Wykup ubezpieczenie NNW dla swoich pracowników

Polisa na życie NNW to produkt dedykowany nie tylko dzieciom w szkołach, ale również dorosłym w miejscu pracy. W obu przypadkach warto zwracać uwagę na te same elementy ubezpieczenia, aby rzeczywiście chroniło ono w razie wypadku.

Umożliwienie pracownikom zakupu ubezpieczenia grupowego ma wiele korzyści. Pracownicy docenią, zostaną w firmie na dłużej i polecą pracę znajomym. Dzięki grupowemu ubezpieczeniu, które nie jest dużym wydatkiem, zatrudnieni będą pracować wydajniej, wiedząc, że szef dba przyszłość ich samych oraz rodzin. 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Zanim zakupi się ubezpieczenie grupowe, warto wiedzieć czym dokładnie ono jest, czym różni się od polisy indywidualnej. W zasadzie Grupowe ubezpieczenie NNW pracowników jest podobne do indywidualnego ubezpieczenia NNW. Aby je wykupić, trzeba spełnić jednak pewne warunki. Często wystarczy grupa 3-5 pracowników, aby firma ubezpieczeniowa wydała odpowiednią polisę.


Na czym polega grupowe ubezpieczenie NNW?


Zadaniem polisy NNW jest ochrona ubezpieczonego od następstw nieszczęśliwych wypadków, jak wypadki komunikacyjne, wypadki podczas pracy czy poważne problemy zdrowotne. Efektem tych zdarzeń mogą być np. trwały uszczerbek na zdrowiu, konieczność rehabilitacji, długiego leczenia czy nawet zgon ubezpieczonego. Objęcie ubezpieczeniem pracowników wiąże się często z pewnymi uprawnieniami dla ich rodzin. Członkom rodziny przysługuje m.in. świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego, a współmałżonkom ten sam zakres, co głównemu ubezpieczonemu.


WAŻNE!
Umowa ubezpieczenia grupowego musi być zawarta w takim samym wariancie i zakresie dla każdego ubezpieczonego. Firmy ubezpieczeniowe często wskazują minimalną liczbę pracowników potrzebnych do zawarcia umowy. Jest ona podawana liczebnie lub jako procent ogólnej liczby zatrudnionych.


W ogólnych warunkach umów (OWU) ubezpieczyciele często podkreślają, że ochroną są objęte wypadki mające miejsce na terenie RP i poza granicami kraju. Może się jednak  zdarzyć, że pewne świadczenia będą wypłacane tylko za wypadki powstałe na terytorium RP.


NNW dla pracowników - rodzaje świadczeń


Firmy ubezpieczeniowe mają bardzo zróżnicowane oferty ubezpieczenia NNW pracowników. Niektóre oferują jednolity wariant ubezpieczenia, a inne klika wariantów. W obu przypadkach ochronę ubezpieczeniową można wzbogacić o dodatkowe świadczenia lub ryzyka. Przy wyborze danego wariantu ubezpieczenia trzeba pamiętać nie tylko o kosztach, ale i o korzyściach dla ubezpieczanych pracowników. Im będą one większe, tym pracownik będzie bardziej zadowolony i będzie wydajniej pracował.

NNW w firmie – najpopularniejsze świadczenia

Zdarzenie
Sposób obliczania świadczenia
 
Inna pomoc

Zgon ubezpieczonego

% od sumy ubezpieczenia brak

Zgon współubezpieczonego (np. dziecko, mąż)

% od sumy ubezpieczenia brak
Wypadek komunikacyjny % od sumy ubezpieczenia
 • wsparcie psychologa;
 • transport medyczny;
 • wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki;
 • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji.
Trwały uszczerbek na zdrowiu % od sumy ubezpieczenia
 • wsparcie psychologa;
 • transport medyczny;
 • wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki;
 • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji.
Poważne zachorowanie % od sumy ubezpieczenia
 • wsparcie psychologa;
 • transport medyczny;
 • wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki;
 • opieka nad dziećmi na czas hospitalizacji;
 • dowóz leków zapisanych przez lekarza;
 • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji.

Oprac. ubezpieczeniaonline.pl

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy?


Ważną kwestią jest okres ubezpieczenia. Standardowo wynosi on 12 miesięcy. Jednak czasami istnieje możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony lub na czas krótszy niż rok. Należy zwrócić uwagę na to, czy umowa nie jest automatycznie przedłużana na kolejny okres (wówczas ubezpieczyciele każą zgłosić wypowiedzenie nawet kilka miesięcy przed końcem okresu umowy).
 
Bardzo istotnym elementem polisy NNW jest suma ubezpieczenia. Wiadomo, że im będzie wyższa, tym wyższe odszkodowanie otrzyma pracownik. Jednak często firmy ubezpieczeniowe mają określoną maksymalną granicę sumy ubezpieczenia. Zazwyczaj też podają minimalną wysokość sumy ubezpieczenia. W ten sposób wysokość SU może się wahać u poszczególnych ubezpieczycieli np. od 2 do 200 tys. zł.
 
Wyłączenia odpowiedzialności. Dokument OWU zawiera ich stosunkowo niewiele. Najważniejsze wyłączenia, czyli sytuacje, w których nie przysługuje odszkodowanie z polisy to następstwa wszelkich chorób lub stanów chorobowych, a także szkody na zdrowiu powstałe wskutek:

 • umyślnego działania ubezpieczonego lub osoby uprawnionej do otrzymania świadczenia,
 • popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa przez ubezpieczonego,
 • popełnienia lub usiłowania popełnienia samobójstwa przez ubezpieczonego,
 • udziału ubezpieczonego w bójkach,
 • kierowania pojazdem mechanicznym lub innym pojazdem bez wymaganych uprawnień do prowadzenia tego pojazdu,
 • użycia przez ubezpieczonego alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.
 • uszkodzenia ciała spowodowanego leczeniem lub zabiegami leczniczymi (chyba że leczenie dotyczyło bezpośrednich następstw nieszczęśliwego wypadku),
 • wyczynowego uprawiania przez ubezpieczonego zarejestrowanego w związku sportowym lub klubie sportowym wszystkich dyscyplin sportu,
 • działań wojennych, stanu wyjątkowego oraz udziału w zamieszkach, w marszach protestacyjnych i wiecach etc.,
 • wskutek skażenia jądrowego.

Ubezpieczenie NNW pracowników jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych zakładów pracy. Dzięki niemu atmosfera wśród pracujących jest lepsza. Pracownik, widząc że pracodawca o niego dba, bardziej szanuje pracę i wykonuje ją lepiej. A więc firma poprawia swoje wyniki, a także rośnie jej renoma. 

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Dobry pracodawca oferuje pracownikom możliwość zakupu polisy grupowej

2. Ubezpieczenie grupowe może chronić pracowników oraz ich bliskich

3. Polisa grupowa posiada wyłączenia odpowiedzialności, więc nie zawsze gwarantuje finansową ochronę

4. Przed zakupem polisy warto sprawdzić warunki polisy w dokumencie OWU 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia