Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

AXA ubezpieczenia grupowe - co zawiera polisa?

Zakup polisy grupowej jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które jeszcze nie zdecydowały się na polisę indywidualną. Popularne grupówki mają swoje minusy – jednak można wiele dzięki nim zyskać. Czy w AXA jest podobnie?

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Grupa ubezpieczeniowa AXA ma dla swoich klientów grupowych kilka różnych możliwości. Sprawdzamy cztery najczęściej spotykane oferty: AXA MED, AXA NNW, AXAOchrona z Plusem oraz AXA Vitalite.

Wszystkie cztery pakiety przewidują zupełnie różne rozwiązania, jak i ceny składek. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zakład pracy najczęściej oferuje jeden program, maksymalnie dwa – co stanowi nieduży wybór. Możliwość porównania kilku ofert pozwala stwierdzić, czy oferta w naszym miejscu zatrudnienia na pewno jest korzystna i warta inwestowania naszych pieniędzy.


Polisa na życie AXA MED – pomoc w 3 wariantach


Jest to ubezpieczenie, którego celem jest zapewnienie kompleksowej ochrony ubezpieczonemu, szczególnie w zakresie zdrowotnym.

Polisa posiada 3 warianty ochronne – Podstawowy, Rozszerzony oraz VIP, różniące się oczywiście od siebie ceną składki miesięcznej.

Jak większość ofert na rynku ubezpieczeniowym – polisa AXA MED zapewnia ubezpieczonemu całodobową informację medyczną za pomocą infolinii. Ponadto w ramach wszystkich 3 wariantów ubezpieczony ma zagwarantowaną podstawową opiekę lekarską, co oznacza darmowe wizyty i internisty, pediatry oraz lekarza rodzinnego. Wizyty realizowane są w przeciągu 24 godzin od zgłoszenia takiej potrzeby.

Największą różnicę między wariantami stanowi dostęp do lekarzy specjalistów:
 • PODSTAWOWY zapewnia wizyty u lekarzy 7 różnych specjalizacji – chirurg ogólny, dermatolog, ginekolog, laryngolog, neurolog, okulista i urolog),
 • ROZSZERZONY umożliwia wizyty u 24 specjalistów,
 • VIP – u 26 lekarzy specjalistów – wśród nich jest to m.in. lekarz alergolog, anestezjolog, endokrynolog, hematolog, kardiolog, nefrolog czy proktolog.
Polisa we wszystkich opcjach gwarantuje również zabiegi ambulatoryjne jak np. cytologię, szycie rany, płukanie uszu, płukanie zatok, usuwanie ciała obcego z oka, pomiar ciśnienia śródgałkowego, komputerowe badanie wzroku czy cewnikowanie. Wszystkie trzy warianty mają również zapewnioną 24-godzinną pomoc ambulatoryjną.

Dla wariantu Rozszerzonego oraz VIP przewidziane są również testy alergologiczne, odczulanie, założenie opatrunku gipsowego czy iniekcja dostawowa.

Z kolei wizyty domowe lekarza przewidziane są wyłącznie do ubezpieczonych w ramach opcji VIP.

W ramach polisy AXA MED ubezpieczony może skorzystać z całego szeregu badań – m.in. z biochemii, hematologii, jednakże dla ubezpieczonych w pakiecie Rozszerzonym oraz VIP przewiduje się również diagnostykę cukrzycy, zaburzeń hormonalnych czy markery nowotworowe.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Polisa na życie AXA MED – zakres ochrony

 
Podstawowy
 

Rozszerzony
 

VIP
 

Liczba lekarzy
 
7 24 26

Zabiegi ambulatoryjne*
 
cytologia, szycie rany, płukanie uszu, płukanie zatok, usuwanie ciała obcego z oka, pomiar ciśnienia śródgałkowego, komputerowe badanie wzroku, cewnikowanie

Pomoc ambulatoryjna
 
24 h

Inne zabiegi
 
biochemia, hematologia diagnostyka cukrzycy, zaburzenia hormonalne, markery nowotworowe, testy alergologiczne, odczulanie, założenie opatrunku gipsowego, iniekcja dostawowa

Wizyty domowe
 
nie nie tak

*wybrany zakres

Tabela 1. Opracowanie własne.


Dokładny opis przysługującej ochrony w ramach polisy znaleźć można w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, gdzie znajduje się tabela ze szczegółowymi informacjami dotyczących pakietów. 


 

Polisa AXA NNW – świadczenie za pobyt w szpitalu


Zupełnie innym ubezpieczeniem jest polisa NNW. To rodzaj ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa, zapewnia zarówno świadczenia pieniężne z tytułu nagłego zdarzenia losowego, jak również gwarantuje pomoc w innej formie – jak np. pomoc w zorganizowaniu zaleconej rehabilitacji.

AXA NNW bardzo precyzyjnie określa stopień procentowy uszczerbku na zdrowiu, a szczegółowe informacje można znaleźć w tabeli w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Z nich dowiedzieć się możemy m.in., że za pobyt w szpitalu ubezpieczony może otrzymać kwotę 500 zł – za pobyt na OIOM-ie, 250 zł za pobyt nie dłuższy niż 7 dni, z kolei 500 zł za pobyt dłuższy niż 7 dni.

Ochrona dotyczy niedowładu kończyn, utraty kończyn, mowy, wzroku, słuchu, jak również mniejszych urazów, m.in. padaczki w wyniku uszkodzenia mózgu, uszkodzenia nerwu twarzowego, utratę zęba czy blizny pooparzeniowe. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

Polisa AXA Ochrona z Plusem – ochrona od 10 zł


Te ubezpieczenie to program kompleksowej ochrony. Ubezpieczony może liczyć na odszkodowanie z tytułu wielu różnych sytuacji losowych, dzięki czemu zyskuje maksymalną ochronę.
Ochroną zostały objęte m.in.:
 • śmierć ubezpieczonego,
 • śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku przy pracy,
 • śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego,
 • Śmierć ubezpieczonego w wyniku zawału serca lub udaru mózgu,
 • urodzenie się dziecka,
 • urodzenie się dziecka wymagającego leczenia,
 • śmierć rodziców ubezpieczonego,
 • śmierć współmałżonka,
 • niezdolność ubezpieczonego do pracy,
 • poważne zachorowanie ubezpieczonego,
 • pobyt w szpitalu ubezpieczonego,
 • operacja medyczna ubezpieczonego,
 • uszkodzenia ciała ubezpieczonego.
Należne odszkodowanie obliczane jest procentowo na podstawie wybranej sumy ubezpieczenia, zatem im wyższą sumę wybierzemy, tym wyższe odszkodowanie później możemy otrzymać.

Minimalna składka miesięczna wynosić może tylko 10 zł. Nie jest to koszt, który znacznie obciążałby nasz miesięczny budżet. Należy jednak pamiętać, że wysokość składki miesięcznej oraz sumy ubezpieczenia łączą się – dlatego należy dopasować wysokość składki do własnych potrzeb i preferencji.


 

Polisa AXA Vitalite – pakiet badań zdrowotnych


Ubezpieczenie oferuje trzy warianty cenowe – A, B i C, gdzie opcja A jest wersją podstawową, B – średnią, a C – rozszerzoną.

W ramach tej polisy można zapewnić sobie możliwość darmowej wizyty u internisty, pediatry czy lekarza pierwszego kontaktu, jak również u specjalistów m.in. ginekologa, kardiologa, dermatologa czy gastrologa.Jednak to od nas zależy jaki wybierzemy wariant, w związku z czym możliwości poszczególnych opcji będą się znacznie różnić.

W ramach ubezpieczenia Vitalite można również wykonać darmowo badania, zarówno podstawowe biochemiczne, jak i bardziej specjalistyczne, jak np. enzymatyczne czy serologiczne. Można zapewnić sobie również szeroki wybór wśród badań radiologicznych, jak mammografia czy rezonans magnetyczny. Polisa AXA Vitalite – pakiet badań zdrowotnych


Osoby, które kończą pracę w danym miejscu, nie muszą martwić się, że utracą dotychczasową ochronę w korzystnej cenie. Mogą oni kontynuować polisę już w formie indywidualnej, jednak na warunkach zbliżonych do posiadanej wcześniej polisy grupowej.

Dzięki temu zyskać można szeroką ochronę, w rozsądnej cenie, jak również w jednej ofercie – bez potrzeby rozszerzania ochrony o zakup umów dodatkowych.
Takim rozwiązaniem jest polisa AXA Trafna Decyzja, właśnie dla osób, które chciałby kontynuować indywidualnie wcześniejsze ubezpieczenie.

W ramach polisy można zabezpieczyć się m.in. od złamania kości, operacji wycięcia pęcherzyka żółciowego, wrzodów dwunastnicy, jak również operacji tętniaka czy operacji przepukliny. Świadczenie przysługuje również w przypadku pobytu ubezpieczonego na OIOM-ie, w szpitalu, jak również w sanatorium. 
 
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. TU AXA oferuje grupowym klientom kilka produktów ochronnych na życie i zdrowie

2. Zakres ochrony w każdej w polisie AXA jest uzależniony od wybranego wariantu

3. Grupowe ubezpieczenie AXA kosztuje nawet 10 zł miesięcznie

4. Polisę grupową AXA można kontynuować po zmianie miejsca pracy na indywidualnych warunkach
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
3
5
7
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy