Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 30 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Składka za ubezpieczenie domu zależy od miasta?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Na wysokość składki w ubezpieczeniu nieruchomości wpływ mają czynniki związane z samym budynkiem, jak i osobą, która chce przystąpić do polisy. Tym razem sprawdzamy czy konkretna lokalizacja sprawia, że ten sam produkt będzie kosztował jednakowo.

Do ułożenia rankingu wybraliśmy 5 miejscowości. Są to duże miasta wojewódzkie jak Wrocław, Toruń, Katowice oraz Poznań. W zestawieniu nie mogło zabraknąć Warszawy, w której koszty życia są największe. Przekonamy się, czy ta zasada dotyczy także ubezpieczenia domu.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Łatwe i szybkie porównanie online


Korzystający z popularnych wyszukiwarek często skracają sobie drogę w znalezieniu oferty dla nieruchomości wpisując po prostu frazy kluczowe (typu ubezpieczenie domu wrocław lub ubezpieczenie domu warszawa). Jest to jedna z szybszych metod, tyle że podobny sposób może być zawodny, jeśli nie wykonamy rzetelnego wyliczenia składki za pomocą stworzonych do tego narzędzi.

Odpowiedź na pytanie czy ubezpieczenie domu poznań będzie tańsze od opcji ubezpieczenie domu katowice albo  ubezpieczenie domu toruń  przyniesie proste narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeń, która doskonale sprawdza się w przypadku polis mieszkaniowych – możemy w kilkadziesiąt sekund poznać ofertę do 5 różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych i zdecydować się na zakup online jednej z nich. Aby jednak móc uzyskać precyzyjne wyniki, należy wypełnić krótki formularz, zintegrowany z porównywarką. 


Pytania o polisę i ubezpieczonego

Formularz służy przede wszystkim do stworzenia profilu klienta. Na tej podstawie uzyskamy możliwość poznania wysokości składek za interesujące nas ubezpieczenie. Pytania w formularzu są podzielone na kilka sekwencji:
 

  • przedmiot ubezpieczenia (rodzaj nieruchomości i konstrukcji, podpiwniczenie),
  • dane podstawowe (powierzchnia nieruchomości i rok budowy, tytuł prawny),
  • dane adresowe (lokalizacja nieruchomości),
  • historia ubezpieczenia (data rozpoczęcia ubezpieczenia, szkody w ostatnich 3 latach),
  • zakres ubezpieczenia (wartość nieruchomości, pakiet ochrony, zabezpieczenia własne).

 
Decydujące w poniższym zestawieniu będą dane adresowe, czyli lokalizacja nieruchomości z podaniem adresu (kodu pocztowego, ulicy i numeru) dla każdego z 5 miast, przy czym najistotniejszą informacją dla kalkulatora będzie kod pocztowy – narzędzie po jego wpisaniu samo generuje nazwę miejscowości.

 

Przykładowy profil klienta

Poznanie wysokości składki wymaga określenia szczegółowych danych. Ta sama nieruchomość to, jak się okazuje, różna cena w zależności od miasta, w którym się znajduje. Zakładany profil klienta wygląda następująco:

  • DOM – wolnostojący, konstrukcja niepalna, podpiwniczenie, zamek antywłamaniowy w drzwiach, powierzchnia 100 m2, rok budowy 2013, akt własności, bez wynajmowania i bez prowadzenia działalności gospodarczej, bez cesji na bank.
  • UBEZPIECZONY – urodzony 02.01.1980, 1 dziecko zamieszkujące nieruchomość.
  • POLISA – ważna od 01.08.2017, suma ubezpieczenia 300 tys. zł, zakres ochrony M (zdarzenia losowe OC w życiu prywatnym, assistance, kradzież).

 
Wyniki zestawienia przedstawiają się następująco. Symulacja z użyciem kalkulatora ubezpieczeń została wykonana w dniu 19.07.2017:

 

Link4

Dom

Concordia

Dom

Warta

Dom 24+
 

Generali

Z myślą o domu
 

Aviva

W domu
 
Poznań 161 236 260 308 342
Warszawa 161 236 259 308 364
Toruń 184 236 226 308 342
Wrocław 191 236 266 308 342
Katowice 191 236 292 308 342

 
 
Kilka wniosków narzuca się bez konieczności wykonywania drobiazgowej analizy. Najtaniej ten sam dom ubezpieczymy w Poznaniu, a najdrożej w Katowicach. Podane ceny TU Warta uwzględniają aktualne na dzień symulacji promocje – ceny w innym dniu będą różniły się od powyższych.
 
Na pierwszy rzut oka kolejność firm ubezpieczeniowych jest taka sama dla każdego z zestawianych miast. Tymczasem dla Wrocławia oferta TU Warta jest korzystniejsza niż TU Concordia. Wybierając inny przedmiot ubezpieczenia kolejność będzie odmienna, co łatwo sprawdzić wykonując symulację na dowolnych danych.
 
Widać wyraźnie, że różnice w cenach poszczególnych Towarzystw są minimalne, jeśli uświadomimy sobie, że kwoty dotyczą składek rocznych. Przyszły ubezpieczony zyskuje za to bezcenną wiedzę – dzięki porównywarce cały proces jest bardzo szybki i oszczędny również pod względem poświęconego czasu.
 

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
595091
6
5
1
1
5
8

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy