Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie mieszkania Santander - szczegóły polisy

Dla wielu osób kupno mieszkania wciąż stanowi spore wyzwanie. Dlatego pojawia się obawa o otrzymanie kredytu, a gdy już ten zostanie przyznany, o sposób jego ubezpieczenia. Sprawdzamy, jak wygląda szczegóły polisy mieszkaniowej w banku Santander.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Rok 2019, zdaniem ekspertów, będzie rokiem, w którym ceny mieszkań zaczną wreszcie spadać. Mimo że jak podał Główny Urząd Statystyczny – w III kwartale 2018 roku za 1mkw liczono sobie w Polsce średnio aż 4385 zł, co stanowiło blisko 300 zł więcej w stosunku do roku 2017. Ceny nieruchomości są ważne, bo od tego zależy wysokość składki. Im droższe mieszkanie, tym więcej zapłacimy za ubezpieczenie.
 

Ubezpieczenie do hipoteki – obowiązkowe czy nie?

 
Wzięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie jest dla większości jedyną szansą na kupno nieruchomości. Dlatego banki prześcigają się w oferowaniu kredytów, które możemy otrzymać pod pewnymi warunkami. Oprócz posiadania zdolności kredytowej banki nalegają, aby klienci mieli też wykupione ubezpieczenie.
 
Co prawda nie ma obowiązku ochrony mieszkania, ale takie żądanie może postawić bank, który udziela kredytu. Co więcej: bank nie tylko będzie chciał od nas polisy. Będzie oferował jej kupno u siebie. Stąd pytanie: dlaczego jest to dla niego takie ważne?

Do ubezpieczeń wymaganych przez bank należą:

  • ubezpieczenie pomostowe – obowiązuje do czasu wpisania hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej; ten okres przejściowy jest dla banku dość ryzykowny;
  • ubezpieczenie z niskim wkładem własnym – jeśli nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy na wkład własny do kredytu – możemy taki wkład ubezpieczyć; jest to kolejna forma ochrony, z której korzysta bank;
  • ubezpieczenie na życie – opcjonalnie; obejmuje śmierć kredytobiorcy w czasie ochrony ubezpieczeniowej. Bank otrzymuje gwarancję, że ubezpieczyciel – w imieniu zmarłego – spłaci kredyt. Zazwyczaj bank wymaga od klienta wykupienia tego ubezpieczenia, a następnie dokonania na niego cesji.

Dlaczego bank każe nam się zabezpieczać?

 
Ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny pozwala zminimalizować ryzyko związane np. ze zniszczeniem mieszkania. Pomaga bankowi, w przypadku szkód, odzyskać pieniądze. Ponadto kredyt hipoteczny wiąże klienta z bankiem na lata. W tym czasie może się wiele wydarzyć. Warto więc, abyśmy zarówno my, jak i nasz bank, odpowiednio się zabezpieczyli.


Cesja ubezpieczenia na bank – czy jest się czego bać?


Pod tym pojęciem nie kryje się nic podejrzanego. Bank, żądając przeniesienia praw do ubezpieczenia na siebie, chroni nie tylko swoje interesy, lecz także interesy klienta. W przypadku niemożności spłaty kredytu przez kredytobiorcę, czy na skutek zniszczenia mieszkania – odszkodowanie za poniesione straty otrzymuje bank.
 
Cesja pozwala bankowi nie tylko otrzymać z powrotem pieniądze, lecz zwolnić klienta ze spłaty kredytu. Zasada jest prosta: jeśli nie dokonalibyśmy cesji, to w momencie zniszczenia mieszkania zostalibyśmy nie tylko bez dachu nad głową, ale i z resztą kredytu.
 
Jednak dzięki przeniesieniu praw nasz bank – otrzymując odszkodowanie wynoszące tyle, ile zostało nam jeszcze kredytu – nie tylko odzyskuje swoje należności, co zwalnia nas z konieczności jego dalszej spłaty. Resztę odszkodowania przekazując nam.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Ubezpieczenie Aviva Polisa Locum Comfort

 
Jest to indywidualne ubezpieczenie mieszkania oferowane przez Santander Bank, możliwe do kupienia przez internet, objęte Gwarancją Szybkiej Wypłaty – pozwalającą otrzymać odszkodowanie z tytułu poniesionej szkody w ciągu 10 dni roboczych. Oferuje elastyczny zakres ubezpieczenia – również pod kredyt, z opcją rozszerzenia o Pakiet Rower.
 
W jego ramach otrzymujemy gwarancję:
 
  • ochrony na wypadek kradzieży roweru; 
  • pomocy w razie awarii;
  • pomocy w razie wypadku.
 
Zaletą oferowanego ubezpieczenia jest Home Assistance – całodobowa pomoc w razie nagłych wypadków i zdarzeń objętych ochroną (do wyboru mamy pakiet podstawowy i rozszerzony). Dodatkowo do ubezpieczenia Aviva Santander wprowadził opcję premiowania klientów, którzy zdecydowali się kontynuować ubezpieczenie w ich banku, oferując zniżki siegające nawet 30%.


Ubezpieczenie mieszkania w Santander - zakres polisy

 
Do wyboru mamy opcję podstawową, gdzie możliwe jest ubezpieczenie od ognia i od innych zdarzeń losowych. A także opcję rozszerzoną, gdzie możliwe jest:
  • ubezpieczenie od elementów stałych i ruchomych;
  • kradzieży z włamaniem;
  • od odpowiedzialności cywilnej OC, chroniące ubezpieczonego i jego rodzinę w sytuacjach dnia codziennego – np. awarii w mieszkaniu.
 
Wybierając daną opcję warto sprawdzić, co kryje się pod poszczególnymi elementami. Czy ochrona obejmuje tylko mury, czy też ściany oraz podłogi (jako elementy stałe). Uważajmy, by nie ubezpieczyć się wyłącznie od pożaru, zalania i przepięcia. Im większy jest zakres ryzyka podlegający ochronie – tym lepiej dla nas.Jednocześnie pamiętajmy, aby odnawiać swoje ubezpieczenie przez cały okres spłaty kredytu (zazwyczaj jest ono zawieranie na max. 3 lata).


Polisa w Santander - koszt ochrony kredytu

 
Jeśli zastanawiamy się nad kupnem ubezpieczenia w banku, w którym spłacamy kredyt – kolejną kwestią będzie jego cena. Ta zależy od paru czynników. Warto zrobić sobie symulację i sprawdzić, jak może się kształtować przebieg polisy przez cały okres spłaty kredytu. Bo może się okazać, że niskie składki w skali miesiąca urosną do znacznie wyższych w skali pełnego kredytowania.
 
Dlatego analizując koszt polisy oferowanej przez bank warto zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania kredytu. Często banki kuszą nas najpierw niskim oprocentowaniem (świadomie ponosząc stratę), by potem odbić ją sobie na cenie oferowanego ubezpieczenia. A my przepłacamy.
 
Tymczasem składka zależy przede wszystkim od wysokości kredytu i zakresu uchrony. Zazwyczaj waha się od ok. 180 zł do ok. 340 zł na rok.
 
Tę składkę, jeśli jesteśmy zdecydowani ubezpieczyć się w banku Santander, należy opłacać raz w miesiącu w postaci przelewu na rachunek bankowy – po spłaceniu kolejnej raty kredytu. Czas między jednym przelewem a drugim wynosi ok. tygodnia.


Ubezpieczenie kredytu poza bankiem jest możliwe

 
Wspomnieliśmy, że żądając od nas polisy mieszkaniowej pod kredyt – bank będzie ją oferował najpierw u siebie. Nie musimy się jednak na to godzić. Bank może nam co najwyżej zaproponować ubezpieczyciela (powiązanego lub współpracującego z nim), ale nie narzucić. Niemniej, możliwość wyboru ubezpieczyciela nie zwalnia nas z ubezpieczenia w zakresie określonym przez bank.


   Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowych. W 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

To warto wiedzieć
1. Bez ubezpieczenia mieszkania pod kredyt nie otrzymamy kredytu

2. Dokonanie cesji ubezpieczenia na bank nie pozbawia nas ochrony

3. Kredyt możemy ubezpieczyć poza bankiem, w którym go wzięliśmy

4. Zanim ubezpieczymy się w banku – sprawdźmy oprocentowanie naszego kredytu
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
9
8
2
7
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy