Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj Notice: Undefined index: 0 in /var/www/ubezpieczeniaonline.pl/new/_nowe/_classes/helper.php on line 446 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie smart life - wady i zalety polisy 100% online

Polisa Smart Life, którą można mieć bez badań lekarskich od 21 zł miesięcznie, jest wyjątkiem na rynku ubezpieczeniowym. Zawarcie umowy nie wymaga kontaktu z agentem, ale są też pewne ograniczenia w zakresie ochrony czy wieku ubezpieczonego.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Formuła ubezpieczeń na życie online jest rzadkością na rynku, ale taki produkt ma np. Aviva. I to tej ofercie przyglądamy się z bliska pod kątem zakresu, wyłączeń i przede wszystkim miesięcznych składek. 

 

Na czym polega formuła 100% online w polisie na życie?


Zacznijmy od tego, na czym dokładnie polega formuła online, którą oferuje nam towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva. Smart Life to polisa na życie, która na rynku ubezpieczeniowym jest rzadkością. Dotychczas zakup ubezpieczenia wymagał od nas spotkania się z agentem lub udania się do placówki, w której mogliśmy sfinalizować zakup. Obecność agenta była konieczna, by móc omówić warunki oraz szczegóły umowy lub zmienić zakres ochrony czy wysokość sumy ubezpieczenia. 
 
Rozmowa z agentem jest niezwykle ważnym elementem zawarcia umowy z ubezpieczycielem, ponieważ cena polisy, którą znaleźliśmy w ogłoszeniu na internecie może różnić się od tej, którą przyjdzie nam płacić po podpisaniu umowy. Wpływ mają na to np. nasz wiek, stan zdrowia czy wysokość dochodów. Takie spotkanie jest ważne również dlatego, że z ubezpieczycielem zawieramy umowę na wiele lat. W takiej sytuacji musimy mieć pełną świadomość wszystkich detali dotyczących naszej umowy. 


Co oferuje polisa na życie online Aviva?


Polisa oferowana przez TU Aviva jest produktem, który możemy zakupić online na stronie ubezpieczyciela. Takie rozwiązanie przynosi kilka ważnych plusów, m.in. komfort zakupu, oszczędność czasu czy niewysoka składka miesięczna. 
 
Smart Life jest ubezpieczeniem ze składką od 21 zł miesięcznie. Jednak składka jest zależna od wybranej przez nas sumy ubezpieczenia oraz wieku, w jakim przystępujemy do zakupu. Wiek ma tutaj duże znaczenie, ponieważ na tej podstawie ubezpieczyciel ustala ryzyko poważnego zachorowania oraz śmierci osoby ubezpieczonej.
 
Wybór dotyczący sumy ubezpieczenia nie jest duży – możemy wybrać jedną z czterech opcji: 25 000 zł, 50 000 zł, 75 000 zł i 100 000 zł.
 
Internetowe ubezpieczenie Aviva Smart Life nie wymaga od nas wykonywania badań medycznych przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem. Dzięki temu zyskujemy minimum formalności przy podpisywaniu umowy. Musimy jednak wypełnić ankietę medyczną – ograniczoną do ogólnych informacji dotyczące naszego stanu zdrowia, jak:
Oprócz tego do zakupu polisy przystąpić możemy jeśli mamy między 18 a 50 lat. Są to granice wiekowe, które należą do dość wąskich, ponieważ wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ochronę do 65, a nawet 70 roku życia.
 
Polisa zawierana jest na okres 5 lat.
 
Podsumujmy – polisa Smart Life  to rozwiązanie, które możemy zakupić w szybki i prosty sposób. Nikt nie oczekuje od nas skomplikowanych formalności. Ceny składek miesięcznych też należy uznać za przystępne, ponieważ nie należą do wygórowanych. Nie są jednak również wygórowane sumy ubezpieczenia, jakie oferuje nam ubezpieczyciel. Ochronę możemy nabyć na najbliższe 5 lat, co również nie dla każdego jest wystarczającym rozwiązaniem. 
 

Jakie ograniczenia w ubezpieczeniu Smart Life?


Teraz zastanówmy się nad tym, jakie mamy oczekiwania względem ubezpieczyciela. Każdy z nas ma zupełnie różne potrzeby zarówno w zakresie ochrony ubezpieczeniowej, jak i sumy ubezpieczenia. Część osób może być usatysfakcjonowana polisą na 50 000 zł, inni z kolei będą woleć ochronę na kwotę 500 000 zł. Polisa może objąć nas ochroną na najbliższy rok, 5 lat, jak i nawet 30 lat. Tutaj decyzja należy wyłącznie do nas, zatem zastanówmy się, jakie rozwiązanie będzie bardziej korzystne.
 
Dodatkowo – zakupu polisy Smart Life nie dokonają osoby po 50 roku życia, nie jest to więc rozwiązanie dla wszystkich. 
 
Warto zwrócić również uwagę na zakres ochrony, jaki oferuje nam Aviva. Jedynym zdarzeniem polisowym objętym ochroną jest śmierć ubezpieczonego, co oznacza, że wybrana przez nas suma ubezpieczenia trafi do osób uposażonych, czyli wskazanych przez nas w umowie. W przypadku polisy Smart Life nie mamy możliwości rozszerzenia ochrony np. na pobyt w szpitalu czy poważne zachorowanie. 
 
Aviva w przypadku Smart Life nie oferuje nam również opcji dodatkowych, jak np. oszczędzania środków czy inwestowania części składkowej. 
 
Smart Life przewiduje okres karencji na 6 miesięcy. To oznacza, że przez pół roku od podpisania umowy, świadczenie z polisy może zostać wypłacone jedynie w sytuacji, gdy do zgonu ubezpieczonego dojdzie wskutek nieszczęśliwego wypadku. Pełna ochrona rozpoczyna się dopiero po 6 miesiącach. 
 
Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva w ramach produktu Smart Life oferuje nam wyłącznie podstawowy zakres ochrony, dotyczące wypłaty pieniędzy z tytułu zgonu ubezpieczonego. 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Kiedy polisa Smart Life nie zapewnia ochrony?


W tym miejscu warto przyjrzeć się wyłączeniom odpowiedzialności, jakie posiada Smart Life. Jest to punkt w umowie, który posiada każda polisa na życie.

Wyłączenie odpowiedzialności określa okoliczności zdarzenia polisowego, które są podstawą do tego, by ubezpieczyciel mógł odstąpić od warunków umowy. Gdy takie okoliczności zaistniały przy zgonie ubezpieczonego – uposażeni nie otrzymają świadczenia z polisy.

Smart Life nie zapewnia ochrony m.in. na wypadek śmierci:

  • w wyniku popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa,
  • w związku z udziałem w misjach wojskowych lub stabilizacyjnych,
  • w wyniku działań wojennych, zbrojnych lub zamieszek,
  • wskutek świadomego i dobrowolnego udziału w akcie przemocy.

Ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy osobom uposażonym, jeśli ubezpieczony w chwili zdarzenia (zgonu) wykonywał określoną czynność. Oznacza to, że odszkodowanie wyklucza zawody takie jak: żołnierz zawodowy, strażak, saper, pirotechnik, pracownik ochrony z bronią, nurek, kaskader, artysta cyrkowy, akrobata, funkcjonariusz służb antyterrorystycznych, funkcjonariusz sił specjalnych wojska, policji i straży granicznej. A także prace, w których ubezpieczony jest narażony na oddziaływanie materiałów wybuchowych, chemicznych, toksycznych, radioaktywnych i rakotwórczych, na wysokości od 15 m wzwyż, pracy na morzu, pracy pod ziemią w przemyśle wydobywczym lub w tunelach, pracy na platformach wiertniczych i pracy na rzecz wszelkich rodzajów górskiego pogotowia ratunkowego. Brak odszkodowania dotyczy też uprawiania przez ubezpieczonego sportu wysokiego ryzyka lub wyczynowego czy zawodowego uprawiania sportu.

Warto w tym miejscu nadmienić, że istnieją ubezpieczenia na życie, które uwzględniają sporty wysokiego ryzyka czy wspomniane wcześniej zawody. 

 

W jakim wieku można kupić ubezpieczenie na życie Smart Life? 


Polisa Smart Life jest dostępna dla osób między 18 a 50 rokiem życia. Umowa jest podpisywana na 5 lat, co oznacza, że maksymalny czas ochrony nie przekroczy 55 roku życia. 

 

Ile kosztuje polisa na życie Smart Life?

Opis oferty ubezpieczenia na życie często różni się od rzeczywistości, o czym powinniśmy pamiętać, gdy wybieramy polisę. Smart Life oferuje się jako ubezpieczenie od 21 zł miesięcznie, jednak jest to najniższa przewidywana cena dla osób około 20 roku życia. Z wiekiem rośnie ryzyko zachorowania oraz zgonu, zatem ubezpieczyciel konsekwentnie podnosi wysokość składki. 

 
Cena składki oprócz wieku zależy również od wybranej przez nas sumy ubezpieczenia. Im wyższą sumę wybierzemy, tym wyższa składka. W przypadku polisy oferowanej przez grupę Aviva mamy do wyboru cztery warianty SU: 25 000 zł, 50 000 zł, 75 000 zł i 100 000 zł. Najniższa składka będzie zatem dotyczyła nie tylko osób 20-letnich, ponieważ składka 21 zł jest przypisana najniższej możliwej SU w ofercie Smart Life. 
 
Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva umożliwia na swojej stronie internetowej przykładową symulację wysokości składki. 

Aviva Smart Life SU i składki miesięczne


Wiek ubezpieczonego
 
SU: 25 000 zł SU: 50 000 zł SU: 75 000 zł SU: 100 000 zł
18 lat 21 zł 22 zł 24 zł
26 zł
 
25 lat 21 zł 24 zł 27 zł
29 zł
 
35 lat 24 zł 30 zł 35 zł
41 zł
 
45 lat 34 zł 48 zł 63 zł
77 zł
 
49 lat 38 zł 57 zł 76 zł
95 zł
 
Tabela 1. Składki na podstawie kalkulatora Aviva.


Według symulacji możemy dowiedzieć się, że maksymalna składka miesięczna powinna nie przekraczać 100 zł miesięcznie. Tutaj podkreślmy jednak, że symulacja nie jest gwarancją, że taką cenę poniesiemy. Jeżeli np. z ankiety medycznej będzie wynikało, że przeszliśmy bardzo poważne problemy zdrowotne – ubezpieczyciel może zaoferować nam wyższą kwotę składki. 

 

Czy opłaca się mieć ubezpieczenie na życie Smart Life?


Polisa Smart Life z całą pewnością jest rozwiązaniem korzystnym dla tych osób, które nie posiadają jeszcze żadnej ochrony, trudno im się zdecydować na wieloletnią umowę i nie są pewne co do tego, jaką ochronę chciałyby nabyć. Zyskać można minimum formalności, zatem daje nam to czas do namysłu na przyszłość.

Z kolei dla części osób produkt Smart Life może być ofertą nieodpowiadającą im konkretnym oczekiwaniom. W podobnych lub nieco wyższych cenach możemy znaleźć większy zakres ochrony, bogaty pakiet assistance czy większy wybór w wysokości SU. Jeżeli przykładowo spłacamy kredyt o wysokości 250 000 zł, mamy na utrzymaniu małe dziecko – zabezpieczenie na wysokość 100 000 zł na wypadek zgonu może być dla nas niewystarczające.

Aviva Smart Life – wady i zalety

+

Składka od 21 do 95 zł miesięcznie 
Bardzo wąski zakres ochrony
 
Stała składka przez całą umowę
Karencja 6 miesięcy 
 
4 sumy ubezpieczenia do wyboru: 25 000 zł, 50 000 zł, 75 000 zł, 100 000 zł
Niskie odszkodowanie
 
Brak szczegółowej ankiety medycznej
Możliwość ubezpieczenia tylko do 49 roku życia
 
Minimum formalności, zakup polisy trwa kilka minut
Brak funkcji oszczędzania lub inwestowania części składki
 
Umowa na 5 lat bez konieczności odnawiania co roku
Umowa tylko dla 1 osoby
 

Tabela 2. Opracowanie własne.


Zanim zdecydujemy się na zakup zastanówmy się nad tym, jakie właściwie są nasze potrzeby i oczekiwania. Przeanalizujmy naszą sytuację życiową, zawodową oraz zdrowotną. Pomyślmy o tym, jak bardzo zagrażają nam wypadki komunikacyjne lub wypadki w pracy, urazy ciała wynikające np. z uprawiania sportu, choroby wynikające z trybu życia lub stosowania używek czy choroby wynikające z obciążenia genetycznego. Warto również zastanowić się nad tym, jaka kwota SU nas satysfakcjonuje, kogo chcemy oraz w jaki sposób zabezpieczyć finansowo na wypadek swojej śmierci oraz jakiej pomocy oczekiwalibyśmy w trudnych sytuacjach życiowych, jak np. dłuższy pobyt w szpitalu (np. opieka nad dzieckiem, transport medyczny, pomoc domowa po hospitalizacji, dowóz leków).

Dzięki takiej analizie łatwiej będzie wybrać ubezpieczenie na życie, które przyniesie nam w przyszłości wiele korzyści, nie tylko finansowych.
 

Porównaj ceny


Zadaniem ubezpieczenia na życie jest ochrona finansowa w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla nas oraz naszych najbliższych – także w przypadku zdiagnozowania nowotworu i innej poważnej choroby. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Polisa Smart Life jest produktem, który możemy zakupić online, co jest na rynku ubezpieczeniowym rzadkością
 
2. Grupa Aviva w ramach polisy Smart Life gwarantuje nam minimum formalności
 
3. Składka miesięczna powinna mieścić się w granicach 21 -95 zł miesięcznie 
 
4. Przed zakupem warto zastanowić się czy odpowiada nam SU oraz wąski zakres ochrony i porównać ofertę z innymi dostępnymi na rynku ubezpieczeniowym
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
841653
8
9
7
7
2
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy