Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 41 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie mieszkania Credit Agricole - co zyskuje klient banku?

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Biorąc kredyt hipoteczny często jesteśmy zmuszeni do zabezpieczenia go polisą. Credit Agricole przygotowało konkretną ofertę ubezpieczeniową dla swoich klientów, a my przeanalizowaliśmy jej wady i zalety.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Żeby uzyskać kredyt hipoteczny w Credit Agricole, musimy dodatkowo wykupić ubezpieczenie nieruchomości oraz OC w życiu prywatnym. W ten sposób kredytodawca chce zabezpieczyć swoją inwestycję. Jest to logiczne, ponieważ w grę wchodzi duża suma (minimum 40 000 złotych) i długi okres spłaty (maksymalnie 35 lat), podczas którego może zdarzyć się wiele problematycznych sytuacji, łącznie ze śmiercią kredytobiorcy.
 
Credit Agricole, jak większość banków, przy okazji pożyczki oferuje swoim klientom konkretny produkt ubezpieczeniowy. Warto sprawdzić, czy jest to korzystne rozwiązanie. 
 
 

Kto ubezpiecza i kto jest ubezpieczany?


Oferta skierowana jest do biorących kredyt hipoteczny w Credit Agricole Bank Polska S.A., ale ubezpieczycielem jest w tym przypadku Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 
Polisa odnosi się do osób, które chcą:
  • zakupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym albo pierwotnym,
  • nabyć prawa odrębnej własności lokalu w spółdzielni mieszkaniowej,
  • nabyć własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego.
 
Minimalną kwotę kredytu bank ustalił na poziomie 40 000 zł.Pożyczkę można wziąć na maksymalnie 35 lat i może ona stanowić do 90% wartości nabywanej nieruchomości (resztę musi uzupełnić wkład własny). 

 

Co daje nam Pakiet Dom Credit Agricole?


W pełnej wersji Pakiet Dom może zawierać ubezpieczenie nieruchomości i ruchomości, OC w życiu prywatnym oraz domowy assistance. Towarzystwo daje klientom możliwość wykupienia jednego z trzech wariantów:

1. Pakiet Dom Nieruchomość– zapewnia podstawową ochronę nieruchomości. Odnosi się do mieszkania, domu, domku letniskowego, budynków tzw. małej architektury ogrodowej oraz elementów stałych nieruchomości. Zakres ochrony obejmuje zdarzenia losowe oraz wandalizm.  

2. Pakiet Dom Ruchomości – chroni ruchomości domowe przed zdarzeniami losowymi, kradzieżą z włamaniem, rabunkiem i wandalizmem. W jego skład wchodzi również domowe assistance i OC w życiu prywatnym.

3. Pakiet Dom Kompleksowy– jak sugeruje już sama nazwa, jest to wariant dający najbardziej kompleksową ochronę. Łączy w sobie pozostałe dwa pakiety, czyli w jego zakres wchodzi: ubezpieczenie nieruchomości i ruchomości, OC w życiu prywatnym oraz assistance.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Korzyści z ubezpieczenia nieruchomości w Credit Agricole


Niewątpliwą zaletą ubezpieczenia kredytu hipotecznego w Credit Agricole jest uniknięcie zbędnych formalności – w jednym miejscu bierzemy pożyczkę i kupujemy polisę. Błędem byłoby jednak skorzystanie z tej polisy bez wcześniejszego zapoznania się ze stawkami i zakresem ochrony, jaki mogą dać nam konkurencyjne towarzystwa.
 
Pamiętajmy, że bank może jedynie zasugerować wybór konkretnej polisy, ale to my decydujemy, czy z niej skorzystamy. Alternatywna oferta, aby została zaakceptowana przez Credit Agricole, musi zawierać w sobie tylko podstawowe ubezpieczenie nieruchomości oraz OC w życiu prywatnym. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Ile kosztuje polisa do kredytu?


Polisy mieszkaniowe zabezpieczające kredyt hipoteczny są bardzo zróżnicowane pod względem cenowym. Niektóre mogą przekroczyć 1000 zł w skali roku, podczas gdy te ekonomiczne są nawet dziesięciokrotnie tańsze. Wpływa na to szereg czynników, a wśród najważniejszych można wymienić: wartość nieruchomości, sumy ubezpieczenia i zakres ochrony. Nie bez znaczenia jest też podmiot, u którego nabywamy polisę – przy identycznych warunkach w różnych towarzystwach możemy płacić inne składki.  
 
Przed wyborem ubezpieczyciela zastanówmy się, przed czym chcemy być chronieni i ile jesteśmy skłonni zapłacić za polisę. Kiedy już określimy się w tych kwestiach, po prostu zestawmy ze sobą konkurencyjne oferty korzystając np. z kalkulatora ubezpieczeń. Wówczas przekonamy się, czy oferta sugerowana nam przez bank faktycznie jest optymalna. 


Jak opłacać polisę do kredytu?


Jeśli ubezpieczyliśmy naszą pożyczkę w Credit Agricole jednym z wariantów Pakietu Dom, to mamy dostęp do uproszczonej procedury płacenia składek.Polega to na tym, że bank dopisuje koszty ubezpieczenia do wysokości kredytu, a klient opłaca je wraz z comiesięcznymi ratami.
 
Jeśli wykupiliśmy ubezpieczenie w innym towarzystwie, to albo raz w roku opłacamy całość składek na wskazany rachunek bankowy, albo rozliczamy się w systemie ratalnym, co miesiąc przelewając określoną sumę na konto ubezpieczyciela. 

 

Co powinna zawierać polisa do kredytu?


Jak już wspomnieliśmy, minimalny zakres polisy, jakiej wymaga od nas Credit Agricole, to podstawowe ubezpieczenie nieruchomości oraz OC w życiu prywatnym. Nie oznacza to jednak, że taki wariant jest dla nas optymalny.
 
W najbardziej kompleksowej wersji polisa może zawierać: ubezpieczenie murów, elementów stałych i ruchomości od wszystkich ryzyk, OC, assistance, pomoc prawną, ubezpieczenie NNW i rozszerzenia typu powódź, przepięcie czy kradzież z włamaniem.
 
Większość osób decyduje się na pośredni wariant polisy, dobierają poszczególne elementy pod kątem indywidualnych preferencji. Warto w ubezpieczeniu uwzględnić:
  • Ruchomości – bank nie wymaga zabezpieczenia ich w polisie do kredytu hipotecznego. Jeśli w mieszkaniu przechowujemy większą gotówkę, kosztowności, dużo sprzętu elektronicznego czy innych drogocennych przedmiotów, to warto pomyśleć o uwzględnieniu tego w polisie. Bądźmy świadomi, że ubezpieczyciele w poczet ruchomości domowych często zaliczają też zwierzęta domowe, które potrafią generować straty.
  • Powódź– często pomijana lub ograniczana w podstawowym pakiecie ryzyk, a istotna dla mieszkań znajdujących się na parterze. Pamiętajmy, że ubezpieczamy od zalania również pomieszczenia gospodarcze, garaż czy piwnicę.
  • Assistance – zapewnia przydatne wsparcie przy awariach, które co jakiś czas zdarzają się w każdym gospodarstwie domowym. Dzięki niemu możemy liczyć na pomoc fachowców np. przy usterkach hydraulicznych, szwankującej elektryce czy uszkodzeniu sprzętów RTV i AGD.
 
Podstawowe ubezpieczenie, którego wymaga bank przy kredycie hipotecznym, zawsze będzie tylko minimalną ochroną, a sugerowana polisa niekoniecznie musi być najlepszą z dostępnych na rynku. Warto rozważyć, o jakie elementy ją poszerzyć i porównać, który z ubezpieczycieli da nam najlepsze warunki.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.
To warto wiedzieć
1. Kredyt bierzemy w Credit Agricole Bank Polska S.A., a ubezpieczyć go może Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 
2. Credit Agricole dla zabezpieczenia kredytu hipotecznego wymaga ubezpieczenia nieruchomości oraz OC w życiu prywatnym
 
3. Bank może tylko zasugerować nam ubezpieczyciela i konkretną polisę
 
4. Sami decydujemy, w jakim towarzystwie ubezpieczamy nasz kredyt
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia