Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Assistance medyczny - na czym polega?

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Pakiet assistance medyczny jest opcją dodatkową, którą można nabyć do polisy głównej w ubezpieczeniu na życie. Jest to rozwiązanie, które zapewnia różnego rodzaju usługi, jak np. transport medyczny, całodobową infolinię medyczną lub wsparcie psycholo

Koszt takiego pakietu nie jest duży, ponieważ cena wynosi zwykle około kilku złotych miesięcznie, natomiast pomoc, na jaką można liczyć, jest naprawdę nieoceniona.

 

Co to jest assistance medyczny? 

Assistance medyczny to pakiet, który można nabyć do umowy podstawowej jako opcję dodatkową. Taki wariant oferuje darmową pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. W odróżnieniu od innych umów dodatkowych, które możemy nabyć do polisy na życie, assistance nie oferuje świadczenia pieniężnego, tylko właśnie usługi. Należą do nich usługi, które mają zapewnić wsparcie w trudnych sytuacjach związanych ze zdrowiem ubezpieczonego.

 

Co można zyskać poprzez assistance medyczny? 

W ramach pakietu assistance można liczyć na:

 • całodobową infolinię medyczną,
 • transport medyczny,
 • wsparcie psychologiczne,
 • dowóz leków,
 • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
 • wypożyczenie lub zakup sprzętu potrzebnego do rehabilitacji,
 • opiekę nad dziećmi w czasie pobytu w szpitalu,
 • opiekę nad zwierzętami domowymi w czasie pobytu w szpitalu,
 • pomoc domową po zakończonej hospitalizacji,
 • korepetycje dla dziecka,
 • pomoc medyczną za granicą.

Lista usług oferowanych przez pakiet assistance medyczny może być mniej lub bardziej rozbudowana i zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Przed zakupem polisy na życie warto porównać możliwości różnych ofert, by mieć pewność, że zdecydowaliśmy się na najlepiej skonstruowaną ochronę.

 

Kto oferuje możliwość pakietu assistance medyczny? 

Pakiet assistance medyczny jest oferowany przez większość towarzystw ubezpieczeniowych. Każdą polisę na życie możemy dobrowolnie rozszerzyć o umowy dodatkowe, a taki pakiet jest jedną z nich. 

Różnice mogą dotyczyć jedynie ceny oraz zakresu możliwości. Wszystkie pakiety mogą zapewniać dostęp do infolinii medycznej, jednak nie wszystkie mogą zagwarantować pomoc w opiece nad zwierzętami domowymi w czasie pobytu w szpitalu. Niektóre pakiety mogą zapewnić dostęp do psychologa, jednak w wymiarze konkretnych kilku lub kilkunastu godzin. 

Pakiet assistance można nabyć do standardowej polisy na życie, ale również do polisy NNW, grupowej czy inwestycyjnej. Takie rozwiązanie nie podniesie znacząco kosztu naszego ubezpieczenia, a zapewni nam pomoc w trudnych sytuacjach.

 

Ile kosztuje pakiet assistance medyczny? 

Cena pakietu assistance jest zależna od kilku ważnych czynników. Przede wszystkim koszt jest uzależniony od towarzystwa ubezpieczeniowego i zakresu wsparcia, jakie oferuje. Jeśli pakiet zapewnia pomoc w kilku konkretnych zdarzeniach, a w innym towarzystwie ubezpieczeniowym lista usług będzie dwukrotnie dłuższa – ceny takich dwóch rozwiązań będą się od siebie różnić.

Polisa

Cena

CA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. „Pakiet Pełne wsparcie”

6 zł miesięcznie

Warta – umowa dodatkowa Assistance

Wysokość składki ustalana indywidualnie

Generali – Z myślą o życiu PLUS, pakiet Assistance

Wysokość składki ustalana indywidualnie

Bank Millennium, Pakiet Bardzo Pomocny

4,98 zł

Tabela 1. Opracowanie własne. 

Wysokość składki może być podana odgórnie, ale w zależności od wybranej polisy, może być też naliczana indywidualnie. Jeśli na tę samą polisę zdecydują się dwie osoby i jedna z nich wybierze sumę ubezpieczenia w wysokości 100 000 zł, a druga w wysokości 500 000 zł, to cena pakietu assistance również może się różnić. Na cenę wpływać może również wiek, w jakim przystępujemy do zakupu, który wpływa na ryzyko polisowe.

 

Dla kogo assistance medyczny to dobry pomysł? 

Pakiet, jakim jest assistance medyczny, to rozwiązanie, które jest dobre i korzystne dla każdego, bez względu na wiek i wybraną ochronę. Jest to opcja, która zapewnia w niskiej cenie szereg usług dodatkowych. Mogą one okazać się nieocenione w trudnych życiowych chwilach, a tego zwykle nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W chwili zakupu polisy możemy mieszkać w innym miejscu lub nie posiadać dzieci, jednak w przeciągu kilku lat nasza sytuacja życiowa może ulec znaczącej zmianie. Gdy dojdzie do wypadku, hospitalizacji lub poważnego zachorowania, pakiet assistance może nam bardzo pomóc w zorganizowaniu się w nowej sytuacji.

 

Kiedy ochrona assistance może nie zadziałać? 

Należy wspomnieć również o tym, że pakiet assistance nie działa w każdej możliwej okoliczności, w której zgłosimy taką chęć. 
Przede wszystkim warto wcześniej zapoznać się z punktem w umowie, który opisuje wyłączenia odpowiedzialności. Są to okoliczności zdarzenia polisowego, które stanowią podstawę do odstąpienia od warunków umowy przez ubezpieczyciela. Dotyczy to głównie sytuacji, w których ubezpieczyciel ma podejrzenia co do nieczystych działań klienta, nieuczciwego zachowania lub nawet w sytuacji nadużycia lub próby wyłudzenia odszkodowania.

Jeśli do wypadku dojdzie wskutek prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu lub bez posiadanych uprawnień – ubezpieczyciel może odmówić pomocy. 

Przed zawarciem umowy warto również zwrócić uwagę na limit świadczeń, jaki oferuje polisa. Pakiet assistance może precyzyjnie określać, w jakim wymiarze będzie świadczyć pomoc ubezpieczonemu. Przykładowo mogą to być dwa razy, kiedy skorzystamy z transportu medycznego.

 

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie? 

Samodzielne poszukiwanie ubezpieczenia na życie może być dla wielu zainteresowanych dość skomplikowane. Musimy zwracać uwagę na zakres ochrony, cenę, formy pomocy, jakie oferuje ubezpieczyciel. Porównywanie wielu różnych ofert, szczególnie, gdy różnią się drobiazgami, które mogą okazać się dla nas bardzo ważne, jest czasochłonne i trudne.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się porównywarka ubezpieczeń na życie. Jest to narzędzie, które wymaga od nas wypełnienia krótkiej ankiety. Zaznaczamy w niej jakiego produktu poszukujemy i w oparciu na udzielone przez nas odpowiedzi zostaje przeprowadzona selekcja ofert ubezpieczeniowych. Dzięki temu nie musimy przeglądać i porównywać ofert, które w ogóle by nas nie zainteresowały. Możemy w ten sposób zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, ponieważ porównywarka pomoże nam dotrzeć do najbardziej korzystnych finansowo ofert. 
 

To warto wiedzieć

1.    Pakiet assistance to opcja dodatkowa, którą możemy nabyć do umowy podstawowej

2.    Koszt pakietu assistance wynosi najczęściej kilka złotych miesięcznie

3.    W ramach pakietu assistance można liczyć na darmowe usługi w trudnych życiowych chwilach

4.    Przed zakupem ubezpieczenia warto dokonać porównania ofert, również pod kątem pakietu assistance

 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o assistance medyczny w polisie na życie

 1. Czy polisa grupowa również zapewnia assistance medyczny?

  Tak, ubezpieczenie grupowe również oferuje pakiet assistance medyczny. Taka ochrona może być zawarta do umowy głównej, ale niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują taką możliwość poprzez zakup umowy dodatkowej.

 2. Czy można wykupić wyłącznie pakiet assistance medyczny?

  Nie, pakiet assistance medyczny to opcja dodatkowa, którą można nabyć do umowy podstawowej. Nie jest to rozwiązanie, które możemy zakupić samodzielnie.

 3. Jak długo trwa umowa w pakiecie assistance medyczny?

  Umowa w przypadku tego pakietu trwa najczęściej 12 miesięcy. Po upływie tego czasu możemy kontynuować ochronę poprzez zakup kolejnej umowy. Taką chęć należy zgłosić ubezpieczycielowi.

 4. W jakim wieku można wykupić assistance medyczny?

  Granice wiekowe to indywidualna dla towarzystwa ubezpieczeniowego zasada. Assistance medyczny może być zatem dostępny zarówno do 60, jak 65 roku życia. Należy taką informację zawsze sprawdzić przed zakupem ubezpieczenia.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia