ubezpieczeniu nieruchomości wybór firmy ma znaczenie

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Roczna polisa mieszkaniowa za mniej niż 100 zł – takie hasło jest dla wielu lokatorów bardzo chwytliwe, bo za niewielką kwotę mogą kupić zabezpieczenie finansowe nieruchomości. Czy rzeczywiście włącznie cena powinna decydować o wartości produktu?

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenia dla domu czy mieszkania to i tak jedne z najtańszych polis dostępnych na rynku. Nawet te, które kosztują 300 zł oznaczają w skali miesiąca wydatek mniejszy niż 30 zł, a to znacznie mniej niż w przypadku ubezpieczenia na życie, NNW czy polisy turystycznej. Tyle że cena jest tylko jednym z czynników wpływających na jakość polisy.

Łatwo to zauważyć korzystając z porównywarki ubezpieczeń, gdzie polisa o takim samym zakresie ochrony może być nawet dwa, trzy razy droższa od swojej najtańszej wersji.  
 

Od czego zależy jakość polisy?

Każdy liczący się ranking opiera się na pewnym kluczu, według którego układana jest kolejność produktów czy usług. Najbardziej czytelne są oczywiście zestawienia uporządkowane pod kątem ceny – 1 miejsce dla oferty najtańszej, a ostatnie dla najbardziej kosztownej.

W przypadku ubezpieczenia nieruchomości również istnieje taka klasyfikacja, przy czym ranking powstaje w oparciu o kilka czynników. Oprócz ceny pod uwagę bierze się również:

  • szybkość likwidacji szkody przez towarzystwo,
  • wysokość wypłacanych świadczeń,
  • przejrzystość dokumentu OWU,
  • liczba ryzyk w wariancie podstawowym,
  • liczba dostępnych umów dodatkowych.


Porównywarka ubezpieczeń udostępnia ograniczoną ofertę produktów. Wynika to z zasobów bazy danych tego narzędzia, ale z drugiej strony współpraca odbywa się wyłącznie z tymi towarzystwami, które zdobyły uznanie na rynku ubezpieczeniowym.

 

Rozpoznawalność firmy ubezpieczeniowej

Może się okazać, że tania polisa, wyglądająca na pierwszy rzut oka naprawdę atrakcyjnie, nie zadziała, tj. nie zostanie wypłacone z niej świadczenie. Najczęstszym powodem takiej sytuacji jest niedopasowany zakres ochrony czy wyłączenia odpowiedzialności w OWU. Te elementy również świadczą o jakości firmy ubezpieczeniowej.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Polisy mieszkaniowe - różnice decydują o jakości

TU
Cechy polisy
 

PZU
Dom
 
Elastyczna i dopasowana do potrzeb ochrona ubezpieczeniowa nieruchomości dostępna w 3 wariantach.  Firma oferuje wsparcie specjalistów, pomoc medyczną i wsparcie informatyka

Warta
Dom Komfort
 
Kompleksowa ochrona nieruchomości, która dodatkowo jest wzbogacona o zabezpieczenie zwierząt domowych, finansów przechowywanych w domu, zabezpieczenie ogrodu oraz nowość – mobilną likwidację szkód
Proama
Dom

3 warianty ubezpieczenia:
  • pod kredyt;
  • ekonomiczne;
  • premium.

Generali
Z myślą o Domu
 
Rewolucyjne ubezpieczenie, które chroni również za zdarzenia spowodowane przez ubezpieczonego (np. niewyłączone żelazko). W gronie wyłączeń nie ma więc zapisu o rażącym niedbalstwie ubezpieczonego

Inter Polska
Inter Lokum
 
Szerokie i satysfakcjonujące ubezpieczenie, które chroni od wielu ryzyk. Możliwość ubezpieczenia domu i mieszkania. Dodatkowo możliwość uzyskania pomocy prawnej

Interrisk
Bezpieczny dom
 
Możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej na obiekty małej architektury, jak również na instalacje zewnętrzne, takie jak anteny satelitarne, czy kolektory słoneczne

Oprac. własne.

 
KOMENTARZ: W niektórych produktach, najważniejsza jest możliwość wyboru i samodzielnego kształtowania ubezpieczenia. Inne natomiast, za swój mocny punkt uważają możliwość rozszerzenia ochrony na dom w budowie, małą architekturę czy sprzęty i urządzenia instalowane na zewnątrz. Dla Warty znaczenie ma możliwość mobilnej likwidacji szkody. Natomiast w Generali, na pierwszy plan wysuwają się zdarzenia, które spowodowane są przez samego ubezpieczonego, co jest ogromną rewolucją w świecie ubezpieczeń nieruchomości.
 
 

Na co zwracać uwagę przy zawieraniu umowy ubezpieczenia?

 
Decydując się więc na zawarcie ubezpieczenia dla swojej nieruchomości, nie powinno się patrzeć wyłącznie na oferowane przez firmy ubezpieczeniowe ceny, ponieważ za każdą z tych cen kryje się zupełnie inny zestaw usług ubezpieczeniowych.
 
Przede wszystkim, należy zwrócić swoją uwagę na zakres ochrony ubezpieczeniowej, który jest w tym wypadku decydujący. Nie chodzi tylko o to, by ten zakres był szeroki, ale również o to, by spełniał oczekiwania ubezpieczonego. Jeżeli chcę otoczyć ochroną swoje zwierzęta domowe, to wybieram taką polisę, która mi to umożliwia.
 
Kolejnym istotnym elementem są wyłączenia odpowiedzialności. To sytuacje, w których firma nie wypłaci  odszkodowania. Znaczenie ma liczba i rodzaj tych wyłączeń. Świetnym przykładem na tle innych towarzystw niech będzie tu Generali, które wśród wyłączeń nie ma zdarzeń spowodowanych przez samego ubezpieczonego (przykład z pozostawieniem żelazka). W innych firmach ubezpieczeniowych, takie zdarzenia nie są objęte ochroną.
 
W aspekcie ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, znaczenie mają również różnorodne limity ustalane przy poszczególnych umowach dodatkowych. Niektóre firmy, głównie w ramach oferowanego  assistance, wprowadzają limity świadczonych usług. Wizyta specjalisty może mieć miejsce na przykład maksymalnie 3 razy w roku, a koszt tej wizyty nie może przekroczyć 500 zł (Allianz Bezpieczny Dom). Przed podpisaniem umowy konieczne jest zapoznanie się z limitami wybranej firmy i jej konkurencji. Być może, w innym miejscu te limity są mniej surowe.
 
Istotną kwestię stanowi również karencja ubezpieczeniowa. To okres, w którym polisa jest opłacana, ale w razie zdarzenia nie dojdzie do wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego. Jest to częsta praktyka firm ubezpieczeniowych. Chodzi wyłącznie o to, by zainteresowany nie ubezpieczał się wyłącznie w obliczu nadchodzącego nieszczęścia, a raczej „na wszelki wypadek”. Taka karencja dotyczy na przykład ubezpieczenia od powodzi – w ubezpieczeniu Allianz Bezpieczny Dom, firma ustaliła 30 dni karencji od momentu zawarcia umowy. Oznacza to, że jeżeli powódź zniszczy dom w czasie krótszym niż 30 dni, to nie dojdzie do wypłaty odszkodowania. Concordia i Compensa na przykład, nie stosują przy tej umowie żadnej karencji.
 
I ostatni element, czyli franszyzy. W kontekście ubezpieczeń nieruchomości można spotkać się z dwoma rodzajami franszyzy: integralną i redukcyjną. Franszyza integralna to wartość szkody, poniżej której firma nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenie. Np. jeżeli franszyza integralna ustalona jest na poziomie 500zł, to każde zdarzenie poniżej tej kwoty nie jest objęte ochroną. Dopiero po jej przekroczeniu, firma bierze na siebie odpowiedzialność.
 
Franszyza redukcyjna to kwota, którą poszkodowany zawsze musi dołożyć z własnych środków na pokrycie szkody. Jest to tak zwany udział własny w szkodzie. Oznacza to, że jeżeli zdarzenie jest o wartości 1000zł, a franszyza redukcyjna to 200 zł, to firma ubezpieczeniowa wypłaci jedynie 800zł, a resztę (200 zł) klient musi dołożyć sam w ramach franszyzy redukcyjnej.
 

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

To warto wiedzieć
1. Wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej ma wiele czynników, a jednym z nich jest sama firma ubezpieczeniowa
 
2. Każda polisa ubezpieczeniowa, która oferowana jest przez inną firmę ubezpieczeniową ma jakąś cechę szczególną, która może stać się czynnikiem decydującym przy dokonywaniu wyboru
 
3. Przy wyborze ubezpieczenia, składka ubezpieczeniowa powinna być ostatnim analizowanym elementem
 
4. Znaczenie mają takie składniki jak: zakres ochrony, wyłączenia odpowiedzialności, limity, franszyzy czy karencje
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia