Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

5 pytań o ubezpieczenie NNW dla dziecka

Średnia ocena: 3.80

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie NNW zazwyczaj kojarzy się z wrześniem i rozpoczęciem nauki w szkole. W rzeczywistości polisę dla dziecka możemy zakupić w dowolnym momencie roku, np. przed feriami, wycieczką szkolną czy wyjazdem na obóz letni.

Co roku, jako rodzice, dostajemy ofertę zakupu ubezpieczenia NNW dla dzieci od szkoły. Zanim zdecydujemy się na zakup takiej polisy, powinniśmy wiedzieć kilka podstawowych rzeczy o ubezpieczeniach NNW. Przede wszystkim ochrona dla dziecka nie musi zaczynać się we wrześniu, a nasze dziecko powinno być zabezpieczone jak najlepiej, bez względu na porę roku czy miesiąc. 

PORÓWNAJ OFERTY NNW!


Aby wybór dobrej polisy NNW dla dziecka okazał się trafiony, odpowiadamy na 5 najczęściej zadawanych pytań przez rodziców. A następnie porównujemy kilka ofert dedykowanych najmłodszym.

 

1. Co to jest ubezpieczenie NNW?


Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków stanowi ochronę na wypadek zajścia nieszczęśliwego wypadku z udziałem ubezpieczonego dziecka. W ramach polisy NNW można się ubezpieczyć na:
 • urazy doznane w związku z nieszczęśliwym wypadkiem takie jak: złamania kończyn, urazy głowy i inne,
 • śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • oparzenia, odmrożenia, urazy narządów wewnętrznych – są to sytuacje często nieobjęte w podstawowej wersji ochrony,
 • udar mózgu, zawał serca – opcje dodatkowe w szerszych zakresach ochrony ubezpieczeniowej.

 

2. Na jakie świadczenia można liczyć z tytułu ubezpieczenia NNW?


Świadczenia zależą oczywiście od zakresu ochrony, który różni się w produktach oferowanych w szkole oraz indywidulanie przez towarzystwa ubezpieczeń. Odszkodowanie może być zatem przyznane w następującyh sytuacjach:
 • uszczerbek na zdrowiu,
 • zwrot kosztów leczenia.
 • zasiłek dzienny za czasową niezdolność do nauki,
 • pokrycie kosztów wypożyczenia lub zakupu protez, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych,
 • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
 • transport medyczny,
 • dowóz leków, które zapisze dziecku lekarz,
 • pokrycie kosztów wypożyczenia lub zakupu protez, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

 

3. Czy zakup ubezpieczenia NNW dziecka w szkole jest obowiązkowy?


Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe. Szkoła może zapisać w swoim statucie wymóg posiadania polisy Następstw Nieszczęśliwych Wypadków przez uczniów, ale dyrekcja nie może żądać zawarcia umowy w ramach dostępnego w szkole programu. Rodzicom przysługuje w tym zakresie pełna dowolność.

 

PORÓWNAJ OFERTY NNW!


4. Jaką sumę ubezpieczenia NNW warto wybrać?


Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe świadczenie w razie nieszczęśliwego wypadku. Zatem najlepsza będzie suma ubezpieczenia najwyższa, na którą jesteśmy w stanie sobie pozwolić.
 
Wyobraźmy sobie następującą sytuację: Rodzice wykupili dla dziecka NNW z najniższą sumą ubezpieczenia wynoszącą 10 000 zł. Na zajęciach wychowania fizycznego doszło do nieszczęśliwego wypadku – dziecko złamało rękę. Odszkodowanie z polisy NNW wyniosło zaledwie 250 zł. Gdyby rodzice przezornie kupili polisę z wysoką sumą ubezpieczenia oraz szerokim zakresem ochrony, mogliby otrzymać dużo wyższe świadczenia np. przy sumie ubezpieczenia 50 000 zł – 1 250 zł. Jest to kwota, którą można przeznaczyć na dowolny cel – np. rehabilitację, by dziecko mogło wrócić do pełnej kondycji. 

 


5. Kupić czy nie kupić NNW w z oferty proponowanej w szkole?


Ubezpieczenie NNW
oferowane przez szkołę jest zawsze atrakcyjne cenowo. Placówka edukacyjna z racji m. in. dużej ilości ubezpieczonych uczniów, otrzymuje wyjątkowo niską wysokość składki. Niestety najczęściej oznacza to również niskie sumy ubezpieczenia oraz wąski zakres ochrony.

Polisa NNW jest wartościowa tylko wtedy, gdy odpowiednio chroni dziecko. Możesz być niemile zaskoczony, jeśli po przeczytaniu w internecie na temat szerokiego wachlarza ochrony NNW, wykupisz polisę ze szkolnej oferty, która nie zagwarantuje nawet połowy ochrony na którą liczyłeś. My polecamy indywidualny zakup ubezpieczenia NNW, najlepiej w pakiecie z inną polisą np. ubezpieczeniem mieszkania. 

 

Ochrona od 30 zł miesięcznie - porównanie ubezpieczeń NNW


Przed zakupem warto porównać ze sobą kilka ofert. To, że jedno towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje niską sumę ubezpieczenia, nie musi oznaczać, że pozostałe oferują równie niewiele. Ochrona dla naszego dziecka powinna być dopasowana jak najlepiej zarówno do wieku, ryzyka zdarzeń, jakie mogą wystąpić oraz wsparcia, jakiego oczekujemy od ubezpieczyciela.

Poniżej przykłady cen oraz kwot świadczeń, jakich możemy się spodziewać od różnych firm ubezpieczeniowych:

Indywidualna polisa dla dziecka NNW - ceny

Towarzystwo ubezpieczeniowe Suma
ubezpieczenia
Kwota za każdy dzień spędzony w szpitalu Koszty leczenia
lub rehabilitacji
Kwota za trwały uszczerbek na zdrowiu (1%) Wysokość
składki

AXA
 
12 000 – 50 000 zł 20 - 100 zł 1200 – 7500 zł 120 – 500 zł od 32 zł

Generali
 
12 000 – 50 000 zł 20 – 100 zł 1200 – 7500 zł 120 – 500 zł od 38 zł

Signal Iduna
 
10 000 – 50 000 zł 30 zł 1000 – 4000 zł 100 – 500 zł od 37 zł

Compensa
 
25 000 – 70 000 zł 10 – 20 zł 4000 – 6000 zł 140 – 450 zł od 44 zł

Proama
 
15 000 – 55 000 zł 0 zł 2000 – 10 000 zł 100 – 550 zł od 30 zł

Oferty na dzień 23.01.2019 r. Oprac. ubezpieczeniaonline.pl.


Powyższa tabela pokazuje, jak duże różnice mogą pojawiać się w stosunkowo podobnych produktach. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada również inny zakres ochrony podstawowej czy możliwość rozszerzenia ochrony. Przed zakupem warto zastanowić się czy dziecko spędza aktywnie czas, np. grając regularnie w piłkę nożną, jeżdżąc konno lub jeżdżąc na rowerze.

Warto sprawdzić, czy polisa zapewni ochronę również na wypadek sportów wysoce kontuzjogennych, uwzględnia wstrząśnienie mózgu, choroby odkleszczowe czy oprócz świadczenia finansowego oferuje inną formę wsparcia – jak np. transport medyczny.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Nie musimy kupować ubezpieczenia NNW w szkole, do której uczęszcza nasze dziecko

2. Ubezpieczenie NNW chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków

3. Ubezpieczenie NNW zabezpieczy finansowo nasze dziecko na sytuacje wypadków, kontuzji oraz chorób

4. Wybór polisy będzie łatwiejszy, gdy porównamy kilka ofert ze sobą
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
668282
7
2
4
3
4
9

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy