Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 38 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Odszkodowanie za nowotwór złośliwy

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Zobacz, co może zaoferować Ci polisa na wypadek nowotworu złośliwego. Czy ochrona za 12 zł miesięcznie ma sens? Sprawdzamy, co oprócz odszkodowania za nowotwór złośliwy możesz zyskać oraz gdzie znajdziesz najlepsze możliwe rozwiązanie.

Ochrona na wypadek raka to rozszerzenie ochrony, o którym warto pomyśleć. Może wesprzeć finansowo w trudnej sytuacji, gdy spotkasz się z ciężką diagnozą. Środki z ubezpieczenia możesz wykorzystać w dowolny sposób – np. na opłacenie dodatkowych, nowoczesnych metod leczenia, które nie są refundowane. 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Zobacz, co znaczy nowotwór złośliwy dla ubezpieczyciela?  

Najważniejszą rzeczą, o której warto sobie powiedzieć, jest fakt, że ubezpieczenie na wypadek nowotworu złośliwego stanowi rozszerzenie ochrony podstawowej. Oznacza to, że jeśli jesteś zainteresowany taką formą ochrony to powinieneś zakupić odpowiednią umowę dodatkową.

Czy wszystkie nowotwory są objęte ochroną? Nie. Musisz wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe tworzą listy chorób, na wypadek których możesz być chroniony. I to znaczy, że jedna firma może oferować ochronę np. na 10, inna na 20, a jeszcze inna na 30 różnych przypadków nowotworowych. Z tego powodu właśnie warto porównywać ze sobą różne oferty ubezpieczeniowe – bez tego możesz stracić bardziej korzystną ochronę, a jeśli już masz inwestować w swoje bezpieczeństwo to warto, by była to jak najlepsza forma wsparcia. 

Najczęściej na listach chorób ubezpieczyciela możesz znaleźć konkretne nowotwory złośliwe oraz niezłośliwe guzy mózgu. Jednak to, jakie dokładnie przypadki zostaną objęte ochroną, jest już indywidualną decyzją towarzystwa ubezpieczeniowego.
Jeśli wśród twoich krewnych pojawił się podobny przypadek nowotworu (np. rak jelita grubego), możesz sprawdzić czy wybrana przez ciebie polisa na życie zapewni ci pomoc w takiej sytuacji. 

 

Jak możesz zabezpieczyć się na wypadek raka?

Ubezpieczenie na życie z ochroną na wypadek nowotworu wymaga podjęcia pewnych kroków. Przede wszystkim musisz nabyć indywidualną polisę na życie i rozszerzyć jej zakres umowy poprzez zakup umowy dodatkowej. Jakie umowy mogą ci się przydać? W przypadku nowotworu złośliwego, dobrym rozwiązaniem mogą być rozszerzenia dotyczące ochrony na wypadek:

 • zdiagnozowania raka,
 • zdiagnozowania poważnej choroby,
 • pobytu w szpitalu,
 • operacji chirurgicznej,
 • leczenia specjalistycznego,
 • leczenia za granicą.

Przydać się może również pakiet Assistance medyczny, który zapewnia pomoc w postaci określonych usług. Najczęściej są to:

 • infolinia medyczna,
 • transport medyczny,
 • pomoc psychologiczna,
 • dowóz leków do miejsca zamieszkania,
 • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
 • pomoc w opiece nad dziećmi w czasie hospitalizacji,
 • pomoc w opiece nad zwierzętami domowymi w czasie hospitalizacji,
 • wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki.

To, jaką wybierzesz ochronę – zależy wyłącznie od ciebie. Możesz zdecydować się na jedną lub dwie umowy dodatkowe. Możesz również maksymalnie rozbudować zakres ochrony, by uzyskać jak największe wsparcie. Pamiętaj jednak o tym, że zyskasz najwięcej wtedy, gdy wcześniej dokonasz porównania różnych ofert. Nie przegapisz najbardziej korzystnej oferty, dowiesz się, jakie inne formy pomocy może zapewniać ubezpieczyciel oraz dopasujesz ofertę do swoich preferencji finansowych.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ile możesz dostać za diagnozę nowotworu?

Kwota odszkodowania z tytułu zachorowania na nowotwór złośliwy jest zależna od kilku ważnych czynników. 

Znaczenie ma przede wszystkim to, jak dużą sumę ubezpieczenia wybierzesz w swojej polisie. Suma ubezpieczenia to kwota, na którą się ubezpieczasz – w zależności od rodzaju zdarzenia możesz otrzymać 10%, 50%, 100%, a nawet 300% SU (sumy ubezpieczenia).

Im wyższa kwota SU, tym wyższą składkę zapłacisz. Zastanów się zatem dobrze i oblicz, jakim budżetem dysponujesz na ten cel. Z tytułu zachorowania na nowotwór złośliwy możesz otrzymać zarówno 8 000 zł, jak i 1 000 000 zł. 

Wpływ na koszt polisy ma również twój wiek oraz stan zdrowia. Więcej zapłaci osoba po 50-tce, która w ostatnich latach przeszła ciężką chorobę, niż 20-latek, który nigdy wcześniej nie chorował na nic bardziej poważnego.

Do wyboru masz wiele różnych rozwiązań i warto, żebyś zastanowił się dobrze. Możesz zdecydować się na indywidualną ochronną polisę na życie, wybrać ubezpieczenie grupowe w miejscu zatrudnienia lub nabyć otwarte ubezpieczenie grupowe lub nabyć ochronę podczas odwiedzin salonu swojego operatora komórkowego. Tam również możesz otrzymać ofertę zakupu polisy na wypadek raka. Takie rozwiązanie z pewnością będzie tanie, jednak sprawdź, co możesz zyskać i czy na pewno jest to dla ciebie satysfakcjonująca forma ochrony. 
 

Przykładowy koszt różnych ubezpieczeń na życie

TU

Świadczenie z tytułu zdiagnozowania nowotworu złośliwego

Składka miesięczna od

ERGO Hestia

12 000 zł – 20 000 zł

od 70 zł

Nationale-Nederlanden

40 000 zł – 1 000 000 zł

składka ustalana indywidualnie

Signal Iduna

20 000 zł

140 zł

T-Mobile (Nationale-Nederlanden)

8 000 zł – 24 000 zł

od 12,50 zł

PZU

pokrycie kosztów leczenia za granicą do kwoty 2 000 000 euro

składka ustalana indywidualnie

Tabela 1. Opracowanie własne.

 

Na co jeszcze możesz liczyć w polisie na życie?

Zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie na życie, sprawdź, co możesz zyskać oprócz odszkodowania.

Ubezpieczenie może pomóc w różny sposób. W pierwszej kolejności możesz liczyć na świadczenie finansowe i z niego możesz pokryć koszty leczenia, dodatkowych konsultacji medycznych czy prywatnej opieki medycznej. Są jednak takie polisy, które mogą zagwarantować ci po diagnozie leczenie za granicą w najlepszych ośrodkach medycznych na całym świecie. Wówczas ubezpieczyciel nie tylko pokrywa koszty leczenia, ale i transportu dla ciebie i bliskiej ci osoby, tłumaczenia dokumentacji medycznej oraz wykupienia niezbędnych leków. 

Polisa na życie może również zapewnić odszkodowanie z tytułu operacji chirurgicznej. Jeśli nowotwór wymaga zabiegu i wycięcia, możesz ubiegać się o odszkodowanie, jeśli posiadasz odpowiednie rozszerzenie ochrony. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pobytu w szpitalu oraz leczenia specjalistycznego – potrzebujesz odpowiedniego rozszerzenia ochrony i na tej podstawie możesz otrzymać dodatkowe świadczenie. Jeśli więc twój plan leczenia będzie przewidywał 3-tygodniowy pobyt w szpitalu i leczenie za pomocą radioterapii oraz chemioterapii, będzie należało ci się odpowiednie odszkodowanie.

Pakiet assistance może zapewnić również inne formy wsparcia i warto o nich pomyśleć. Gdy będziesz wymagać transportu medycznego – może tym zająć się ubezpieczyciel. Może zadbać o twoje dzieci lub zwierzęta domowe w czasie, gdy będziesz przebywać w szpitalu. W trudnych chwilach możesz liczyć na pomoc psychologa, a gdy będziesz czuć się słabiej – ubezpieczyciel dostarczy ci zapisane leki do miejsca zamieszkania oraz zorganizuje wizytę domową lekarza lub pielęgniarki. To bardzo ważne formy pomocy przy ciężkiej chorobie.

 

Polisa na wypadek raka od 12 zł miesięcznie?

Wysokość składki zależna jest od wybranej przez ciebie polisy. Sam ustalasz, na jaką sumę ubezpieczenia chcesz być zabezpieczony oraz jaki zakres ochrony dodatkowej wybierasz.

Polisa na wypadek raka może kosztować 12,50 zł miesięcznie (w przypadku ubezpieczenia zakupionego w salonie T-Mobile), ale i kilkadziesiąt lub kilkaset złotych miesięcznie, w zależności od tego, na co się zdecydujesz. 

Kwotę składki poznasz podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Ubezpieczyciel musi poznać twoje ryzyko ubezpieczeniowe i na podstawie zebranych informacji o twoim stanie zdrowia, wieku oraz wykonywanej pracy może określić, ile wynosić będzie twoja składka.  

 

O tym pamiętaj przed zakupem polisy na życie

Pamiętaj koniecznie o tym, że istnieją okoliczności zdarzenia polisowego, w których możesz nie otrzymać odszkodowania. Dlaczego? Wpływ na to mają:

 • karencja,
 • limity świadczeń,
 • wyłączenia odpowiedzialności.

Karencja to okres pomiędzy zakupem polisy na życie, a rozpoczęciem ochrony polisowej. To oznacza, że zdiagnozowanie nowotworu złośliwego kilka dni po zawarciu umowy nie będzie stanowiło podstawy do odszkodowania, jeśli karencja wynosi np. 6 miesięcy. 

Limity świadczeń z kolei określają, jak często możesz otrzymywać odszkodowanie z tytułu jednego zdarzenia polisowego, np. pobytu w szpitalu. Jeśli ubezpieczyciel zaznaczy w umowie, że w ciągu roku polisowego tylko 2 razy wypłaci świadczenie z tego tytułu, to trzecia hospitalizacja może nie gwarantować wypłaty pieniędzy.

Wyłączenia odpowiedzialności określają, w jakich okolicznościach musi dojść do zdarzenia, by nie było ono podstawą do odszkodowania. W przypadku zdiagnozowania nowotworu wyłączenie odpowiedzialności może dotyczyć zatajenia ważnych informacji o swoim stanie zdrowia w chwili zawierania umowy. 

Pamiętaj również o tym, by dokonać porównania dostępnych ofert. Dzięki temu sprawdzisz, jakie rozwiązania są możliwe, ile możesz zyskać i jak się możesz zabezpieczyć. Wysoka suma ubezpieczenia oferowana w jednym towarzystwie nie musi oznaczać, że jest to najlepsza możliwa ochrona, ponieważ może ograniczać się wyłącznie do wypłaty pieniędzy, a przydać ci się mogą również inne formy wsparcia. 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie ma na celu zapewnić pomoc finansową w wielu różnych trudnych chwilach, również po zdiagnozowaniu nowotworu złośliwego. Przed zakupem takiego ubezpieczenia zawsze warto porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych – dzięki temu uda się wybrać najlepszą opcję spośród dostępnych na rynku. Jeśli chcesz uniknąć przepłacania i zależy Ci na najlepszych warunkach, skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczeń. Porównasz w nim naraz nawet 5 różnych ofert 20 najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych, w tym także polisy na życie z rozszerzeniem na wypadek utraty pracy.

Odszkodowanie za nowotwór złośliwy - To warto wiedzieć:

1.    Ubezpieczenie na wypadek nowotworu złośliwego nie obejmuje ochroną wszystkich możliwych przypadków nowotworowych, dlatego warto zapoznać się z listą chorób objętych ochroną ubezpieczeniową

2.    Ochrona na wypadek nowotworu wymaga zakupu odpowiedniej umowy dodatkowej

3.    Oprócz ochrony na wypadek raka warto rozważyć również zakup ochrony na wypadek pobytu w szpitalu, leczenia specjalistycznego, operacji chirurgicznej, leczenia za granicą oraz assistance medycznego

4.    Przed zakupem ubezpieczenia porównaj dostępne opcje, by nie przepłacić i znaleźć najbardziej korzystną dla siebie ofertę
 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o odszkodowanie za nowotwór złośliwy

 1. Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek nowotworu złośliwego?

  Cena polisy na wypadek nowotworu jest ustalana indywidualnie podczas spotkania z agentem. Jest zależna od wybranej sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony ale również twojego wieku i stanu zdrowia.

 2. Ile wynosi odszkodowanie z tytułu raka?

  Odszkodowanie z tytułu nowotworu jest zależne od wybranej oferty. Może wynosić 8 000 zł, 20 000 zł, jak i 1 000 000 zł. Na wysokość odszkodowania wpływ ma również wybrany zakres ochrony, ponieważ pobyt w szpitalu lub przejście operacji również mogą stanowić podstawę do otrzymania pieniędzy z polisy.

 3. Czym jest ubezpieczenie od nowotworu i co obejmuje?

  Polisa na wypadek nowotworu to tak naprawdę umowa dodatkowa, którą można nabyć do umowy podstawowej ubezpieczenia na życie. Chroni ona na wypadek wybranych przypadków nowotworów, a ich dokładną listę ustala ubezpieczyciel.

 4. Co oprócz świadczenia możesz otrzymać?

  Ubezpieczenie na wypadek nowotworu może zagwarantować odszkodowanie, ale w zależności od wybranego zakresu ochrony może zapewnić również pokrycie kosztów leczenia za granicą, transport medyczny, dowóz leków, tłumaczenie dokumentacji medycznej czy pomoc psychologiczną.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia