Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ile zapłacimy za polisę na życie na milion złotych?

Odpowiednio dobrana suma ubezpieczenia może okazać się bardzo przydatna w nieprzewidzianych sytuacjach. Mowa tu zarówno o śmierci ubezpieczonego, jak i poważnej chorobie. Wówczas uzyskane z polisy środki stanowią zabezpieczenie na życie.

Co, jeśli SU (suma ubezpieczenia) na kilka lub kilkaset tysięcy złotych to za mało? Ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion? W poniższym artykule znajdziesz, co musisz wiedzieć, jeśli planujesz ubezpieczyć się na wysoką sumę.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

Co znaczy polisa na życie za milion złotych?

Polisa na życie na milion złotych to nic innego jak ubezpieczenie na życie na wypadek śmierci, nieszczęśliwego wypadku, zachorowania na poważną chorobę czy też kalectwa, którego suma całościowa wynosi wspomniany milion. Warto podkreślić, że kwota sumy ubezpieczenia zależy od typu zdarzenia opisanego w dokumencie OWU polisy — ubezpieczenie na milion złotych nie oznacza, że za każde z wymienionych zdarzeń ubezpieczony otrzyma najwyższe świadczenie. Dlatego wybierając tego typu produkt,  należy zwrócić uwagę na kwoty, które przysługują w przypadku, gdyby doszło do innych zdarzeń opisanych w umowie.  Wysokość świadczenia może być obliczana na podstawie różnych wskaźników, w zależności od OWU.

 

Który ubezpieczyciel oferuje ubezpieczenie na życie za milion złotych?

Wysoka suma ubezpieczenia może okazać się bardzo interesująca, jednak warto mieć na uwadze, że wiąże się ona z wyższą ceną polisy. Co więcej, nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują rekompensatę za milion lub więcej złotych. W tabeli przedstawiono przykładowe oferty z sumą ubezpieczenia na milion lub więcej.

Przykładowe oferty z wysoką sumą ubezpieczenia:
 

UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE Z WYSOKĄ SUMĄ UBEZPIECZENIA

Oferta

Maksymalna SU

Wiek

Czas trwania umowy

 

PZU – Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób

 

1 000 000 zł

od 18. do 65. roku życia

zależy od wybranego wariantu

 

Allianz – Twoje życie, rozszerzenie np. o ochronę bliskich, ubezpieczenie na wyższą kwotę

1 000 000 zł

od 18. do 70. roku życia

min. 10 lat

 

Pru – Komfort Życia

 

5 000 000 zł

od 18. do 71. roku życia

min. 5 lat

 

Nationale-Nederlanden – Ubezpieczenie na życie – Ochrona Jutra

 

nawet powyżej 1 000 000 zł

od 18. do 71. roku życia

min. 5 lat

 

Aegon – Spokojna przyszłość

 

1 000 000 zł

od 18. do 66. roku życia

5-40 lat

 

Ergo Hestia – Ergo4

 

do 10 000 000 zł

od 18. do 70. roku życia

ustalana

indywidualnie

 

UNIQA – umowy zawarte w ramach współpracy z określonymi bankami

 

do 3 000 000 zł

określone w konkretnej umowie

określone w konkretnej umowie

Tabela 1. Opracowanie własne.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

Wśród przykładowych ofert ubezpieczycieli można zauważyć, że najwyższą sumę ubezpieczenia, wynoszącą 10 milionów złotych, proponuje Ergo Hestia, a okres trwania umowy i jej warunki ustalane są indywidualnie. Na milion lub więcej ubezpieczają również takie firmy jak PZU, Allianz, Pru, Nationale Nederlanden, Aegon czy UNIQA. Warto zwrócić uwagę, że w niektórych przypadkach wiek ubezpieczonego lub czas trwania umowy zależą od indywidualnej oferty przygotowanej w oparciu o możliwości i potrzeby danej osoby. 

 

Za jakie zdarzenie polisowe można otrzymać 1 milion złotych odszkodowania?

Tak jak wcześniej wspomniano, ubezpieczenie na łączną sumę miliona złotych nie oznacza, że ubezpieczony zawsze otrzyma tak wysoką rekompensatę. Podana kwota dotyczy konkretnych zdarzeń polisowych, które określone są w OWU. Z tego powodu może okazać się, że podstawową SU w wybranym ubezpieczeniu jest np. 500 000 zł (zgon ubezpieczonego), a kwota 1 000 000 zł może dotyczyć konkretnej przyczyny zgonu, np. w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Warto dodać, że wybrana SU często dotyczy zgonu ubezpieczonego, a w przypadku innych zdarzeń świadczenie jest obliczane na podstawie innej kwoty lub określonych wskaźników. Poniżej kilka przykładów:

 • zgon  – SU w określonej kwocie jest wypłacana jednorazowo osobom uposażonym według określonych prawem zasad,
 • nieszczęśliwy wypadek – w tym przypadku wysokość świadczenia jest liczona procentowo zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli w OWU, świadczenie może wynosić od 1 do 100% w zależności od zdarzenia i jest wypłacane jednorazowo,
 • poważne zachorowanie –  SU wynosi od kilku do kilkunastu lub kilkuset tysięcy złotych, w niektórych przypadkach kwota może przekroczyć milion, jednak zależy to od warunków umowy, która określa m.in. listę chorób ciężkich uznanych przez ubezpieczyciela; świadczenie wypłacane jest jednorazowo lub w miesięcznie.

Zgon, nieszczęśliwy wypadek oraz poważne zachorowanie upoważniają do uzyskania najwyższych odszkodowań. Istnieją też inne zdarzenia, za które nie można spodziewać się maksymalnej kwoty SU. Należą do nich:

 • leczenie szpitalne – kwota SU wynosi najczęściej do kilkuset złotych, w niektórych przypadkach przekracza tysiąc złotych; wypłata jest najczęściej jednorazowa po okazaniu ubezpieczycielowi stosownego dokumentu,
 • rehabilitacja – SU najczęściej do kilkudziesięciu tysięcy na pokrycie wydatków związanych z korzystaniem z usług specjalisty lub zakup odpowiedniego sprzętu; świadczenie wypłacane jednorazowo,
 • operacja chirurgiczna – SU do kilkuset tysięcy złotych, wypłacane po przebytym zabiegu chirurgicznym; jego wysokość może zależeć od klasy operacji (informacja w dokumencie OWU) i wynieść np. 10%, 25% bądź 50% sumy ubezpieczenia

Niektóre ubezpieczenia na milion zawierają dodatkowe umowy, np.pakiety medyczne assistance, pozwalające na realizację określonych usług, do których zalicza się domowe wizyty lekarza i pielęgniarki, transport medyczny czy dostęp do lekarzy specjalistów. Korzystanie z tej formy wsparcia, jeśli zajdzie taka konieczność, również jest możliwe w oparciu o określoną sumę ubezpieczenia 

Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności określającymi okoliczności zdarzenia polisowego, przez które ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić świadczenia. Może okazać się, że zgon spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem samochodowym będzie stanowił podstawę do wypłaty naszym bliskim kwoty w wysokości np. 1 000 000 zł, ale w sytuacji, gdy badania wykażą obecność alkoholu we krwi, ubezpieczyciel nie wypłaci należnej sumy pieniędzy.

— zwraca uwagę Ewelina Ratajczak, ekspertka strony ubezpieczeniaonline.pl.

 

Kto powinien kupić polisę za milion złotych?

Zakup polisy za milion złotych może okazać się sporym wydatkiem, zwłaszcza dla osób starszych lub zajmujących się pracą, której wykonywanie niesie ze sobą ryzyko wystąpienia określonych chorób czy wypadku. Jeśli jednak koszt wspomnianego ubezpieczenia nie nadwyręża budżetu finansowego, warto rozważyć jego zakup, szczególnie w kilku przypadkach.

Polisa na milion złotych stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób mających dzieci, które chcą finansowo zabezpieczyć bliskich na wypadek śmierci. Tak wysoka kwota świadczenia z pewnością pokryje wydatki związane z pochówkiem, a także pomoże pokryć wydatki związane z utrzymaniem dzieci czy spłatą zobowiązań, np. kredytu hipotecznego.

 

W jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie za milion złotych?

Głównym celem ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie bliskich na wypadek nagłej śmierci. W sytuacji, gdy np. dojdzie do śmiertelnego w skutkach wypadku, ubezpieczony może osierocić dzieci albo zostawić współmałżonka lub partnera z różnego rodzaju zobowiązaniami. Są to sytuacje nieprzewidywalne, dlatego warto pomyśleć wcześniej o odpowiednim zabezpieczeniu.

Ubezpieczenie na milion z pewnością może również przydać się, jeśli osoba ubezpieczona ma zobowiązania na bardzo wysokie sumy bądź koszty życia i utrzymania rodziny są równie wysokie. Jeśli ubezpieczonego dotyczą oba opisane przypadki, warto, by SU było wyższe niż kwota zadłużenia. Uzasadnia to fakt, że dzięki temu po spłacie zobowiązań bliscy nie pozostaną bez dodatkowych środków do życia.

Inna sytuacja, w której ubezpieczenie za milion złotych może okazać się niezwykle pomocne, to poważne zachorowanie płacącego składki, wymagające długiego leczenia bądź rehabilitacji. Otrzymane świadczenie pomoże pokryć wydatki i — jak w poprzednim przykładzie — będzie stanowiło wsparcie finansowe dla bliskich.

 

Kiedy nie będzie miliona złotych z ubezpieczenia?

Warto przypomnieć, że wysokość świadczenia jest obliczana na podstawie wskazanej w OWU kwoty lub określonych wskaźników. Poza tym istnieją dwie ważne kwestie, które należy uwzględnić, wnioskując o odszkodowanie. Mowa tu o wyłączeniach odpowiedzialności i karencji.

Wyłączenia odpowiedzialności to sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Lista tego typu zdarzeń zawsze jest opisana w Ogólnych Warunkach Umowy. Podstawowe wyłączenie stanowi zdarzenie polisowe, do którego ubezpieczony doprowadził pod wpływem alkoholu, środków odurzających, narkotyków lub innych substancji o podobnym działaniu. Innym wyłączeniem jest na przykład zgon w wyniku popełnienia samobójstwa bądź zatajenie przez ubezpieczycielem istotnych informacji, takich jak choroby psychiczne.

Z kolei karencja to okres od chwili podpisania umowy z ubezpieczycielem, w którym nie zostanie wypłacone odszkodowanie, nawet jeśli dojdzie do zdarzenia polisowego.

 

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?

Na rynku działa wiele firm ubezpieczeniowych i każda z nich oferuje różnego rodzaju produkty.  W związku z tym zapoznawanie się z ofertą każdego z nich — niezależnie od tego, czy zrobi się to przez internet, czy stacjonarnie, może okazać się bardzo czasochłonne. Co więcej, wiele informacji, takich jak maksymalna suma ubezpieczenia czy wysokość składki, można poznać dopiero po rozmowie z konsultantem, który na podstawie wywiadu dopasuje ofertę.

Aby przyspieszyć ten proces, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a na jego podstawie zostaną dopasowane oferty.  Niezależnie od tego, czy zainteresowany chce ubezpieczyć się na milion, czy inną kwotę, przedstawione propozycje będą odpowiadały jego potrzebom, a także możliwościom finansowym. Co ważne, każdą z ofert można omówić podczas rozmowy z konsultantem. 
 

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Ubezpieczenie na życie ma zapewnić pomoc oraz środki finansowe w różnych trudnych chwilach. Przed zakupem ubezpieczenia zawsze warto dokonać analizy dostępnych ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych – dzięki temu uda się wybrać najlepszą opcję spośród dostępnych na rynku. Jeśli chcesz uniknąć przepłacania i zależy Ci na najlepszych warunkach, skorzystaj z naszego kalkulatora. Porównasz w nim naraz nawet 5 różnych ofert 20 najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych, w tym także polisy na życie z rozszerzeniem na wypadek utraty pracy.

To warto wiedzieć

1. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa wysokość składki za polisę

2. Ubezpieczenie na milion może gwarantować wysoką wypłatę odszkodowania z tytułu śmierci, ale i innych zdarzeń, np. poważnego zachorowania

3. Z wiekiem ryzyko zachorowania oraz śmierci rośnie, zatem im później zapadnie decyzja o zakupie ubezpieczenia na milion, tym więcej kosztować może polisa

4. Przed zakupem ubezpieczenia na życie zawsze warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej, by porównać dostępne opcje

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na życie na milion

 1. Kto oferuje polisę na życie na milion złotych?

  Ubezpieczenie na milion złotych, a nawet więcej, proponuje kilka firm ubezpieczeniowych, na przykład: Allianz, Nationale-Nederlanden, Aegon, Ergo Hestia czy UNIQA.

 2. Za jakie zdarzenie możemy otrzymać milionowe odszkodowanie?

  Milionowe odszkodowanie może dotyczyć zgonu ubezpieczonego, nieszczęśliwego wypadku bądź poważnego zachorowania. Zdarzenia polisowe oraz ich sumy zawsze przedstawione są w OWU.

 3. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie na milion?

  Cena ubezpieczenia na życie na milion złotych zależy od wielu czynników: przede wszystkim od zakresu ochrony, wieku zainteresowanego oraz rodzaj polisy. Im większy zakres, tym większa szansa na uzyskanie środków równych lub bliskich sumie SU.

 4. Na jaką kwotę można się ubezpieczyć?

  Choć nie istnieje reguła określająca, na jaką kwotę można się ubezpieczyć, to niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe określają maksymalne sumy ubezpieczeń. Ma to chronić przed nadużyciami oraz próbą wyłudzenia ze strony ubezpieczonego czy też uposażonych.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
2
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia