Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 2 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie dla lokatora - MyRent TU Europa

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Decydując się na najem mieszkania warto zastanowić się nad wykupieniem polisy, która zabezpieczy zarówno samą nieruchomość, jak i znajdujący się na jej obszarze majątek lokatora. MyRent od TU Europa jest jednym z takich produktów ubezpieczeniowych.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Wbrew pozorom, mieszkania wynajmują nie tylko studenci i osoby dopiero wkraczające na rynek pracy. Często są to również ludzie o ustalonym statusie majątkowym, którzy gromadzą w domu cenne przedmioty, a wynajmowane przez nich lokale są dobrze wyposażone i reprezentują wysoki standard.
 
Wieloletni wynajem nie zawsze wynika z braku możliwości zakupu własnej nieruchomości –  w wielu przypadkach jest to po prostu optymalna decyzją ekonomiczna. Bez względu na to, w jakim lokalu mieszkamy, powinniśmy rozważyć możliwość wykupienia polisy, która zabezpieczy nas przed wypadkami losowymi, a także działalnością osób trzecich (m. in. przed dewastacją).  
 

MyRent TU Europa – wariant podstawowy

Ubezpieczenie oferowane przez TU Europa jest skierowane do osób zamieszkujących lokale, które nie są ich własnością, czyli dla najemców. W podstawowym wariancie odnosi się ono do trzech kwestii:

 • ubezpieczenie elementów stałych od zdarzeń losowych, pożaru oraz dewastacji;
 • ubezpieczenie zgromadzonych w mieszkaniu przedmiotów (ruchomości) od pożaru, zdarzeń losowych, dewastacji oraz akcji ratowniczej;
 • pakiet Home Assistance – zapewniający wsparcie specjalistów (np. hydraulika czy elektryka) w razie wystąpienia różnorakich usterek i awarii.

 

MyRent TU Europa – wariant rozszerzony

Omawiany produkt posiada również szereg dodatkowych rozszerzeń, pozwalających dopasować polisę do indywidualnych preferencji najemcy. Chodzi tutaj o następujące aspekty:

 • powódź (ochrona ruchomości znajdujących się w mieszkaniu oraz samej nieruchomości, w tym również piwnicy i komórki lokatorskiej);
 • stłuczenie szklanych przedmiotów (szyby, lustra, blaty kamienne, akwaria, szyby kominkowe, szklana zabudowa balkonu itd.);
 • OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora (warianty dla trzech różnych kwot: 25 000 zł, 50 000 zł i 100 000 zł);
 • asysta prawna – wsparcie prawników w wielu kwestiach związanych z użytkowaniem i wynajmowaniem nieruchomości (informacja prawna, konsultacje, opiniowanie, sporządzanie dokumentów).

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


MyRent TU Europa – ile odszkodowania dla lokatora?


Ubezpieczony lokator może liczyć na znacznie mniejsze odszkodowanie niż ubezpieczony właściciel mieszkania. Nie wynika to ze złej woli towarzystwa czy przepisów, ale samej konstrukcji polisy mieszkaniowej, co łatwo zrozumieć na poniższym przykładzie:

POLISA DLA LOKATORA – może liczyć głównie na odszkodowanie za szkody na ruchomościach w razie zdarzenia losowego czy kradzieży, wykupowana przez niego polisa OC w życiu prywatnym zabezpiecza finansowo lokatora w razie roszczeń wysuniętych przez właściciela
 
POLISA DLA WŁAŚCICIELA – w razie szkody otrzyma on świadczenie za straty materialne i finansowe powstałe na murach, stałych elementach i wyposażeniu (jeśli należało do niego, np. meble). W razie szkody wynajmujący uniknie kłopotów finansowych czy, w skrajnych sytuacjach, rozprawy sądowej z najemcami, jeśli szkoda wystąpiła z ich winy.


 
PAMIĘTAJ!
Polisa dla lokatora i dla właściciela – to nie to samo. Różnica polega na innych zakresie dostępnym dla każdego rodzaju użytkownika lokalu mieszkalnego.
 

Sama nieruchomość w TU Europa może być ubezpieczona maksymalnie na 1,5 miliona zł. Zaznaczmy, że nie na każde mieszkanie i nie na każdy dom można wykupić aż tak dużą polisę. Jej wielkość musi być proporcjonalnie dopasowana do wartości rynkowej (mieszkania), ewentualnie wartości odtworzeniowej, co odnosi się do domów, które powstały maksymalnie 40 lat temu.
 
Jeśli chodzi o ruchomości, to ubezpieczyciel może wypłacić nam do 250 tysięcy zł, gdy ulegną one zniszczeniu.


Czego nie obejmuje ubezpieczenie dla lokatora – wyłączenia odpowiedzialności

W wariancie podstawowym polisy MyRent lista wyłączeń odpowiedzialności jest dość długa, jednak wszystkie znajdujące się tam punkty są logicznie uzasadnione i nie powinny budzić wątpliwości.
 
Ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, jeśli poniesione straty będą efektem m. in.:

 • szkód powstałych w nieruchomościach do rozbiórki, zbudowanych niezgodnie z przepisami lub bez obowiązkowych zezwoleń;
 • zniszczeń będących skutkiem składowania lub produkowania niebezpiecznych substancji (materiały łatwopalne, materiały wybuchowe itd.);
 • szkód wynikających ze złego stanu technicznego;
 • pożaru, jeśli w mieszkaniu nie było ważnego przeglądu kominiarskiego;
 • zniszczeń będących następstwem błędów budowlanych i wad konstrukcyjnych;   
 • szkód będących konsekwencją nieprzestrzegania przepisów prawa, przede wszystkim prawa budowlanego;
 • negatywnych następstw osiadania gruntu, powolnego i ciągłego oddziaływania wibracji, hałasu i zawilgoceń.
 
Wyłączenia odpowiedzialności są obecne również w rozszerzonych wariantach polisy. Przykładowo, jeśli ubezpieczymy nieruchomość od powodzi, to nie będzie ona obejmowała zdarzeń, które nastąpią przed 31 dniem od dnia podpisania umowy. Dodajmy, że karencja nie ma zastosowania w przypadku, w którym przedłużamy polisę.  

 


   Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Od którego momentu możemy korzystać z polisy?

W umowie ubezpieczeniowej wskazana jest konkretna data rozpoczynająca okres odpowiedzialności. Ustala ją sam lokator we wniosku o zawarcie tejże umowy. Pamiętajmy jednak, że może to być najwcześniej pierwszy dzień po dniu wpłacenia pierwszej składki (lub całości sumy). Standardowo umowa obowiązuje przez 12 miesięcy od daty rozpoczęcia okresu odpowiedzialności.
 
Obok wygaśnięcia umowy istnieje jeszcze jedna okoliczność, która może sprawić, że nie otrzymamy odszkodowania. Chodzi tu limity odpowiedzialności – jeśli je przekroczymy, ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić nam pieniędzy lub nie pokryć kosztów usługi. Przykładowo, asysta prawna obejmuje maksymalnie 8 świadczeń w miesiącu i do 48 świadczeń w skali roku.


Polisa mieszkaniowa MyRent - przykładowe składki

Jak już wspominaliśmy, polisę można opłacić jednorazowo lub w systemie ratalnym (comiesięczne składki).
 
Aby obliczyć przykładową składkę, musimy przyjąć konkretne założenia:

 • wybieramy podstawowy wariant ubezpieczenia (bez dodatkowych opcji),
 • stale elementy ubezpieczamy na kwotę 100 000 zł,
 • ruchomości ubezpieczamy na kwotę 100 000 zł,
 • okres umowy obejmuje 12 miesięcy.
 
Dla takich parametrów oferta MyRent będzie kosztowała dokładnie 698 zł. Czy to dużo dla lokatora płacącego jeszcze czynsz i opłaty za media, najłatwiej przekonać się porównując polisę TU Europa z innymi oferowanymi na rynku. Szybkim sposobem jest skorzystanie z kalkulatora polis mieszkaniowych, który wylicza składkę dla tych samych parametrów w kilku towarzystwach. Najtańsze polisy można znaleźć już od ok. 100 zł rocznie.
 
Warto pamiętać, żeprodukty ubezpieczeniowe potrafią dość znacznie się różnić. Chodzi tutaj zarówno o przedmiotowy zakres ochrony, jak również kwoty odszkodowania. Dodatkowo każdy z nas ma nieco inne potrzeby i oczekiwania. Przykładowo, jeśli wynajmujemy tani lokal o niskim standardzie, ale posiadamy ruchomości o dużej wartości, to kluczowe powinno być dla nas zabezpieczenie tychże ruchomości. Zupełnie inne potrzeby może mieć natomiast osoba mieszkająca w luksusowym apartamencie.   
 


   Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowych. W 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

To warto wiedzieć
1. Polisa mieszkaniowa Europa MyRent to produkt dedykowany najemcom

2. Ubezpieczenie składa się z podstawy i kilku rozszerzeń

3. Maksymalne odszkodowane za straty na wyposażeniu wynosi 250 000 zł

4. TU Europa stosuje 31-dniową karencję w przypadku ubezpieczenia od powodzi
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
706551
7
6
2
6
1
8

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy