Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Wiele domów i mieszkań, w których wybuchł pożar, nie nadaje się już do użytku. Dlatego warto mieć ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych zapewniające środki na zakup utraconych w pożarze sprzętów, czy kupno nowej nieruchomości

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Pożar to zjawisko, którego nie da się przewidzieć. Kiedy w mieszkaniu lub domu pojawi się ogień, bardzo trudno jest go zatrzymać – w mgnieniu oka potrafi rozprzestrzenić się na całą nieruchomość. W tym artykule wyjaśniamy, co dokładnie obejmuje taka polisa mieszkaniowa, jak działa oraz ile kosztuje.

Czym jest ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych?

Ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń lasowych zabezpieczy naszą nieruchomość nie tylko na wypadek pożaru, ale także na wypadek innych zdarzeń losowych. Podstawowe ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych obejmuje zazwyczaj około 20 ryzyk, z czego najczęściej to: 

 • pożar,
 • eksplozja,
 • dym i sadza,
 • implozja,
 • uderzenie lub upadek statku powietrznego (samolotu),
 • upadek drzew i masztów,
 • silny wiatr,
 • uderzenie pojazdu mechanicznego,
 • zalanie,
 • grad,
 • deszcz nawalny,
 • śnieg i lód,
 • pękanie mrozowe,
 • trzęsienie ziemi,
 • zapadanie i osuwanie się ziemi,
 • lawina,
 • fala dźwiękowa.

Zakres ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych może się różnić w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych – dokładną listę zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową znajdziemy zawsze w dokumencie OWU.

WAŻNE!
Podstawowe ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych chroni tylko mury i stałe elementy nieruchomości, nie zabezpiecza tzw. mienia ruchomego, czyli wyposażenia mieszkania, które nie jest przytwierdzone na stałe do ścian lub podłogi. To jest dostępne jako jedno z rozszerzeń.

Jak ubezpieczyć dom i mieszkanie od ognia?

Aby w pełni ubezpieczyć swój dom i mieszkanie od ognia, warto do podstawowego ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych dokupić rozszerzenia – w szczególności zadbać o ubezpieczenie wyposażenia mieszkania. Wówczas, na wypadek ognia i wielu innych zdarzeń losowych, zabezpieczone zostanie niemal wszystko, co przechowujemy w swojej nieruchomości: od komputerów, telewizorów i sprzętu nagłośnieniowego, poprzez meble, dywany, książki, biżuterię czy kosmetyki, a na zwierzętach domowych skończywszy.

Przy ubezpieczeniu od ognia i innych zdarzeń losowych niezwykle istotne jest właściwe określenie sumy ubezpieczenia, czyli wartości mienia, które ubezpieczamy. Nie powinniśmy ani zawyżać, ani zaniżać wartości nieruchomości i jej wyposażenia.

Jeśli zawyżymy sumę ubezpieczenia, dojdzie do tzw. nadubezpieczenia – będziemy opłacać wyższą składkę na polisę, ale w przypadku szkody całkowitej i tak otrzymamy odszkodowanie równowarte rzeczywistej wartości mienia.

Z kolei jeśli zaniżmy sumę ubezpieczenia, będzie to zjawisko tzw. niedoubezpieczenia – składka na polisę mieszkaniową będzie niższa, ale niższe będzie także odszkodowanie, które otrzymamy za szkodę.

Co przyda się oprócz ubezpieczenia od ognia?

Co przyda się oprócz ubezpieczenia od ognia?

Podstawowa ochrona ubezpieczeniowa może zostać poszerzona i o kolejne ryzyka, i o dodatkowe rodzaje mienia. Rozważmy sobie po kolei wszystkie dostępne opcje.

Ubezpieczenie mienia w podstawowym wariancie polisy mieszkaniowej dotyczy samych murów i ewentualnie elementów stałych. Listę tę możesz jednak znacznie poszerzyć, głównie o:

 • ruchomości domowe (wyposażenie/mienie ruchome);
 • przedmioty do prowadzenia działalności gospodarczej (mienie firmowe); 
 • nakłady inwestycyjne (koszty remontu) – dotyczy ubezpieczeń dedykowanych najemcom; 
 • mienie służbowe (udostępnione przez pracodawcę ubezpieczonego, np. służbowy smartfon czy laptop);
 • rzeczy osobiste gości; 
 • rzeczy osobiste poza obszarem miejsca ubezpieczenia (głównie ochrona przed rabunkiem);
 • samochód zaparkowany w garażu (rozszerzenie dostępne tylko w wybranych polisach);
 • domek letniskowy poza miejscem ubezpieczenia;
 • nagrobek poza miejscem ubezpieczenia;
 • mienie specjalne (wartościowe) – o dużej wartości jednostkowej, ubezpieczane w oparciu o wycenę rzeczoznawcy;
 • liczne zabudowania na posesji, m. in. garaż wolnostojący, altana, grill murowany, ogrodzenie z bramami i furtkami, budynek gospodarczy, place zabaw dla dzieci, baseny, oczka wodne, wiaty śmietnikowe;
 • utwardzone powierzchnie na posesji, np. boiska, korty, podjazdy;
 • roślinność na posesji;
 • stałe elementy wymienionych budowli i obiektów
 • ruchomości domowe przechowywane poza strefą mieszkalną.

Pamiętaj, że część wymienionego mienia, np. ruchomości domowe, można włączyć do ochrony ubezpieczeniowej praktycznie każdej polisy, a część jest dostępna tylko w wybranych towarzystwach. 

Podstawowa ochrona obejmuje najczęściej ryzyko pożaru i kilka bądź kilkanaście innych zdarzeń losowych, takich jak upadek drzew i masztów, zalanie, uderzenie pojazdu mechanicznego czy porywisty wiatr. Łącznie w zakresie może znaleźć się nawet ponad 30 sytuacji zagrożenia, które wynikają z przyczyn naturalnych. 

Poza ochroną od zdarzeń losowych ubezpieczenie mieszkania lub domu może również zawierać ryzyka, w których sprawcą szkody jest osoba trzecia. Chodzi tutaj o wandalizm, dewastację, graffiti, a także różnego typu kradzież: z włamaniem, zwykłą bądź rabunek.

Ponadto, towarzystwo oferują również szeroki zakres dodatków dedykowanych lokatorom, jak chociażby OC w życiu prywatnym, Home Assistance, ubezpieczenie NNW czy pomoc prawną. Naszą listę należy jeszcze uzupełnić o unikatowe ryzyka, dostępne tylko w wybranych polisach, np. OC rowerzysty, ochronę przydomowej pasieki czy ubezpieczenie sprzętu medycznego. 
 

Ubezpieczenie mienia – dostępne ryzyka

Rodzaj zdarzeń

Przykłady zdarzeń

Zdarzenia naturalne

pożar, powódź, zalanie, upadek drzew i masztów, upadek samolotu, uderzenie pojazdu mechanicznego, uderzenie pioruna, porywisty wiatr, gradobicie, nawalny deszcz, śnieg, wstrząsy sejsmiczne, osuwanie i zapadanie się ziemi, lawiny, przepięcie od uderzenia pioruna, przepięcie mające inną przyczynę, fala ponaddźwiękowa, stłuczenie przedmiotów szklanych, wybuch, implozja, eksplozja, pękania mrozowe.

Szkody wywołane przez osoby trzecie

kradzież z włamaniem, kradzież zwykła, rabunek rzeczy osobistych poza miejscem ubezpieczenia, wandalizm, dewastacja, graffiti.

Rozszerzenia dedykowane lokatorom

OC w życiu prywatnym, pakiet medyczny, Home Assistance, ubezpieczenie NNW, pomoc prawna.

Unikalne rozszerzenia

ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie NNW psa i kota, OC rowerzysty, ubezpieczenie sprzętu medycznego, ubezpieczenie przydomowej pasieki, rażące niedbalstwo.

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie OWU (stan na: 29.05.2024 r.).

Czy polisa obejmuje usuwanie skutków po zdarzeniu losowym?

Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych może obejmować także usuwanie skutków po zdarzeniu losowym. Zwykle taka opcja dostępna jest jako rozszerzenie do polisy mieszkaniowej.

Warto włączyć ją do ochrony swojej nieruchomości, bo w przypadku pożaru, zalania czy huraganu będzie to dla nas bardzo duża pomoc. Fachowcy współpracujący z towarzystwem ubezpieczeniowych usuną sadzę, wodę gaśniczą czy szkodliwe związki chemiczne. Nasza nieruchomość – jeśli nie uległa całkowitemu zniszczeniu – szybciej będzie nadawała się do ponownego zamieszkania. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje także koszty związane z usuwaniem skutków zdarzenia, a więc my nie będziemy narażeni na nagły nieprzewidziany wydatek.

Dodatkowo ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych może nam zapewnić także rekompensatę za zniszczenia spowodowane podczas akcji ratowniczej – o ile taki zapis znajduje się w dokumencie OWU.

Ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości od pożaru?

Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania, a konkretnie jego murów i elementów stałych, od pożaru i innych zdarzeń losowych (zakres podstawowy). Na potrzeby kalkulacji ustaliliśmy wartość nieruchomości na poziomie 600 000 zł – jest to mieszkanie o powierzchni 50 mkw., rok budowy 2022. 

Koszt ubezpieczenia mieszkania o takich parametrach w wariancie od ryzyk nazwanych rozpoczyna się na 187 zł, a kończy na 347 zł. W wariancie od ryzyk wszystkich (All Risks) polisa kosztuje z kolei od 316 zł do 541 zł. Wszystkie podane kwoty odnoszą się do rocznego okresu ochrony, a poszczególne oferty minimalnie się od siebie różnią, głównie wliczonymi w cenę dodatkami poszerzającymi zakres podstawowy. 

Podstawowa ochrona ubezpieczeniowa obejmująca tylko pożar i inne zdarzenia losowe kosztuje relatywnie niewiele. Przeprowadzona kalkulacja pokazuje, że mieszkanie warte 550 000 zł można objąć ochroną nawet za niecałe 200 zł w skali roku. Dodatkowa ochrona, np. na wypadek kradzieży z włamaniem czy zawierająca OC w życiu prywatnym, kosztuje już nieco więcej. Nawet poszerzone polisy mieszkaniowe wciąż należą jednak do najtańszych produktów, jakie obecnie można kupić na rynku ubezpieczeń.

– mówi Ewelina Ratajczak, ekspertka ds. ubezpieczeń nieruchomości. 

Ubezpieczenie mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych – porównanie ofert

Towarzystwo

W cenie

Roczna składka

Ubezpieczenia od ryzyk nazwanych

Mtu24.pl

-

187 zł

Link4

Home Assistance, dewastacja

230 zł

Wiener

Home Assistance, dewastacja

231 zł

Mtu24.pl

Home Assistance

232 zł

Europa Ubezpieczenia

Home Assistance, dewastacja

235 zł

Uniqa

Home Assistance, dewastacja, pakiet medyczny

253 zł

Inter Polska

Home Assistance, dewastacja

284 zł

Proama

Home Assistance, dewastacja

287 zł

Generali

Home Assistance, dewastacja, pakiet medyczny

314 zł

Benefia

Home Assistance

347 zł

Ubezpieczenia od ryzyk wszystkich (All Risks)

Europa Ubezpieczenia

Home Assistance, dewastacja, powódź

316 zł

Link4

Home Assistance, dewastacja

328 zł

Wiener

Home Assistance, dewastacja, przedmioty szklane

334 zł

Inter Polska

Home Assistance, dewastacja

402 zł

Benefia

Home Assistance, przedmioty szklane

416 zł

Generali

Home Assistance, dewastacja, pakiet medyczny, przedmioty szklane

541 zł

Tabela 2. Opracowanie własne (stan na: 29.05.2024 r.).

 

Jak konstrukcja domu wpływa na wysokość składki?

Musisz wiedzieć, że wysokość składki przy ubezpieczeniu mienia zależy od wielu czynników, ale kluczowy jest wybrany zakres ochrony oraz łączna wartość mienia (suma ubezpieczenia), które ma posiadać zabezpieczenie finansowe. Słowem, im szerszą ochronę chcesz wykupić i im droższy majątek obejmuje ubezpieczenie, tym większe koszty poniesiesz. 

Kolejnym ważnym czynnikiem kształtującym wysokość składki ubezpieczeniowej jest konstrukcja domu, a właściwie jej podatność na ogień. Budynki o konstrukcji palnej są droższe w ubezpieczeniu, czasami nawet o 100%. Mało tego, w skrajnych przypadkach takie budynki w ogóle nie mogą zostać objęte ochroną ubezpieczeniową.

Czym kierują się towarzystwa przy ocenie stopnia palności domu? Każdy ubezpieczyciel ma prawo samodzielnie oszacować ryzyko zaprószenia ognia, jednak ogólnie za palne uznaje się budynki, w których konstrukcji i poszyciu dachowym dominują takie materiały jak drewno, słoma czy gont. Nie oznacza to jednak, że każdy dom z bali czy o konstrukcji szkieletowej jest droższy w ubezpieczeniu, ponieważ współcześnie dostępne są specjalne zabezpieczenia, które nawet w stricte drewnianym domu mogą znacznie podnieść poziom odporności na ogień. Niepalne są z kolei zabudowania wykonane w oparciu o klasyczne technologie, czyli po prostu domy murowane. 
 

Co zrobić po wystąpieniu szkody w nieruchomości?

Jeśli w nieruchomości doszło do pożaru, pierwszym krokiem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się ognia – oczywiście w miarę możliwości, przy jednoczesnej ochronie zdrowia i życia.

Kiedy na miejsce zostanie wezwana straż pożarna i sytuacja zostanie już opanowana, kolejny krok to powiadomienie ubezpieczyciela o zaistniałym zdarzeniu. Zwykle trzeba to zrobić maksymalnie w ciągu 3 dni.

Przy uzyskaniu odszkodowania z towarzystwa ubezpieczeniowego niezbędne będą dowody na wystąpienie pożaru, jak:

 • pismo potwierdzające akcję ratowniczą straży pożarnej (notatka służbowa),
 • szczegółowy opis zdarzenia, 
 • zdjęcia szkód czy filmy ukazujące sytuację,
 • opcjonalnie także lista strat wraz z paragonami/fakturami za zakup przedmiotów uszkodzonych w pożarze. 

Na wypłatę odszkodowania ubezpieczyciel ma zwykle 30 dni od momentu zgłoszenia szkody. Jeśli jednak Towarzystwo Ubezpieczeniowe uzna, że w zgłoszeniu brakuje dowodów lub dokumentów, cały proces może wydłużyć się o kolejne 14 dni.

Jak wycenić szkody po pożarze i innym zdarzeniu losowym?

Jeśli w naszej nieruchomości doszło do pożaru lub innej szkody i chcemy uzyskać odszkodowanie z polisy mieszkaniowej, z pewnością spotkamy się z takimi określeniami jak:

 • wartość rzeczywista nieruchomości,
 • wartość odtworzeniowa nieruchomości.

Jeśli odszkodowanie za szkodę oparte będzie o wartość rzeczywistą nieruchomości, to będzie pomniejszone o koszt zużycia, np. wartość nowego parkietu, minus jego kilkuletnie zużycie. 

Z kolei jeśli odszkodowanie za szkodę będzie oparte o wartość odtworzeniową nieruchomości, to kwota, którą otrzymamy pozwoli nam na doprowadzenie mienia do podobnego stanu, jak przed pożarem. Polisa mieszkaniowa wyceniona na wartość odtworzeniową, będzie zobowiązywała nas do opłacania wyższych składek.

Kiedy za pożar w nieruchomości nie będzie odszkodowania?

Są takie sytuacje, w których, mimo posiadanej polisy, za szkody powstałe w skutek pożaru nie uzyskasz rekompensaty. Najważniejszymi z tego typu ograniczeń są tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Zaliczamy do nich m. in.:

 • tzw. rażące niedbalstwo, czyli np. pozostawienie otwartego paleniska bez dozoru;  
 • celowe podłożenie ognia przez ubezpieczonego lub jednego z domowników; 
 • brak wymaganych przepisami prawnymi przeglądów technicznych, np. przeglądu kominiarskiego czy instalacji elektrycznej; 
 • działania wojenne, akty terrorystyczne, zamieszki, stan wojenny; 
 • posiadanie lub użytkowanie materiałów wybuchowych oraz pirotechniki; 
 • nieprawidłowe podłączenie urządzeń i niewłaściwe korzystanie z nich; 
 • szkody na niektórych rodzajach mienia, np. danych w formie cyfrowej czy zbiorach kolekcjonerskich; 
 • szkody powstałe w trakcie większego remontu, rozbudowy, przebudowy, nadbudowy (w trakcie takich prac najczęściej potrzebna jest specjalna wersja polisy, czyli ubezpieczenie dla domu w budowie).

Pamiętaj, że wymienione wyłączenia odpowiedzialności są tylko przykładami, a każde towarzystwo ma nieco inną listę ograniczeń – zawsze znajdziesz ją w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Może się więc zdarzyć, że dana sytuacja w jednym towarzystwie będzie wyłączona, a w drugim niekoniecznie. 

Gdzie kupić ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych?

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie mieszkania, zrób to online, np. za pomocą kalkulatora ubezpieczeń. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy, unikniesz zbędnych formalności, a także dobierzesz polisę dopasowaną do twoich indywidualnych potrzeb. Przez Internet nabędziesz i podstawowe ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych, i polisę poszerzoną o wybrane ryzyka, takie jak: powódź, OC w życiu prywatnym, kradzież z włamaniem, Home Assistance czy stłuczenie przedmiotów szklanych. 

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń jest bardzo proste i intuicyjne. Musisz tylko wprowadzić do panelu podstawowe informacje o nieruchomości, preferowanym zakresie ochrony oraz kilku innych kwestiach formalno-prawnych. Po zatwierdzeniu tych danych płynnie przejdziesz do tabeli z uporządkowanymi ofertami od takich towarzystw, jak: Proama, Generali, Inter Polska, Uniqa, Link4, Benefia, TU Europa, Wiener czy mtu24.pl. Każdą z nich będziesz mógł przeanalizować czytając OWU oraz Kartę Produktu. Kiedy dokonasz wyboru, będziesz mógł od razu przejść do finalizacji transakcji, a twoje ubezpieczenie zacznie działać nawet następnego dnia roboczego (po zaksięgowaniu wpłaty). Co ważne, dzięki porównaniu większej liczby ofert możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

To warto wiedzieć

1. Podstawowe ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych chroni tylko mury i stałe elementy nieruchomości, a aby ubezpieczyć wyposażenie mieszkania, konieczne jest wykupienie rozszerzenia

2. Przy ubezpieczeniu nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych bardzo ważne jest właściwe określenie sumy ubezpieczenia, czyli wartości ubezpieczanego mienia – od tego zależy nasze odszkodowanie 

3. Cena ubezpieczenia od ognia innych zdarzeń losowych w przypadku domu drewnianego może być nawet o 100% wyższa niż za ubezpieczenie domu murowanego

4. Ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych w niektórych sytuacjach nie zadziała – warto sprawdzić w jakich na liście wyłączeń odpowiedzialności w OWU 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych

 1. Czy ubezpieczenie od pożaru obejmuje także garaż?

  Tak. Ubezpieczenie garażu, o ile znajduje się na terenie posesji ubezpieczanego domu, zwykle dostępne jest w podstawowej polisie od ognia i innych zdarzeń losowych. Możliwe jest także ubezpieczenie garażu oddalonego od miejsca zamieszkania – ta opcja dostępna jest zwykle jako rozszerzenie do polisy mieszkaniowej.

 2. Możliwe jest ubezpieczenie samego wyposażenia od ognia i zdarzeń losowych?

  Ubezpieczenie samego wyposażenia mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych jest możliwy, ale taka opcja nie zawsze będzie opłacalna. Chyba że wyposażenie ubezpiecza najemca, który w wynajmowanym domu czy mieszkaniu trzyma własne rzeczy.

 3. Co, jeśli ubezpieczę dom od pożaru w dwóch różnych towarzystwach?

  Wtedy odszkodowanie za pożar można dostać z obu TU, ale nie więcej niż wartość szkód. Dwie polisy mieszkaniowe mają zastosowanie w niektórych sytuacjach, np. gdy bierzemy kredyt hipoteczny tylko na część nieruchomości. Wtedy polisa z banku musi obejmować pożar i zdarzenia losowe, natomiast w indywidualnym ubezpieczeniu obecność ryzyka ognia może być dodatkowe.

 4. Ile odszkodowania można dostać za pożar?

  Nawet jeśli pożar domu pochłonie cały twój majątek, czyli nastąpi szkoda całkowita na mieniu, przy spełnieniu określonych warunków uzyskasz pełną rekompensatę finansową. Ważne jest, żebyś wcześniej prawidłowo wycenił majątek (precyzyjna suma ubezpieczenia), a także żeby nie miało zastosowania żadne z ograniczeń zapisanych w polisie, np. wyłączenie odpowiedzialności.

 5. Czy ubezpieczenie od ognia jest obowiązkowe?

  Teoretycznie ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych jest obowiązkowe tylko w jednym przypadku, którym jest ochrona gospodarstw rolnych o powierzchni przekraczającej 1 hektar. W praktyce, taką ochronę musisz również wykupić w momencie, w którym bierzesz kredyt hipoteczny. Mimo iż w teorii takie ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, kredytodawcy standardowo uzależniają udzielenie pożyczki od nabycia polisy mieszkaniowej.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia